Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, dchatz είπε

Έμειναν τα κοκκινισμένα. Να σημειώσω ότι το CRYPTO έχει από πίσω υποδοχές για 3 κεραίες με κλασσικά βύσματα για κεραίες. CRYPTO airdata 300 είναι αν δε φαίνεται. Γκουγκλάρετέ το.

IMG_20200821_135655.jpg.cdbb5ce0082976e9205f3c245a1da20f.jpg.91d95804930ec2285f29b40528df9295.jpg

Δημόσιο και μεγάλο "Ευχαριστώ" για τα ρούτερ. Να είσαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, dchatz είπε

Έμειναν τα κοκκινισμένα. Να σημειώσω ότι το CRYPTO έχει από πίσω υποδοχές για 3 κεραίες με κλασσικά βύσματα για κεραίες. CRYPTO airdata 300 είναι αν δε φαίνεται. Γκουγκλάρετέ το.

IMG_20200821_135655.jpg.cdbb5ce0082976e9205f3c245a1da20f.jpg.91d95804930ec2285f29b40528df9295.jpg

 

Ευχαριστώ για το ρουτερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαριζονται υπερβολικα παλιες μνημες για λαπτοπ σε διαφορες χωρητικοτητες :

3x Infineon HYS64D64020HBDL-6-C 512MB DDR-333 

2x JetRam 256MB DDR-333

2x Infineon 128mb sync 100mhz

1x hynix 128mb sync 133mhz

Δινονται μονο απο κοντα στα χανια  , δεν στελνω 

Πρωτα εδω και μετα pm 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΔΥΟ   ΣΑΚΟΥΛΕΣ   ΜΕ   150-200   CD/DVD   AΠΟ   ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ    ΕΝΤΥΠΩΝ.

Παραλαβη   ΜΟΝΟΝ   στην   εδρα   μου  πισω  απο  το   εφετειο   αθηνας   ΤΟ   ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΟ   ΔΥΝΑΤΟΝ.....

Ποσταρετε   πρωτα   εδω  και   καπακι   στειλτε   ΠΜ.

 

ΔΟΘΗΚΑΝ!

Επεξ/σία από tigergreg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/8/2020 στις 10:55 ΠΜ, magnan είπε

Καλημέρα

Χαρίζεται CRT τηλεόραση

Philips Matchline 100Hz 29 inches (η φωτο ειναι απο το δίκτυο)

Από της καλύτερες τηλεοράσεις (αν όχι η καλύτερη) στην εποχή της.

Δεν μου πάει καρδιά να την πετάξω... 

Είναι λειτουργική (τουλάχιστον την τελευταία φορά που την άνοιξα).

Θα δοθεί μαζί με το αυθεντικό της τηλεχειριστήριο.

Παραλαβή απο το ισόγειο πολυκατοικίας στο Πορτο Ραφτη. Ισχυεί μέχρι μεθαυριο. Μετά δυσκολα τα πραγματα...

Στείλτε ΠΜ

29PT9417_12-IMS-global.jpg

Τέλος. Την άφησα έξω από ένα κάδο ανακύκλωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, magnan είπε

Τέλος. Την άφησα έξω από ένα κάδο ανακύκλωσης

είναι κάπως συγκινητικό πάντως (δεν το λέω προσωπικά, αλλά σαν ιστορική διαπίστωση) να βλέπεις κάποια πράγματα που μας συγκλονίζανε κάποτε, να έχουν μια τόσο άδοξη, μοναχική κατάληξη. Ειλικρινά το λέω ότι έχει ένα είδος συγκίνησης όλο αυτό μέσα του. Ένα λειτουργικό εργαλείο, για το οποίο κάποτε ξοδεύτηκαν χρήματα και το οποίο ίσως συνοδεύτηκε από εμπειρίες και νοσταλγία να γίνετε και πάλι ανόργανη ύλη.... Επαναλαμβάνω δεν το λέω προσωπικά, ούτε είναι μομφή, κάνω μια ιστορικό διαπίστωση, ως διάλειμμα στην όμορφη συζήτησή σας, σχόλιο το οποίο ελπίζω να γίνει ανεκτό από τους mods. Ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από glenngould
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ στεναχωρήθηκα πολύ κι αν ήταν Θεσσαλονίκη δεν υπήρχε περίπτωση να άφηνα μια τόσο καλή τηλεόραση να γίνει σκραπ από τους γνωστούς άγνωστους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ενοχλώ το νήμα με σχόλια που δεν έχουν σχέση με χάρισμα ειδών, αλλά θέλω να πω πώς αν μπορούσε να βρεθεί μια αυτοματοποιημένη μόνιμη λύση με courier, μπορεί να αναζωογονηθεί αυτό το νήμα, υπό την έννοια ότι θα αρθούν οι γεωγραφικοί περιορισμοί. Αλλά να γίνει εύκολη η διαδικασία του τύπου, αυτός που θέλει να δώσει κάτι να καλεί ένα τηλέφωνο "έλα πάρε αυτό, χωρίς χρέωση" και το αντικείμενο να μεταφέρεται στον παραλήπτη, με χρέωση του παραλήπτη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαρίζεται coolermaster pc case , πλήρη λειτουργικό (power button κτλπ) , παραλαβή μόνο απο τον χώρο μου άνω γλυφάδα απογέματα με  βράδυ μετά τις 19:00, ποστάρετε εδώ και μετά pm δόθηκε στον teledomenet

case-min-min.jpg

Επεξ/σία από ntinarasellas21
δοθηκε
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ntinarasellas21 είπε

