Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]

Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια Sony 40W4500, 40ρα LCD, χωρίς το τηλεκοντρόλ της, χαλασμένη. Συγκεκριμένα μετά από λίγη ώρα άρχιζε να αφήνει είδωλα στην εικόνα, τα οποία αργούσαν να σβήσουν.

Δεν ασχολήθηκα ποτέ, επειδή κατά πάσα πιθανότητα ήταν ασύμφορη η επισκευή της. Αν κάποιος θέλει να παίξει μαζί τής ή να βγάλει ανταλλακτικά, μπορεί να την παραλάβει από Χαλάνδρι.

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 13,1k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

απλα θα πω τυπικα οτι αυτοι που χαριζουν ας προσεχουν που δινουν διοτι καποιοι δεν εχουν παρει τιποτα ενω αλλοι καθε δεκα ποστ παιρνουν και κατι.σε ελευθερη μεταφραση καποιοι  παιζει να εχουν γεμισει

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, unforgiven είπε

Έχω μια Sony 40W4500, 40ρα LCD, χωρίς το τηλεκοντρόλ της, χαλασμένη. Συγκεκριμένα μετά από λίγη ώρα άρχιζε να αφήνει είδωλα στην εικόνα, τα οποία αργούσαν να σβήσουν.

Δεν ασχολήθηκα ποτέ, επειδή κατά πάσα πιθανότητα ήταν ασύμφορη η επισκευή της. Αν κάποιος θέλει να παίξει μαζί τής ή να βγάλει ανταλλακτικά, μπορεί να την παραλάβει από Χαλάνδρι.

Καλησπέρα σας, ενδιαφέρομαι να την δώ για επισκευή.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, Cyberdemon87 είπε

Χαρίζονται:

1. Παλιά CRT οθόνη Philips 109b6, λειτουργική.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  IMG_20181024_141227.jpg  Εμφανίσεις:  0  Μέγεθος:  302,9 KB  ID: 198200

2. Παλιό PC χωρίς τροφοδοτικό, δίσκο και CD/DVD drive. Φοράει την GA-8S648FX motherboard, λειτουργικό από όσο θυμάμαι.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  IMG_20181024_150723.jpg  Εμφανίσεις:  0  Μέγεθος:  114,8 KB  ID: 198206

3. Παλιό Pentium 4 PC, χωρίς δίσκο, κάποιες φορές δεν bootαρει άλλες bootαρει, θα ακολουθήσει φωτογραφία σύντομα.

4. Satellite L500D-163 laptop, χωρίς καλώδιο ρεύματος και χωρίς δίσκο. Άνοιγε αλλά δεν έδειχνε τίποτα η οθόνη, ίσως φταίει η κάρτα.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  IMG_20181024_155449.jpg  Εμφανίσεις:  0  Μέγεθος:  413,1 KB  ID: 198209

Παραλαβή από τον χώρο μου στον Βύρωνα.

Αν υπάρχει δυνατότητα αποστολής ενδιαφέρομαι για τον φορητό 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 λεπτά πριν, Cyberdemon87 είπε

Υπάρχει ενδιαφέρον από άλλο χρήστη, αν δεν κάτσει θα ενημερώσω.

Έγινε φίλε,

Σε ευχαριστώ πολύ ;)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, Cyberdemon87 είπε

Χαρίζονται:

1. Παλιά CRT οθόνη Philips 109b6, λειτουργική.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  IMG_20181024_141227.jpg  Εμφανίσεις:  0  Μέγεθος:  302,9 KB  ID: 198200

2. Παλιό PC χωρίς τροφοδοτικό, δίσκο και CD/DVD drive. Φοράει την GA-8S648FX motherboard, λειτουργικό από όσο θυμάμαι.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  IMG_20181024_150723.jpg  Εμφανίσεις:  0  Μέγεθος:  114,8 KB  ID: 198206

3. Παλιό Pentium 4 PC, χωρίς δίσκο, κάποιες φορές δεν bootαρει άλλες bootαρει, θα ακολουθήσει φωτογραφία σύντομα.

