Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, LASERPEWPEW είπε

εδώ έκανε ολόκληρο θέμα για την έξτρα κλειδαριά ο γεροξυφούτης που παίρνει ενοίκια από τρία διαμερίσματα... πόρτα θα μου αλλάξει?

ποσα λεφτα, χρυσαφικα + υλικα γενικα χαθηκαν απο την κλοπη ;

επισης, σε ποιο ηλικιακο οριο βρισκονται αυτοι που μενουν μεσα ;

αν κατι εινα αδιακριτο, δεν το απαντας - απλως φτιαχνω στατιστικα για να μαθουμε προς τα που βαδιζουμε- !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, mclein είπε

ποσα λεφτα, χρυσαφικα + υλικα γενικα χαθηκαν απο την κλοπη ;

επισης, σε ποιο ηλικιακο οριο βρισκονται αυτοι που μενουν μεσα ;

αν κατι εινα αδιακριτο, δεν το απαντας - απλως φτιαχνω στατιστικα για να μαθουμε προς τα που βαδιζουμε- !

Δεν πήραν τίποτα, αφού δεν υπήρχε κάτι αξίας. Αγνόησαν τον υπολογιστή και ψάχνανε καθαρά για χρήματα και χρυσαφικά, αδειασαν τα κουτιά των παπουτσιών, συρτάρια μέχρι και έναν πίνακα ζωγραφικής κατέβασαν. Από την γειτόνισσα έμαθα ότι της πήραν κάποια κοσμήματα και μια τσάντα σχολείου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LASERPEWPEW είπε

Δεν πήραν τίποτα, αφού δεν υπήρχε κάτι αξίας. Αγνόησαν τον υπολογιστή και ψάχνανε καθαρά για χρήματα και χρυσαφικά, αδειασαν τα κουτιά των παπουτσιών, συρτάρια μέχρι και έναν πίνακα ζωγραφικής κατέβασαν. Από την γειτόνισσα έμαθα ότι της πήραν κάποια κοσμήματα και μια τσάντα σχολείου.

εχουν αναβαθμιστει οι γυφτορουμανοι & γυφτοβουλγαροι... :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mclein είπε

εχουν αναβαθμιστει οι γυφτορουμανοι & γυφτοβουλγαροι... :( 

Δεν ξέρω τι σόι ήταν, πάντως παρακολουθουσαν την κατάσταση και με το που έλειψαν από 3-4 ορόφους χτύπησαν. Σαν να έγινε από μέσα η δουλειά.. Δεν υπήρχε ίχνος παραβίασης στην είσοδο αν και υπάρχει περίπτωση να μπήκαν από παράθυρο στο πίσω μέρος με το ρίσκο να τους δουν. Στον 5ο δεν κατάφεραν να μπουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Φίλε mclein έχουμε σε μια θωρακισμένη πόρτα, κύλινδρο με το κάτωθι κλειδί.

Είναι της προκοπής ή για πέταμα?

Καταγραφή.JPG

δεν εχει defender η πόρτα ;;;;

αν εχει, πως γινεται να λειτουργει ενω χρειαζεται μακρυ κλειδι ;;;

ο αφαλος ειναι των 20€, αντε με το ζορι 25€. αναλογη περιπτωση με τον Κ2.

49 λεπτά πριν, LASERPEWPEW είπε

Δεν ξέρω τι σόι ήταν, πάντως παρακολουθουσαν την κατάσταση και με το που έλειψαν από 3-4 ορόφους χτύπησαν. Σαν να έγινε από μέσα η δουλειά.. Δεν υπήρχε ίχνος παραβίασης στην είσοδο αν και υπάρχει περίπτωση να μπήκαν από παράθυρο στο πίσω μέρος με το ρίσκο να τους δουν. Στον 5ο δεν κατάφεραν να μπουν 

οπως και να εχει συμβει, υπαρχει ενα περιεργο σεναριο :

τον κατω κυλινδρο τον εσπασαν που δειχνει βιασυνη ή ερασιτεχνη & επανω ξεκλειδωσαν μια κλειδαρια χρηματοκιβωτιου, που αν δεν εχει καποιος κλειδια απαιτει καποιο χρονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, mclein είπε

δεν εχει defender η πόρτα ;;;;

αν εχει, πως γινεται να λειτουργει ενω χρειαζεται μακρυ κλειδι ;;;

ο αφαλος ειναι των 20€, αντε με το ζορι 25€. αναλογη περιπτωση με τον Κ2.

Έχει και defender ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, mclein είπε

 οπως και να εχει συμβει, υπαρχει ενα περιεργο σεναριο :

τον κατω κυλινδρο τον εσπασαν που δειχνει βιασυνη ή ερασιτεχνη & επανω ξεκλειδωσαν μια κλειδαρια χρηματοκιβωτιου, που αν δεν εχει καποιος κλειδια απαιτει καποιο χρονο...

Οποίος είχε cisa την βρήκε ξεκλείδωτη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την προσοχή σας σε securemme K2 και ίσως και άλλα μοντέλα securemme (K1 & K3) . Λόγω της δουλειάς μου εχω διαπιστώσει ότι πολλές διαρρήξεις σε οικίες που έχουν την συγκεκριμένη κλειδαριά γίνονται χωρίς να υπάρχουν σημάδια παραβίασης της πόρτας  και πιθανόν να κυκλοφορεί πασπαρτού . 

Επεξ/σία από glazos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα.Διάβασα ένα μεγάλο μέρος του thread τις προηγούμενες μέρες και σε συνεννόηση με τον mclein,τον οποίο και ευχαριστώ για την διάθεση να λύσει κάθε απορία μου,προχώρησα σε αντικατάσταση κυλίνδρου Κ2 με τον winkhaus keyTec X-tra.Για την ιστορία,η πόρτα ασφαλείας είχε αντικαταστήσει(προ 6ετίας)μια απλή ξύλινη με κλειδαριά τύπου χρηματοκιβωτίου και καθότι μου είχε στοιχίσει 550 ευρώ με την τοποθέτηση,υποθέτω ότι είναι από τις απλές ασφαλείας,με μια νορμάλ κλειδαριά κι ένα απλό defender.Tουλάχιστον τώρα υπάρχει ένας καλός κύλινδρος.Ίσως στο κοντινό μέλλον βάλω κι ένα καλύτερο defender,αφού ακούσω την άποψη του mclein.Πόλυ ενδιαφέρον νήμα,έμαθα πράγματα χρήσιμα για τα οποία είχα πλήρη μεσάνυχτα.

Επεξ/σία από Addicted_21
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλη την παρέα
 ερωτησούλα... η παρακάτω μέθοδος λειτουργεί ακόμα και αν είναι κλειδωμένη η κλειδαριά?  

δηλαδή όσοι δεν έχουμε σοβαρό defender (αυτα του 20αρικου) κινδυνεύει?
και οκ διώχνει τον κύλινδρο αλλα η κλειδαριά είναι κλειδωμένη μετά πως ξεκλειδώνει την κλειδαριά? είναι τόσο εύκολο ?


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...