χαρίζεται coolermaster pc case , πλήρη λειτουργικό (power button κτλπ) , παραλαβή μόνο απο τον χώρο μου άνω γλυφάδα απογέματα με  βράδυ μετά τις 19:00, ποστάρετε εδώ και μετά pm

case-min-min.jpg

Καλησπέρα, στέλνω πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ntinarasellas21 είπε

χαρίζεται coolermaster pc case , πλήρη λειτουργικό (power button κτλπ) , παραλαβή μόνο απο τον χώρο μου άνω γλυφάδα απογέματα με  βράδυ μετά τις 19:00, ποστάρετε εδώ και μετά pm

case-min-min.jpg

Καλησπέρα σας στέλνω πμ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, glenngould είπε

είναι κάπως συγκινητικό πάντως (δεν το λέω προσωπικά, αλλά σαν ιστορική διαπίστωση) να βλέπεις κάποια πράγματα που μας συγκλονίζανε κάποτε, να έχουν μια τόσο άδοξη, μοναχική κατάληξη. Ειλικρινά το λέω ότι έχει ένα είδος συγκίνησης όλο αυτό μέσα του. Ένα λειτουργικό εργαλείο, για το οποίο κάποτε ξοδεύτηκαν χρήματα και το οποίο ίσως συνοδεύτηκε από εμπειρίες και νοσταλγία να γίνετε και πάλι ανόργανη ύλη.... Επαναλαμβάνω δεν το λέω προσωπικά, ούτε είναι μομφή, κάνω μια ιστορικό διαπίστωση, ως διάλειμμα στην όμορφη συζήτησή σας, σχόλιο το οποίο ελπίζω να γίνει ανεκτό από τους mods. Ευχαριστώ

Η αλήθεια είναι αυτή πάντως. Θυμάμαι το τον ενθουσιασμό μου όταν τις είχα αγοράσει (2). Ήρθε το τέλος αδοξα. Υπάρχει ακομα μια, σε μια αποθήκη στο Κέντρο της Αθήνας. Αν αποφασίσω να κάνω ξεσκαρταρισμα θα την ανεβάσω εδώ με μεγαλύτερο χρονικό περιθώριο. Αλλιώς θα έχει ίδια κατάληξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι είναι σχεδόν σίγουρο στο πλαίσιο της ηθικής που έχουμε όλοι μας και του σεβασμού προς την τεχνολογία (με μια ευρύτερη λογική) ότι ο δωρητής μπορεί να το πακετάρει το αντικείμενό του, πριν να το δώσει δωρεάν.

Οπότε το κομμάτι του πακεταρίσματος (που είναι γενικά και εύκολο) πιστεύω ότι μπορεί να το αναλάβει ο δωρητής, σύμφωνα με την τεχνολογική του συνείδηση. Ο αδύναμος κρίκος είναι να έρχεται ένας άνθρωπος στον χώρο του δωρητή για να παραλαμβάνει το είδος και να το αφήνει σε ένα κατάστημα κάποιας courier εταιρίας. Από εκεί και πέρα τα πάντα γίνονται αυτόματα και παραλαμβάνει το είδος που επιθυμεί ο παραλήπτης, πληρώνοντας τα μεταφορικά έξοδα στην κούριερ που του το φέρνει στην πόρτα του. 

Θα θεωρούνταν αδύνατο να υπάρχει ένα δίκτυο εθελοντών πανελληνίως που να αναλαμβάνει αυτό ακριβώς (την παραλαβή του πακεταρισμένου αντικειμένου από τον χώρο του δωρητή για να το αφήσει στην πόρτα της courier) ; Προσωπικά πιστεύω ότι μπορεί να γίνει γιατί είναι μεγάλο forum το insomnia με πολλά μέλη, που αποδεδειγμένα, έχουν δείξει πρόθεση να βοηθήσουν. Εάν ήταν αρκετά μεγάλο το δίκτυο εθελοντών, όλοι θα είχαμε κάποιον "διακινητή" στην ευρύτερη γειτονιά μας (τουλάχιστον για την ηπειρωτική Ελλάδα).

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαρίζεται παντελόνι τζιν και βερμούδα. Το τζιν (ζήτημα αν έχει πλυθεί 3 φορές) είναι λίγο πιο φαρδιά γραμμή από τα γούστα μου και η βερμούδα μου πέφτει στενή.

Μπορείτε να παραλάβετε από Αιγάλεω ή κέντρο (Ομόνοια)

ΔΟΘΗΚΑΝ

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...