4. Satellite L500D-163 laptop, χωρίς καλώδιο ρεύματος και χωρίς δίσκο. Άνοιγε αλλά δεν έδειχνε τίποτα η οθόνη, ίσως φταίει η κάρτα.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  IMG_20181024_155449.jpg  Εμφανίσεις:  0  Μέγεθος:  413,1 KB  ID: 198209

Παραλαβή από τον χώρο μου στον Βύρωνα.

Να δηλωσω κι εγω ενδιαφερον για το λαπτοπ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 21/10/2018 στις 10:25 ΠΜ, aoc4000 είπε

Καλημέρα, δοκίμασα το ποντίκι με μπαταρία με τα ίδια χαρακτηριστικά αλλά με άλλο μέγεθος (για δοκιμή) και δεν είδα να δουλεύει... Οπότε το ξαναβάζω εδώ μήπως κάποιος μπορεί να ασχοληθεί παραπάνω μαζί του. Επίσης βάζω και μια οθόνη LG FLATRON L194WT. μπορεί να δίξει για λίγο αλλά μετά άσπρη οθόνη, έχω αλλάξει όλους τους πυκνωτές του τροφοδοτικού χωρίς αποτέλεσμα μάλλον είναι το λοτζικ μποαρντ, το πάνελ είναι άριστο πάντως χωρίς καμένα πίξελ και σημάδια, με είσοδο vga και dvi. Περιοχή Πειραιάς.

IMG_20181021_100412765.jpg

Ευχαριστω πολυ για την οθονη!

Το ποντικι το ειδα λιγο ταλαιπωρημενο, και δεν θα ασχοληθω μαζι του, επομενως οποιος το θελει ειναι ελευθερο!!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/10/2018 στις 11:45 ΜΜ, Locke_John είπε

Ευχαριστώ και πάλι τον koslol8 για το τσαντάκι ώμου, παρέλαβα.

Επεξ/σία από Locke_John
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 2/10/2018 στις 7:56 ΜΜ, Invander7 είπε

Ήρθε η στιγμή να χαρίσω και εγώ σιγά σιγά με την σειρά μου.

Χαρίζεται λοιπόν η παρακάτω κεντρική μονάδα, η οποία έφτασε στα χέρια μου, αποτρέποντας τον ιδιοκτήτη της να την πετάξει στα σκουπίδια. Για τον λόγο αυτό, ζητώ την κατανόησή σας, διότι ότι ξέρετε ξέρω πάνω στο hardware κομμάτι που την αποτελεί!😛

https://ibb.co/ewnQzK

https://ibb.co/kC7VYe

https://ibb.co/hSbURz

https://ibb.co/nyqZte

https://ibb.co/fNwD3e

https://ibb.co/ixs33e

Δίνεται κανονικά όλη η κεντρική μονάδα μαζί με σκληρό δίσκο, dvd, δισκέτα.

Ολοκληρώθηκε η ανακατασκευή παιδιά. Το αποτέλεσμα ξεπέρασε τις προσδοκίες μου! Ευχαριστώ πάλι τον @Invander7

Tσεκάρετε εδώ όσοι ενδιαφέρεστε για παλιά συστήματα: 

• Like 6
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, tanasen01 είπε

Ολοκληρώθηκε η ανακατασκευή παιδιά. Το αποτέλεσμα ξεπέρασε τις προσδοκίες μου! Ευχαριστώ πάλι τον @Invander7

Tσεκάρετε εδώ όσοι ενδιαφέρεστε για παλιά συστήματα: 

Πολλά μπράβο από εμένα, είδα και διάβασα όλο το post, πραγματικά πολύ καλή η δουλεία που έκανες!👏

• Like 1
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Το θέμα έχει ενεργοποιηθεί και πάλι
  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
  • κλειδώθηκε και ξεκλειδώθηκε αυτό το θέμα
  • κλειδώθηκε και ξεκλειδώθηκε αυτό το θέμα
  • κλειδώθηκε και ακύρωση υπομνήματος αυτό το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.