Προς το περιεχόμενο

Ανταλλακτήρια ψηφιακών νομισμάτων


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήρθε η καρτούλα της wirex.

Ασχολήθηκε κανείς με αγορές μέσω της κάρτας και την επιστροφή που ονομάζει cryptoback? Αξίζει τίποτα ή πρόκειται για πενταροδεκάρες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ενημερωσω, μετα την ερωτηση που εκανα στην προηγουμενη σελιδα,

εστειλα με επιτυχια στο binance μεσω advcash ενα sepa transfer, πηρε 2 μερες.

επισης, ανοιξα λογαριασμο στο kraken που το συστησε φιλος και επισης εστειλα sepa transfer κατευθειαν στο ανταλλακτηριο αυτη τη φορα, παλι δυο μερες, χωρις κανενα προβλημα. Σκοπευω να το εχω σαν κυριο ανταλλακτηριο, δεν θα ασχοληθω με binance για αρχη.

χαιρετισμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/9/2021 στις 5:34 ΜΜ, NiKoSmile είπε

Στην crypto.com για την ενεργοποίηση του bank transfer, βγάζει τα παρακάτω πεδία. Στο πεδίο house/street number βάζουμε μόνο τον αριθμό της οδού και στο πεδίο Unit, Floor, Building μόνο τον όροφο, σωστά; 

image.png.519111315ae1ea13d5eabe8c39e22c21.png

τον αριθμο  θα τον βαλεις στο unit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από εμένα. Θέλω να βγάλω κάρτα binance, αλλά ενώ έχω κάνει verification δεν τα καταφέρνω. Είναι γενικό ή κάνω κάτι λάθος; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gekamp είπε

Καλησπέρα κι από εμένα. Θέλω να βγάλω κάρτα binance, αλλά ενώ έχω κάνει verification δεν τα καταφέρνω. Είναι γενικό ή κάνω κάτι λάθος; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πριν λίγο καιρό που είχα δοκιμάσει, αν δεν κάνω λάθος, ζητούσε να αγοράσεις κάποια ΒΝΒ πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το kraken βάζει τις Bitcoin με lightning network μέχρι του ποσού των 0.1 bitcoin. Πολύ καλό για όποιον θέλει να εκμεταλλεύεται άμεσα τις διακυμάνσεις της ισοτιμίας καθώς οι μεταφορές αυτές ολοκληρώνονται μέσα σε 1 δευτερόλεπτο.

https://bitcoinmagazine.com/business/kraken-exchange-integrates-bitcoins-lightning-network

 

Screenshot_20220402_211649.png

Kraken is thrilled to announce its support for Bitcoin’s Lightning Network, which is now live for all clients. Finally, traders have an instant and inexpensive way to move bitcoin on and off the platform.

Why use Lightning?

While regular BTC transactions are limited by block times and can face high transaction fees, Lightning Network enables instant settlement and lower fees when you transfer BTC to or from your Kraken account.

More about Lightning

The Lightning Network can process millions of transactions per second thanks to its system of payment channels that are opened and closed on the Bitcoin blockchain. While open, these channels do not publish intermediate transactions to the blockchain, holding them “off-chain” to enable instant and efficient value transfer. These off-chain channels remain secured by the Bitcoin blockchain’s multisig and timelocking features.

The Lightning ecosystem is quickly evolving and there are numerous open-source and free Lightning wallet solutions. For example, BTCPay Server enables Lightning payments for merchants, greatly improving the bitcoin checkout flow. For consumers, Breez, Phoenix and Muun bring Lightning to mobile with a modern user experience.

Want to learn more about the Lightning Network? Check out What is the Lightning Network? at Kraken’s Learn Center.

How do I deposit bitcoin on Lightning?

  1. Navigate to Funding > Deposit and select Bitcoin (BTC)
  2. Select Lightning Network
  3. Enter the amount of satoshis* you want to deposit
  4. Hit Generate deposit request 
  5. Copy and paste the generated invoice into your Lightning wallet, or scan the QR code
  6. Send the payment
  7. Enjoy lightning-fast deposit times and lower fees!

spacer.png

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει καποιος το crypto app?

 

πως στελνω ενα ποσο  απο LTC  σε address

απο crypto app μολις προσθετω την address poy θελω να στειλω θελει 24 ωρες gια confirm αλλα τοpayment window διαρκει μονο 25λε[τα και δεν υπαρχει χρονος

υπαρχει αλος τροπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, George56 είπε

εχει καποιος το crypto app?

 

πως στελνω ενα ποσο  απο LTC  σε address

απο crypto app μολις προσθετω την address poy θελω να στειλω θελει 24 ωρες gια confirm αλλα τοpayment window διαρκει μονο 25λε[τα και δεν υπαρχει χρονος

υπαρχει αλος τροπος?

σε δικό σου wallet που τα κλειδιά τα έχεις εσύ και όχι σε wallet ανταλλακτηρίου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/5/2021 στις 1:26 ΜΜ, imr είπε

Ψαχνω σε ποιο ανταλακτηριο θα βαλω κανα λεφτο να παρω σιγα σιγα τιποτα. (και ελεγα να παρω την πρηγουμενη βδομαδα, παλι καλα :p)

Το κρακεν με εκανε verification κανονικα και αμεσα. 

Δοκιμασα και coinbase στο οποιο δεν μου παιρνουν την βεβαιωση για διευθηνση με τιποτα, τι χαρτι ειχατε στειλει?

 

Τι απο τα 2 θα προτεινατε? Το coinbase με βολευει που εχει 2step authentication απο το κινητο, ενω το kraken απο οτι ειδα μονο με google authenticator

λογαριασμο ΔΕΚΟ

Στις 15/4/2021 στις 4:19 ΜΜ, panosdes είπε

 σε SEPA . Γενικα sepa ειναι χαμηλοτεε εγδυσαν.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, alexx είπε

Καλησπέρα, η binance  όταν στέλνει κωδικό στο κινητό για Log in είναι απο Ελληνικό νούμερο κινητού. Αυτό είναι κανονικό η κανα fishing ?

 ολα οκ φιλε κ σε εμενα απο ελλ κινητο ηρθε πριν λιγο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, alexx είπε

Καλησπέρα, η binance  όταν στέλνει κωδικό στο κινητό για Log in είναι απο Ελληνικό νούμερο κινητού. Αυτό είναι κανονικό η κανα fishing ?

Εγώ που χρησιμοποιώ την android app μου έρχεται στο ίδιο κινητό και δεν φαίνεται νουνερο. Γράφει απλά binance.Τι phising όμως. Ένα κωδικό έχει μόνο που λογικά φαίνεται και από το preview.Αν έχει κάτι clickable δεν είναι legit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tcktcktck είπε

Εγώ που χρησιμοποιώ την android app μου έρχεται στο ίδιο κινητό και δεν φαίνεται νουνερο. Γράφει απλά binance.Τι phising όμως. Ένα κωδικό έχει μόνο που λογικά φαίνεται και από το preview.Αν έχει κάτι clickable δεν είναι legit

Όχι δεν έχει κάτι clickable. Πχ 

[Binance] Verification code: 000111. If this was not you, please inform Support. Beware of scam calls and SMS phishing. Verify sources with Binance Verify.

Απλά ο αποστολέας εμφανίζεται Ελληνικό κινητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...