Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα διμπάταρα μοντάκια ταιριάζουν ΟΛΟΙ οι ατμοποιητές, επομένως, ναι, ταιριάζει και αυτός.

Δύο μπαταρίες 18650 παίρνει, το λέει και στο λινκ που παρέθεσες εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Baator είπε

Στα διμπάταρα μοντάκια ταιριάζουν ΟΛΟΙ οι ατμοποιητές, επομένως, ναι, ταιριάζει και αυτός.

Δύο μπαταρίες 18650 παίρνει, το λέει και στο λινκ που παρέθεσες εσύ.

τι πιστευεις ειναι αυτο που ψαχνω; ντουμανι καλο με καλη γευση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδη ο γιος μου ειναι βαρσοβια ξερει κανεις αν παιζει απο εκει αγορα καθαρης νικοτινης?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, blackhill66 είπε

Επειδη ο γιος μου ειναι βαρσοβια ξερει κανεις αν παιζει απο εκει αγορα καθαρης νικοτινης?ευχαριστω

https://www.inawerawinkel.com/VG-Biobase-36-100-ml/533/?i=en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα 

χρονια καπνιστης κανονικου τσιγαρου κ σχεδον ενα χρονο με iqos το οποιο δεν με ικανοποιει ,αρκετα παλιοτερα ειχα ασχοληθει με το ατμισμα αλλα πλεον εχω χασει τελειως επαφη κ εξελιξεις,

προσφατα φιλη μου εδωσε 2 σετακια δωρο να δοκιμασω

joyetech ego aio d22

Kanger TOPBOX Mini

θα ηθελα να γυρισω ξανα στο ηλεκτρονικο τσιγαρο αλλα χωρις πολυ μανουρα ,θα θελα κατι απλο αλλα ικανοποιητικο, καθαρισα κ φορτισα κ τα 2 κ ξεκινησα να χρησιμοποιω το joyetech ego aio d22 το οποιο με ικανοποιει με 18αρα νικοτινη

υπαρχει κατι καλυτερο ,απλουστερο στην αγορα απο το joyetech ego aio d22? 

υγρα ετοιμα απο που αγοραζετε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, seseji είπε

υπαρχει κατι καλυτερο ,απλουστερο στην αγορα απο το joyetech ego aio d22? 

υγρα ετοιμα απο που αγοραζετε?

Καλύτερο υπάρχει σίγουρα, αλλά "απλούστερο" δεν καταλαβαίνω τι θα μπορούσες να εννοείς.

Κυριολεκτικά ένα κουμπί έχει η συσκευή αυτή, πατάς και ρουφάς. Πόσο πιο απλό;

Να μην χρειάζεται υγρό αναπλήρωσης η συσκευή; Να μην χρειάζεται να αλλάζεις αντιστάσεις; Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο εννοείται.

Η μόνη πιο απλή συσκευή που μπορώ να σκεφτώ είναι το Kubi της Hotcig, πάμε σε pod δηλαδή, που δεν έχει καν κουμπί, απλά ρουφάς.

Υγρό και ανταλλακτικές αντιστάσεις πάλι έχουμε εννοείται, απλά δεν υπάρχει κουμπί και η συσκευή είναι εξαιρετικά μικρή.

Δεν ξέρω αν μπορεί κάτι τέτοιο να σε καλύψει σαν μια μία και μοναδική συσκευή, ίσως αν καπνίζεις πολύ λίγο και απλά θες κάτι "για να παίζεις", να κρατάς στο χέρι να απασχολείσαι και να παίρνεις και λίγη νικοτίνη που και που.

Συσκευές έχει άπειρες και πολύ καλύτερες από τις 2 που ανέφερες, αλλά και όγκο μεγαλύτερο θα έχουν και "παίδεμα", όπως το εννοείς εσύ βέβαια, γιατί δεν ξέρω πόσο παίδεμα είναι αντικειμενικά να χρειάζεται να ανεβάζεις/κατεβάζεις τα βατ π.χ. 

Γνώμη μου είναι πως λίγοι είναι αυτοί που με συσκευές σαν το Ego Aio μπορούν να κόψουν οριστικά το τσιγάρο, αυτά είναι για να κάνεις το πρώτο βήμα και να σε βάλουν στον χώρο, αλλά αργά ή γρήγορα θα ζητήσεις κάτι πιο ποιοτικό.

