Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, papars είπε

Καφετιέρες (;)  Δεν πίνω καφέ - δεν έχω ιδέα τι κάνουν αυτά τα μηχανήματα.

 AEG με άγνωστο πρόβλημα / κατάσταση.

SAGE bes870uk με σπασμένο μύλο και βουλωμένο φίλτρο νερού.  Βλέπω εξωφρενική τιμή αγοράς για αυτή.  Ο πελάτης την πέταξε γιατί δεν βρίσκει κάποιον να την επισκευάσει στην Ελλάδα.

Δυστυχώς δεν βλέπω να έχουν αφήσει εξαρτήματα.

Όπως πάντα παραλαβή από Αγία Παρασκευή. 

Στείλτε PM. Κρατημένα για @johnnys4u

aeg.jpg

sage.jpg

Ευχαριστώ πολύ ! Εξαιρετική επικοινωνία και ανέπαφη παραλαβή!

Στις 21/8/2020 στις 11:03 ΜΜ, george kesoglu είπε

χαριζονται μελανια αναπληρωσης για εκτυπωτη inject 1 μαυρο 1 ματζεντα 1 κιτρινο 1 μπλε

βαρεθηκα να αναγομώνω μελανια στον παλιο εκτυπωτη και πηρα εναν ink tank που θα βαζω γνησια μελανια 

παραλαβη απο ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Ενδιαφέρομαι, πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, ntinarasellas21 είπε

χαρίζεται coolermaster pc case , πλήρη λειτουργικό (power button κτλπ) , παραλαβή μόνο απο τον χώρο μου άνω γλυφάδα απογέματα με  βράδυ μετά τις 19:00, ποστάρετε εδώ και μετά pm

case-min-min.jpg

Η παραλαβη ολοκληρώθηκε όσο πιο άψογα μπορούσε, ευχαριστώ πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Χαρίζεται παντελόνι τζιν και βερμούδα. Το τζιν (ζήτημα αν έχει πλυθεί 3 φορές) είναι λίγο πιο φαρδιά γραμμή από τα γούστα μου και η βερμούδα μου πέφτει στενή.

Μπορείτε να παραλάβετε από Αιγάλεω ή κέντρο (Ομόνοια)

https://postimg.cc/gallery/hS124TM

Με ενδιαφέρουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, glenngould είπε

Θεωρώ ότι είναι σχεδόν σίγουρο στο πλαίσιο της ηθικής που έχουμε όλοι μας και του σεβασμού προς την τεχνολογία (με μια ευρύτερη λογική) ότι ο δωρητής μπορεί να το πακετάρει το αντικείμενό του, πριν να το δώσει δωρεάν.

Οπότε το κομμάτι του πακεταρίσματος (που είναι γενικά και εύκολο) πιστεύω ότι μπορεί να το αναλάβει ο δωρητής, σύμφωνα με την τεχνολογική του συνείδηση. Ο αδύναμος κρίκος είναι να έρχεται ένας άνθρωπος στον χώρο του δωρητή για να παραλαμβάνει το είδος και να το αφήνει σε ένα κατάστημα κάποιας courier εταιρίας. Από εκεί και πέρα τα πάντα γίνονται αυτόματα και παραλαμβάνει το είδος που επιθυμεί ο παραλήπτης, πληρώνοντας τα μεταφορικά έξοδα στην κούριερ που του το φέρνει στην πόρτα του. 

Θα θεωρούνταν αδύνατο να υπάρχει ένα δίκτυο εθελοντών πανελληνίως που να αναλαμβάνει αυτό ακριβώς (την παραλαβή του πακεταρισμένου αντικειμένου από τον χώρο του δωρητή για να το αφήσει στην πόρτα της courier) ; Προσωπικά πιστεύω ότι μπορεί να γίνει γιατί είναι μεγάλο forum το insomnia με πολλά μέλη, που αποδεδειγμένα, έχουν δείξει πρόθεση να βοηθήσουν. Εάν ήταν αρκετά μεγάλο το δίκτυο εθελοντών, όλοι θα είχαμε κάποιον "διακινητή" στην ευρύτερη γειτονιά μας (τουλάχιστον για την ηπειρωτική Ελλάδα).

