Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, InsWat είπε

Δεν με ενδιαφέρει να πετύχει το cardano.Η αγορά έχει δείξει πολλές φορές ότι μετράει περισσότερο το "θα". Το ada και ο τσαρλς ήταν καλοί στο θα. Απόδειξη ότι αν αγόραζες ada και eth στα χαμηλά τους το ada έδωσε τα διπλά κέρδη ίσως τριπλά
 

Nαι οκ αυτο ειναι κατι που το εχω γραψει ηδη.

1. Ειναι καλος στα "θα" κι αυτο απο μονο του ειναι bullish για τη συγκεκριμενη αγορα. Μεχρι που θα τον παρει χαμπαρι ο κοσμος βεβαια, κατι που ηδη γινεται σιγα σιγα. Το release των smart contracts που υποσχοταν 3 χρονια τωρα και τελικα δε δουλευουν καν, ειναι ενα απο τα πολλα red flags που αρχιζουν και πειθουν και τους δυσπιστους σιγα σιγα.

2. Εχει απο κατω του die hard community  που επισης ειναι bullish συνθηκη. Community που αμα δει επικριτη πχ να λεει οτι τα smart contracts δεν δουλευουν...απαντα: "σου φαγε τη γκομενα ο Charles?" κλπ.

Αν καποιος επενδυει για τα παραπανω, μια χαρα, απο τη στιγμη που γνωριζει για ποιο λογο επενδυει.

Δε σημαινει βεβαια οτι το προτζεκτ καρντανο ειναι επιτυχημενο κλπ κλπ , ουτε οτι θα πιασει τα 10 δολλαρια τις επομενες 60 μερες, οπως σπαμαριστηκε επανειλλημενως τις προηγουμενες μερες. Γιαυτο και εγραψα οτι οσο καποιοι ταζαν eth killers, 10δολλαρα κλπ , ειδαν χακαρισμενο coin σαν το sol να τους ξεπερνα. Διοτι ειναι, αν μη τι αλλο, ταράκουλο να σε εχουν πεισει οτι θα φας λαχανο το eth οσονουπω και τελικα να σε τρωει το hacked coin.

Για το point σου οτι το pump του sol ειναι προσωρινο κλπ διατηρω αμφιβολιες, γιατι προκειται για coin που δουλευει, που εξυπηρετει. Οπως κανει και το eth, οπως και το bnb, το dot. Το καθενα με τα δικα του προβληματα βεβαιως, αλλα τουλαχιστον εξυπηρετουν. Προφανως αυτο δε σημαινει οτι θα μεινουν για παντα στην κορυφη, αλλα σιγουρα ειναι ενα πλεονεκτημα που θα εκτιμησει ενας επενδυτης σε συγκριση με ενα coin που ειναι 4+ χρονια στα ΘΑ και το history του συνοψιζεται στο "not delivered".

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, snet είπε

αν έχω καταλάβει καλά θα πρέπει να πετύχεις ανοδικό market για να έχεις κέρδος διαφορετικά είναι σταθερό στα 3... έχω λάθος;

ίσως έχω λάθος:

 

2. How is my return calculated?

1) When a product is “exercised”, your subscription amount and interest income will be converted into the alternate currency with a strike price as conversion rate. The below formula shows the total amount you will be receiving:

Up-and-Exercised:
(Subscription Amount * Strike Price) * [1 + (APY% * Deposit Days / 365)]
Down-and-Exercised:
(Subscription Amount / Strike Price) * [1 + (APY% * Deposit Days / 365)]
(2) When a product is “not exercised”, your subscription amount and interest income will not be converted and you will receive in the deposit currency. The below formula shows the total amount you will be receiving:
Subscription Amount * [1 + (APY% * Deposit Days / 365)]

image.png.0e9e77dbc0055e673782f13c9cebfee5.png

Κόπηκα στις εξετάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν κατάλαβα καλα με τα λίγα αγγλικά που γνωρίζω 

 

1. Κάποιος 3ος βρήκε ότι υπάρχει ένα κρυφό πορτοφόλι με 12Μ.