Το άλλο σετάκι που αναφέρεις είναι πάρα, μα πάρα πολύ παλιό και αν και ο ατμοποιητής θεωρείται κλασικός πλέον, το μοντ που το συνόδευε δεν ήταν κάτι σπουδαίο και ο ίδιος ο ατμοποιητής έχει ξεπεραστεί πλέον.

Πάρε ένα Asmodus Tribeaut και έναν Innokin Zlide 4ml να σωθείς.

Ή έστω ένα Pico X με τον Zlide αν θες να γλυτώσεις κάποια λίγα λεφτά σε σχέση με το από πάνω σετ.

Ούτε κάτι το πολύπλοκο είναι στον χειρισμό, ούτε κάτι το τεράστιο στο χέρι. Καταλαβαίνω ότι είναι κάποια άτομα που βαριούνται ακόμα και υγρό να βάζουν και τους φαίνεται ιστορία ολόκληρη (σε σχέση με το απλό τσιγάρο, ναι, είναι) αλλά ένα τέτοιο σετ ΔΟΥΛΕΥΕΙ και δεν έχει καμιά σχέση σε απόδοση με τα starter kits της πλάκας των 25 ευρώ.

Επεξ/σία από Baator
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Baator είπε

Καλύτερο υπάρχει σίγουρα, αλλά "απλούστερο" δεν καταλαβαίνω τι θα μπορούσες να εννοείς.

Κυριολεκτικά ένα κουμπί έχει η συσκευή αυτή, πατάς και ρουφάς. Πόσο πιο απλό;

Να μην χρειάζεται υγρό αναπλήρωσης η συσκευή; Να μην χρειάζεται να αλλάζεις αντιστάσεις; Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο εννοείται.

Η μόνη πιο απλή συσκευή που μπορώ να σκεφτώ είναι το Kubi της Hotcig, πάμε σε pod δηλαδή, που δεν έχει καν κουμπί, απλά ρουφάς.

Υγρό και ανταλλακτικές αντιστάσεις πάλι έχουμε εννοείται, απλά δεν υπάρχει κουμπί και η συσκευή είναι εξαιρετικά μικρή.

Δεν ξέρω αν μπορεί κάτι τέτοιο να σε καλύψει σαν μια μία και μοναδική συσκευή, ίσως αν καπνίζεις πολύ λίγο και απλά θες κάτι "για να παίζεις", να κρατάς στο χέρι να απασχολείσαι και να παίρνεις και λίγη νικοτίνη που και που.

Συσκευές έχει άπειρες και πολύ καλύτερες από τις 2 που ανέφερες, αλλά και όγκο μεγαλύτερο θα έχουν και "παίδεμα", όπως το εννοείς εσύ βέβαια, γιατί δεν ξέρω πόσο παίδεμα είναι αντικειμενικά να χρειάζεται να ανεβάζεις/κατεβάζεις τα βατ π.χ. 

Γνώμη μου είναι πως λίγοι είναι αυτοί που με συσκευές σαν το Ego Aio μπορούν να κόψουν οριστικά το τσιγάρο, αυτά είναι για να κάνεις το πρώτο βήμα και να σε βάλουν στον χώρο, αλλά αργά ή γρήγορα θα ζητήσεις κάτι πιο ποιοτικό.

Το άλλο σετάκι που αναφέρεις είναι πάρα, μα πάρα πολύ παλιό και αν και ο ατμοποιητής θεωρείται κλασικός πλέον, το μοντ που το συνόδευε δεν ήταν κάτι σπουδαίο και ο ίδιος ο ατμοποιητής έχει ξεπεραστεί πλέον.

Πάρε ένα Asmodus Tribeaut και έναν Innokin Zlide 4ml να σωθείς.

Ή έστω ένα Pico X με τον Zlide αν θες να γλυτώσεις κάποια λίγα λεφτά σε σχέση με το από πάνω σετ.

