Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 1/8/2018 στις 8:57 ΠΜ, palasd είπε

Σε διπλανό φόρουμ προσφέρουν μεταφορικά με  refund με έναν συγκεκριμένο τρόπο  για ρώτα και αν δεν βγάλεις άκρη μπορούμε να ρωτήσουμε στο διπλανό τι παίζει αν θες παραπάνω βοήθεια πμ

Είναι εύκολο να δώσεις ένα link  από το θέμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέθηκα σε ένα κατάστημα της alter ego για να αγοράσω προμήθειες για τη γυναίκα μου τώρα που φεύγουμε διακοπές και έπεσε το μάτι μου στο Minifit. Το ηλεκτρονικό το είχα παρατήσει για πολύ καιρό και είχα αρχίσει ξανά το κάπνισμα αλλά επειδή το minifit μου τράβηξε την προσοχή είπα να το δοκιμάσω και μαζί με το Turkish tobacco από halo με κέρδισε.

Πολύ μικρή συσκευή που μοιάζει περισσότερο με USB stick ή Bluetooth σε μέγεθος, πολύ γρήγορο γέμισμα και αλλαγή και καλή οικονομία υγρού χωρίς καθόλου διαρροές. Για κάποιον που ξεκινάει ή ξανά ξεκινάει το ηλεκτρονικό είναι πολύ καλή και οικονομική λύση και σε καπνικά αποδίδει καλά για τα γούστα μου σφιχτές τσιγαρισιες τζουρες. Το tank με την αντίσταση κοστίζει 10€ το κουτί και περιλαμβάνει 3 τεμάχια τα οποία μπορεί κάποιος να τα γεμίζει με διαφορετικά υγρα και να τα αλλάζει ανάλογα τα γούστα του. Η πωλήτρια μου είπε ότι κάθε αντίσταση θα βγάζει περίπου 20-30 ml υγρού όσα περίπου μου έβγαζε η αντίσταση του ναυτιλου.

Στα αρνητικά της συσκευής είναι ότι  λόγω μεγέθους είναι πολύ εύκολο να χαθεί. Επίσης το tank είναι σκουρόχρωμο και δεν μπορείς με πρώτη μάτια να ελέγξεις τη στάθμη του υγρού.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Mansora είπε

Βρέθηκα σε ένα κατάστημα της alter ego για να αγοράσω προμήθειες για τη γυναίκα μου τώρα που φεύγουμε διακοπές και έπεσε το μάτι μου στο Minifit. Το ηλεκτρονικό το είχα παρατήσει για πολύ καιρό και είχα αρχίσει ξανά το κάπνισμα αλλά επειδή το minifit μου τράβηξε την προσοχή είπα να το δοκιμάσω και μαζί με το Turkish tobacco από halo με κέρδισε.

Πολύ μικρή συσκευή που μοιάζει περισσότερο με USB stick ή Bluetooth σε μέγεθος, πολύ γρήγορο γέμισμα και αλλαγή και καλή οικονομία υγρού χωρίς καθόλου διαρροές. Για κάποιον που ξεκινάει ή ξανά ξεκινάει το ηλεκτρονικό είναι πολύ καλή και οικονομική λύση και σε καπνικά αποδίδει καλά για τα γούστα μου σφιχτές τσιγαρισιες τζουρες. Το tank με την αντίσταση κοστίζει 10€ το κουτί και περιλαμβάνει 3 τεμάχια τα οποία μπορεί κάποιος να τα γεμίζει με διαφορετικά υγρα και να τα αλλάζει ανάλογα τα γούστα του. Η πωλήτρια μου είπε ότι κάθε αντίσταση θα βγάζει περίπου 20-30 ml υγρού όσα περίπου μου έβγαζε η αντίσταση του ναυτιλου.

Στα αρνητικά της συσκευής είναι ότι  λόγω μεγέθους είναι πολύ εύκολο να χαθεί. Επίσης το tank είναι σκουρόχρωμο και δεν μπορείς με πρώτη μάτια να ελέγξεις τη στάθμη του υγρού.  

370mAh μπαταρία;;  Εντυπωσιακά μικρό και εύχρηστο κατά τα άλλα

Επεξ/σία από invisiblesurfer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή στο Vaper's Club δεν μπορώ να ανοίξω θέμα ρωτάω εδώ:

Έχετε να προτείνετε κάποιο squonk mod + RDA (ή κιτ) σε αρχάριο στο squonking; Θα προτιμούσα regulated.

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση

Προς το παρόν χρησιμοποιώ τον OBS Engine nano, με αντιστάσεις στα ~0.5Ω. Προτιμώ πνευμονικούς ατμοποιητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά mod είναι vandy vape pulse  βγήκε πρόσφατα με καλή πλακέτα ,vt inbox  έχει πλακέτα dna και αρκετά καλή τιμή για αυτό που προσφέρει  geekvape gbox για αυτούς που έχουν ανάγκη από δύο μπαταρίες.  Αναλόγως τι θες διαλέγεις άμα παίζεις πάνω από 40 τότε καλύτερα με δύο μπαταρίες.

