Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτα από όλα εσύ δεν Ξέρεις καν τι μπαταρία φοράς (συγνώμη για τον τρόπο μου αλλά είναι αλήθεια) αφού εργοστάσιο Avatar  δεν υπάρχει.  Επίσης άμα κοιτάξεις τις αυθεντικές μπαταρίες( lg sony panasonic samsung ) δεν υπάρχει καμία με αυτά τα χαρακτηριστικά 

Όσον αφορά το δεύτερο ναι γίνεται  γιατί υπάρχει η πλακέτα που κάνει αυτήν την δουλειά . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά. Νέος στον κόσμο του ηλεκτρονικού. Ψάχνω λοιπόν ένα ηλεκτρονικό μέχρι 80-90 ευρώ. Θέλω cloud chasing χωρίς όμως να πάρω RDA δεν μπορώ να κουβαλάω και ένα μπουκάλι μαζί μου συνέχεια. Σε RTA καλό τι έχετε να προτείνετε; Από μοντακια είχα δει g priv 2 και mag (της smok και τα δυο). Αλλά διάβασα ότι εν τελεί είχαν τα προβλήματα τους και ακούω πολλά παράπονα για την ποιότητα της smok. Να σημειωθεί ότι μου αρέσει αυτό το premium που βγάζουν οι συσκευές τις οποτε θέλω κάτι παρόμοιο ακόμα κι αν ξεφύγει λίγο παραπάνω η τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, palasd είπε

Πρώτα από όλα εσύ δεν Ξέρεις καν τι μπαταρία φοράς (συγνώμη για τον τρόπο μου αλλά είναι αλήθεια) αφού εργοστάσιο Avatar  δεν υπάρχει.  Επίσης άμα κοιτάξεις τις αυθεντικές μπαταρίες( lg sony panasonic samsung ) δεν υπάρχει καμία με αυτά τα χαρακτηριστικά 

Όσον αφορά το δεύτερο ναι γίνεται  γιατί υπάρχει η πλακέτα που κάνει αυτήν την δουλειά . 

Το βγάζει στο site της joyetech και έχει qualification κι ότι έχει περάσει τεστ RoHS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι ότι αυτοί δεν φτιάχνουν μπαταρίες αγοράζουν βάζουν wrap και πουλάνε, τι έχει από κάτω μόνο με άνοιγμά μπορείς να το ξέρεις αλλά και πάλι αυτά που ισχυρίζονται για την μπαταρία πολύ απλά δεν ισχύουν γιατί καμία εταιρεία με εργοστάσιο δεν βγάζει κάποια με αυτά τα χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Georgerene είπε

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά. Νέος στον κόσμο του ηλεκτρονικού. Ψάχνω λοιπόν ένα ηλεκτρονικό μέχρι 80-90 ευρώ. Θέλω cloud chasing χωρίς όμως να πάρω RDA δεν μπορώ να κουβαλάω και ένα μπουκάλι μαζί μου συνέχεια. Σε RTA καλό τι έχετε να προτείνετε; Από μοντακια είχα δει g priv 2 και mag (της smok και τα δυο). Αλλά διάβασα ότι εν τελεί είχαν τα προβλήματα τους και ακούω πολλά παράπονα για την ποιότητα της smok. Να σημειωθεί ότι μου αρέσει αυτό το premium που βγάζουν οι συσκευές τις οποτε θέλω κάτι παρόμοιο ακόμα κι αν ξεφύγει λίγο παραπάνω η τιμη.

Voopoo drag resin γυρω στα 55 αλλα προτεινω μονο την ασημι εκδοση γιατο το μαυρο ξεβαφει,παρολα αυτα ειναι βαρυ,στιβαρο,δεν παθαινει τιποτα απολυτως,καλες λειτουργιες,και τα πορτακια για τις μπαταριες ειναι με μαγνητες οχι με κλιπ που μπορει να σπασουν..Μετα αλλες επιλογες που απλα εχω δοκιμασει αλλα δεν ειχα στην κατοχη μου ειναι τα tesla wye,aspire speeder,με κυρια προταση το drag,που μονο μειονεκτημα εκτος του οτι ξεβαφει το μαυρο,οτι δεν κανει overhang σε ατμοποιητες ως 24mm..Μπορεις να βαλεις και 25αρη αλαλ δεν ξερω πως θα φαινεται..Τελος Επειδη πολλοι προτεινουν το aegis,που ειναι οντως καλο,μην προτιμησεις γενικα κατι με μια μπαταρια,γιατι ειτε δεν θα εχεις τα βατ που θες,ειτε η μπαταρια θα τελειωνει αμεσως..

