Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι υποχρεωτικό να περάσετε dns? Αν βάλετε στις ρυθμίσεις system update off τα πάντα δεν είναι αρκετό? 

Δοκιμάστε και αυτό το link http://karo218.ir/ με goldenHen v1.1, δουλεύει μια χαρά από ότι είδα στο βίντεο και το rest mode.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 21/8/2021 στις 10:54 ΜΜ, vagosvts7 είπε

Είναι υποχρεωτικό να περάσετε dns? Αν βάλετε στις ρυθμίσεις system update off τα πάντα δεν είναι αρκετό? 

Δοκιμάστε και αυτό το link http://karo218.ir/ με goldenHen v1.1, δουλεύει μια χαρά από ότι είδα στο βίντεο και το rest mode.. 

 

Και αυτό δείχνει σταθερό 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια καλησπερα.μια ερωτηση.εχω ενα πσ4 με 5.55 μπορω να κανω κατι να το χακαρω?αναλαμβανει καποιος να το παω για να μην του κανω καμια ζημια?συγνωμη που ρωταω αλλα δεν εχω ασχοληθει καθολου.ευχαριστω.

Επεξ/σία από mpismpinio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, mpismpinio είπε

παιδια καλησπερα.μια ερωτηση.εχω ενα πσ4 με 5.55 μπορω να κανω κατι να το χακαρω?αναλαμβανει καποιος να το παω για να μην του κανω καμια ζημια?συγνωμη που ρωταω αλλα δεν εχω ασχοληθει καθολου.ευχαριστω.

Ζημια δε γινεται,μπορεις να κοιταξεις οδηγους στο youtube για το firmware σου.

Ψαξε με κριτηρια "modded warfare jb" .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stam σε ευχαριστω για την απαντηση σου.βλεπω οτι εχει την 6.72 κοντα στο 5.55 ειναι πιο σταθερη υπαρχει καποια προτεινομένη για να μην εχω θεματα αφου μαλλον θα χρειαστει η αναβάθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, mpismpinio είπε

stam σε ευχαριστω για την απαντηση σου.βλεπω οτι εχει την 6.72 κοντα στο 5.55 ειναι πιο σταθερη υπαρχει καποια προτεινομένη για να μην εχω θεματα αφου μαλλον θα χρειαστει η αναβάθμιση?

Για να μην ψάχνεσαι για backport στα games πήγαινε στην 7.55 μέσω usb φλασακι θα κάνεις το update.. Μετά θα συνδεθείς στο wifi σου και θα περάσεις χειροκίνητα τα dns που έχουν αναφερθεί στη προηγούμενη σελίδα για να μπλοκάρει τους server της Sony.. Εννοείτε ότι από τις ρυθμίσεις πας system - automatic downloads και τα ξεκλικαρεις όλα.. Μετά πας στο power save settings - set features available in rest mode και κλικαρεις μόνο το keep application suspended.. 

Αφού είσαι έτοιμος από αυτά πας στο Browser  παράδειγμα karo218.ir  και  πατάς goldenHen v1.1 μέχρι να στο πάρει (δες βιντεακια, θα παιδευτείς λίγο δεν τον παίρνει με την πρώτη) αλλά όταν θα τρέξει το exploit μέσω goldenHen v1.1 θα βάζεις την κονσόλα σε rest mode και όταν την ανοίγεις δεν θα χρειάζεται να κάνεις την διαδικασία με το browser για να τρέξεις payload exploit κτλ.. Μόνο όταν κλείσεις εντελώς την κονσόλα θα πρέπει ξανά το ίδιο να κάνεις με το browser για να ξεκλειδώσουν τα games που έχεις και για να έχεις και τα debug settings κτλ.. Αλλά όταν το πάρει το exploit και ανοιγοκλείνεις την κονσόλα με rest mode θα είναι ξεκλείδωτα τα games και το debug settings θα έχει παραμείνει.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, mpismpinio είπε

stam σε ευχαριστω για την απαντηση σου.βλεπω οτι εχει την 6.72 κοντα στο 5.55 ειναι πιο σταθερη υπαρχει καποια προτεινομένη για να μην εχω θεματα αφου μαλλον θα χρειαστει η αναβάθμιση?

Μεινε στην 6.72.
Θα γλυτωσεις πολλα νευρα και πονοκεφαλους αν δεν σου "κατσει".

 

16 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

πήγαινε στην 7.55

Μη δινεις συμβουλες στον κοσμο να βαλει 7.55 ,ακομα ειναι νωρις.

Και με την 6.72 ειναι καλα,χωρις τον πονοκεφαλο της 7.55 που πετυχαινει 1/10.