Από ατμοποιητές πάλι ανάλογα τι θες μόνη ή διπλή και πιο το μπάτζετ μπορείς να πάρεις dead rabbit 24  μπορείς να πάρεις cosmonaut ή  goon  . Σε μονή ας πούμε για εμένα ότι καλύτερο είναι ο dead rabbit sq άλλος θα σου πει τον recurve οπότε πάλι τίθεται θέμα πόσο αέρα θέλεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και πάλι για τις προτάσεις 

Αν έχω καταλάβει καλά ο pulse είναι μηχανικός, και δεν έχω ιδέα, έχω ακούσει ότι μπορεί να παίξει μπαμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To pulse (https://www.google.ru/search?newwindow=1&q=vandy+vape+pulse+80w+greece&sa=X&ved=0ahUKEwj0utPjmencAhXIKJoKHWYEDpEQ1QIIngEoAw&biw=1088&bih=511)  πλέον βγαίνει και με πλακέτα και μάλιστα αρκετά καλή, μηχανικό δεν θα πρότεινα εκτός και άμα ο άλλος το ήθελε συγκεκριμένα . Μπαμ  γίνεται μόνο άμα κάνεις εσύ βλακεία 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα μπορείτε να προτείνετε καπνικο υγρό ή σκέτο άρωμα; Κάνω πνευμονικές αερατες αλλά και πιο σφιχτές τζουρισιες αναλόγως τον ατμοποιητη. Έχω δοκιμάσει και μου αρέσει το traditional της Liqua. Τσιγάρα μου είναι ένα pico 25 με ello το οποίο είναι μέσ' τα προβλήματα υγρασία τραβάει, λερώνει, διαρροές. Και ένα AIO της joytech στυλό που είναι πολύ καλό αλλά από μπαταρία μισής μέρας. Επίσης το joytech έχει πολύ μικρές τρύπες απορρόφησης του υγρού στο βαμβάκι με αποτέλεσμα να καίει για πλάκα της κεφαλές, δεν τραβάει καλά όσο και να το ποτίσω.

Μπορείτε να προτείνεται κανένα καλύτερο τσιγάρο; Έκανα κάπου 7 μήνες και ξανά γύρισα σε καπνό.. τα υγρά τα φτιάχνω μόνος μου και συνήθως χωρίς άρωμα. Καμιά φορά κάνω και σκέτη 20ρα νικοτίνη χωρίς αραίωση αλλά με σκίζει τον λαιμό. Οι επισκευάσιμοι ατμοποιητες είναι οκει; Ζητούμενο είναι η άμεση καύση και η αντοχή. Για να νιώσω τζούρα με ηλεκτρονικό πρέπει να κάνω καμιά 6-7 τζουρες απανωτές για να δράσει η νικοτίνη.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχω κάνει ποτέ 'όπως επίσης ποτέ δεν έχω προτείνει αλλά για σένα νομίζω καλύτερα να πας σε κάτι τέτοιο https://www.skroutz.gr/s/14427668/Justfog-Minifit-Kit.html  με υγρά με άλατα νικοτίνης https://www.vaporsolutions.gr/search?tag=nicotine+salts και τα δύο είναι παραδείγματα ,είτε θα μπορούσες με το ΑΙΟ να δοκιμάσεις τα άλατα

Στα προτείνω αυτά και επιμένω στα άλατα λόγω την αδυναμία σου στην νικοτίνη με αυτά μπορείς να ατμίζεις 20μγ και να μην έχεις πρόβλημα στον λαιμό και από ότι διαβάζω σε πιάνει πιο γρήγορα από την απλή, το δε μοντ δεν έχει καθόλου διαρροές και επειδή είναι τσιγαρήσιο λογικά έχει και πολύ μικρή κατανάλωση .

Επισκευάσημο που ρωτάς πρέπει να ασχοληθείς με το στήσιμο τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα και μέχρι να μάθεις θα έχεις κάποια θεματάκια 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 1μιση περίπου χρόνο έκοψα και το ηλεκτρονικό. Το άλλο το ειχα κόψει μαχαίρι , και ξεκίνησα με τσιγαρισιο και 9αρα νικοτίνη. Σιγά σιγά πέρασα σε ημιπνευμονικές και 6αρα μετά 3αρα και μόνο στο γραφείο.

Εδώ και ένα μήνα τίποτα και το καλό είναι ότι δεν έχω κανένα σύνδρομο στέρησης.

 

Άποψη μου μετά από τόσο καιρό το ΗΤ βοηθάει και την τσέπη και την απεξάρτηση από τους καρκινοσωληνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστώ αν ξαναπάω σε ηλεκτρονικό θα πάρω κάτι πιο ακριβό. Πρέπει να έχει αντοχή και να μη ζεσταίνεται με πέντε τζούρες. Δοκίμασα όλες τις νικοτίνες. Προτιμώ 20mg αλλά δεν κατεβάζω κάτω τον ατμό. Τα άλατα νικοτίνης τι είναι;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα άλατα νικοτίνης είναι ένας διαφορετικό είδος νικοτίνης το οποίο σου επιτρέπει να ατμίζεις νικοτίνη με μεγάλη συγκέντρωση πχ 20μγ  χωρίς να σου μαμάει τον λαιμό άμα θες κάνε μια δοκιμή με το ΑΙΟ που έχεις .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...