Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, seseji είπε

OK+...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, seseji είπε

Στιβαρή κατασκευή,βαρυ για μονομπαταρο, πολυ καλη πλακέτα, φαίνεται να αντέχει κακομεταχείριση (οχι ακραια πραγματα), καλή τιμή και μπορει να παίξει και με 21650 μπαταρία.Εμένα προσωπικά δε μου αρέσει το σχημα και αυτο το μεταλλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υγρά από που παίρνετε; Παίρνετε έτοιμα ή τα φτιάχνετε εσείς; Υποθέτω θα συμφέρει να τα φτιάχνει κάποιος αντί να τα αγοράζει έτοιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, antbyron είπε

Παιδιά υγρά από που παίρνετε; Παίρνετε έτοιμα ή τα φτιάχνετε εσείς; Υποθέτω θα συμφέρει να τα φτιάχνει κάποιος αντί να τα αγοράζει έτοιμα.

Πιστεύω πλέον όλοι έχουν περάσει στην ιδιοκατασκευή.Συμφέρει κατα πολύ να τα κάνεις εσύ και η διαδικασία είναι πολύ εύκολη, ειδικά με τα shake n vape που απλά ανοίγεις το μπουκαλάκι πετάς βάση νικοτίνη και τέλος.Επίσης πολλά μαγαζιά το κάνουν οι ίδιοι (μπροστά σου πάντα).Όταν λές απο πού αγοράζουμε εννοείς πιο κατάστημα ή αν αγοράζουμε απο Ελλάδα ή έξω.

Εγώ αγοράζω απο Ελλάδα και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάποιο κατάστημα.Όλες οι τιμές είναι ίδιες (είναι καρτές η φάση), αντε να παίζουν στο 1ε (εκτός αν κάποιο μαγαζί έχει καμια προσφορά) και απλά βλέπω τις γκάμες που έχουν και αγοράζω αναλόγως με τις ορέξεις ή αν βρεθώ σε κοντινό κατάστημα δοκιμάζω και αγοράζω.Από έξω δεν έχω ψωνίσει και δεν είδα και καμιά τρελή διαφορά στην τιμή που να αξίζει.Ίδιες τιμές πάνω κάτω στο +-2ε (κοιτάω συγκεκριμένες μάρκες υγρών, σίγουρα θα βρείς και 1L custard 5ευρώ αλλά τα αποφεύγω αυτά).

Θετικά που αξίζει να αναφέρω όσο αφορά απο έξω είναι ότι βρήκα αρώματα σε 10ml στο 1/3 της τιμής που εδώ τα πουλάνε μόνο 30ml,( π.χ. στο chefsflavours.co.uk έχει υγρά chef flavor 10 ml στα 4ε).Είναι ότι πρέπει να δοκιμή και αν δε μου αρέσει δε θα μείνουν άλλα 20ml να κάθονται.Επίσης μπορείς να βρείς περισσότερες γεύσεις κάποιας εταιρείας που προτιμάς αλλά δε τα εισάγουν εδώ ή αρώματα που βρίσκεις μόνο shake n vape εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, fernw_thn_souvla είπε

Πιστεύω πλέον όλοι έχουν περάσει στην ιδιοκατασκευή.Συμφέρει κατα πολύ να τα κάνεις εσύ και η διαδικασία είναι πολύ εύκολη, ειδικά με τα shake n vape που απλά ανοίγεις το μπουκαλάκι πετάς βάση νικοτίνη και τέλος.Επίσης πολλά μαγαζιά το κάνουν οι ίδιοι (μπροστά σου πάντα).Όταν λές απο πού αγοράζουμε εννοείς πιο κατάστημα ή αν αγοράζουμε απο Ελλάδα ή έξω.

