Προς το περιεχόμενο

Ανταλλακτήρια ψηφιακών νομισμάτων


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/6/2022 στις 10:30 ΠΜ, Doubt είπε

Σας ήρθε το κειμενάκι από Celcius?

Ευτυχώς δεν έχω φράγκο εκεί, ζητούσαν διαβατήριο για ταυτοποίηση και δεν διαθέτω.

 

 

Το ερώτημα είναι τώρα, στα άλλα ανταλλακτήρια (που σε μερικά έχω χρήματα) να υπάρχει η ίδια κατάσταση;

Με λίγα λόγια... τι κάνουμε;

Προσευχές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 13/6/2022 στις 10:30 ΠΜ, Doubt είπε

Σας ήρθε το κειμενάκι από Celcius?

Ευτυχώς δεν έχω φράγκο εκεί, ζητούσαν διαβατήριο για ταυτοποίηση και δεν διαθέτω.

 

 

Το ερώτημα είναι τώρα, στα άλλα ανταλλακτήρια (που σε μερικά έχω χρήματα) να υπάρχει η ίδια κατάσταση;

Με λίγα λόγια... τι κάνουμε;

όχι ρε συ μη τρελαίνεσαι αλλά αν πχ πάει το BTC στα 7-9Κ τότε ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα, έχει κάνει κάποιος ανάληψη ευρώ πρόσφατα απο Binance να πει τι ισχυει; τελευταιες μεταφορές τις έχω κανει απο πιστωτικη revo αλλα καταργηθηκε η συγκεκριμενη καρτα ( μου την άλλαξε υποχρεωτικα η revo). στις αναληψεις sepa μου εχει iban πειραιως που ειχα στειλει παλια, εχει στειλει κανεις προσφατα;

Επεξ/σία από pp6210
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ήρθε ραβασάκι από wirex, οι αποδόσεις του δωρεάν βασικού προγράμματος, στυλ 12% σε € στα Χ accounts, ΤΕΛΟΣ στις 24/8. Η διάδοχη κατάσταση θα είναι 1% δυστυχώς και το πληρωμένο πρόγραμμα που δίνει καλή απόδοση κοστίζει 10€ μηνιαίως.

Όποιος γνωρίζει καλή εναλλακτική, είμαι όλος μάτια.

Σκέφτομαι για binance ή crypto.com όπου έχω λογαριασμούς αλλά κεφάλαια μηδέν.

Είχε προηγηθεί τον προηγούμενο μήνα η Change που έριξε την απόδοση από το 7 στο 4%

.. και βλέπουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ΒΙΝ δεν εχει κατι για ευρω, εξακολουθει το 10% flexible για BUSD, εγω εκει εχω παρκαρει τα διαθεσιμα μου εδω και ενα μηνα περιπου, αλλα κατι μου λεει οτι η ισοτιμια ευρω -δολαριου οταν ξαναγυρισω σε ευρω θα με βαλει μεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Doubt είπε

Ήρθε ραβασάκι από wirex, οι αποδόσεις του δωρεάν βασικού προγράμματος, στυλ 12% σε € στα Χ accounts, ΤΕΛΟΣ στις 24/8. Η διάδοχη κατάσταση θα είναι 1% δυστυχώς και το πληρωμένο πρόγραμμα που δίνει καλή απόδοση κοστίζει 10€ μηνιαίως.

Όποιος γνωρίζει καλή εναλλακτική, είμαι όλος μάτια.

Σκέφτομαι για binance ή crypto.com όπου έχω λογαριασμούς αλλά κεφάλαια μηδέν.

Είχε προηγηθεί τον προηγούμενο μήνα η Change που έριξε την απόδοση από το 7 στο 4%

.. και βλέπουμε..

Για stablecoins ψάχνεσαι;

Δες προς CoinLoan, δεν τους επηρέασε το Celcius/3AC fiasco. Βλέπω δίνει 10,3%.

Και εδώ ψάξε αν βρεις τίποτα καλύτερο: https://www.cefirates.com/

Η Binance είναι ό,τι καλύτερο για CEX (ειδικά τώρα με 0% trading fees για BTC), αλλά τα επιτόκια που δίνει είναι της πλάκας, δεν αξίζει για τέτοιο σκοπό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bedazzled είπε

Για stablecoins ψάχνεσαι;

Δες προς CoinLoan, δεν τους επηρέασε το Celcius/3AC fiasco. Βλέπω δίνει 10,3%.

Και εδώ ψάξε αν βρεις τίποτα καλύτερο: https://www.cefirates.com/

https://coinloan.io/earn-interest-on-crypto/

Έχει μια υποσημείωση για δικό τους token, αλλά και πάλι είναι πολύ ελκυστικό (για € μιλάμε) 

Θα το τσεκάρω οπωσδήποτε.

(nexo έχω ήδη)

High Five GIF by MOODMAN 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Doubt είπε

https://coinloan.io/earn-interest-on-crypto/

Έχει μια υποσημείωση για δικό τους token, αλλά και πάλι είναι πολύ ελκυστικό (για € μιλάμε) 

Θα το τσεκάρω οπωσδήποτε.

(nexo έχω ήδη)

High Five GIF by MOODMAN 

 

+2% αν επιλέξεις το δικό τους token (δεν το προτείνω).