Και ασε τι δειχνουν στα βιντεο,την εχω δοκιμασει σε 3 κονσολες,με απογοητευτικα αποτελεσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Μεινε στην 6.72.
Θα γλυτωσεις πολλα νευρα και πονοκεφαλους αν δεν σου "κατσει".

 

Μη δινεις συμβουλες στον κοσμο να βαλει 7.55 ,ακομα ειναι νωρις.

Και με την 6.72 ειναι καλα,χωρις τον πονοκεφαλο της 7.55 που πετυχαινει 1/10.

Και ασε τι δειχνουν στα βιντεο,την εχω δοκιμασει σε 3 κονσολες,με απογοητευτικα αποτελεσματα.

Μα το ξεκαθάρισα ότι αν βάλεις την 7.55 δεν παίρνει κατευθείαν το exploit, θα παιδευτείς μέχρι να το πάρει αλλά όταν το πάρει το goldenHen v1.1 μετά θα κλείνεις την κονσόλα σε rest mode και δεν χάνεται τίποτα.. Δοκιμασμένο από εμένα σε 7.55..Χθες που την έκανα restart τη κονσόλα πάλι μου πήρε κατευθείαν το exploit.. Στην αρχή μπαίνεις με internet στην αρχική σελίδα και πατάς 7.55 και μετά το κλείνεις το wifi και τρέχεις goldenHen v1.1.. 

Μια βδομάδα την έχω τη κονσόλα στο κατοχή μου και την έχω ανοίγω κλείσει πάρα πολλές φορές σε rest mode και πότε δεν είχα κάποιο κρασαρισμα.. Την πρώτη μέρα που την είχα και πειραματιζομουν τότε σπαστικα που την έκλεινα κανονικά την κονσόλα και ξανά πάλι να τρέχω το exploit, μέχρι που έβαλα το ps4 σε rest mode και ηρέμησα, είναι σαν να έχω κανονικό cfw.. 

Και βίντεο σε λειτουργία αδράνειας 

 

IMG_20210829_111541.jpg

IMG_20210829_111352.jpg

IMG_20210829_111735.jpg

 

IMG_20210829_112242.jpg

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

θα κλείνεις την κονσόλα σε rest mode και δεν χάνεται τίποτα.. Δοκιμασμένο από εμένα σε 7.55..Χθες που την έκανα restart τη κονσόλα πάλι μου πήρε κατευθείαν το exploit..

Εμενα δε μου δουλευει σχεδον ποτε το rest,σε 3 διαφορετικες κονσολες,οπως ανεφερα.
Οπως δεν ειναι η δικη μου περιπτωση  ο κανονας,ετσι δεν πρεπει να ειναι ουτε η δικη σου.

Η 7.55 ακομα ειναι ασταθης και δυσκολη,σε καμια περιπτωση δε θα την προτεινα σε σχεση με την 6.72.

Σκεψου οτι προχθες ηρθε στα χερια μου ενα σλιμ με 7.55,και το εβαλα στην 8.55 για να το πουλησω .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και τις δύο πάνω 6.72 και 7.55 πάνω από χρόνο και δουλεύουν και χαρά με rest mode. Μάλιστα ο ανηψιος με την 7.55 την είχε πάνω από 6 μήνες σε rest mode χωρίς κανένα πρόβλημα, καθώς δεν ξέρει πως να κανει το exploit. Του το είχα κάνει και μετά την έβαζε πάντα σε rest mode. Και μάλιστα με goldhen 1.0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Εμενα δε μου δουλευει σχεδον ποτε το rest,σε 3 διαφορετικες κονσολες,οπως ανεφερα.
Οπως δεν ειναι η δικη μου περιπτωση  ο κανονας,ετσι δεν πρεπει να ειναι ουτε η δικη σου.

Η 7.55 ακομα ειναι ασταθης και δυσκολη,σε καμια περιπτωση δε θα την προτεινα σε σχεση με την 6.72.

Σκεψου οτι προχθες ηρθε στα χερια μου ενα σλιμ με 7.55,και το εβαλα στην 8.55 για να το πουλησω .

