Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, skiabox είπε

Εντάξει ήρθε η physical card από την Binance.

Με το που την ενεργοποίησα στο site εξαφανίστηκε η virtual card και λογικά το balance σε euro που έχω θα είναι συνδεδεμένο με αυτή τώρα.

Έχει ημερομηνία λήξης πάνω η κάρτα, και αν ναι πόσο διαρκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

54 λεπτά πριν, ppkstat είπε

Και το kraken δέχεται κανονικά SEPA, τόσο από Ελληνική τράπεζα όσο και απο revolut. 

Εγώ πάντως στο Kraken από εθνική δεν έχω καταφέρει να στείλω έμβασμα. Μόνο μέσω revolut και αυτό με δυσκολία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Koveras είπε

Εγώ πάντως στο Kraken από εθνική δεν έχω καταφέρει να στείλω έμβασμα. Μόνο μέσω revolut και αυτό με δυσκολία...

Αυτό είναι ένα screenshot από το ανταλλακτήριο. Αφορά όλο τον πλανήτη. 

bank.png.b114c274680e48c777d3f0e87a0b1dea.png

Θα σου πρότεινα να σκεφτείς λίγο αυτήν την εικόνα. Στην θέση σου δεν θα είχα ούτε λεπτό του ευρώ σε αυτό το 'ίδρυμα'. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Koveras είπε

Εγώ πάντως στο Kraken από εθνική δεν έχω καταφέρει να στείλω έμβασμα. Μόνο μέσω revolut και αυτό με δυσκολία...

Ξεχασε την την Εθνική. Έχει ρίξει Χ σε ο,τι έχει να κάνει με crypto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, skiabox είπε

Εντάξει ήρθε η physical card από την Binance.

Με το που την ενεργοποίησα στο site εξαφανίστηκε η virtual card και λογικά το balance σε euro που έχω θα είναι συνδεδεμένο με αυτή τώρα.

Αν εννοείς το card balance, στο οποίο έχεις κάνει transfer το ποσό σε ευρω, ναι. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tcktcktck είπε

Ξεχασε την την Εθνική. Έχει ρίξει Χ σε ο,τι έχει να κάνει με crypto

Δεν διαφωνώ πουθενά, αν δεν είχα την μισθοδοσία μου εκεί δεν θα πέρναγα ούτε απ΄έξω. Θέλει προσπάθεια μια τράπεζα να είναι τόσο οπισθοδρομική και πίσω από όλες τις εξελίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Koveras είπε

Δεν διαφωνώ πουθενά, αν δεν είχα την μισθοδοσία μου εκεί δεν θα πέρναγα ούτε απ΄έξω. Θέλει προσπάθεια μια τράπεζα να είναι τόσο οπισθοδρομική και πίσω από όλες τις εξελίξεις.

Μου έλεγε προγραμματιστής ότι είχε τρομερό πρόβλημα να δουλέψει σε κάποιο από τα 140 πληροφοριακά projects που τρέχει η Εθνική, μιας και είναι σκληρό βαθύ κράτος (σε νοοτροπία τουλάχιστον, δεν ξέρω την τρέχουσα μετοχική σύνθεση) με τα πάντα να σταματάνε στις 14:30 και άπαντες απλά να περιμένουν να περάσει η ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η εθνική δεν συνεργάζεται λέει με ανταλλακτήρια που έχουν έστω ένα απο τα παρακάτω:

Spoiler

Τεχνολογικά χαρακτηριστικά που αυξάνουν την ανωνυμία των συναλλαγών όπως κρυπτονομίσματα ενισχυμένης ανωνυμίας ή νομίσματα ιδιωτικότητας.

Γεωγραφικοί κίνδυνοι (π.χ. ανταλλακτήρια που δραστηριοποιούνται σε δικαιοδοσίες που δεν έχουν κανονισμό για κρυπτονομίσματα ή δεν εφαρμόζουν ελέγχους ΞΧ/ΧΤ ή ανταλλακτήρια που είναι εγγεγραμμένα ή λειτουργούν σε χώρα/περιοχή που υπόκειται σε κυρώσεις)

Μέγεθος συναλλαγών / Πρότυπα συναλλαγών

Δεν υπάρχει τοπικό ή ευρωπαϊκό μητρώο ιδιοκτησίας

Δεν υπάρχουν, αποδεδειγμένα, προβλέψεις αναφορικά με την πρόληψη και καταπολέμηση του ΞΧ και της ΧΤ, όπως:

  • Διατάξεις για μέτρα δέουσας επιμέλειας 
  • Διατάξεις για τη διακυβέρνηση και τη διαχείριση κινδύνου
  • Διατάξεις γνωστοποίησης
  • Διατάξεις εποπτικού διαλόγου

Αρνητικά δημοσιεύματα

Εμπλοκή σε ύποπτες/απατηλές συναλλαγές (πηγές: Τράπεζα της Ελλάδος, νομικές καταγγελίες πελατών κ.λπ.).

Δηλαδή ουσιαστικά με όλα.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/10/2021 στις 12:00 ΜΜ, mourgakos2007 είπε

Βασιλης παζοπουλος. 

Αναλυση, βιντεο, σεμιναρια κ βιβλιο. 

Twitter Facebook YouTube 

Ο Παζόπουλος δεν θεωρείται αναλυτής, πόσο μάλλον κορυφαίος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εχω μερικές ερωτήσεις. Που μπορώ να χρησιμοποιήσω την binance καρτα στην Ελλάδα? Μπορώ να βγαζω χρήματα απο ατμ? Και ότι εχει να κανει με mining : εχω 250 τμ σπίτι, πόσο kw μπορει να παίρνει η μια πρίζα. Και πόσο μπορεί να τρώει το σπίτι στιγμιαία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Koveras είπε

Εγώ πάντως στο Kraken από εθνική δεν έχω καταφέρει να στείλω έμβασμα. Μόνο μέσω revolut και αυτό με δυσκολία...

Εγώ πάντως όλα μου τα εμβάσματα στο Kraken από Εθνική τα έχω στείλει. Τρέχα γύρευε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...