Εγώ αγοράζω απο Ελλάδα και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάποιο κατάστημα.Όλες οι τιμές είναι ίδιες (είναι καρτές η φάση), αντε να παίζουν στο 1ε (εκτός αν κάποιο μαγαζί έχει καμια προσφορά) και απλά βλέπω τις γκάμες που έχουν και αγοράζω αναλόγως με τις ορέξεις ή αν βρεθώ σε κοντινό κατάστημα δοκιμάζω και αγοράζω.Από έξω δεν έχω ψωνίσει και δεν είδα και καμιά τρελή διαφορά στην τιμή που να αξίζει.Ίδιες τιμές πάνω κάτω στο +-2ε (κοιτάω συγκεκριμένες μάρκες υγρών, σίγουρα θα βρείς και 1L custard 5ευρώ αλλά τα αποφεύγω αυτά).

Θετικά που αξίζει να αναφέρω όσο αφορά απο έξω είναι ότι βρήκα αρώματα σε 10ml στο 1/3 της τιμής που εδώ τα πουλάνε μόνο 30ml,( π.χ. στο chefsflavours.co.uk έχει υγρά chef flavor 10 ml στα 4ε).Είναι ότι πρέπει να δοκιμή και αν δε μου αρέσει δε θα μείνουν άλλα 20ml να κάθονται.Επίσης μπορείς να βρείς περισσότερες γεύσεις κάποιας εταιρείας που προτιμάς αλλά δε τα εισάγουν εδώ ή αρώματα που βρίσκεις μόνο shake n vape εδώ.

Thanks, βασικά για Αθήνα ρωτάω από που αγοράζετε. Αν λες ότι πάνω κάτω έχουν όλοι τις ίδιες τιμές, τότε δεν χρειάζεται να το ψάξω πολύ. Θα πάω από Nobacco αύριο για να δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, antbyron είπε

Thanks, βασικά για Αθήνα ρωτάω από που αγοράζετε. Αν λες ότι πάνω κάτω έχουν όλοι τις ίδιες τιμές, τότε δεν χρειάζεται να το ψάξω πολύ. Θα πάω από Nobacco αύριο για να δοκιμάσω.

Η Nobacco είναι ειδική περίπτωση. Απευθύνεται στον παντελώς άσχετο χρήστη και έχει χτίσει όλη την φιλοσοφία της πάνω σε αυτό.

Δικά της ονόματα σε όλες τις συσκευές ώστε ο άσχετος που ψάχνει π.χ. μια αντίσταση που υπάρχει παντού κανονικά να μην την βρίσκει πουθενά και να αναγκάζεται να πάει πίσω στην Nobacco, "δικά" της υγρά που δεν βρίσκεις αλλού, μικρή επιλογή, καπέλο στις τιμές επειδή...Nobacco είσαι.

 

Πάνε σε όποιο ατμομάγαζο θες, όλα ίδιες τιμές έχουν όπως ειπώθηκε, αλλά η Nobacco δεν είναι απλά "άλλο ένα ατμομάγαζο". Είναι όλα τα άλλα και η Nobacco.

Παππούδια και πανάσχετοι πρωτάρηδες πάνε μόνο εκεί και αυτοί μέχρι να την μυριστούν την δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Baator είπε

Η Nobacco είναι ειδική περίπτωση. Απευθύνεται στον παντελώς άσχετο χρήστη και έχει χτίσει όλη την φιλοσοφία της πάνω σε αυτό.

Δικά της ονόματα σε όλες τις συσκευές ώστε ο άσχετος που ψάχνει π.χ. μια αντίσταση που υπάρχει παντού κανονικά να μην την βρίσκει πουθενά και να αναγκάζεται να πάει πίσω στην Nobacco, "δικά" της υγρά που δεν βρίσκεις αλλού, μικρή επιλογή, καπέλο στις τιμές επειδή...Nobacco είσαι.

Πάνε σε όποιο ατμομάγαζο θες, όλα ίδιες τιμές έχουν όπως ειπώθηκε, αλλά η Nobacco δεν είναι απλά "άλλο ένα ατμομάγαζο". Είναι όλα τα άλλα και η Nobacco.

Παππούδια και πανάσχετοι πρωτάρηδες πάνε μόνο εκεί και αυτοί μέχρι να την μυριστούν την δουλειά.

 

4 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Και θα κάνεις πάρα πολύ κακά...