2. Παραδέχονται οι του Solana ότι όντος υπάρχει και το είχαν δώσει σε market maker (OMG γίνονται τέτοια πράματα ?)

3. Λενε ότι σε 30 μερες θα τα πάρουν πίσω και θα τα κάψουν , αλλά κατι γίνεται και καταφέρνουν, και καλα ,να πάρουν πίσω μόνο 3.3Μ τα οποία και κάνουν στάχτη.

4.Ως δια μαγείας πλέον το total supply διπλασιάστηκε και τα coins να καταλήγουν στις σωστές τσέπες.

 

 

ETH validator , δοκιμασμένο από εμένα , τρέχει για πλάκα σε 200$ baremetal blade gen8 16C/16GB/128GB SSD.

Δηλαδή με το κόστος του 1 NVMe για ένα χρόνο , τρέχεις  2x blades για ETH με full server reduntancy για να μην χάσεις τίποτα , για πάντα. 

Λάθος μου που εκραζα τον Vitalik τόσο καιρό, φαίνεται ότι εχει κάνει τις λιγότερες λαδιές. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, laserjesus είπε

Εαν κατάλαβα καλα με τα λίγα αγγλικά που γνωρίζω 

 

1. Κάποιος 3ος βρήκε ότι υπάρχει ένα κρυφό πορτοφόλι με 12Μ.

2. Παραδέχονται οι του Solana ότι όντος υπάρχει και το είχαν δώσει σε market maker (OMG γίνονται τέτοια πράματα ?)

3. Λενε ότι σε 30 μερες θα τα πάρουν πίσω και θα τα κάψουν , αλλά κατι γίνεται και καταφέρνουν, και καλα ,να πάρουν πίσω μόνο 3.3Μ τα οποία και κάνουν στάχτη.

4.Ως δια μαγείας πλέον το total supply διπλασιάστηκε και τα coins να καταλήγουν στις σωστές τσέπες.

 

 

ETH validator , δοκιμασμένο από εμένα , τρέχει για πλάκα σε 200$ baremetal blade gen8 16C/16GB/128GB SSD.

Δηλαδή με το κόστος του 1 NVMe για ένα χρόνο , τρέχεις  2x blades για ETH με full server reduntancy για να μην χάσεις τίποτα , για πάντα. 

Λάθος μου που εκραζα τον Vitalik τόσο καιρό, φαίνεται ότι εχει κάνει τις λιγότερες λαδιές. 

κλασικό shitcoin. Δεν  φτάνει που αυτοί το έφτιαξαν το έχουν κάνει premine και έχουν την συντριπτική πλειοψηφία των ψηφιακών νομισμάτων αλλά ξαφνικά βγάζουν με το που είδαν ότι παίρνει αξία διπλασιάζουν το supply ως δια μαγείας και για άλλη μια φορά αυτοί έχουν και τα επιπλέον νομίσματα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο ονόματα θα δώσω και αν θέλετε τα κρατάτε, το ένα σοβαρό νόμισμα και το αλλο σιτ κοιν που λέμε αλλά σιτ η όχι θα βαρεσει ταβάνι, ziliqa με σοβαρό πρότζεκτ και 15% apy και dogelon mars το σιτ κοιν... Και τα δύο τα βρίσκετε στο crypto.com

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, chek2fire είπε

κλασικό shitcoin. Δεν  φτάνει που αυτοί το έφτιαξαν το έχουν κάνει premine και έχουν την συντριπτική πλειοψηφία των ψηφιακών νομισμάτων αλλά ξαφνικά βγάζουν με το που είδαν ότι παίρνει αξία διπλασιάζουν το supply ως δια μαγείας και για άλλη μια φορά αυτοί έχουν και τα επιπλέον νομίσματα...

 

Screenshot_20211108-164654_Twitter.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εβδομάδα άνοιξε αισιόδοξα.

Να πάμε για 70+ το ΣουΚου;

Αυτό το "πισωγύρισμα" και "αυγάτισμα" πάντως γύρω από τα 60 καμιά 20αριά μέρες καλό ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...