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις. Δεν χρειαζεται να πας εσυ σε εταιρεια κουριερ αν θελεις να στειλεις κατι, παιρνεις τηλεφωνο την εταιρεια λες τι θελεις να στειλεις, που και με τινος χρεωση, ε και στελνουν ανθρωπο να το παρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δίνεται αχρησιμοποίητος κωδικός cosmote deals for you (3ος και τελευταίος) που λήγει στις 28/8

Πρώτα εδώ και μετά pm

 

ΕΦΥΓΕ

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Doubt είπε

Χαρίζεται παντελόνι τζιν και βερμούδα. Το τζιν (ζήτημα αν έχει πλυθεί 3 φορές) είναι λίγο πιο φαρδιά γραμμή από τα γούστα μου και η βερμούδα μου πέφτει στενή.

Μπορείτε να παραλάβετε από Αιγάλεω ή κέντρο (Ομόνοια)

https://postimg.cc/gallery/hS124TM

Μ νεδιαφερουν (εχω καπου να τα δωσω που υπαρχει αναγκη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, frantan είπε

Μ νεδιαφερουν (εχω καπου να τα δωσω που υπαρχει αναγκη)

Αν δεν τα πάρει ο Nemo, ευχαρίστως.

Θα σε ενημερώσω.

ΔΟΘΗΚΑΝ

Επεξ/σία από Doubt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thodoris1985 είπε

Δίνεται αχρησιμοποίητος κωδικός cosmote deals for you (3ος και τελευταίος) που λήγει στις 28/8

Πρώτα εδώ και μετά pm

Καλησπέρα. Με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίζεται πεδιόμετρο Satlook Micro G2, για δορυφορικές εγκαταστάσεις. Είναι παλιό οπότε υποστηρίζει μόνο DVB-S. Η μπαταρία του έχει χαλάσει και η αντικατάστασή της κοστίζει 40-45 ευρώ. Δε γνωρίζω αν με νέα μπαταρία όμως θα δουλεύει άψογα. Χωρίς μπαταρία κάνει boot loop (ανοίγει, βγάζει low battery, κλείνει κτλ κτλ).

Περιοχή ανατολική Θεσσαλονίκη, αν ενδιαφέρεται κάποιος να το δώσω χέρι με χέρι. Αλλιώς θα πάει ανακύκλωση συσκευών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, teledomenet είπε

Η παραλαβη ολοκληρώθηκε όσο πιο άψογα μπορούσε, ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα το κουτί υπάρχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, stormrain είπε

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις. Δεν χρειαζεται να πας εσυ σε εταιρεια κουριερ αν θελεις να στειλεις κατι, παιρνεις τηλεφωνο την εταιρεια λες τι θελεις να στειλεις, που και με τινος χρεωση, ε και στελνουν ανθρωπο να το παρει.

Δεν είναι πιο αυξημένη η χρέωση τότε (αν το παραλάβει courier από το σπίτι σου, αντί να το πας στο γραφείο τους; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, malakudi είπε

Χαρίζεται πεδιόμετρο Satlook Micro G2, για δορυφορικές εγκαταστάσεις. Είναι παλιό οπότε υποστηρίζει μόνο DVB-S. Η μπαταρία του έχει χαλάσει και η αντικατάστασή της κοστίζει 40-45 ευρώ. Δε γνωρίζω αν με νέα μπαταρία όμως θα δουλεύει άψογα. Χωρίς μπαταρία κάνει boot loop (ανοίγει, βγάζει low battery, κλείνει κτλ κτλ).

Περιοχή ανατολική Θεσσαλονίκη, αν ενδιαφέρεται κάποιος να το δώσω χέρι με χέρι. Αλλιώς θα πάει ανακύκλωση συσκευών.

Καλημέρα από Θεσσαλονίκη. Θα ήθελα να πειραματιστώ με το πεδιόμετρο.

Στέλνω PM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...