Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Doubt είπε

Κι εκεί που πίνεις το απογευματινό σου καφεδάκι, σκάει η ειδοποίηση..

 

Screenshot_2021-11-09-18-21-07-042_com.miui.home.jpg

Προσωπικα εχω το coinbase για τα Notifications. Βασικα, απο οσο εχω προσεξει, στελνει οταν υπαρχει >5% αλλαγη στην τιμη. Πχ 3 μερες τωρα δεν εστειλε τπτ. Αντιθετως οταν πηγε απο 3800, στα 4000 ειχε στειλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να περιμένουμε ένα "πισωγύρισμα" μάλλον πάλι κοντά στα 60.000 και κατηφορίτσα γερή στα alts χάνοντας ότι κέρδισαν τις τελευταίες ημέρες;

https://www.reuters.com/business/investors-await-evergrandes-overdue-148-mln-payment-amid-contagion-fears-2021-11-09/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, greekfragma είπε

Να περιμένουμε ένα "πισωγύρισμα" μάλλον πάλι κοντά στα 60.000 και κατηφορίτσα γερή στα alts χάνοντας ότι κέρδισαν τις τελευταίες ημέρες;

https://www.reuters.com/business/investors-await-evergrandes-overdue-148-mln-payment-amid-contagion-fears-2021-11-09/

 τι θέλω και μιλάω.....

Defi Panic Sell GIF by YIELD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια αυτην την εφαρμογη https://protoncryptomining.com  την ξερετε μου την συστησαν απο ενα ατομο που συζητουσαμε δεν ασχολειται με αυτα η αληθεια ειναι....αλλα ρωτησε μια φιλη στην ελβετια που την εχει και αποδιδει χρηματα,,και μαλιστα μου ελεγε οτι ειναι απο τις καλυτερες αγοραζεις και αστην να τρεχει μονη της,,,,,αλλα δεν ξερω πως λειτουργει...και γενικα δεν ξερω πως δουλευουνε αυτες οι εφαρμογες και πως καταθετεις και αγοραζεις bitcoin και μαλιστα πως μετα γινεται να βαλεις ελληνικο λογαριασμο για να παρεις χρηματα...Εαν ξερετε μαλιστα και καμια αλλη εφαρμογη που να ειναι καλη και να μην χανει κανεις μετα αν τα παρει σε ευρω απο ελληνικη τραπεζα και πως δουλευει να μου πει..Εδω πειτε μου η σε π.μ.....Ευχαριστω πολυ

 

Επεξ/σία από paulks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, paulks είπε

καλησπερα παιδια αυτην την εφαρμογη την ξερετε μου την συστησαν απο ενα ατομο που σηζητουσαμε και εχει μια φιλη στην ελβετια και αποδιδει χρηματα,,και μαλιστα μου ελεγε οτι ειναι απο τις καλυτερες αγοραζεις και αστην να τρεχει μονη της,,,,,αλλα δεν ξερω πως λειτουργει 

https://protoncryptomining.com

POS του Proton Coin (XPR). BTC is the only accepted currency!

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νικο τι εννοεις??POS του Proton CoinBTC is the only accepted currency

δηλαδη ειναι καμια απατη??η οχι ειναι εμπιστοσυνης??

Επεξ/σία από paulks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, paulks είπε

νικο τι εννοεις??POS του Proton CoinBTC is the only accepted currency

δηλαδη ειναι καμια απατη??η οχι ειναι εμπιστοσυνης??

Διαβασα γύρω στο ένα λεπτό και μοιάζει απάτη. Οι τύποι ισχυρίζονται ότι δίνεις κεφάλαιο και το επενδύουν σε κρυπτο με επιστροφές 300%-900% έχοντας bots για να κάνουν αγοραπωλησίες. Εσένα σου φαίνεται λογικό; Είναι και κακή ιστοσελίδα με stock photo από ομάδα λογικά που σε ενημερώνει ότι η τελευταία κατάθεση έγινε πριν ένα χρόνο.

Λέει και για afiliate bonus οπότε αυτοί το προτείνουν λογικά νομίζουν ότι βγάζουν κάτι έξτρα χωνοντας και άλλο κόσμο μέσα αλλά αμφιβάλλω. Τσάμπα χρήματα δεν μοιράζει κανείς. Ούτε bitcoin

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Για κάποιον που θέλει απλά να κάνει μια μικρή επενδυνση σε νομίσματα χωρίς γνώσεις και χωρίς χρόνο για συνεχή παρακολούθηση, τι προτείνετε? Μέσω ποιάς εφαρμογής/site που είναι αξιόπιστα? με τι διαδικασία αγοράς (κάρτα, paypal ...)? Αλλη συμβουλή? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, doll είπε

Καλημέρα.

