Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισχύει ότι είμαστε overbought αλλά προσωπικά σήμερα μπήκα λονγκ στο btc στο retest του daily στα 66.1κ όπως πήρα κ κάμποσο paypal μετά το αίμα που έπεσε σήμερα....θέλω να πω φοβάμαι να μην κρασάρουν όλες οι αγορές αλλά τα σαπορτ levels μέχρι να χαθουν παραμενουν σαπορτ..όταν χάνονται έχεις τα στοπ λος να σε προστατέψουν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Follow up information για την ανάληψη από την FTX.

Στη μεταφορά χρημάτων εμφανίζεται ως πληρωτής η NORTH DIMENSION INC.

Με λίγο ψάξιμο, φαίνεται να υπάρχει μια τέτοια εταιρεία στο Delaware USA.

https://www.bizapedia.com/de/north-dimension-inc.html

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Follow up information για την ανάληψη από την FTX.

Στη μεταφορά χρημάτων εμφανίζεται ως πληρωτής η NORTH DIMENSION INC.

Με λίγο ψάξιμο, φαίνεται να υπάρχει μια τέτοια εταιρεία στο Delaware USA.

https://www.bizapedia.com/de/north-dimension-inc.html

 

 

Το θέμα είναι σε μεγάλα ποσά τι γίνεται? 
Υπήρχε μια κόντρα πριν πολλές σελίδες για την άμεση μεταφορά σε λογαριασμό iban που δεν έχει η binance και ότι προσωπικά είμαι υπέρμαχος το ανταλλακτήριο να δίνει χρεωστική κάρτα. Παράδειγμα η crypto.com δίνει κάρτα με όριο 25.000 τον μήνα. Μπορεί να στείλει κάποιος 25.000 σε revolut ή σε άλλη τράπεζα του εξωτερικού και να μην του κλειδώσουν τον λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Μπορεί να στείλει κάποιος 25.000 σε revolut ή σε άλλη τράπεζα του εξωτερικού και να μην του κλειδώσουν τον λογαριασμό?

Από ελληνική τράπεζα εννοείς;

Νομίζω υπάρχουν κάποια όρια, ημερήσια κλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Doubt είπε

Από ελληνική τράπεζα εννοείς;

Νομίζω υπάρχουν κάποια όρια, ημερήσια κλπ

 

Εννοώ από ανταλλακτήριο σε τράπεζα εξωτερικού. Για ελληνική τράπεζα δεν το συζητώ καν, ούτε ένα ευρώ δεν έχω στείλει από ανταλλακτήριο σε ελληνική τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Εννοώ από ανταλλακτήριο σε τράπεζα εξωτερικού. Για ελληνική τράπεζα δεν το συζητώ καν, ούτε ένα ευρώ δεν έχω στείλει από ανταλλακτήριο σε ελληνική τράπεζα.

Κοίταξε, αυτά τα ποσά που λες είναι έξω από το δικό μου το μπάτζετ.

Τώρα για τη συγκεκριμένη κίνηση από FTX.

1. Έχω στείλει από ρεβολουτ σε FTX αρκετές φορές, ποσά της τάξης των 500€-1000€. Θα ήταν παράξενο να μπορείς να στείλεις κι όχι να σου στείλουν.

2. Η συγκεκριμένη συναλλαγή καταχωρήθηκε ως πληρωμή από την εταιρεία που έγραψα πιο πάνω προς εμένα, δεν είναι δηλαδή έμβασμα "καθαρόαιμο". Μπορεί να έχει τη σημασία του, μπορεί και όχι, δεν είμαι σίγουρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνεχιζεται το παρτυ του πληθωρισμου, συνεχιζεται και το παρτυ στα κρυπτο. 4.5% ο Οκτωβρης στη Γερμανια, εν αναμονη των ανακοινωσεων απο ΗΠΑ.

https://www.capital.gr/diethni/3594013/germania-sto-4-5-o-plithorismos-ton-oktobrio

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Το θέμα είναι σε μεγάλα ποσά τι γίνεται? 
Υπήρχε μια κόντρα πριν πολλές σελίδες για την άμεση μεταφορά σε λογαριασμό iban που δεν έχει η binance και ότι προσωπικά είμαι υπέρμαχος το ανταλλακτήριο να δίνει χρεωστική κάρτα. Παράδειγμα η crypto.com δίνει κάρτα με όριο 25.000 τον μήνα. Μπορεί να στείλει κάποιος 25.000 σε revolut ή σε άλλη τράπεζα του εξωτερικού και να μην του κλειδώσουν τον λογαριασμό?

