Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/10/2018 στις 10:25 ΠΜ, aoc4000 είπε

Καλημέρα, δοκίμασα το ποντίκι με μπαταρία με τα ίδια χαρακτηριστικά αλλά με άλλο μέγεθος (για δοκιμή) και δεν είδα να δουλεύει... Οπότε το ξαναβάζω εδώ μήπως κάποιος μπορεί να ασχοληθεί παραπάνω μαζί του. Επίσης βάζω και μια οθόνη LG FLATRON L194WT. μπορεί να δίξει για λίγο αλλά μετά άσπρη οθόνη, έχω αλλάξει όλους τους πυκνωτές του τροφοδοτικού χωρίς αποτέλεσμα μάλλον είναι το λοτζικ μποαρντ, το πάνελ είναι άριστο πάντως χωρίς καμένα πίξελ και σημάδια, με είσοδο vga και dvi. Περιοχή Πειραιάς.

IMG_20181021_100412765.jpg

Ευχαριστω πολυ για την οθονη!

Το ποντικι το ειδα λιγο ταλαιπωρημενο, και δεν θα ασχοληθω μαζι του, επομενως οποιος το θελει ειναι ελευθερο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/10/2018 στις 11:45 ΜΜ, Locke_John είπε

 

Ευχαριστώ και πάλι τον koslol8 για το τσαντάκι ώμου, παρέλαβα.

Επεξ/σία από Locke_John
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2018 στις 7:56 ΜΜ, Invander7 είπε

Ήρθε η στιγμή να χαρίσω και εγώ σιγά σιγά με την σειρά μου.

Χαρίζεται λοιπόν η παρακάτω κεντρική μονάδα, η οποία έφτασε στα χέρια μου, αποτρέποντας τον ιδιοκτήτη της να την πετάξει στα σκουπίδια. Για τον λόγο αυτό, ζητώ την κατανόησή σας, διότι ότι ξέρετε ξέρω πάνω στο hardware κομμάτι που την αποτελεί!😛

https://ibb.co/ewnQzK

https://ibb.co/kC7VYe

https://ibb.co/hSbURz

https://ibb.co/nyqZte

https://ibb.co/fNwD3e

https://ibb.co/ixs33e

Δίνεται κανονικά όλη η κεντρική μονάδα μαζί με σκληρό δίσκο, dvd, δισκέτα.

Ολοκληρώθηκε η ανακατασκευή παιδιά. Το αποτέλεσμα ξεπέρασε τις προσδοκίες μου! Ευχαριστώ πάλι τον @Invander7

Tσεκάρετε εδώ όσοι ενδιαφέρεστε για παλιά συστήματα: 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tanasen01 είπε

Ολοκληρώθηκε η ανακατασκευή παιδιά. Το αποτέλεσμα ξεπέρασε τις προσδοκίες μου! Ευχαριστώ πάλι τον @Invander7

Tσεκάρετε εδώ όσοι ενδιαφέρεστε για παλιά συστήματα: 

Πολλά μπράβο από εμένα, είδα και διάβασα όλο το post, πραγματικά πολύ καλή η δουλεία που έκανες!👏

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Cyberdemon87 είπε

Χαρίζονται:

1. Παλιά CRT οθόνη Philips 109b6, λειτουργική.


Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  IMG_20181024_141227.jpg  Εμφανίσεις:  0  Μέγεθος:  302,9 KB  ID: 198200


2. Παλιό PC χωρίς τροφοδοτικό, δίσκο και CD/DVD drive. Φοράει την GA-8S648FX motherboard, λειτουργικό από όσο θυμάμαι.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  IMG_20181024_150723.jpg  Εμφανίσεις:  0  Μέγεθος:  114,8 KB  ID: 198206


3. Παλιό Pentium 4 PC, χωρίς δίσκο, κάποιες φορές δεν bootαρει άλλες bootαρει, θα ακολουθήσει φωτογραφία σύντομα.

 

4. Satellite L500D-163 laptop, χωρίς καλώδιο ρεύματος και χωρίς δίσκο. Άνοιγε αλλά δεν έδειχνε τίποτα η οθόνη, ίσως φταίει η κάρτα.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  IMG_20181024_155449.jpg  Εμφανίσεις:  0  Μέγεθος:  413,1 KB  ID: 198209


Παραλαβή από τον χώρο μου στον Βύρωνα.

Καλησπέρα σας. ῾Η ὀθόνη πόσες ἴντσες εἶναι; Εὐχαριστῶ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Cyberdemon87 είπε

Χαρίζονται:

1. Παλιά CRT οθόνη Philips 109b6, λειτουργική.


Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  IMG_20181024_141227.jpg  Εμφανίσεις:  0  Μέγεθος:  302,9 KB  ID: 198200


2. Παλιό PC χωρίς τροφοδοτικό, δίσκο και CD/DVD drive. Φοράει την GA-8S648FX motherboard, λειτουργικό από όσο θυμάμαι.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  IMG_20181024_150723.jpg  Εμφανίσεις:  0  Μέγεθος:  114,8 KB  ID: 198206


3. Παλιό Pentium 4 PC, χωρίς δίσκο, κάποιες φορές δεν bootαρει άλλες bootαρει, θα ακολουθήσει φωτογραφία σύντομα.

 

4. Satellite L500D-163 laptop, χωρίς καλώδιο ρεύματος και χωρίς δίσκο. Άνοιγε αλλά δεν έδειχνε τίποτα η οθόνη, ίσως φταίει η κάρτα.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  IMG_20181024_155449.jpg  Εμφανίσεις:  0  Μέγεθος:  413,1 KB  ID: 198209


Παραλαβή από τον χώρο μου στον Βύρωνα.

Καλησπερα φιλε Ενδιαφερομαι για πυργο και οθονη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, unforgiven είπε

Έχω μια Sony 40W4500, 40ρα LCD, χωρίς το τηλεκοντρόλ της, χαλασμένη. Συγκεκριμένα μετά από λίγη ώρα άρχιζε να αφήνει είδωλα στην εικόνα, τα οποία αργούσαν να σβήσουν.

Δεν ασχολήθηκα ποτέ, επειδή κατά πάσα πιθανότητα ήταν ασύμφορη η επισκευή της. Αν κάποιος θέλει να παίξει μαζί τής ή να βγάλει ανταλλακτικά, μπορεί να την παραλάβει από Χαλάνδρι.

Έχει κρατηθεί για το μέλος mpitzi91ο οποίος έστειλε πρώτος μήνυμα. Αν αλλάξει κάτι, θα ειδοποιήσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2018 στις 9:22 ΜΜ, eMike είπε

Γέννησε μια γατούλα που συχνάζει στη γειτονιά τρία μικράκια και τα έχουμε στην αυλή. Αν θέλει κάποιος να δώσει στέγη σε κανένα ας επικοινωνήσει..

received_1351156991681671.jpeg

received_308751886606756.jpeg

Το επαναφέρω, εάν κάποιος ενδιαφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2018 στις 2:08 ΜΜ, Sugarpuffiepixie είπε

Χαρίζονται τα εξής, για Πάτρα:

Το CD player είναι αγορασμένο από τα Lidl: http://www.manualsdir.com/models/silvercrest/kh-2277.html

Παραλαβή από το χώρο μου. Ευχαριστώ.

Silvercrest2.png

Έχει μείνει το CD player, ενδιαφέρεται κανείς για Πάτρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13άρι λαπτοπ turbox χωρίς φορτιστή και χαλασμένη την μία Usb. Δούλευε πριν το αλλάξω.

Από Θεσσαλονίκη μόνο

1.jpg

2.jpg

Τρικυκλο ποδηλατάκι που θέλει πλύσιμο μόνο. Θα βρω και το σκίαστρο που παίνει από πάνω και τα χερουλια που ασφαλίζουν το παιδάκι. Έχει χερούλι πίσω για το σπρώχνει ο γονιός

Από Θεσσαλονίκη μόνο

IMG_20181004_104748.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pantelikas είπε

13άρι λαπτοπ turbox χωρίς φορτιστή και χαλασμένη την μία Usb. Δούλευε πριν το αλλάξω.

Από Θεσσαλονίκη μόνο

1.jpg

2.jpg

Τρικυκλο ποδηλατάκι που θέλει πλύσιμο μόνο. Θα βρω και το σκίαστρο που παίνει από πάνω και τα χερουλια που ασφαλίζουν το παιδάκι. Έχει χερούλι πίσω για το σπρώχνει ο γονιός

Από Θεσσαλονίκη μόνο

IMG_20181004_104748.jpg

Αν μπορεί να γίνει αποστολή ενδιαφέρομαι για το λαπτοπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, pantelikas είπε

13άρι λαπτοπ turbox χωρίς φορτιστή και χαλασμένη την μία Usb. Δούλευε πριν το αλλάξω.

Από Θεσσαλονίκη μόνο

1.jpg

2.jpg

Τρικυκλο ποδηλατάκι που θέλει πλύσιμο μόνο. Θα βρω και το σκίαστρο που παίνει από πάνω και τα χερουλια που ασφαλίζουν το παιδάκι. Έχει χερούλι πίσω για το σπρώχνει ο γονιός

Από Θεσσαλονίκη μόνο

IMG_20181004_104748.jpg

Με πρόλαβε ο φίλος,αν δεν θα με ενδιέφερε το λαπτοπ αν μπορούσες να κάνεις εξερεση να το στείλεις με δικά μου μεταφορικά στην Καβάλα 

 

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...