Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, TrifonSam είπε

Θερμα ευχαριστω για την απαντηση.Ποση ωρα περιπου χρειαζεται ενας εμπειρος κλεφτης για να την ανοιξει;Αληθευει πως θα ξυπνησει τη γειτονια ο θορυβος;

20'-30' με το μαγγανιο μπροστα για καποιον που ξερει τι πρεπει να τρυπησει/καταστρεψει.

για τη γειτονια σου δεν μπορω ν'απαντησω αν θα ξυπνησει & αν θα δρασει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, TrifonSam είπε

Eυχαριστω παρα πολυ, νομιζω πως ολα ειναι οκ λοιπον.

Μεγαλος μ@λ@κας ο τυπος που μου εβαλε υποψιες.Ισως να ηθελε να τσιμπησει πελατακι ο τρομπας.

Τί αντιπρόταση σου είχε κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TrifonSam είπε

Δεν μου εκανε καποια αντιπροταση και ουτε και τον ρωτησα ποια κλειδαρια θεωρει αυτος καλη.

Στο ασχετο ειχε παει η κουβεντα στην omega plus.Ισως εριχνε αδεια να πιασει γεματα.

Θα τον κανω ρομπα ομως σε ολους τους γνωστους μου στην περιοχη.

ρωτησε τον, 99,9% κλειδι ΣΑΕΚ + iseo κλειδαρια θα ειναι η κορυφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, TrifonSam είπε

Δεν μου εκανε καποια αντιπροταση και ουτε και τον ρωτησα ποια κλειδαρια θεωρει αυτος καλη.

Στο ασχετο ειχε παει η κουβεντα στην omega plus.Ισως εριχνε αδεια να πιασει γεματα.

Θα τον κανω ρομπα ομως σε ολους τους γνωστους μου στην περιοχη.

Κι εγώ όταν ψαχνομουν  για αλλαγή πόρτας και έπαιρνα τηλέφωνα ,έπεσα σε μια τέτοια περίπτωση. Δυστυχώς δε θυμάμαι ποιος πορτάς μου απάντησε κατ'αυτον τον τροπο , αλλά η συζήτηση πήγε έτσι

" .... Επειδή έχω ακούσει καλά λογια και μου έχουν προτείνει την omeg- ...."

"Έλεος ρε παιδιά πια με την omega ,μ'ενα τρυπάνι ανοίγει στο λεπτό!!! "

 

Συγγνωμη κιόλας ε? Εννοείται του το έκλεισα με συνοπτικές διαδικασίες. Έχει κάνει ζημιά αυτή η κλειδαριά βλέπω.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο ξέρω είναι λίγοι οι εισαγωγείς (ειδικά στη Θεσσαλονίκη) και σίγουρα υπάρχουν σετ με κλειδαριές κυλίνδρου που βγαίνουν πιο οικονομικά στον επαγγελματία. Όχι όμως αντίστοιχου επιπέδου ασφάλειας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, TrifonSam είπε

Tα κλειδιά να τα αφήνω μόνιμα πίσω από την Omega, για περίπτωση που χρειαστεί να βγούμε άμεσα από το σπίτι; 

Κάτι εσωτερικά πόμολα που έχω δει σε κάποιες πόρτες, ταιριάζουν σ' αυτή την κλειδαριά;

Sorry που σας πρήζω, αλλά είμαι εντελώς άσχετος...

γενικα στις κλειδαριες "νεας γενιας" δεν εχουμε θεματα - ουτε κρουσματα που να υπηρξε προβλημα με τα κλειδια πισω/επανω στην πορτα.

ομως καλο ειναι να εχεις ενα μικρο κρεμαστρακι διπλα ακριβως απο την πορτα οπου θα εχεις ολα σου τα κλειδια.

ταυτοχρονα δεν τα ψαχνεις & δεν τα ξεχνας ποτέ. για τα πομολα δεν μπορω να κανω εικονα αυτο που αναζητας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JMc7 είπε

για τα πομολα δεν μπορω να κανω εικονα αυτο που αναζητας.

Μάλλον σαν το πόμολο του DCK που λέγαμε, εσωτερικά για να μη βάζει κλειδί. Δε νομίζω να υπάρχει στην Omega.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδια καλημέρα... 
 

Μετά απο έρευνα αγοράς που έκανα μου είπαν για τον mt5 ότι για να γίνει 3+1+1 ζωές ο κύλινδρος ανοίγεται απο την ελληνα προμηθευτή άρα τον παραλαμβάνεις με ξεσφραγισμένο κουτί...
ισχύει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, norther είπε

Παίδια καλημέρα... 
 

