Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαρίζονται μνήμες DDR2 για laptop. 2x1GB. Τελευταία φορά που δοκιμάστηκαν λειτουργούσαν χωρίς πρόβλημα. Παραλαβή από Νέα Ιωνία Αττικής.

IMG_20200623_234216.jpg

Modem 56K PCI με chip Conexant RS56/SP-PCI. Έχω πολλά χρόνια να το δουλέψω ως modem, το δούλευα ως κάρτα ήχου για καιρό αλλά πάνε χρόνια και πάλι. Λογικά όμως δουλεύει. Παραλαβή από Νέα Ιωνία Αττικής.

IMG_20200623_235153.jpg

Μπαταρία L-LL11 καινούργια σφραγισμένη για ποντίκια Logitech. Βλέπω ότι κάνει για το G7, το MX Air, το MX Revolution και άλλα. Δεν ξέρω πως βρέθηκε στην κατοχή μου καθώς δεν είχα ποτέ ποντίκι Logitech :P. Παραλαβή από Νέα Ιωνία Αττικής.

IMG_20200624_000235_1.jpg

Επεξ/σία από Mvpgr
Λειτουργική κατάσταση
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, uodvrhw είπε
Στις 28/5/2020 στις 12:21 ΠΜ, insomnia86 είπε

Έριξα μια ματιά στην αποθήκη οπότε....

Δίνονται τα παρακάτω μόνο στην περιοχή Περιστέρι Αττικής.

1. DVD player Trendex μαζί με τηλεχειριστήριο και καλώδιο scart.

image.jpeg.f8cb8062f2fd3d72aa74e771d1607ab3.jpeg

2. Τηλεκατευθυνόμενη μηχανή (της λείπει η μπαταρία).

 

Στις 28/5/2020 στις 12:21 ΠΜ, insomnia86 είπε

Τηλεκατευθυνόμενη μηχανή (της λείπει η μπαταρία

Έχεις π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Mvpgr είπε

Χαρίζονται μνήμες DDR2 για laptop. 2x1GB. Τελευταία φορά που δοκιμάστηκαν λειτουργούσαν χωρίς πρόβλημα. Παραλαβή από Νέα Ιωνία Αττικής.

IMG_20200623_234216.jpg

Modem 56K PCI με chip Conexant RS56/SP-PCI. Έχω πολλά χρόνια να το δουλέψω ως modem, το δούλευα ως κάρτα ήχου για καιρό αλλά πάνε χρόνια και πάλι. Λογικά όμως δουλεύει. Παραλαβή από Νέα Ιωνία Αττικής.

IMG_20200623_235153.jpg

Μπαταρία L-LL11 καινούργια σφραγισμένη για ποντίκια Logitech. Βλέπω ότι κάνει για το G7, το MX Air, το MX Revolution και άλλα. Δεν ξέρω πως βρέθηκε στην κατοχή μου καθώς δεν είχα ποτέ ποντίκι Logitech :P. Παραλαβή από Νέα Ιωνία Αττικής.

IMG_20200624_000235_1.jpg

M ενδιαφερουβ οι μνημες αν υπαρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

10 οθόνες περίπου ~  , για laptops 14" οι οποίες έχουν κάθετες γραμμές, δηλαδή όλη η οθόνη δείχνει μια χαρά , και στο κέντρο , περίπου έχει 1 κάθετη γραμμή pixel dead ή περισσότερες. Είναι μοντέλα με 14" 15.6" και 17.3" μισό σπασμένες κτλ. 

Κυρίως για τις πλακέτες είχαν κρατηθεί . Αλλά πλεόν δεν μου χρειάζονται.

Αν τις θέλει κάποιος πρώτα εδώ , εν σειρά και μετά ΡΜ .

Άτομα τα οποία θα έρθουν φυσικά μόνο στο χώρο μου, και έχουν δωρίσει στο παρελθόν

* grinding λογαριασμοί κτλ . μη μπείτε στον κόπο .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Mvpgr είπε

Χαρίζονται μνήμες DDR2 για laptop. 2x1GB. Τελευταία φορά που δοκιμάστηκαν λειτουργούσαν χωρίς πρόβλημα. Παραλαβή από Νέα Ιωνία Αττικής.