Για αυτό ρώτησα παίδες, διότι είμαι πρωτάρης και δεν ξέρω τι παίζει. Αυτό μου έβγαλε από τα πρώτα στο γούγλη, είναι και στην γειτονιά μου οπότε θα την πάταγα.

Τα safe smoking λένε ή είναι και αυτά στην ίδια φάση με την nobacco; 

Τα συνοικιακά επίσης έχω ακούσει(από αυτό το νήμα) ότι τα αποφεύγουμε γιατί μπορεί να μην έχουν καλά υγρά, ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη νομιζω οτι κανω direct to lung vaping

ποιον ατμοποιητη κ mod να κοιταξω? (φακ πανω που νομιζα οτι ειχα βρει τι θελω κ θα αγοραζα αυριο)

γενικοτερα τι να προσεξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, antbyron είπε

Για αυτό ρώτησα παίδες, διότι είμαι πρωτάρης και δεν ξέρω τι παίζει. Αυτό μου έβγαλε από τα πρώτα στο γούγλη, είναι και στην γειτονιά μου οπότε θα την πάταγα.

Τα safe smoking λένε ή είναι και αυτά στην ίδια φάση με την nobacco; 

Τα συνοικιακά επίσης έχω ακούσει(από αυτό το νήμα) ότι τα αποφεύγουμε γιατί μπορεί να μην έχουν καλά υγρά, ισχύει;

Κοίτα το Nobacco έχει κάποια αρώματα (εχω δει 5 pawns και dinner lady) αλλά δεν έχει τεράστια γκάμα.Θα βρείς πολύ βασικά πράγματα.Γενικά τσέκαρε και καταστήματα.Όλα τα καταστήματα έχουν 50 ίδιες μάρκες υγρών και μετα κάθε καταστημα συνήθως δουλεύει και κάποιες άλλες μάρκες.

Πάντως θεωρώ οτι αφού είσαι αρχάριος καλα θα κάνεις και θα πας στο NOBACCO.Έχουν καλό δοκιμαστήριο και απλά αρώματα, έτσι σιγά σιγά θα βρείς τα υγρα που σου αρέσουν.Κακώς πολλά ατμομάγαζα ενώ πουλάν 500 διαφορετικές γεύσεις έχουν 10 να δοκιμάσεις που κατα πάσα πιθανότητα δε θα σου αρέσει κάτι.Άσε που θα χαθείς από την ποικιλία και μπορεί να δώσεις 50ε σε υγρά και να σου αρέσει το 1.Ξεκίνα απο κάτι απλό να φύγεις απο το τσιγάρο και μετά πάνε στα συνθετα γκουρμέ αρώματα.Επίσης στο NOBACCO επειδή ξέρουν ότι έχουν να κάνουν με αρχάριους θα κάτσει και θα σου εξηγήσει ο υπάλληλος ενώ σε κάποιο ατμομάγαζο παίζει πολύ απλά να σου πετάξει ένα υγρό και αντίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνανε δώρο κάτι υγρά από safe smoking, γεύση μηλόπιτα και βιργίνια. Η γεύση βιργίνια είναι σχετικά καλή, το πρόβλημα είναι ότι έχει μόνο 6 νικοτίνη και νιώθω την έλλειψη της σε σχέση με τον καπνό που κάπνιζα αρκετά. Προσπαθώ να αντισταθμίσω την έλλειψη της νικοτίνης με πολύ άτμισμα. Δυό μέρες τώρα έχω κάνει 15+ μλ υγρό.

Κάτι άλλο που μου λείπει από το κάπνισμα του καπνού είναι το "γλυκό χτύπημα" στο λαιμό που ένιωθα σε κάθε τζούρα και δεν το νιώθω με το άτμισμα. Μπορώ αυτό με κάποιο τρόπο να το βρω σε κάποιο υγρό; 

Έκανα old holborn αρωματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, antbyron είπε

Μου κάνανε δώρο κάτι υγρά από safe smoking, γεύση μηλόπιτα και βιργίνια. Η γεύση βιργίνια είναι σχετικά καλή, το πρόβλημα είναι ότι έχει μόνο 6 νικοτίνη και νιώθω την έλλειψη της σε σχέση με τον καπνό που κάπνιζα αρκετά. Προσπαθώ να αντισταθμίσω την έλλειψη της νικοτίνης με πολύ άτμισμα. Δυό μέρες τώρα έχω κάνει 15+ μλ υγρό.

