Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Άμα αρχίσει να γίνεται KYC στα wallet και δηλώνεις στοιχεία όπως όνομα, επίθετο και κινητό, ποιος θα κάτσει να τα έχει φάτσα φόρα στο blockchain, όταν μπορεί οποιοσδήποτε να το δει με έναν απλό blockchain explorer; Πολύ απλά όλοι θα μεταφέρουν τα crypto στο ανταλλακτήριο, γιατί δεν μπορεί να εντοπίσει κάποιος τα στοιχεία μέσα από τέτοια εργαλεία.

Θα τα εχει στο blockchain οποιος ενδιαφερεται να εχει τον ελεγχο και να μην εμπιστευεται το καθε ανταλλακτηριο οτι δεν θα του παγωσει το λογαριασμο γιατι πηρε εντολη απο το κρατος η γιατι δεν του αρεσει πια η φωτογραφια σου απο το KYC και θελει καινουρια.

Δεν πα να ζητανε να δηλωσεις τις διευθυνσεις σου, οποιος ασχολειται καιρο με crypto και τον ενδιαφερει η ιδιωτικοτητα του μπορει να βρει τροπους να τα κρατησει κρυφα. Μπορει να εχει μια φανερη διευθυνση με ψιχουλα για τα ανταλλακτηρια και αλλες κρυφες στις οποιες θα συναλλασεται με DEXs η θα ανωνυμοποιει τα crypto του, φυσικα με καποιο κοστος σε συναλλαγες.

Για τον πολυ κοσμο εχεις δικιο. Αυτα δεν εχουν καμια σημασια και τα ανταλλακτηρια θα ειναι γι αυτους οι νεες τραπεζες. Ετσι και αλλιως τα πλεονεκτηματα των crypto δεν τους ενδιαφερουν και οπως θα αγοραζαν χρυσο με paper certificates, ετσι θα αγοραζουν crypto απο το paypal και τα ανταλλακτηρια.

Ισως να βγει και σε καλο για τους υπολοιπους. Μπορει να ειναι πλεον τοσοι λιγοι αυτοι που δεν θα πιασουν στα διχτυα τους που να μην τους ενδιαφερει.

Παντως η αναγκη για πολυαριθμα και ικανα DEXs ειναι πλεον προφανης και ελπιζω οτι θα δωσει και κινητρο η κατασταση να επισπευθει η ελευση τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, whoose είπε

ρε παιδια γιατί τέτοια πτώση?

Capture.JPG

γιατι το Litecoin οπως και το xrp ανεβηκαν κατακορυφα για γρηγορο κερδος, το χρπ εχασε την μιση της αξια σε δυο μερες , pump and dump shitcoin στην γλωσσα των κρυπτονομισματων😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.financemagnates.com/cryptocurrency/news/paypal-bans-user-for-trading-cryptocurrencies/

Για οσους δεν εκτιμανε την αξια του να κατεχεις κλειδια και νομιζουν οτι το paypal ειναι καλη επιλογη για διαφυλαξη των crypto τους.
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, nikos5800 είπε

γιατι το Litecoin οπως και το xrp ανεβηκαν κατακορυφα για γρηγορο κερδος, το χρπ εχασε την μιση της αξια σε δυο μερες , pump and dump shitcoin στην γλωσσα των κρυπτονομισματων😁

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω, καθώς η πλειοψηφία των crypto ανέβηκαν κατακόρυφα (μαζι και το BTC)>

Οι περισσότεροι αποδίδουν την πτώση εδώ.

TLDR: Η Αμερική προσπαθεί να ελέγξει τον χώρο των crypto, ζητώντας περισσότερες πληροφορίες για τους κατόχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, SouLTaKeR είπε

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω, καθώς η πλειοψηφία των crypto ανέβηκαν κατακόρυφα (μαζι και το BTC)>

Οι περισσότεροι αποδίδουν την πτώση εδώ.

TLDR: Η Αμερική προσπαθεί να ελέγξει τον χώρο των crypto, ζητώντας περισσότερες πληροφορίες για τους κατόχους.

Όλα ανέβηκαν αλλά όχι έτσι όπως το χρπ και litecoin 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SouLTaKeR είπε

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω, καθώς η πλειοψηφία των crypto ανέβηκαν κατακόρυφα (μαζι και το BTC)>

Οι περισσότεροι αποδίδουν την πτώση εδώ.

TLDR: Η Αμερική προσπαθεί να ελέγξει τον χώρο των crypto, ζητώντας περισσότερες πληροφορίες για τους κατόχους.