Ναι. Λογαριασμοί που στέλνουν και λαμβάνουν μεγάλα ποσά δεν κλειδώνουν. Αν εσύ στέλνεις και λαμβάνεις 10-50 ευρώ και ξαφνικά φέρει 25κ χωρίς να έχεις ενα καλό ποσό στην τράπεζα και χωρίς να σε ξέρουν, θα στον κλειδώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θρίλερ με τον mr. Hellenic Coin...

Η «εξαφάνιση» -εδώ και τρεις ημέρες- του ιδιοκτήτη του συλλόγου Ιωνικού Νίκαιας στο μπάσκετ, Βαγγέλη Τσάπα, έχει προκαλέσει, όσο να ναι, μια σχετική ανησυχία. Η οποία δεν περιορίζεται μόνο στο τμήμα της καλαθοσφαίρισης, αλλά και στον μικρόκοσμο των κρυπτονομισμάτων αφού ο Βαγγέλης Τσάπας είναι ο ιδρυτής του ...Hellenic Coin, του πρώτου ελληνικού κρυπτονομίσματος με αξία που σήμερα φτάνει τα 84 εκατ. δολάρια, χωρίς αυτό φυσικά να σημαίνει πως η κεφαλαιοποίηση αυτή είναι όλη ρευστοποιήσιμη....

 

πηγή:

https://www.liberal.gr/Blackbox/black-box-ti-paizei-me-tis-metoches-tis-energeias-sto-chrimatistirio-kai-to-thriler-me-ton-mr-hellenic-coin/413180

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pp6210 είπε

το θρίλερ με τον mr. Hellenic Coin...

Η «εξαφάνιση» -εδώ και τρεις ημέρες- του ιδιοκτήτη του συλλόγου Ιωνικού Νίκαιας στο μπάσκετ, Βαγγέλη Τσάπα, έχει προκαλέσει, όσο να ναι, μια σχετική ανησυχία. Η οποία δεν περιορίζεται μόνο στο τμήμα της καλαθοσφαίρισης, αλλά και στον μικρόκοσμο των κρυπτονομισμάτων αφού ο Βαγγέλης Τσάπας είναι ο ιδρυτής του ...Hellenic Coin, του πρώτου ελληνικού κρυπτονομίσματος με αξία που σήμερα φτάνει τα 84 εκατ. δολάρια, χωρίς αυτό φυσικά να σημαίνει πως η κεφαλαιοποίηση αυτή είναι όλη ρευστοποιήσιμη....

 

πηγή:

https://www.liberal.gr/Blackbox/black-box-ti-paizei-me-tis-metoches-tis-energeias-sto-chrimatistirio-kai-to-thriler-me-ton-mr-hellenic-coin/413180

 

Εχει εμφανιστει απο εχθες κι ειπε οτι ολα ειναι καλα κλπ κι οτι απλως του ετυχε ενα θεμα σοβαρο.

Τωρα για το hellenic coin δε θελω να σχολιασω…

 Κατα τα αλλα ανακοινωσαν και οι ΗΠΑ ρεκορ 30ετιας στο πληθωρισμο. Καλα θα παει αυτο για τους αρνητες μπιτκοιν…

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και λέμε για κάρτες, οι περισσότεροι τι χρησιμοποιείτε στο funding wallet σας στην Binance? Stablecoins ή ευρώ, υπάρχει λόγος να προτιμήσει κάποιος το ένα έναντι του άλλου (πέρα από τα προφανή, δολάριο-ευρώ-πληθωρισμός κτλπ?) 

Επεξ/σία από ppkstat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, ppkstat είπε

Μιας και λέμε για κάρτες, οι περισσότεροι τι χρησιμοποιείτε στο funding wallet σας στην Binance? Stablecoins ή ευρώ, υπάρχει λόγος να προτιμήσει κάποιος το ένα έναντι του άλλου (πέρα από τα προφανή, δολάριο-ευρώ-πληθωρισμός κτλπ?) 

