Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, cubilone είπε

Χαρίζω χύμα στοίβες με γραμμένα DVD άνιμε, παρμένα από το παλαί ποτέ ADN (anime.gr). Πάρα πολλές σειρές από όλα τα είδη. Αποκλείεται να τα δω όλα αυτά, θέλω πάνω από 2-3 ζωές...

Παραλαβή από Νέα Σμύρνη Αθήνα

ενδιαφέρομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα με ενδιέφεραν και εμένα τα dvd με anime σειρές αν και βλέπω πως έχουν δείξει ενδιαφέρον και άλλοι. Δεν με ενδιαφέρει να κρατήσω τα δισκάκια, θέλω μόνο να κρατήσω τα αρχεία από σειρές που μπορεί να με ενδιαφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cubilone είπε

Χαρίζω χύμα στοίβες με γραμμένα DVD άνιμε, παρμένα από το παλαί ποτέ ADN (anime.gr). Πάρα πολλές σειρές από όλα τα είδη. Αποκλείεται να τα δω όλα αυτά, θέλω πάνω από 2-3 ζωές...

Παραλαβή από Νέα Σμύρνη Αθήνα

Ενδιαφέρομαι και εγώ και μπορώ να.παραλαβω, ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο gtso μου έστειλε πρώτος, και σε αυτόν θα τα δώσω, αλλά θα το θεωρούσα σωστό αν συμφωνούσαν όλοι οι ενδιαφερόμενοι να μαζεύονταν για να διάλεγαν τι θέλουν από τα DVD. Αν υπάρχει ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, pantelikas είπε

Σύμφωνα με τις οδηγίες τα πλαστικά καθισματάκια δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται παραπάνω από την ημερομηνία λήξης (συνήθως 4-5 χρόνια). Αν αυτό το καθισματάκι είναι 10 ετών καλό είναι να μην ξαναμπεί σε αυτοκίνητο.

Το καθισματάκι δεν έχει πάνω ημερομηνία λήξης. Έχει ημερομηνία κατασκευής που είναι 12/2001. Επίσης έχει στάμπα PP που σημαίνει πολυπροπυλένιο. Να αναφέρω ότι το πολυπροπυλένιο χρησιμοποιείται σε σωλήνες ύδρευσης με καταλληλότητα για απ ευθείας έκθεση στον ήλιο. Αυτά έχω να πω και αν παρόλα αυτά δε το θέλει κανείς θα το πάω στην ανακύκλωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/9/2019 στις 8:07 ΜΜ, Sierra Levin είπε

Πάλι εδώ για μία ακόμα φορά.. :P

Χαρίζω.. Σακούλα. Πολύ καλή σακούλα. Σακούλα για τα ψώνια. Πολλαπλών χρήσεων, γιατί έχουμε και οικολογική συνείδηση. Όποιος θέλει την σακούλα, θα φορτωθεί και το περιεχόμενο της. Το περιεχόμενο αποτελείται από πολλά καλώδια. Καλώδια RJ45, RJ11, IDE, USB-A, USB-B, Crossover USB, καλώδια ρεύματος, parallel, serial. Έχει και ένα ADSL modem/router με τροφοδοτικό απ' ότι είδα και μερικά φίλτρα.

Ξέρω, όλοι λίγο πολύ έχουμε ένα σκασμό καλώδια κάπου μέσα στο σπίτι μας. Εγώ δίνω μερικά από τα δικά μου, σε όποιον θέλει να εμπλουτίσει την συλλογή του, ή σε κανέναν νέο που ακόμα δεν έχει χτίσει το προσωπικό του βουνό από καλώδια.

Αν κάποιος θέλει και κανα παλιό optical (IDE) ή κανα floppy, έχω και μερικά τέτοια.

Ενδιαφερόμενοι κάνετε τα δέοντα, και παραλαμβάνετε από τον σταθμό Μετρό Αγίας Παρασκευής.

Παρέλαβα ευχαριστώ και καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η retro μητρική και ο επεξεργαστής δόθηκαν, αλλά έχω κάτι που ίσως ενδιαφέρει παραπάνω κόσμο. Χαρίζεται ο εικονιζόμενος καναπές-κρεβάτι. Μέτρησα πρόχειρα τις διαστάσεις και είναι οι εξής:

Μήκος: ~1.48m
Πλάτος: ~98cm
Ύψος: ~87cm

Μαζί θα δοθεί το κάλυμμα του και τα μαξιλαράκια, προειδοποιώ πως είναι αρκετά βρώμικα καθώς έχει να χρησιμοποιηθεί τουλάχιστον 1.5 χρόνο και δεν έχει καθαριστεί έκτοτε. Έρχεστε και παραλαμβάνετε από τον χώρο μου στο Ν.Ηράκλειο στην Αθήνα. Θεωρώ πως χρειάζεται 2 άτομα για την μετακίνηση του, ενώ φυσικά είστε υπεύθυνοι για την μεταφορά του από εκεί και ύστερα :).

 

1EB686E3-EFB4-4A9C-8300-0D1E08788116.png

Επεξ/σία από f2bnp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, f2bnp είπε

Μέτρησα πρόχειρα τις διαστάσεις και είναι οι εξής:

Μήκος: ~1.48m
Πλάτος: ~98cm
Ύψος: ~87cm

Πρόχειρα με ακρίβεια εκατοστού; Μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/9/2019 στις 11:42 ΜΜ, grmarine96 είπε

Χαρίζονται τα παρακάτω:

1) 3 δορυφορικά πιάτα διαστάσεων τα 2 60χ70 και το ένα 70χ80 μαζί με τα lnb  τους και κάποιες βάσεις στήριξης.

