Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, akpe είπε

Γνώμες για Pulse V2 και Pulse Dual squonker; 😊

Έχω το pulse (και τα 2 έχουν αυτό το vandy chip) εδώ και 1 χρόνο καθημερινή χρήση, ελάχιστα πεσίματα,  απροβλημάτιστο, γνώμη μου πάρτο.Το δουλεύω σε watt μόνο οπότε δεν ξέρω πώς αποδίδει σε TC , το μόνο που μπορώ να πώ είναι ότι διάβασα καλά λόγια.

Pulse v2 δεν έχω δικό μου να παίξω αλλά τον έχω δοκιμάσει.Πολύ δυνατή γεύση, τον βάζω πιο πάνω απο κάτι drop dead,dead rabbit, επιλογές airflow και το στήσιμο δεν θα σε παιδέψει καθόλου, θα βρείς εύκολα το καλό σημείο των αντιστάσεων γιατί τοποθετώντας το airflow θα δείς που κοιτάνε τα tubes.Προσωπικά δεν μου αρέσει που έχει πολλά κομμάτια. 

20190418152213_cf0552c2.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ! Το μόνο που με κρατάει πίσω είναι το airflow, ο profile που έχω έχει εντελώς smooth και αθόρυβο, άτμιζω και δεν ακούγεται τίποτα. Ελπίζω να μην κάνει σα σφυρίχτρα ή σαν κάτι εργοστασιακούς 😊

Ευχαριστώ! Το μόνο που με κρατάει πίσω είναι το airflow, ο profile που έχω έχει εντελώς smooth και αθόρυβο, άτμιζω και δεν ακούγεται τίποτα. Ελπίζω να μην κάνει σα σφυρίχτρα ή σαν κάτι εργοστασιακούς 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, akpe είπε

Ευχαριστώ! Το μόνο που με κρατάει πίσω είναι το airflow, ο profile που έχω έχει εντελώς smooth και αθόρυβο, άτμιζω και δεν ακούγεται τίποτα. Ελπίζω να μην κάνει σα σφυρίχτρα ή σαν κάτι εργοστασιακούς 😊

Ευχαριστώ! Το μόνο που με κρατάει πίσω είναι το airflow, ο profile που έχω έχει εντελώς smooth και αθόρυβο, άτμιζω και δεν ακούγεται τίποτα. Ελπίζω να μην κάνει σα σφυρίχτρα ή σαν κάτι εργοστασιακούς 😊

Ειναι αρκετα καλος και παιζει πολυ ωραια σε ζουλιχτηρια... Τον προτιμώ με την επιλογη για 2 αντιστασεις με τις τρυπες.  Η επιλογη με το κενο εχει πιο πολυ αερα αλλα μου φαινεται να κανει πιο πολυ θορυβο. Για μονη δε θα τον πρότεινα τοσο χάνει σε ενταση. Το μόνο που πρεπει να προσεχεις ειναι να μην ειναι κοντα η αντισταση στο ουλτεμ γτ θα λιωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εχω μια απορια..για το ELEAF ELLO DURO 2ML για να γινει 6,5ml αρκει μονο το τζαμακι ή θελει κανενα αλλο ανταπτορα πχ? θενκς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/11/2019 στις 11:50 ΜΜ, giorgosmcmc είπε

Γιατι μου κρατανε διπλασιο καιρο οι αντιστασεις, κρατιουνται σε καλυτερη κατασταση τα βαμβακια και δουλευει καλυτερα η ιδια η αντισταση. Χιλιοτσεκαρισμενο στα 6-7 χρονια που ασχολουμαι με μιξεις. Ποτε δε φτιαχνω υγρα χωρις wifi και δεν προτεινω και σε κανεναν να το κανει επισης.

Ναι αλλά η μεγάλη αραίωση δημιουργεί άλλα προβλήματα όπως μη σωστή τροφοδοσία στην αντίσταση , κίνδυνος να τρέχουν υγρά από ορίγκ και τις βάσεις των αντιστάσεων , κακή ποιότητα ατμού κ.λ.π. Οι αντιστάσεις δεν χαλάνε από τα σκέτα υγρά αλλά από τα αρωματικά πρόσθετα γεύσης και την ποσότητα που βάζουμε μέσα στο υγρό.