 

 

Μήπως δεν είχες κλικαρισμενη την εντολή διατήρηση της εφαρμογής σε αναστολή(αν δεν το έχεις επιλεγμένο δεν θα σου δουλέψει το exploit σε rest mode) Μήπως έτρεχες Mira αντί για ghen? .. Γιατί στην αρχή έτσι την είχα πατήσει εγώ, γιατί δεν είχα επιλέξει την εντολή διατήρηση της εφαρμογής σε αναστολή και που έβαζα rest mode έβλεπα λουκέτο στα παιχνίδια και ξανά έτρεχα το exploit αναγκαστικά.. Απλά στη δική μου περίπτωση το ανέφερα επειδή είναι δοκιμασμένο από εμένα ότι λειτουργεί άψογα σε rest mode το exploit και αν είδες το βίντεο που ανέβασα την ανοίγω κλεισα 3 φορές την κονσόλα και δεν είχα κάποιο θεμα.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/8/2021 στις 5:09 ΜΜ, vagosvts7 είπε

Μήπως δεν είχες κλικαρισμενη την εντολή διατήρηση της εφαρμογής σε αναστολή(αν δεν το έχεις επιλεγμένο δεν θα σου δουλέψει το exploit σε rest mode) Μήπως έτρεχες Mira αντί για ghen? .. Γιατί στην αρχή έτσι την είχα πατήσει εγώ, γιατί δεν είχα επιλέξει την εντολή διατήρηση της εφαρμογής σε αναστολή και που έβαζα rest mode έβλεπα λουκέτο στα παιχνίδια και ξανά έτρεχα το exploit αναγκαστικά.. Απλά στη δική μου περίπτωση το ανέφερα επειδή είναι δοκιμασμένο από εμένα ότι λειτουργεί άψογα σε rest mode το exploit και αν είδες το βίντεο που ανέβασα την ανοίγω κλεισα 3 φορές την κονσόλα και δεν είχα κάποιο θεμα.. 

H επιλογη ηταν κλικαρισμενη,μου ελεγε οτι μπαινει σε λειτουργια αναστολης,αλλα δεν μπορουσε να επανελθει.

Δε μπορω να πω με σιγουρια οτι ειχα Gold,καθως ειχα δοκιμασει τα παντα για να βρω ενα με λιγοτερο πονοκεφαλο απο τα υπολοιπα.
Σκεψου οτι εχω στους σελιδοδεικτες ολα τα γνωστα exploit.

Θες να μου πεις τη συνταγη σου ακριβως,με DNS και url?

 

Επεξ/σία από StamTheMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, StamTheMan είπε

H επιλογη ηταν κλικαρισμενη,μου ελεγε οτι μπαινει σε λειτουργια αναστολης,αλλα δεν μπορουσε να επανελθει.

Δε μπορω να πω με σιγουρια οτι ειχα Gold,καθως ειχα δοκιμασει τα παντα για να βρω ενα με λιγοτερο πονοκεφαλο απο τα υπολοιπα.
Σκεψου οτι εχω στους σελιδοδεικτες ολα τα γνωστα exploit.

Θες να μου πεις τη συνταγη σου ακριβως,με DNS και url?

 

Πρώτα από όλα θα περάσεις στο wifi σου χειροκίνητα  τα γνωστά dns 165.227.83.145  ,   192.241.221.79 μετά θα  διαγράψεις τα πάντα από σελίδες που έχεις αποθηκευμένους και clear history να είναι εντελώς καθαρός ο browser και μετά θα κανείς δύο τρεις φορές Delete Cookies and Clear Website Data , θα μπεις στη σελίδα https://karo218.ir/ και θα πατήσεις 7.55(μπορείς να σου πετάξει error μνήμης λίγες φορές αλλά εσύ θα πατάς οκ) μέχρι να  φορτώσει τη σελίδα και  θα σου γράψει  να πας να κλείσεις το wifi πατάς το κουμπί  home και πας να κλείσεις το wifi και τρέχεις ξανά την σελίδα offline  μέχρι να στη φορτώσει και μετά πατάς goldhen v1.1 (όταν σου βγάλει πάνω αριστερά ότι φόρτωσε τα payload και στο τέλος το goldenhen είσαι έτοιμος αλλά περίμενε ένα λεπτό για καλό και για κακό μην παίζεις με το gamepad !! Μετά πας στις ρυθμίσεις βλέπεις στο system ότι πέρασε το goldhen v1.1 και είσαι έτοιμος ..Σημαντικό από τις ρυθμίσεις στο rest mode να έχεις επιλεγμένο μόνο τη διατήρηση της εφαρμογής σε αναστολή για να σου δουλεύει το exploit όταν ανοίγεις τον κονσόλα !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/8/2021 στις 9:39 ΠΜ, vagosvts7 είπε

για καλό και για κακό μην παίζεις με το gamepad

Αυτο το εχω γραψει εγω παραπανω :P
Ευχαριστω για τον υπερβολικα αναλυτικο οδηγο ( και εγω του κλαδου ειμαι ρε :P ) θα το δοκιμασω το συντομοτερο!

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...