Κάτι άλλο που μου λείπει από το κάπνισμα του καπνού είναι το "γλυκό χτύπημα" στο λαιμό που ένιωθα σε κάθε τζούρα και δεν το νιώθω με το άτμισμα. Μπορώ αυτό με κάποιο τρόπο να το βρω σε κάποιο υγρό; 

Έκανα old holborn αρωματικό.

Θα αυξήσεις την Νικοτίνη και μπορείς να πάρεις ενα υγρό καπνικό με βανίλια ή καραμέλα ή ότι άλλο γλυκαντικό έχει ο old holborn.Π.χ. το virginia ή άλλο χαρμάνι με βανίλια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, seseji είπε

επειδη νομιζω οτι κανω direct to lung vaping

ποιον ατμοποιητη κ mod να κοιταξω? (φακ πανω που νομιζα οτι ειχα βρει τι θελω κ θα αγοραζα αυριο)

γενικοτερα τι να προσεξω?

Αυτά που σου έχουν προταθεί...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον πηγα σε μαγαζι ,μιλησα καμποσο, τους εξηγησα οτι θελω κυριως χτυπημα κ γευση,δοκιμασα πνευμονικους κ τσιγαρισιους κ μαλλον ειμαι πνευμονικος ,ο zlide πχ με 12αρα νικοτινη μου φανηκε ψοφιος

αγορασα 

Joyetech ProCore Air Plus Atomizer 5.5ml (απο οτι μου ειπαν εχει κ μια τσιγαρισια αντισταση)

https://www.joyetech.com/product/procore-air-plus/

Ehpro Cold Steel 100

https://www.szehpro.com/project/cold-steel-100/

LG HG2 18650 3000mAh

https://www.skroutz.gr/s/9543852/LG-HG2-18650-Flat-Top-18650-3000mAh-2τμχ.html

 

edit 

με το καλημερα γκαντεμια ,βραχυκυκλωμενο το Ehpro Cold Steel 100

αναμενω αντικατασταση

edit 2

μου το αλλαξανε, το αναβαθμισα ,του εριξα τον ατμοποιητη πανω κ ευχαριστηθηκα χτυπημα κ γευση ,τερμα κατω W στα minimum 40 που λεει η Joyetech κ τερμα κλειστο αερα

πρεπει να αραιωσω το υγρο μου γιατι βαραει ασχημα αλλα γουστα

ps

φοβερα ποιοτικο μοντακι ,βαραει ακαριαια τα ρευματα με μονα μειον το βαρος κ την μικρη οθονη αλλα τεθωρακισμενο πραμα

επισης πολυ ποιοτικος κ ομορφος κ ο ατμοποιητης

 

 

Επεξ/σία από seseji
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχετε ιδέα τι παίζει με τα καταστήματα τής e-cig ; Σχετικώς πρόσφατα (κάνα μήνα ίσως; ) έκλεισε εκείνο τού Συντάγματος (πέρασε ο αδελφός μου για να μού στείλει προμήθειες και το είδε άδειο) και, απ' ότι έμαθα από φίλο Θεσσαλονικιό, εδώ και αρκετό καιρό έχει κλείσει κι εκείνο τής Θεσσαλονίκης. Το site τους δουλεύει κανονικά, αλλά τα συγκεκριμένα καταστήματα, όπως είναι λογικό, δεν είναι στη λίστα πλέον.

Έχω καθιερώσει κάποια «δικά της» αρώματα εδώ και πολλούς μήνες και αναρωτιέμαι αν θα συνεχίσω να τα βρίσκω.

Θα μού πείτε «Γιατί δεν τους κάνεις ένα τηλέφωνο να σού πουν; » , αλλά...να μη σας πρήξω και λίγο; :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...