Ούτε κάτι το πολύπλοκο είναι στον χειρισμό, ούτε κάτι το τεράστιο στο χέρι. Καταλαβαίνω ότι είναι κάποια άτομα που βαριούνται ακόμα και υγρό να βάζουν και τους φαίνεται ιστορία ολόκληρη (σε σχέση με το απλό τσιγάρο, ναι, είναι) αλλά ένα τέτοιο σετ ΔΟΥΛΕΥΕΙ και δεν έχει καμιά σχέση σε απόδοση με τα starter kits της πλάκας των 25 ευρώ.

σε ευχαριστω για τον κοπο σου να μου γραψεις 5 πραγματα που με εβαλαν σε σκεψεις

αρχικα να πω οτι εδωσα το iqos σε συγγενικο προσωπο οποτε αιντε γεια

το Kanger TOPBOX ή η 18650 μπαταρια εχουν καποιο θεμα γιατι χθες ολη μερα δεν φορτισε κ γενικα η μπαταριοθηκη ειναι ταλαιπωρημενη πολυ κ ο ατμοποιητης μου φανηκε να μην βιδωνει σωστα ,γενικως το καθαρισα κ το αφησα στην ακρη μηπως κ χρειαστει που δεν νομιζω

δουλευω το joyetech ego aio d22 το οποιο δεν μου φανηκε κακο ,ευκολο απλο ματζοβολο κ ομορφο

πηγα λοιπον σε τοπικο μαγαζι ,μιλησα αρκετα με τον τυπο

 

αρχικα πηρα 100ml καπνικο υγρο divino που μου εφτιαξε ,περιπου στα 15mg νικοτινη ,18.5€ 

μετα 5 αντιστασεις στο 1ohm ,10€

μεχρι να δω τι θα κανω

κουβεντα στην κουβεντα κ μετα απο συζητηση μου εκανε 2 προτασεις

 

Innokin Zlide Tube Kit σε ασημι με 4ml tank στα 39€

https://www.skroutz.gr/s/21633187/Innokin-Zlide-Tube-Kit-Forest-Camo.html?from=drop

 

η 

INNOKIN Zlide Tube Tank 4ml, 21€

https://www.skroutz.gr/s/18080791/Innokin-Zlide-Black.html?from=drop

Venvii Baby Ness, 37€

Samsung 21700 4000mAh, 10€

όλα μαζί στα 63€

 

του επιστρεφω 3 αντιστασεις joyetech ego aio d22 κ το κραταω ως backup

φορτιστη πρεπει να έχω στην δουλεια εναν καλο για τετοιες μπαταριες ,θα ποσταρω οταν δω ποιος ειναι

 

γνωμες?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ατμοποιητής είναι καλός. Ο καλύτερος τσιγαρίσιος ατμοποιητής της αγοράς με έτοιμες αντιστάσεις για μένα.

Το θέμα είναι ποιο μοντ να επιλέξεις, που έχει να κάνει καθαρά με πόσα λεφτά έχεις διάθεση να ξοδέψεις.

Ο τύπος, σωστά, σου έδωσε την επιλογή είτε για το Tube Kit, που έχει το θετικό της μικρής τιμής και της απλότητας στην χρήση, αλλά το αρνητικό ότι αν ξεφορτίσει και εσύ θες να βγεις από το σπίτι, θα πας πίσω στο πακετάκι τα τσιγάρα.

Σωστά επίσης, σου πρότεινε ένα μονομπάταρο μοντάκι σαν 2η επιλογή. Την Venvii πρώτη φορά την ακούω σαν μάρκα, το έχει ο άνθρωπος, φτηνό είναι, στο πρότεινε. Καλά έκανε.

Εγώ θα σου έλεγα να δώσεις 15-20 ευρώ παραπάνω και να πάρεις το Asmodus Tribeaux που δεν θα το μετανιώσεις, και θα έχεις Asmodus συσκευή, όχι...Venvii.

Πόσα λεφτά θες να ξοδέψεις είναι το θέμα, κακές προτάσεις δεν σου έκανε. Το θετικό με το μοντάκι και όχι με το stick είναι ότι παίρνεις 2 μπαταρίες, έχεις την μία backup και συνέχεια δουλεύεις την μία, έχεις έτοιμη φορτισμένη την άλλη όταν τελειώσει, άρα δεν ξεμένεις ποτέ. Αρνητικό, πρέπει να ρυθμίσεις βατ κτλ. πράγμα που απ' ό,τι είπες, δεν θες να μπλέξεις.