Θυμάμαι παλιά που άτμιζα (τώρα κομμένα όλα) στο τέλος που άτμιζα σκέτη βάση χωρίς  αρώματα είχα μία αντίσταση με βαμβάκι 2-3 μήνες και ήταν πεντακάθαρη.Απλά την άλλαξα για λόγους υγιεινής.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, papoys1 είπε

Ναι αλλά η μεγάλη αραίωση δημιουργεί άλλα προβλήματα όπως μη σωστή τροφοδοσία στην αντίσταση , κίνδυνος να τρέχουν υγρά από ορίγκ και τις βάσεις των αντιστάσεων , κακή ποιότητα ατμού κ.λ.π. Οι αντιστάσεις δεν χαλάνε από τα σκέτα υγρά αλλά από τα αρωματικά πρόσθετα γεύσης και την ποσότητα που βάζουμε μέσα στο υγρό.

Θυμάμαι παλιά που άτμιζα (τώρα κομμένα όλα) στο τέλος που άτμιζα σκέτη βάση χωρίς  αρώματα είχα μία αντίσταση με βαμβάκι 2-3 μήνες και ήταν πεντακάθαρη.Απλά την άλλαξα για λόγους υγιεινής.

Παντα ατμιζω σκετη βαση, δε βαζω ποτε αρωματα γιατι δε μου αρεσουν. Ατμιζω μονο για να παιρνω νικοτίνη. Σχετικα με την αραιωση δεν ειχα ποτε μου προβλημα με τα παραπανω που ανέφερες ή τουλαχιστον δεν ετυχε να παρατηρησω κατι τετοιο. Παντα κανω αραιωση 10% της ποσοτητας του μιγματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Παντα ατμιζω σκετη βαση, δε βαζω ποτε αρωματα γιατι δε μου αρεσουν. Ατμιζω μονο για να παιρνω νικοτίνη. Σχετικα με την αραιωση δεν ειχα ποτε μου προβλημα με τα παραπανω που ανέφερες ή τουλαχιστον δεν ετυχε να παρατηρησω κατι τετοιο. Παντα κανω αραιωση 10% της ποσοτητας του μιγματος.

Αν ατμίζεις σκέτη βάση οι αντιστάσεις σου και το βαμβάκι θα ζουν για καιρό.

Από την άλλη αν παίρνεις γλυκερίνη φαρμακείου ορισμένες ναι είναι πυκνόρευστες και θέλουν μικρή αραίωση όπως λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Παντα ατμιζω σκετη βαση, δε βαζω ποτε αρωματα γιατι δε μου αρεσουν. Ατμιζω μονο για να παιρνω νικοτίνη. Σχετικα με την αραιωση δεν ειχα ποτε μου προβλημα με τα παραπανω που ανέφερες ή τουλαχιστον δεν ετυχε να παρατηρησω κατι τετοιο. Παντα κανω αραιωση 10% της ποσοτητας του μιγματος.

Τι βάση; σκέτη γλυκερίνη ή βάζεις και pg και αν ναι, σε τι αναλογία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο έτοιμο υγρό καπνικό; δεν θέλω άλλα αρώματα, μόνο καθαρό σκέτο καπνό χωρίς ίχνος γλύκας ή άλλης γεύσης. Ατμίζω relax και famous αλλά θέλω κάτι σκέτο καπνό. Έχω δοκιμάσει κάποια της ecig και καλά καπνικά αλλά π@π@ρι@, όλα βγάζουν μια περίεργη γλυκά. Το μόνο που μου άρεσε σε τέτοιο στυλ ήταν από τη σειρά numbers της nobacco το 9 που δεν το βγάζει πλέον. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται -30% σε όλα τα προϊόντα. 

https://nexxton-ecig.com/

Δεν το ανεβάζω στις προσφορές γιατί δεν είναι ακριβώς "τεχνολογικό" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, vastegial_74 είπε

Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο έτοιμο υγρό καπνικό; δεν θέλω άλλα αρώματα, μόνο καθαρό σκέτο καπνό χωρίς ίχνος γλύκας ή άλλης γεύσης. Ατμίζω relax και famous αλλά θέλω κάτι σκέτο καπνό. Έχω δοκιμάσει κάποια της ecig και καλά καπνικά αλλά π@π@ρι@, όλα βγάζουν μια περίεργη γλυκά. Το μόνο που μου άρεσε σε τέτοιο στυλ ήταν από τη σειρά numbers της nobacco το 9 που δεν το βγάζει πλέον. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Εάν θες

Εάν θες καθαρό καπνικο υπάρχει ένα από High Wheelers και από Steampunk.

Θα σου πω σίγουρα ποια είναι μόλις πάω σπίτι μετά γιατί δεν θυμάμαι, αλλά οι σειρές οι δύο αυτές έχουν

Από Steampunk, νομίζω είναι το Hada. Τασάκι τέρμα

Θα σου πω και το άλλο αργότερα, να το σιγουρεψω.

Το High Wheelers είναι σαν τον καπνο Κρέιβεν, το άλλο πιο βαρύ.

Το βράδυ θα στα στείλω σίγουρα μόλις τα δω σπίτι που τα εχω

 

Επίσης, σήμερα το βράδυ έρχεται σπίτι 

 

IMG_20191129_160012.jpg

 

Το Le Tabac από Steampunk είναι τελικά, όχι το Hada. Τέρμα τσιγάρο, θα σου πω και το άλλο πιο μετά

Επεξ/σία από panossar95
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vastegial_74 

Λοιπόν, το ένα είναι το  Le tabac από Steampunk. Εμένα προσωπικά επειδή θέλω το καπνικο μου να είναι πιο χαλαρό για καθημερινή χρήση με μπουχτισε, είναι τέρμα τσιγάρο

 

Και από High Wheelers είναι το Wild Tobacco, που είναι πιο αρωματικός καπνός που φέρνει σε Craven.

Αυτά, αν τα πάρεις πες μου ποιο σου άρεσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panossar95 είπε

@vastegial_74 

Λοιπόν, το ένα είναι το  Le tabac από Steampunk. Εμένα προσωπικά επειδή θέλω το καπνικο μου να είναι πιο χαλαρό για καθημερινή χρήση με μπουχτισε, είναι τέρμα τσιγάρο

Και από High Wheelers είναι το Wild Tobacco, που είναι πιο αρωματικός καπνός που φέρνει σε Craven.

Αυτά, αν τα πάρεις πες μου ποιο σου άρεσε

Το le tabac μόνο σε sake n vape βγαινει; είδα το άλλο παίζει 10αμελα και πως η high wheelers έχει και άλλες καπνικες επιλογές, ενδιαφέρον. Ευχαριστώ. Όταν δοκιμάσω θα σου πω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/11/2019 στις 4:34 ΜΜ, papoys1 είπε

Αν ατμίζεις σκέτη βάση οι αντιστάσεις σου και το βαμβάκι θα ζουν για καιρό.

Από την άλλη αν παίρνεις γλυκερίνη φαρμακείου ορισμένες ναι είναι πυκνόρευστες και θέλουν μικρή αραίωση όπως λες.

Σηνυθως μου κρατανε πανω απο μηνα αλλα τις αλλαζω παντα νωριτερα για ευνοητους λογους και χρησιμοποιω γλυκερινη φαρμακειου παντα κανενα λιτρο για να εχω παντα στην ακρη ευκαιρη χωρις να τρεχω να βρω.

Τελικα εσυ τυχαινει να γνωριζεις σχετικα με το ενεσιμο νερο, εγω που εχω παρει λιτρο αλλα πιθανον να κανω αρκετο καιρο να ξαναφτιαξω μειγμα θα μου κρατησει ή πρεπει να το πεταξω και να αγορασω καινουριο σε επομενη μιξη?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...