Προς το περιεχόμενο

Ανταλλακτήρια ψηφιακών νομισμάτων


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, polonos1313 είπε

Καλησπέρα σας παιδια !
Μια φίλη θέλει να κάνει adress verification στην Crypto.com και Binance και δεν δέχονται κανένα έγγραφο μάλλον λόγω ελληνικών χαρακτήρων. Έχετε να προτείνεται κάτι ? Εγω πολύ παλιότερα σε εμενα τα έκανα ολα με μια απλή φωτο του statement στα ελληνικά. Έχει Εθνική και Alpha η φίλη μου

Εγω το εκανα με paypal.Δες αυτο μπορει να σε βοηθησει : 
https://www.paypal.com/uk/smarthelp/article/how-do-i-download-my-paypal-account-statements-faq1007

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 8/12/2021 στις 8:56 ΜΜ, Notsure είπε

Εγω το εκανα με paypal.Δες αυτο μπορει να σε βοηθησει : 
https://www.paypal.com/uk/smarthelp/article/how-do-i-download-my-paypal-account-statements-faq1007

Πρέπει να έχει κάνει όμως κινήσεις στην paypal λογικά. Η απλά να κάνει account και γίνεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2021 στις 10:08 ΜΜ, polonos1313 είπε

Καλησπέρα σας παιδια !
. Έχετε να προτείνεται κάτι ? Εγω πολύ παλιότερα σε εμενα τα έκανα ολα με μια απλή φωτο του statement στα ελληνικά. Έχει Εθνική και Alpha η φίλη μου

Μια φίλη θέλει να κάνει adress verification στην Crypto.com και Binance και δεν δέχονται κανένα έγγραφο μάλλον λόγω ελληνικών χαρακτήρων.

 Δεν χρειάζεται αυτό adress

 

 

 

 

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι λοιπόν κ' εγω να κανώ τη πρώτη μου επένδυση σε κρυπτονομίσματα μέσω binance και συγκεκριμένα έλεγα για Ethereum μιας και δίχνει να έχει μέλλον. Η απορία μου μέχρι στιγμής έχει ως εξής: έχω δει πάρα πολλά tutorials πάνω στο θέμα των συναλλαγών αλλά δεν έχω καταλάβει πλήρως 2 πράγματα.  1 αν χρησιμοποιηθεί prepaid καρτα ή έστω κάποια κάρτα Visa/Mastercard, τι συμφέρει περισσότερο να κανώ απλά convert eur σε eth (από την επιλογή convert) ή να χρησιμοποίσω το trading στο οποίο και είναι το δεύτερο ερώτημά μου.  2  στο σενάριο του trading πως ακριβώς γίνεται η πλήρωμή; πρώτα βάζω πόσα Ethereum θέλω και μετα μπορώ να πληρώσω με κάρτα ή θέλει αναγκαστικα κατάθεση; επίσης τι και αν στο limit δηλωθεί ένα αδύνατο ποσό δλδ πολυ χαμηλό όταν μιλάμε για buy; Τέλος στην περίπτωση που επιθιμώ να πουλήσω ένα ποσό απο κρυπτος είτε ξανά μέσω trading ή convert τα λεφτά εκέινα πού θα μπούνε; γίνεται να τα πιστώσουν απο την κάρτα που έγινε η αγορα ή θέλει κάποιο άλλο wallet ( ή iban );     Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια μπορέσει να προφέρει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κρυπτο συμφερει να ψωνιζεις απο trade κι οχι με convert. Το δευτερο, εχει spreads κι ετσι με το ιδιο ποσο σε ευρω/δολλαρια κλπ, αγοραζεις μικροτερη ποσοτητα κρυπτο, αποτι αν τα επαιρνες απο spot trade.

Παρολα αυτα στο convert μπορεις να κανεις preview για να δεις ποσα eth θα σου δωσει , πριν προχωρησεις στη συναλλαγη.

Επειτα μπορεις απο το trade να δεις την ποσοτητα eth που θα σου δωσει το ιδιο ποσο πριν προχωρησεις σε αγορα, αρα πανω κατω θα μπορεις ετσι να δεις και μονος σου τη διαφορα πριν αποφασισεις.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω σήμερα να κάνω deposit στο Kraken μέσω Alpha Bank (πριν ένα μήνα δούλευε κανονικά) και μου λέει αποτυχία συναλλαγής, να επικοινωνήσω με support. Τους καλώ και μου λένε ότι εδώ και λίγο καιρό έχουν μπλοκάρει όλες τις μεταφορές που έχουν να κάνουν με κρύπτο, μπορώ μόνο να πηγαίνω στο κατάστημα.