 

Απο rta θες καποιον με διπλη, αρκετο αερα και χωρο,οπως ο kylin v2,η με λιγο λιγοτερο αερα αλλα καλυτερη γευση ο kensei..Εγω θα πηγαινα στον 2ο καθως τον εχω και δεν με εχει απογοητευσει καθολου(σε σχεση με τοον kylin ο οποιος οσο τον δοκιμαζα δεν ειχα θεμα αλλα ακουγονται πολλα για leaking),εκτος του οτι το dip tip μαζευει λγιο υγρο και το καθαριζω 1 φορα τη μερα..Απλα να ξερεις οτι οποιον rta και να παρεις αν βαλεις τεραστια συρματα με 100 βατ,θα ζεστενεται αν ατμιζεις τη μια τζουρα μετα την αλλη..Οσον αφορα τον kensei που εχω περισσοτερες εντυπωσεις γιατι τον εχω καιρο,σε builds με fused στα 0.15 και συνεχως στα 80+ βατ,δεν μου εχει δημιουργησει θεμα σε νορμαλ ατμισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

Voopoo drag resin γυρω στα 55 αλλα προτεινω μονο την ασημι εκδοση γιατο το μαυρο ξεβαφει,παρολα αυτα ειναι βαρυ,στιβαρο,δεν παθαινει τιποτα απολυτως,καλες λειτουργιες,και τα πορτακια για τις μπαταριες ειναι με μαγνητες οχι με κλιπ που μπορει να σπασουν..Μετα αλλες επιλογες που απλα εχω δοκιμασει αλλα δεν ειχα στην κατοχη μου ειναι τα tesla wye,aspire speeder,με κυρια προταση το drag,που μονο μειονεκτημα εκτος του οτι ξεβαφει το μαυρο,οτι δεν κανει overhang σε ατμοποιητες ως 24mm..Μπορεις να βαλεις και 25αρη αλαλ δεν ξερω πως θα φαινεται..Τελος Επειδη πολλοι προτεινουν το aegis,που ειναι οντως καλο,μην προτιμησεις γενικα κατι με μια μπαταρια,γιατι ειτε δεν θα εχεις τα βατ που θες,ειτε η μπαταρια θα τελειωνει αμεσως..

Απο rta θες καποιον με διπλη, αρκετο αερα και χωρο,οπως ο kylin v2,η με λιγο λιγοτερο αερα αλλα καλυτερη γευση ο kensei..Εγω θα πηγαινα στον 2ο καθως τον εχω και δεν με εχει απογοητευσει καθολου(σε σχεση με τοον kylin ο οποιος οσο τον δοκιμαζα δεν ειχα θεμα αλλα ακουγονται πολλα για leaking),εκτος του οτι το dip tip μαζευει λγιο υγρο και το καθαριζω 1 φορα τη μερα..Απλα να ξερεις οτι οποιον rta και να παρεις αν βαλεις τεραστια συρματα με 100 βατ,θα ζεστενεται αν ατμιζεις τη μια τζουρα μετα την αλλη..Οσον αφορα τον kensei που εχω περισσοτερες εντυπωσεις γιατι τον εχω καιρο,σε builds με fused στα 0.15 και συνεχως στα 80+ βατ,δεν μου εχει δημιουργησει θεμα σε νορμαλ ατμισμα.

Συμφωνω το drag ειναι πολυ καλο value for money, με τις εξης προυποθεσεις. Δε σε χαλαει το βαρος του και το μεγεθος του. Ειναι σκυλι. Μου εχει πεσει κατω πολλες φορες σε παραξενες συνθηκες και ακομα αντεχει. Πολυ καλα ρευματακια ευχριστο μενου. Αλλο ενα πολυ καλο ηλεκτρονικο με ποτενσιομετρο ομως ειναι το noisy cricket 2 της  wismec αλλα πρεπει να το ψαξεις λιγο να δεις πως δουλευει κτλ γιατι διαφερει απο τα συνηθησμενα μοντακια. 

Διαφωνω λιγο στο θεμα του overhang. Σχεδιαστικα στις ακρες εχει ενα μικρο κενο, που με 24αρι ατμο πανω μοιαζει να εξεχει.

Για τις αβαταρ τις μπαταριες βαζω απο κατω σε σποιλερ τι εχει πει ο mooch

Wismec Avatar 30A 2000mAh ICR 18650 Bench Test Results...something suspicious is going on

Bottom Line: This is only a 20A/2000mAh ICR cell. Something is very suspicious though. Both Wismec and Joyetech show only one Avatar cell on their web sites, rated 20A/2000mAh. Yet, all the vendors list it as 30A and the wrap on the cells both the vendors and I have say 30A. All of the listed specs for the 20A and 30A versions are identical, even the internal resistance. This is quite unlikely as a 20A cell and a 30A cell will almost always have a different internal resistance.