IMG_20200623_234216.jpg

Modem 56K PCI με chip Conexant RS56/SP-PCI. Έχω πολλά χρόνια να το δουλέψω ως modem, το δούλευα ως κάρτα ήχου για καιρό αλλά πάνε χρόνια και πάλι. Λογικά όμως δουλεύει. Παραλαβή από Νέα Ιωνία Αττικής.

 

Μπαταρία L-LL11 καινούργια σφραγισμένη για ποντίκια Logitech. Βλέπω ότι κάνει για το G7, το MX Air, το MX Revolution και άλλα. Δεν ξέρω πως βρέθηκε στην κατοχή μου καθώς δεν είχα ποτέ ποντίκι Logitech :P. Παραλαβή από Νέα Ιωνία Αττικής.

 

Αν δεν παρει ο m4nos τις DDR, ενδιαφέρομαι (για ένα παλιό λαπτόπ, αλλά μόνο αν δεν τις χρειάζεται κάποιος).

Επεξ/σία από MessengerOfGood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kostas.karras είπε

Χαρίζουν 2 πολυθρόνες και ένας καναπές της φωτογραφίας για αμμεση παραλαβή σήμερα από Καλλιθέα .το βράδυ πάνε κάδο.

IMG_20200624_155535.jpg

IMG_20200624_153846.jpg

Έξτρα χώρο κ χέρια να είχα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καινούργιος στο νήμα αν  και έχω πολλά πράγματα λειτουργικά άχρηστα για μένα δεν είχα κάνει την απόπειρα.

Κάτι διαφορετικό που ενδεχομένως κάποιος να ενδιαφερθεί πριν πάνε στον κάδο.Επειδή ασχολούμε με το αντικείμενο από χόμπυ είχα κάνει απόπειρα φύτευσης κάπαρης επειδή λένε ότι είναι πολύ δύσκολο φυτό να βγει και σπάνιο σχεδόν ανύπαρκτο να το βρεις σε φυτώριο.

Βγήκαν αρκετά δώρισα κάποια σε κάποιους φίλους που ήθελαν και επειδή έμειναν 7-8 αν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει π.μ. Πληροφοριακά και επειδή δεν πάνε ταχυδρομικά βρίσκομαι Β/Α  Αττική πλησίον Αγία Παρασκευή για παραλαβή σε προσυνενοημένο σημείο σηνάντησης.

https://youtu.be/oi0_dWkoBQw?t=160

Το έβαλα και στο νήμα φυτοτέχνη αλλά δεν είχε απήχηση και είπα μήπως εδώ βρεθεί κανείς..😊

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο παππού. Thinking outside of the box 😀

Πολύ καλή ιδέα και σίγουρα μια αλλαγή από τα συνηθισμένα router, μνήμες, μητρικές (οκ, καταλαβαίνω ότι είμαστε σε κατά βάση τεχνολογικό φόρουμ αλλά και κάτι τόσο διαφορετικό είναι ενδιαφέρον) 

Θα σου έπαιρνα κάνα φυτό για το μπαλκόνι (το μόνο που έχουμε σαν πεδίο εφαρμογής πρασινάδας, λουλουδιών και αρωματικών φυτών) αλλά είσαι βορρά και είμαι νότο και προφανώς είναι ολόκληρο ταξίδι. 

Εύχομαι να βρεις να τα δώσεις γιατί πραγματικά σε νιώθω. Όταν βάζω 4-5 σπόρους για να πάρω ένα φυτό και τελικά βγαίνουν παραπάνω λυπάμαι να τα πετάξω (σε τελική ανάλυση η φύση έκανε την προσπάθειά της) και ψάχνω να τα δώσω κάπου. 

