Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Το εντυπωσιακό νέο σήμερα είναι ότι η Paypal θα αρχίσει να πουλάει Bitcoin και άλλα ψηφιακά νομίσματα αν έχω καταλάβει καλά γιατί δεν έχω διαβάσει και όλες τις λεπτομέρειες.

https://www.reuters.com/article/paypal-cryptocurrency-idINL1N2HB14U

περιμένουμε να δούμε και την official ανακοίνωση της  να δούμε περισσότερες λεπτομέρειες

Έτσι ακριβώς!!!👍 Ελπίζω να πάνε όλα καλά 

Και να σταθεροποιηθεί στα $12k+ το Bitcoin 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, chek2fire είπε

Το εντυπωσιακό νέο σήμερα είναι ότι η Paypal θα αρχίσει να πουλάει Bitcoin και άλλα ψηφιακά νομίσματα αν έχω καταλάβει καλά γιατί δεν έχω διαβάσει και όλες τις λεπτομέρειες.

https://www.reuters.com/article/paypal-cryptocurrency-idINL1N2HB14U

περιμένουμε να δούμε και την official ανακοίνωση της  να δούμε περισσότερες λεπτομέρειες

Καλό νέο, γιατί θα έχουν περισσότεροι νέοι επενδυτές πρόσβαση σε crypto, αλλά όχι κάτι το τρομερό κατα τη γνώμη μου. Από ότι βλέπω δεν θα μπορείς να μεταφέρεις τα Bitcoin σε δικό σου wallet (δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη είναι η πηγή τελικα ισχύει). Αυτό δείχνει ότι κατά πάσα πιθανότητα θα κρατούν μικρό αριθμό Bitcoin εκ μέρους των χρηστών τους. Τα περισσότερα θα είναι IOU. Δεν βοηθάει δηλαδή στο νο μειωθεί το scarcity στο συνολικό supply του.

Πιο πολύ volatility στην ισοτιμία θα προκαλέσει παρά κάτι άλλο. Ας θυμηθούμε τι έγινε τα τέλη του 2017 με την εισαγωγή των BTC futures απο το CME group. 

https://www.paypal.com/us/smarthelp/article/cryptocurrency-on-paypal-faq-faq4398?app=searchAutoComplete

 

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιονδηποτε ασχολειται ηδη με τα crypto καποιο καιρο, η προσθηκη αυτη του paypal δεν εχει να του προσφερει κατι. Μοιαζει λιγο με αυτο που προσφερει η revolut.

Για οποιον θελει να αποκτησει λιγο exposure χωρις να μαθει νεα πραγματα μπορει να αποτελεσει το πρωτο βημα. Φτανει να μην μεινει εκει αλλιως δεν κερδιζει κατι ουσιαστικο, εκτος αν το μονο που θελει απλως να τζογαρει λιγο με την τιμη.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι απλά πάνε να κερδίσουν fee από την περιέργεια στο να δοκιμάσει το Bitcoin ο μέσος χρήστης τους. Φυσικά ούτε που θα γνωρίζει ότι απλά έχει κάποια IOU στην κατοχή του που δεν μπορεί ούτε καν να τα μεταφέρει εκτός wallet. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, GRat είπε

Κάκιστη επιλογή για πρώτο βήμα όμως.

Εξαιρετική κίνηση σαν πρώτο βήμα, για εσένα η για εμένα μπορεί να μην είναι χρήσιμο που ξέρουμε πέντε πράγματα παραπάνω αλλά για τους εκατομμύρια χρήστες του PayPal είναι μια εξαιρετική κίνηση για να τους βάλει στον κόσμο των κρυπτονομισματων , μαζική αναγνωρίσει και αποδοχη δεν θέλουμε?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DrFreeman είπε

Απόψεις για το Bitcoin.com Wallet (Αndroid); Εκανα μια αγορά κι έχω μικρή ποσότητα BTC μέσα αυτή τη στιγμή. 

είσαι σίγουρος ότι έχεις bitcoin και όχι bcash? γιατί το bitcoin com πουλάει ένα δικό του shitcoin ως Bitcoin και το προωθεί κιόλας. 

Η paypal είναι σε σηζητησεις να αγοράσει την Bitgo. Λογική κίνηση μια και θα διαχειρίζεται αποθεματικά Bitcoin.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, chek2fire said:

είσαι σίγουρος ότι έχεις bitcoin και όχι bcash? γιατί το bitcoin com πουλάει ένα δικό του shitcoin ως Bitcoin και το προωθεί κιόλας. 

Η paypal είναι σε σηζητησεις να αγοράσει την Bitgo. Λογική κίνηση μια και θα διαχειρίζεται αποθεματικά Bitcoin.

Bitcoin αγόρασα από το Coinmama. Απλώς χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο wallet. Εψαχνα κάποιο με διεύθυνση bitcoin από 1 η 3 κι όχι από bc1 - διότι και τα δύο site που κοίταξα (coinmama και cex.io) στέλνουν μόνο σε διευθύνσεις από 1 ή 3. Αρχικά είχα δοκιμάσει τα Exodus και Coinomi αλλά δε μου έδωσαν τέτοια διεύθυνση. Τι προτείνεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Iran πέρασε νομοθεσία ώστε να χρησιμοποιεί τα ψηφιακά νομίσματα και κυρίως το Bitcoin ως συνάλλαγμα για εισαγωγές. Δίνει την δυνατότητα να υποχρεώνει τους miner να μεταφέρουν μέρος των Bitcoin που εξορύσσουν σε ένα λογαριασμό της κεντρικής τράπεζας ώστε αυτά να χρησιμοποιηθούν για τις εισαγωγές της χώρας. 

http://www.irandaily.ir/News/275899.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...