Για το υγρό θα έλεγα κακώς πήγε σε τόση μεγάλη ποσότητα σε κάτι που δεν ξέρεις ακόμα αν σου αρέσει ή όχι (η γεύση εννοώ), τιμή μάλλον καλή θα έλεγα στο έδωσε αν και όλο κι' όλο

μερικές σταγόνες άρωμα έριξε και την νικοτίνη. Αν χρησιμοποίησε 10μελα μπουστεράκια, καλά στο έδωσε, αν έβαλε νικοτίνη από κανά μεγάλο χύμα μπουκάλι (πέρα από το ότι είναι παράνομο), ακριβούτσικος. Κατά μέσο όρο 3 ευρώ στην καλύτερη έχουν τα μπουστεράκια το ένα, για 100ml 15άρας νικοτίνης θες 7.5 μπούστερς, άρα υπολόγισε...+ το άρωμα (σταγόνες από κανά 10μελάκι θα έβαλε, μηδέν κόστος) + την μηδενική βάση (άντε 1 ευρώ κόστος πες). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Baator είπε

Ο ατμοποιητής είναι καλός. Ο καλύτερος τσιγαρίσιος ατμοποιητής της αγοράς με έτοιμες αντιστάσεις για μένα.

Το θέμα είναι ποιο μοντ να επιλέξεις, που έχει να κάνει καθαρά με πόσα λεφτά έχεις διάθεση να ξοδέψεις.

Ο τύπος, σωστά, σου έδωσε την επιλογή είτε για το Tube Kit, που έχει το θετικό της μικρής τιμής και της απλότητας στην χρήση, αλλά το αρνητικό ότι αν ξεφορτίσει και εσύ θες να βγεις από το σπίτι, θα πας πίσω στο πακετάκι τα τσιγάρα.

Σωστά επίσης, σου πρότεινε ένα μονομπάταρο μοντάκι σαν 2η επιλογή. Την Venvii πρώτη φορά την ακούω σαν μάρκα, το έχει ο άνθρωπος, φτηνό είναι, στο πρότεινε. Καλά έκανε.

Εγώ θα σου έλεγα να δώσεις 15-20 ευρώ παραπάνω και να πάρεις το Asmodus Tribeaux που δεν θα το μετανιώσεις, και θα έχεις Asmodus συσκευή, όχι...Venvii.

Πόσα λεφτά θες να ξοδέψεις είναι το θέμα, κακές προτάσεις δεν σου έκανε. Το θετικό με το μοντάκι και όχι με το stick είναι ότι παίρνεις 2 μπαταρίες, έχεις την μία backup και συνέχεια δουλεύεις την μία, έχεις έτοιμη φορτισμένη την άλλη όταν τελειώσει, άρα δεν ξεμένεις ποτέ. Αρνητικό, πρέπει να ρυθμίσεις βατ κτλ. πράγμα που απ' ό,τι είπες, δεν θες να μπλέξεις.

Για το υγρό θα έλεγα κακώς πήγε σε τόση μεγάλη ποσότητα σε κάτι που δεν ξέρεις ακόμα αν σου αρέσει ή όχι (η γεύση εννοώ), τιμή μάλλον καλή θα έλεγα στο έδωσε αν και όλο κι' όλο

μερικές σταγόνες άρωμα έριξε και την νικοτίνη. Αν χρησιμοποίησε 10μελα μπουστεράκια, καλά στο έδωσε, αν έβαλε νικοτίνη από κανά μεγάλο χύμα μπουκάλι (πέρα από το ότι είναι παράνομο), ακριβούτσικος. Κατά μέσο όρο 3 ευρώ στην καλύτερη έχουν τα μπουστεράκια το ένα, για 100ml 15άρας νικοτίνης θες 7.5 μπούστερς, άρα υπολόγισε...+ το άρωμα (σταγόνες από κανά 10μελάκι θα έβαλε, μηδέν κόστος) + την μηδενική βάση (άντε 1 ευρώ κόστος πες). 