Για κάποιον που θέλει απλά να κάνει μια μικρή επενδυνση σε νομίσματα χωρίς γνώσεις και χωρίς χρόνο για συνεχή παρακολούθηση, τι προτείνετε? Μέσω ποιάς εφαρμογής/site που είναι αξιόπιστα? με τι διαδικασία αγοράς (κάρτα, paypal ...)? Αλλη συμβουλή? Ευχαριστώ.

Αναλόγως το ποσό, φτιάχνεις ένα hot wallet για τα νομίσματα που θα αποφασίσεις να κρατήσεις ή αγοράζεις κανά ledger  και βρίσκεις κάποιον γνωστό να τα αγοράσεις από αυτόν χωρίς να ανακατευτείς με ανταλλακτηρια και τράπεζες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, greekfragma είπε

Να περιμένουμε ένα "πισωγύρισμα" μάλλον πάλι κοντά στα 60.000 και κατηφορίτσα γερή στα alts χάνοντας ότι κέρδισαν τις τελευταίες ημέρες;

https://www.reuters.com/business/investors-await-evergrandes-overdue-148-mln-payment-amid-contagion-fears-2021-11-09/

Θα μου κάνει εντύπωση να συμβεί άμεσα αυτό γιατί προς το παρόν υπάρχει major support κοντά στα 62κ. Μετά τη χτεσινή πτώση, αν καταφέρει να σπάσει το resistance των 66κ από το οποίο έκανε pullback προς τα 69κ, λογικά θα δούμε μια νέα άνοδο προς το ath. Αν όχι, τότε πολύ πιθανό να υπάρξει και αλλο correction όπως το χτεσινό, θα δοκιμαστεί το support των 62κ και ίσως δούμε πτώση κοντά στο support των 60κ που αναφέρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ooaris είπε

Αναλόγως το ποσό, φτιάχνεις ένα hot wallet για τα νομίσματα που θα αποφασίσεις να κρατήσεις ή αγοράζεις κανά ledger  και βρίσκεις κάποιον γνωστό να τα αγοράσεις από αυτόν χωρίς να ανακατευτείς με ανταλλακτηρια και τράπεζες.

Το ποσό είναι μικρό. Μέσω binance ή ποιό άλλο site για αγορά? (ledger μάλλον είναι πολύ εξειδικευμένο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doll είπε

Το ποσό είναι μικρό. Μέσω binance ή ποιό άλλο site για αγορά? (ledger μάλλον είναι πολύ εξειδικευμένο)

binance είναι το μεγαλύτερο αλλα δεν δεχεται sepa πια για να στείλεις ευρω μεσω ΙΒΑΝ, μονο με πιστωτική με 1,8% προμήθεια, ή αν εχεις revolut μπορείς να στείλεις $ με εναν ενδοιάμεσο τρόπο που έχει αναφερθεί παλιότερα εδώ. Έχει αναφερθει πρόσφατα οτι το FTX δέχεται και στελνει σε SEPA

Αν έχεις κινητό που μπορείς να χρησιμοποιήσεις μονο για wallet μπορείς να δεις το TRUST wallet (είναι της binance και έχει τα περισσότερα νομίσματα) ή το coinomi που έχει καλύτερο support αλλά εχει λιγότερα νομίσματα - και πρεπει να τα κανεις add αν δεν βρεις αυτο που θες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, pp6210 είπε

binance είναι το μεγαλύτερο αλλα δεν δεχεται sepa πια για να στείλεις ευρω μεσω ΙΒΑΝ, μονο με πιστωτική με 1,8% προμήθεια, ή αν εχεις revolut μπορείς να στείλεις $ με εναν ενδοιάμεσο τρόπο που έχει αναφερθεί παλιότερα εδώ. Έχει αναφερθει πρόσφατα οτι το FTX δέχεται και στελνει σε SEPA

Αν έχεις κινητό που μπορείς να χρησιμοποιήσεις μονο για wallet μπορείς να δεις το TRUST wallet (είναι της binance και έχει τα περισσότερα νομίσματα) ή το coinomi που έχει καλύτερο support αλλά εχει λιγότερα νομίσματα - και πρεπει να τα κανεις add αν δεν βρεις αυτο που θες.

Με advcash στέλνεις στην binance οποιοδήποτε ποσό με 1€ χρέωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ήρθε η physical card από την Binance.

Με το που την ενεργοποίησα στο site εξαφανίστηκε η virtual card και λογικά το balance σε euro που έχω θα είναι συνδεδεμένο με αυτή τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...