Did Wismec decide to switch the rating from 20A to 30A and just print up new wraps for the same cell? There's no indication that both 20A and 30A cells exist. Additionally, the "30A" rated ones I have test out as 20A cells.

As I said, very suspicious. I am advising against anyone buying the Avatar cell. It is overrated, is ICR chemistry, and may have been marketed as a 20A cell before Wismec swapped wraps. If I find out anything else about this cell I will post an update.

The 18650 ratings table has been updated to include this cell.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως οι 24αρηδες εξεχουν αλλα επειδη ειναι 24mm πλατυ το mod ουτε φαινεται ασχημα,ουτε μπορει να σε γρατζουνισει ο ατμοποιητης,αλλα ναι οντως εξεχει..Επισης το noisy cricket ειναι μηχανικο και αν γινει μια βλακεια και βαλεις λαθος τις μπαταριες μπροει να κανει vent αν οχι εκρηξη ,οποτε καλυτερα οχι ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Karamol3golas είπε

Ναι οντως οι 24αρηδες εξεχουν αλλα επειδη ειναι 24mm πλατυ το mod ουτε φαινεται ασχημα,ουτε μπορει να σε γρατζουνισει ο ατμοποιητης,αλλα ναι οντως εξεχει..Επισης το noisy cricket ειναι μηχανικο και αν γινει μια βλακεια και βαλεις λαθος τις μπαταριες μπροει να κανει vent αν οχι εκρηξη ,οποτε καλυτερα οχι ..

Το noisy cricket το 2 εχει προστασια με ηλεκτρονικο κυκλωμα για βραχυκυκλωμα και για low voltage  δεν ειναι σαν το παλιο το 1 σειριακο μηχανικο. βεβαια αν καποιος unregulated σε σειρα θελει προσοχη στο τι στηνουμε 9 βολτ ειναι αυτα.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, palasd είπε

discoboyminimal

και για όποιον γουστάρει νούμερα και μπαταρίες

6FqGxJE.png

ο κυριος CAMBER ποιος ειναι ? δεν τον ξερω! εγω διαβαζω μονο reviews απο mooch 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο κύριος camber γράφει σε διπλανό φόρουμ σε σχέση με το άτμισμα  και θεωρείτε (τουλάχιστον για μένα και μερικούς άλλους εκεί) σαν ο Έλληνας mooch προπαντός στο συγκεκριμένο άρθρο που πήρα την φωτογραφία έχει κάνει ξεχωριστή ανάλυση στην κάθε εργοστασιακή  μπαταρία 

 

MrJulius

Για το μοντάκι δεν θα μιλήσω απλά θα σου θυμίσω ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην παραλάβεις τίποτα λόγου της νομοθεσίας μας 

Επεξ/σία από palasd
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, palasd είπε

Ο κύριος camber γράφει σε διπλανό φόρουμ σε σχέση με το άτμισμα  και θεωρείτε (τουλάχιστον για μένα και μερικούς άλλους εκεί) σαν ο Έλληνας mooch προπαντός στο συγκεκριμένο άρθρο που πήρα την φωτογραφία έχει κάνει ξεχωριστή ανάλυση στην κάθε εργοστασιακή  μπαταρία 

MrJulius

Για το μοντάκι δεν θα μιλήσω απλά θα σου θυμίσω ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην παραλάβεις τίποτα λόγου της νομοθεσίας μας 

Εννοείται δεν παραγγέλνω απο έξω γιατι το γνωρίζω, Απλα μιλάω σαν μοντακι πως σας φαίνεται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MrJulius είπε

Εννοείται δεν παραγγέλνω απο έξω γιατι το γνωρίζω, Απλα μιλάω σαν μοντακι πως σας φαίνεται!!!

Aν θεωρησουμε οτι η τιμη του ειναι στα 25 ευρω τοτε ναι αξιζει...Για τις τιμες που ειναι ελλαδα και το μοντ εχει 40 ευρω οχι τοσο,βρισκεις αρκετα πιο ποιοτικα,οπως aspire speeder με 46..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

Aν θεωρησουμε οτι η τιμη του ειναι στα 25 ευρω τοτε ναι αξιζει...Για τις τιμες που ειναι ελλαδα και το μοντ εχει 40 ευρω οχι τοσο,βρισκεις αρκετα πιο ποιοτικα,οπως aspire speeder με 46..

Αμα παει σε αυτο το επιπεδο τιμης καλυτερα να παρει το voopoo drag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...