Καμιά ιδέα για άλλη ελληνική τράπεζα που επιτρέπει μεταφορές ή άλλον τρόπο που μπορώ να κάνω τη μεταφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tsokk είπε

Πάω σήμερα να κάνω deposit στο Kraken μέσω Alpha Bank (πριν ένα μήνα δούλευε κανονικά) και μου λέει αποτυχία συναλλαγής, να επικοινωνήσω με support. Τους καλώ και μου λένε ότι εδώ και λίγο καιρό έχουν μπλοκάρει όλες τις μεταφορές που έχουν να κάνουν με κρύπτο, μπορώ μόνο να πηγαίνω στο κατάστημα.

Καμιά ιδέα για άλλη ελληνική τράπεζα που επιτρέπει μεταφορές ή άλλον τρόπο που μπορώ να κάνω τη μεταφορά?

εγω μεταφερω απο Πειραιως κ Eurobank σε ρεβολουτ με πιστωτικη η σεπα κ απο ρεβολουτ στη binance χωρις προβλημα. παλαιοτερα ειχα περασει και απο  mastercard πειραιως απευθειας στην binance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, pp6210 είπε

εγω μεταφερω απο Πειραιως κ Eurobank σε ρεβολουτ με πιστωτικη η σεπα κ απο ρεβολουτ στη binance χωρις προβλημα. παλαιοτερα ειχα περασει και απο  mastercard πειραιως απευθειας στην binance

ευχαριστώ για την απάντηση

επειδή δεν έχω ασχοληθεί ακόμη με revolut ( αλλά απότι φαίνεται ίσως χρειαστεί ) η όλη διαδικασία μεταφοράς sepa από ελληνική τράπεζα > revolut > cryptoexchange πόσο κοστίζει συνολικά σε fees?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα φιλοι,

θελω να μπω στον χωρο (ή χορο!), και κοιταζω να βρω ποιος ειναι ο πιο φτηνος τροπος να στειλω funds στο binance.

Θα ηθελα λογω κοστους να αποφυγω καρτες και να στειλω με sepa, φαινεται οτι το binance δεν δεχεται πια bank transfers (πιθανον να μην δουλευει και ο τροπος με το revolut), απο αυτα που βλεπω το binance για sepa παραπεμπει σε advcash και banxa, λιγο που τα κοιταξα βρηκα προβλημα και με τα δυο! -η eurobank φαινεται να αρνειται να στειλει sepa - banxa πιθανων γιατι ειναι αγγλια (εκτος ευρωπης).

στο faq του binance βρισκω

https://www.binance.com/en/support/faq/360044359251

Binance is temporarily suspending EUR deposits via SEPA Bank Transfers. You are still able to deposit EUR and/or buy cryptocurrencies via credit or debit cards on Binance. Any deposits attempted via SEPA in the meantime will be returned within 7 working days.

 

Αν καποιος εχει πληροφοριες, θα το εκτιμουσα.

Γενικα, sepa σε crypto απο ελλαδα, με οποιονδηποτε τροπο, θα ηθελα να τα ακουσω...! (αν εχεις το νομισμα μετα το στελνεις και στο binance η οπου αλλου θες με ευκολια φανταζομαι)

-ευχαριστω εκ των προτερων, χαιρετισμους!

Επεξ/σία από aristid73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2022 στις 1:03 ΜΜ, snet είπε

με revolut -> usd θα τα έχεις στο binance μέσα σε λίγες ώρες...

αυτό για το λίγες ώρες το παίρνω πίσω καθώς σε πρόσφατη μεταφορά έχω πάλι κλείσει τις 24 ώρες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2022 στις 11:37 ΠΜ, Doubt είπε

Η nexo δεν έχει minimum 1000€ για κατάθεση;

Όχι, δέχεται κανονικά οποιαδήποτε κατάθεση.

Το αναφέρει σαν προαπαιτούμενο όταν πας να κάνεις top up αυτό που λες, με διάθεση μείωσης του, αλλά δεν ισχύει. Η πιο μικρή που είχα κάνει (η δοκιμαστική) ήταν 10€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας, δυο ερωτησεις και απο μενα, αν μπορει ας βοηθησει καποιος για Binance.

_εχω ενεργοποιησει το demo account ( testnet.binancefuture.com)  κανω login βλεπω demo ποσό $100.000, . αλλα οταν ανοιγει η πλατφορμα , η τιμη του asset BTCUSDT  δεν αλλαζει , παραμενει στατικη,  τα υπολοιπα πεδια ( εντολες , παραθυρα μπορω να τα ρυθμισω ). Ως εκ τουτου , δεν μπορω να κανω τεστ τους τυπους εντολων ( πχ limit , stop Market , Trailing stop κλπ.) Μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι αλλο ?

_Η binance εχει διαθεσιμα bots trading που θα μπορουσα να τρεχω ? Απαιτειται ελαχιστο κεφαλαιο συμμετοχης σε αυτα ?

σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...