Μετά απο έρευνα αγοράς που έκανα μου είπαν για τον mt5 ότι για να γίνει 3+1+1 ζωές ο κύλινδρος ανοίγεται απο την ελληνα προμηθευτή άρα τον παραλαμβάνεις με ξεσφραγισμένο κουτί...
ισχύει κάτι τέτοιο?

κακη ερευνα αγορας.

υγ - ποσο καιρο ψαχνεσαι, 1-2 χρονια ; εχω ξεχασει ποτε ρωτησες πρωτη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JMc7 είπε

κακη ερευνα αγορας.

υγ - ποσο καιρο ψαχνεσαι, 1-2 χρονια ; εχω ξεχασει ποτε ρωτησες πρωτη φορα.

:P τότε ήταν για άλλο σπίτι.. εκείνο τελείωσε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Παραθέτω κάποιες φωτό απο καινούρια πόρτα. ΘΑ ήθελα τα σχόλια σας είτε θετικά είτε αρνητικά για την πόρτα και τα επιμέρους στοιχεία της. Απότι κατάλαβα οι κλειδαριά ή και ο αφαλός είναι προσωρινά - θεωρητικά έχουμε συμφωνήσει για cisa pro + scudo DCK + bd200. Θα με βοηθούσε αν καταλαβαίνετε να μου πείτε τι κλειδαριά κλπ φοράει και πώς θα αναγνωρίσω ότι μου τα άλλαξε με αυτά που ζήτησα... Επίσης σε αυτό το στάδιο υπάρχει περιθώριο να ζητήσω κάτι καλύτερο, είναι κάτι που βλέπετε πολύ λάθος?

Ευχαριστώ

IMG_20190425_170204_HDR_.jpg

IMG_20190425_170511_HDR_.jpg

IMG_20190425_170301_HDR_.jpg

IMG_20190425_170239_HDR_.jpg

Επεξ/σία από tsafou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tsafou είπε

Καλησπέρα. Παραθέτω κάποιες φωτό απο καινούρια πόρτα. ΘΑ ήθελα τα σχόλια σας είτε θετικά είτε αρνητικά για την πόρτα και τα επιμέρους στοιχεία της. Απότι κατάλαβα οι κλειδαριά ή και ο αφαλός είναι προσωρινά - θεωρητικά έχουμε συμφωνήσει για cisa pro + scudo DCK + bd200. Θα με βοηθούσε αν καταλαβαίνετε να μου πείτε τι κλειδαριά κλπ φοράει και πώς θα αναγνωρίσω ότι μου τα άλλαξε με αυτά που ζήτησα... Επίσης σε αυτό το στάδιο υπάρχει περιθώριο να ζητήσω κάτι καλύτερο, είναι κάτι που βλέπετε πολύ λάθος?

 Ευχαριστώ

IMG_20190425_170204_HDR_.jpg

IMG_20190425_170511_HDR_.jpg

IMG_20190425_170301_HDR_.jpg

IMG_20190425_170239_HDR_.jpg

cisa κλειδαρια γραναζωτη & δε μπορουμε να δουμε τιποτα αλλο.

κ22 με εργοταξιακο κλειδι επανω στην πορτα

defender τυπου azzi, κανενα 20αρικο στην αγορα.

δεν μπορεις να κανεις πολλα, περαν της αλλαγης του κυλινδρου + του defender.

εαν σε ενδιαφερει και η μονωση (ηχου / θερμανσης) ισως μπορεις να βαλεις στα ενδιαμεσα καποιο καταλληλο υλικο.

Επεξ/σία από JMc7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JMc7 είπε

cisa κλειδαρια γραναζωτη & δε μπορουμε να δουμε τιποτα αλλο.

κ22 με εργοταξιακο κλειδι επανω στην πορτα

defender τυπου azzi, κανενα 20αρικο στην αγορα.

δεν μπορεις να κανεις πολλα, περαν της αλλαγης του κυλινδρου + του defender.

εαν σε ενδιαφερει και η μονωση (ηχου / θερμανσης) ισως μπορεις να βαλεις στα ενδιαμεσα καποιο καταλληλο υλικο.

Άρα ελπίζω ότι θα γίνει όπως το έχουμε συνεννοηθεί - έβαλε τώρα την πόρτα με ότι στοιχεία είχε και θα μου την αλλάξει μέσα στις επόμενες μέρες με αυτά που συμφωνήσαμε. Έιναι εξάλλου σε σημείο που είναι ακατοίκητο ακόμα οπότε θέλαμε απλά μια πόρτα αντί για το κενό... θα επανέλθω αν είναι όταν ολοκληρωθεί για επαλήθευση. Ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, petasis είπε

Έτσι την έφεραν, χωρίς το πίσω μέρος;

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα τι ρωτάς, και δεν ήμουν παρών στην τοποθέτηση αλλά υποθέτω πως ναι. Όπως φαίνεται στις φωτογραφίες είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...