τα 100ml ηταν δικη μου επιλογη ,βαριεμαι να τρεχω συνεχεια για υγρα κ ενα nobacco 10ml που εχω μου παει χοντρικα 6 ml την ημερα

του ειπα οτι θελω καπνικο ξερο χωρις γλυκα στην γευση ,μου εδωσε να μυρισω μερικα καπνικα κ διαλεξα αυτο

εδω επαρχεια που ειμαι η αλλη επιλογη ηταν nobacco που απο οτι ειδα στο site τους ειναι λιγο φαρμακειο

ειχε νομιζω ετοιμο 30ml κατι +18mg νικοτινη σε vape and sake κ εριξε μεσα το υπολοιπο, boosters δεν ηταν ,ecig γραφει πανω ,δεν ξερω μπορει να ειναι ακριβα αλλα εδω δεν εχω επιλογες ,θα ψαχτω βεβαια κ σε κανα 2 μαγαζια ακομα

τωρα για το σετακι 

σιγουρα παω στον Innokin Zlide 4ml 

την Venvii Baby Ness την χρησιμοποιει κ ο ιδιος κ παιρνει 21700 μπαταρια ,καλες κριτικες εχει με μονο αρνητικο το πισω πλαστικο καπακι μπαταριας κ την αρχικα ακριβη τιμη +-70€ ,μου την δινει βεβαια στα 37€

την Asmodus Tribeaux που ειπες την εψαξα αλλα δεν ειδα τοσο καλες κριτικες κ παιρνει 18650 μπαταρια

λεω να παρω το Innokin Zlide Tube Kit σε ασημι με 4ml tank  κ για μπακαπ να εχω το  joyetech ego aio d22

Επεξ/σία από seseji
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, seseji είπε

σε ευχαριστω για τον κοπο σου να μου γραψεις 5 πραγματα που με εβαλαν σε σκεψεις

αρχικα να πω οτι εδωσα το iqos σε συγγενικο προσωπο οποτε αιντε γεια

το Kanger TOPBOX ή η 18650 μπαταρια εχουν καποιο θεμα γιατι χθες ολη μερα δεν φορτισε κ γενικα η μπαταριοθηκη ειναι ταλαιπωρημενη πολυ κ ο ατμοποιητης μου φανηκε να μην βιδωνει σωστα ,γενικως το καθαρισα κ το αφησα στην ακρη μηπως κ χρειαστει που δεν νομιζω

δουλευω το joyetech ego aio d22 το οποιο δεν μου φανηκε κακο ,ευκολο απλο ματζοβολο κ ομορφο

πηγα λοιπον σε τοπικο μαγαζι ,μιλησα αρκετα με τον τυπο

αρχικα πηρα 100ml καπνικο υγρο divino που μου εφτιαξε ,περιπου στα 15mg νικοτινη ,18.5€ 

μετα 5 αντιστασεις στο 1ohm ,10€

μεχρι να δω τι θα κανω

κουβεντα στην κουβεντα κ μετα απο συζητηση μου εκανε 2 προτασεις

Innokin Zlide Tube Kit σε ασημι με 4ml tank στα 39€

https://www.skroutz.gr/s/21633187/Innokin-Zlide-Tube-Kit-Forest-Camo.html?from=drop

η 

INNOKIN Zlide Tube Tank 4ml, 21€

https://www.skroutz.gr/s/18080791/Innokin-Zlide-Black.html?from=drop

Venvii Baby Ness, 37€

Samsung 21700 4000mAh, 10€

όλα μαζί στα 63€

του επιστρεφω 3 αντιστασεις joyetech ego aio d22 κ το κραταω ως backup

φορτιστη πρεπει να έχω στην δουλεια εναν καλο για τετοιες μπαταριες ,θα ποσταρω οταν δω ποιος ειναι

γνωμες?

Σε καμία περίπτωση μην πας στο tube kit. Ο λόγος είναι ότι σε περιορίζει θες δε θες να ατμίζεις μόνο στα 16W. Δεν έχεις τη δυνατότητα επιλογής με ότι αυτό συνεπάγεται. Αυτοί σοφά επέλεξαν αυτή την τιμή γιατί καλύπτει όλες τις αντιστάσεις της innokin  που παίρνει ο ατμοποιητής αλλά αν θες να καπνίσεις σε πιο χαμηλά βατ για οικονομία, πιο ψυχρό ατμισμα κτλ. δεν θα μπορέσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...