 

Επεξ/σία από haris_216
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Μπράβο παππού. Thinking outside of the box 😀

Πολύ καλή ιδέα και σίγουρα μια αλλαγή από τα συνηθισμένα router, μνήμες, μητρικές (οκ, καταλαβαίνω ότι είμαστε σε κατά βάση τεχνολογικό φόρουμ αλλά και κάτι τόσο διαφορετικό είναι ενδιαφέρον) 

Θα σου έπαιρνα κάνα φυτό για το μπαλκόνι (το μόνο που έχουμε σαν πεδίο εφαρμογής πρασινάδας, λουλουδιών και αρωματικών φυτών) αλλά είσαι βορρά και είμαι νότο και προφανώς είναι ολόκληρο ταξίδι. 

Εύχομαι να βρεις να τα δώσεις γιατί πραγματικά σε νιώθω. Όταν βάζω 4-5 σπόρους για να πάρω ένα φυτό και τελικά βγαίνουν παραπάνω λυπάμαι να τα πετάξω (σε τελική ανάλυση η φύση έκανε την προσπάθειά της) και ψάχνω να τα δώσω κάπου. 

Ευχαριστώ φίλε μου και για να πω  σημείο να μην αναρωτιούνται πολλοί και επειδή οι περισσότεροι θα το ξέρουν έξω από την ΕΡΤ στην Αγία Παρασκευή νομίζω είναι βολικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Καινούργιος στο νήμα αν  και έχω πολλά πράγματα λειτουργικά άχρηστα για μένα δεν είχα κάνει την απόπειρα.

Κάτι διαφορετικό που ενδεχομένως κάποιος να ενδιαφερθεί πριν πάνε στον κάδο.Επειδή ασχολούμε με το αντικείμενο από χόμπυ είχα κάνει απόπειρα φύτευσης κάπαρης επειδή λένε ότι είναι πολύ δύσκολο φυτό να βγει και σπάνιο σχεδόν ανύπαρκτο να το βρεις σε φυτώριο.

Βγήκαν αρκετά δώρισα κάποια σε κάποιους φίλους που ήθελαν και επειδή έμειναν 7-8 αν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει π.μ. Πληροφοριακά και επειδή δεν πάνε ταχυδρομικά βρίσκομαι Β/Α  Αττική πλησίον Αγία Παρασκευή για παραλαβή σε προσυνενοημένο σημείο σηνάντησης.

https://youtu.be/oi0_dWkoBQw?t=160

Το έβαλα και στο νήμα φυτοτέχνη αλλά δεν είχε απήχηση και είπα μήπως εδώ βρεθεί κανείς..😊

Πολύ ενδιαφερον. Αν και δεν ασχολούμαι με τα φυτά ξέρω κι εγώ ότι είναι δύσκολο φυτό.

Μάλλον θα ενδιαφέρει τη σύζυγο (έχουμε κήπο). Θα επανέλθω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Καινούργιος στο νήμα αν  και έχω πολλά πράγματα λειτουργικά άχρηστα για μένα δεν είχα κάνει την απόπειρα.

Κάτι διαφορετικό που ενδεχομένως κάποιος να ενδιαφερθεί πριν πάνε στον κάδο.Επειδή ασχολούμε με το αντικείμενο από χόμπυ είχα κάνει απόπειρα φύτευσης κάπαρης επειδή λένε ότι είναι πολύ δύσκολο φυτό να βγει και σπάνιο σχεδόν ανύπαρκτο να το βρεις σε φυτώριο.

Βγήκαν αρκετά δώρισα κάποια σε κάποιους φίλους που ήθελαν και επειδή έμειναν 7-8 αν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει π.μ. Πληροφοριακά και επειδή δεν πάνε ταχυδρομικά βρίσκομαι Β/Α  Αττική πλησίον Αγία Παρασκευή για παραλαβή σε προσυνενοημένο σημείο σηνάντησης.

https://youtu.be/oi0_dWkoBQw?t=160

Το έβαλα και στο νήμα φυτοτέχνη αλλά δεν είχε απήχηση και είπα μήπως εδώ βρεθεί κανείς..😊

Ενδιαφέρομαι για τα φυντάνια! (αν περισσέψει κανένα)

Η κάππαρη είναι δύσκολο να πιάσει, προσθέτεις ασβέστη όταν τα μεταφυτεύεις σε μεγαλύτερη γλάστρα;

 

Επεξ/σία από iwoof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...