Προσωπικά χρησιμοποιώ ευρώ. 
Ένα μέρος του μισθού το αφήνω ευρώ καθαρά και μόνο για αγορές με την κάρτα binance και το cashback και το υπόλοιπο στο spot και αγορά cryptos.

Για όποιον ενδιαφέρεται η cryptos.com στο free πακέτο προσφέρει 1% cashback με την κάρτα της για μερικές συναλλαγές.

Επεξ/σία από Kostasallinone
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Προσωπικά χρησιμοποιώ ευρώ. 
Ένα μέρος του μισθού το αφήνω ευρώ καθαρά και μόνο για αγορές με την κάρτα binance και το cashback και το υπόλοιπο στο spot και αγορά cryptos.

Για όποιον ενδιαφέρεται η cryptos.com στο free πακέτο προσφέρει 1% cashback με την κάρτα της για μερικές συναλλαγές.

το crypto.com θέλεις να πεις 

3 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Συνεχιζεται το παρτυ του πληθωρισμου, συνεχιζεται και το παρτυ στα κρυπτο. 4.5% ο Οκτωβρης στη Γερμανια, εν αναμονη των ανακοινωσεων απο ΗΠΑ.

https://www.capital.gr/diethni/3594013/germania-sto-4-5-o-plithorismos-ton-oktobrio

4.5 και εδώ στην Ελλάδα. Ο πλυθωρισμός αυτός φυσικά δεν συνοδεύετε με αυξήσεις μισθών και καλά για να τον συγκρατήσουν. 

Το παράδοξο είναι ότι έχουν κόψει ένα σκασμό λεφτά, αέρα κοπανιστό για να στηρίξουν την οικονομία αυτό το χρήμα πήγε όπως  πάντα το μεγαλύτερο του μέρος σε όσους έχουν άμεση πρόσβαση όπως τράπεζες, χρηματηστηριακές εταιρείες κτλ και έχουμε για άλλη μια φορά μια συνταγή παγκόσμιας οικονομικής περιδίνησης. 

H πανδημία δεν βρήκε μόνο απροετοίμαστους όλα τα κράτη στο υγειονομικό τομέα αλλά είναι και δείχνει και τις μεγάλες αδυναμίες του οικονομικού συστήματος που στην ουσία στηρίζεται στην ανάπτυξη και στο χρήμα-δάνεια χωρίς αντίκρισμα. 

Δεν θέλει και πολύ για να σκάσει όλο αυτό το πράγμα. 

 

2 ώρες πριν, pp6210 είπε

το θρίλερ με τον mr. Hellenic Coin...

Η «εξαφάνιση» -εδώ και τρεις ημέρες- του ιδιοκτήτη του συλλόγου Ιωνικού Νίκαιας στο μπάσκετ, Βαγγέλη Τσάπα, έχει προκαλέσει, όσο να ναι, μια σχετική ανησυχία. Η οποία δεν περιορίζεται μόνο στο τμήμα της καλαθοσφαίρισης, αλλά και στον μικρόκοσμο των κρυπτονομισμάτων αφού ο Βαγγέλης Τσάπας είναι ο ιδρυτής του ...Hellenic Coin, του πρώτου ελληνικού κρυπτονομίσματος με αξία που σήμερα φτάνει τα 84 εκατ. δολάρια, χωρίς αυτό φυσικά να σημαίνει πως η κεφαλαιοποίηση αυτή είναι όλη ρευστοποιήσιμη....

 

πηγή:

https://www.liberal.gr/Blackbox/black-box-ti-paizei-me-tis-metoches-tis-energeias-sto-chrimatistirio-kai-to-thriler-me-ton-mr-hellenic-coin/413180

 

αυτός αν θυμάμαι καλά το είχε πουλήσει το νόμισμα( ναι τα shitcoin μπορείς και να τα πουλάς :D).

Μάλλον οικονομικά προβλήματα κανόνι μυρίζει κάτι που κάνουν αρκετοί Ελληνες όταν τα βλέπουν σκουρα. Πα;ίρνουν την οικογένεια και την κοπανάνε σε άλλη χώρα. 

18 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος στον χώρο της τεχνολογίας αυτή την στιγμή και κυρίως στην Αμερική που να μην έχει στην κατοχή του Bitcoin μαζί με κάποιο άλλο ψηφιακό νόμισμα.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...