για να καταλάβεις πως πάει το πράγμα. Ανεβαίνει το bitcoin παρασέρνει και τα υπόλοιπα. Εχει πτώση το Bitcoin κρασάρουν και τα υπόλοιπα. 

Με λίγα λόγια εδώ και 10 χρόνια δεν υπάρχει αγορά crypto αλλά αγορά Bitcoin όπου τα υπόλοιπα ψηφιακά νομίσματα τραβάνε αξία από εκεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι καινούριος στο group οπότε δεν έχω παρακολουθήσει εδώ και δύο χρόνια τι έχει ειπωθεί. Είχα αγοράσει κάποια xrp και bitcoin πριν δύο χρόνια και είπα αυτές τις ημέρες να ασχοληθώ με το αντικείμενο πάλι.

Ποια από τα παρακάτω προτείνετε για αγορά & hold;

cardano / xlm / tezos /  trx και aragon?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, madbeezboy είπε

;

cardano / xlm / tezos /  trx και aragon?

Ευχαριστώ!

Προσωπικά καμία από αυτές η στην καλύτερη το cardano, από εμένα και πρόσεξε είναι η προσωπική μου άποψη τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο 👍

icx/band protocol/ethereum/vechain 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, madbeezboy είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι καινούριος στο group οπότε δεν έχω παρακολουθήσει εδώ και δύο χρόνια τι έχει ειπωθεί. Είχα αγοράσει κάποια xrp και bitcoin πριν δύο χρόνια και είπα αυτές τις ημέρες να ασχοληθώ με το αντικείμενο πάλι.

Ποια από τα παρακάτω προτείνετε για αγορά & hold;

cardano / xlm / tezos /  trx και aragon?

Ευχαριστώ!

 

Το μονο εκτος bitcoin που θα θεωρουσα safe bet οτι θα εχει λογο υπαρξης σε μερικα χρονια ειναι το eth. Ειτε αρεσει ειτε οχι, δεν θα παει πουθενα και οπως φαινεται η διαδικασια αναβαθμισης του σε eth2 εχει ηδη περασει το point of no return. Σε περιπτωση που πετυχει η αναβαθμιση, το upside μπορει να ειναι μεγαλυτερο απο του Bitcoin, το οποιο ειναι το στανταρ με το οποιο πρεπει να κρινεις ολες τις κρυπτο-αγορες σου.

Δεν ειναι φυσικα το μονο που θα επιβιωσει η που θα παει καλα, αλλα το ποια αλλα θα ακολουθησουν ειναι θεμα τυχης. Αλλο στο οποιο δινω καποιες πιθανοτητες ειναι το Polkadot.

Υπαρχουν μερικα ακομα που μου αρεσουν για διαφορους λογους αλλα δεν μπορω να τα προτεινω.

Φυσικα τιποτα απο αυτα δεν προτεινω αντι για bitcoin. Τα προτεινω για speculation. Το bitcoin ειναι για hodling και αν δεν εχεις απο αυτο η εχεις λιγο, πρωτα γεμισε απο εκει τις τσαντες σου και ασε τα υπολοιπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον το crash έχει να κάνει με την κατάσχεση χιλιάδων Bitcoin και ψηφιακών νομισμάτων από τις κινεζικές αρχές καθώς έκλεισαν ένα ponzi στην χώρα τους. Μιλάμε για πάνω από 4 δις δολάρια σε αξία και για 194 χιλιάδες μόνο τα Bitcoin

https://www.theblockcrypto.com/post/85873/china-seize-billion-cryptos-from-plustoken-crackdown

image-2-735x450.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμαστείτε για FOMO. Μέχρι και τα mainstream media άρχισαν να γράφουν πως να επενδύσεις στα crypto.

https://www.news247.gr/oikonomia/mporeis-telika-na-vgaleis-chrimata-ependyontas-se-kryptonomismata.9064161.html

https://www.oneman.gr/life/pos-tha-vgaleis-xrimata-ependiontas-se-kriptonomismata/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Dvs είπε

fomo ή το μεγαλο ξερφόρτωμα; 😁

Θα ζησουμε εποχες χρηματιστηριου πάλι;

Απο τη στιγμή που δεν βλέπω για την ώρα να υπάρχει σημαντικό use case στα κρύπτο, μάλλον για φούσκα πάει πάλι το πράγμα.

Σε 5-10 χρόνια μπορεί να είναι πολύ διαφορετική κατάσταση.

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...