Παραλαβή από το χώρο μου- Τολό  Αργολίδας

2) Ενας δορυφορικός δέκτης SD FTA

3) Ποδοσφαιρικά παπούτσια  ADMIRAL No 42.5 ελάχιστα μεταχειρισμένα

4) Μικρο όργανα γυμναστικής ( LEG STRETCHER, ROLLER  ΚΟΙΛΙΑΚΩΝ, THIGH MASTER, ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΟΙΝΑΚΙΑ, ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΜΕΤΡΗΤΗ)

5) Οργανα εκμάθησης  κολύμβησης

6) Παιδικό ρολόϊ STEFANEL TEMPO

Αποστολή με δέμα ΕΛΤΑ  ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ  για τα 2-6 με έξοδα αποστολής 3€ για τα 2 κιλά και +1€ για κάθε έξτρα 2 κιλά. Η διαδικασία είναι η εξής: Mου  λέτε τι θέλετε να σας στείλω, προετοιμάζω το δέμα (εδώ θέλει λίγο υπομονή γιατί θα χρειαστεί κάποιο χρονικό διάστημα) ,σας λέω το κόστος, μου κάνετε κατάθεση των χρημάτων σε τραπεζικό μου λογαριασμό και σας στέλνω το δέμα και τον αριθμό αποστολής για track & trace.

Περισσότερα με p.m. Η αγγελία θα αναρτηθεί και σε άλλα forum

Ευχαριστώ

ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΑ ΠΙΑΤΑ1.jpg

ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟΣ ΔΕΚΤΗΣ1.jpg

ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟΣ ΔΕΚΤΗΣ2.jpg

ADMIRAL1.jpg

ADMIRAL2.jpg

THIGH MASTER-A-001.JPG

LEG STRETCHER-B-001.JPG

WETEK ROLLER-001.JPG

ΣΧΟΙΝΑΚΙΑ-001.jpg

ΟΡΓΑΝΑ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΚΟΛΥΜΠΗΣΗΣ-001.jpg

STEFANEL TEMPO-001.jpg

Ο δορυφορικός δέκτης και τα όργανα γυμναστικής είναι κρατημένα για το μέλος του forum KaRLoSSaLoNiKa

Eυχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, f2bnp είπε

Δεν παίρνω όρκο ότι τα μέτρησα σωστά, κυρίως το πλάτος, εξου και το ~.

Το κατάλαβα. Ήθελα να δώσω έμφαση ότι θέλει προσοχή στο μέτρημα. Μου έχει συμβεί για 8 χιλιοστά πέρυσι να μη μπορώ να βάλω καναπέ, μέχρι που του σήκωσα τα πλαϊνά που ακουμπάμε τα χέρια και τον έβαλα φρακαριστό.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναδιαμορφωση των πραγματων που χαριζονται:

IMG_20190904_132911.jpg

IMG_20190904_133401.jpg

1)Οπως φαινεται και στη φωτο ενσυρματο ρουτερ στο κουτι του αχρησιμοποιητο.

 

IMG_20190904_133009.jpg

2) Ασυρματο ρουτερ ZTE zxhn h108ns πιθανον με καμμενο τροφοδοτικο (θα δωθει μαζι με το ρουτερ)

 

IMG_20190913_114152.jpg

3) Αποκωδικοποιητης MPEG4

 

IMG_20190913_114120.jpg

4)Οι συγκεκριμενες λαμπες απο ικεα, δεν εχω ιδεα σε τι φωτιστικο μπαινουν. Συνολικα 3 τετοιες συσκευασιες.

 

IMG_20190913_114035.jpg

5)Αντιστοιχη φαση με το 4 σε αυτη την περιπτωση 1 συσκευασια.

 

Παραλαβή απο Καισαριανή-Παγκράτι ή μετρο Ευαγγελισμό, δεν στέλνω. Παρακαλώ και πμ γιατι μεσα στο τοπικ χανεται η μπαλα.

Επεξ/σία από manzana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

με ενδιαφερει το dvb-t box αν υπαρχει. εγω ειμαι ζωγραφου

2 λεπτά πριν, manzana είπε

Αναδιαμορφωση των πραγματων που χαριζονται:

IMG_20190904_132911.jpg

IMG_20190904_133401.jpg

1)Οπως φαινεται και στη φωτο ενσυρματο ρουτερ στο κουτι του αχρησιμοποιητο.

IMG_20190904_133009.jpg

2) Ασυρματο ρουτερ ZTE zxhn h108ns πιθανον με καμμενο τροφοδοτικο (θα δωθει μαζι με το ρουτερ)

Παραλαβή απο Καισαριανή, δεν στέλνω. Παρακαλώ και πμ γιατι μεσα στο τοπικ χανεται η μπαλα.

IMG_20190913_114152.jpg

καλησπερα

με ενδιαφερει το dvb-t box αν υπαρχει. εγω ειμαι ζωγραφου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ZaChris είπε

καλησπερα

με ενδιαφερει το dvb-t box αν υπαρχει. εγω ειμαι ζωγραφου

καλησπερα

με ενδιαφερει το dvb-t box αν υπαρχει. εγω ειμαι ζωγραφου

Ειμαστε και κοντα. Δικό σου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...