Για αυτό σου έγραψα 10,3% και όχι 12,3%...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους, βάζω και εδώ το μήνυμά μου, ίσως σ αυτό το thread ειναι πιο σχετικό και πιο πιθανό κάποιος ν απαντήσει βάσει εμπειρίας:

Έχω αποφασίσει ν αρχίσω ν αγοράζω σταδιακά btc και eth. Nα βάλω σύνολο 1500 ή το πολύ 2000 και να τ αφήσω, δε θα κάνω staking και άλλα που διαβάζω, θα τα κρατήσω κι ότι γίνει. 

Επειδή δεν ξέρω ακριβώς και ψάχνω να δω τί παίζει, άμα μπορείτε μου απαντάτε στα ερωτήματα που είστε έμπειροι!

Άνοιξα λογαριασμό στη Binance , αλλά δε θέλω να βάλω την κανονική μου κάρτα μ αυτά που γίνονται.

1.Μπορώ να βάλω μια e-card της Πειραιώς που έχω και να αγοράζω αλλά και να πουλήσω crypto μέσω αυτής της κάρτας; Δηλαδή τα λεφτά από την e-card της Πειραιώς θα βγαίνουν κανονικά όταν αγοράζω και θα μπαίνουν στην e-card κανονικά όταν πουλάω; Και εάν μετά από πώληση όντως μπουν τα λεφτα στην e-card, θα μπορώ να τα βγάλω από την Τράπεζα ή δε γίνεται;

2.Άμα στο μέλλον θελήσω να αγοράσω έvα cold wallet, ποιό από τα δύο είναι πιο εύκολο να μεταφέρω από binance? To ledger ή το trezor; 

3. Άμα παραγγείλω ledger, μπορώ να βάλω διεύθυνση εταιρική ταχυδρομική θυρίδα; Ποιά εταιρεία courier τα μεταφέρει εσωτερικά για παραλαβή Ελλάδα;

Ευχαριστώ παιδιά, τα φώτα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι πια εταιρεία τα φέρνει στην Ελλάδα από την ledger αλλά μπορείς να βάλεις και μια ταχυδρομική θυρίδα αν θέλεις και να το παραλάβεις από εκέι καθώς έτσι και αλλιώς το ταχυδρομείο και τα courier κάνουν παραδόσεις και σε αυτά.

Tώρα η καλύτερα για μένα λύση είναι να χρησιμοποιήσεις bank transfer και όχι κάποια κάρτα γιατί οι χρεώσεις είναι υπέρογκες. Αντί για την binance δες και το kraken που είναι και αρχαιότερο και πολύ πιο αξιόπιστο κατά την γνώμη μου ανταλλακτήρια για τα νομισματα που θέλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, chek2fire είπε

Δεν θυμάμαι πια εταιρεία τα φέρνει στην Ελλάδα από την ledger αλλά μπορείς να βάλεις και μια ταχυδρομική θυρίδα αν θέλεις και να το παραλάβεις από εκέι καθώς έτσι και αλλιώς το ταχυδρομείο και τα courier κάνουν παραδόσεις και σε αυτά.

Tώρα η καλύτερα για μένα λύση είναι να χρησιμοποιήσεις bank transfer και όχι κάποια κάρτα γιατί οι χρεώσεις είναι υπέρογκες. Αντί για την binance δες και το kraken που είναι και αρχαιότερο και πολύ πιο αξιόπιστο κατά την γνώμη μου ανταλλακτήρια για τα νομισματα που θέλεις. 

Ευχαριστω για την απαντηση. Το kraken ειναι πιο ασφαλες δηλαδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alexx είπε

Καλημέρα, 

Στην binance τι έγγραφο στείλατε για λογαριασμό που ζητάει; Τους έστειλα έναν από σταθερό cosmote και τόν απέρριψαν.

εγω εστειλα statement απο revolut επειδη εχω στειλει ευρω απο εκει, το απερριψαν 2 φορες στο αυτοματο, μετα εστειλα λογαριασμο ρευματος στα ελλ κ μου απαντησε το bot πρεπει να ειναι λατινικοι χαρακτηρες...οποτε ανοιξα ticket στο τσατ, τους ειπα τι εστειλα κ οτι το revo statement ειναι για την καρτα με την οποια εχω στειλει ευρω 3-4 φορες...και εγινα verified σε 2 λεπτα

αν δεν εχεις στειλει ρεβο βγαλε statement απο την τραπεζα, το ΙΒΑΝ που εχεις στειλει, αν στο απορριψουν ανοιξε ticket κ πες αυτα εχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, pp6210 είπε

εγω εστειλα statement απο revolut επειδη εχω στειλει ευρω απο εκει, το απερριψαν 2 φορες στο αυτοματο, μετα εστειλα λογαριασμο ρευματος στα ελλ κ μου απαντησε το bot πρεπει να ειναι λατινικοι χαρακτηρες...οποτε ανοιξα ticket στο τσατ, τους ειπα τι εστειλα κ οτι το revo statement ειναι για την καρτα με την οποια εχω στειλει ευρω 3-4 φορες...και εγινα verified σε 2 λεπτα

αν δεν εχεις στειλει ρεβο βγαλε statement απο την τραπεζα, το ΙΒΑΝ που εχεις στειλει, αν στο απορριψουν ανοιξε ticket κ πες αυτα εχω...

Πως βγάζω statement από ρεβο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...