Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Λεω να κανω και εγω το jailbreak. Μια βασική ερώτηση. Εχω τον κανονικο μου λογαρισμο μεσα. Υπαρχει κίνδυνος για ban και αν ναι τι μου προτείνετε; Να κανω φορματ πριν το jailbreak η κατι αλλο; Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από aloialone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aloialone είπε

Καλησπέρα. Λεω να κανω και εγω το jailbreak. Μια βασική ερώτηση. Εχω τον κανονικο μου λογαρισμο μεσα. Υπαρχει κίνδυνος για ban και αν ναι τι μου προτείνετε; Να κανω φορματ πριν το jailbreak η κατι αλλο; Ευχαριστώ.

Για ψυχολογικούς λόγους το κάνεις ένα format,κίνδυνος για ban με μια μικρή επιφύλαξη πιστεύω πως όχι,μιας που δεν θα συνδέεσαι στο psn διότι θα έχεις παλιότερο firmware....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/9/2021 στις 9:51 ΜΜ, aloialone είπε

Καλησπέρα. Λεω να κανω και εγω το jailbreak. Μια βασική ερώτηση. Εχω τον κανονικο μου λογαρισμο μεσα. Υπαρχει κίνδυνος για ban και αν ναι τι μου προτείνετε; Να κανω φορματ πριν το jailbreak η κατι αλλο; Ευχαριστώ.

Οχι δεν υπαρχει πρόβλημα μιας και αποκόβεσαι τελείως απο το psn οπως ειπώθηκε. Ουσιαστικά όπως θα δείς και στα tutorials με jb το ps4 παίζει μόνο τοπικά τα παιχνίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/9/2021 στις 11:26 ΜΜ, Panos0077 είπε

Γίνεται jailbreak σε λογισμικό 8.5 και αν ναι μπορεί κάποιος να δώσει link;

Οχι,μεχρι 7.55

Στις 13/9/2021 στις 9:51 ΜΜ, aloialone είπε

Καλησπέρα. Λεω να κανω και εγω το jailbreak. Μια βασική ερώτηση. Εχω τον κανονικο μου λογαρισμο μεσα. Υπαρχει κίνδυνος για ban και αν ναι τι μου προτείνετε; Να κανω φορματ πριν το jailbreak η κατι αλλο; Ευχαριστώ.

Κανενας κινδυνος,αφου δεν παιζεις online ετσι και αλλιως.

Τi FW εχεις; Γιατι εχω μια υποψια οτι μαλλον εισαι ψηλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/9/2021 στις 4:00 ΠΜ, StamTheMan είπε

Οχι,μεχρι 7.55

Κανενας κινδυνος,αφου δεν παιζεις online ετσι και αλλιως.

Τi FW εχεις; Γιατι εχω μια υποψια οτι μαλλον εισαι ψηλα.

7.55. Για ποιο λόγο έχεις αυτήν την υποψία;;;;

Επεξ/σία από aloialone
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερωτηση....

 

Θέλω να παίξω πχ το καινούργιο spiderman που δουλεύει στην 7.55

Εγω έχω jailbreak στην 5.05

Να κάνω update το jailbreak ή απλά περνάω το PKG και κάνω το παρακάτω?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/9/2021 στις 12:52 ΠΜ, Komfoukios είπε

Παιδιά ερωτηση....

 

Θέλω να παίξω πχ το καινούργιο spiderman που δουλεύει στην 7.55

Εγω έχω jailbreak στην 5.05

Να κάνω update το jailbreak ή απλά περνάω το PKG και κάνω το παρακάτω?

 

 

Εγώ με 5.05 έχω το ps phwoar v1.4. Το πηγαίνω στο 7.55 χειροκίνητα και παίζει κανονικά ολα τα 7.55 παιχνίδια. Φυσικά απο πριν έχω βάλει τα patch για 5.05.

Επεξ/σία από takisdemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.05 + phwoar 1.4 = εγγύηση στο JB. Μπορείς αν θέλεις να αλλάξεις ένα αρχείο .bin του payload και έχεις μόνιμο  spoof στο 9.99 για να μην το κάνεις χειροκίνητα κάθε φορά (νομιζω το έχω αναφέρει σε προηγούμενα posts)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, vamvakoulas είπε

5.05 + phwoar 1.4 = εγγύηση στο JB. Μπορείς αν θέλεις να αλλάξεις ένα αρχείο .bin του payload και έχεις μόνιμο  spoof στο 9.99 για να μην το κάνεις χειροκίνητα κάθε φορά (νομιζω το έχω αναφέρει σε προηγούμενα posts)

Θεωρείς είναι περιττό που βάζω το patch για 5.05 σε παιχνίδι πχ 7.55; 

Δε το ήξερε αυτό με το bin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα σε 5.05 πρέπει οπωσδήποτε να εχεις backport patch αλλιώς δεν θα παίζει το παιχνίδι. Εγώ μιλάω για αυτοματο spoof που χρειάζεται υποχρεωτικά για καποια games 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες προσοχή  με μερικά Host για το  exploit που  χρησιμοποιείτε ..Αναφέρθηκαν brick της κονσόλας .. Κυκλοφορεί ένα GoldHEN v2.0.1b σε διάφορες σελίδες που δημιουργεί θέματα ..Διαβάστε και εδώ να είστε ενημερωμένοι PSA: Fake GoldHEN Payload | GBAtemp.net - The Independent Video Game Community

ΥΓ. Εγώ σε 7.55 τρέχω goldenhen v1.1  από εδώ Karo Host For PS4 505 & 672 & 702 & 75X (karo218.ir)..

Καλό είναι να αναφέρεται από ποιο host τρέχετε το exploit και ποιο payload..

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καλύτερη και safe μεθοδος ειναι με Esp8266

χωρις πιθανοτητες brick ή καταλάθος αναβάθμιση αφου δουλευει χωρις να απαιτεί ιντερνετ, ιδανικό αν παίρνετε το ps4 σε εξοχικά χωρις πρόσβαση ιντερνετ ή το ps4 το χρησιμοποιούν και μικρά παιδιά που μπορει καταλάθος να αναβαθμίσουν το firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εκανα την διαδικασια και ολα καλα. Ερωτηση. Οταν το κλεισω γενικα μετα την διαδικασια την κανω απο την αρχη? πχ ανοιγω ινερνετ και ξεκιναω Η απλα θα κανω την 2η διαδικασια μονο με το goldenhen v1.1 χωρις ιντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, aloialone είπε

Καλησπερα. Εκανα την διαδικασια και ολα καλα. Ερωτηση. Οταν το κλεισω γενικα μετα την διαδικασια την κανω απο την αρχη? πχ ανοιγω ινερνετ και ξεκιναω Η απλα θα κανω την 2η διαδικασια μονο με το goldenhen v1.1 χωρις ιντερνετ?

Κάθε φορά που κλείνεις την κονσόλα πρέπει να ξανακάνεις την διαδικασία από την αρχή,χωρίς ίντερνετ αφού τις σελίδες τις κάνεις όλες cache οπότε είναι αποθηκευμένες στο ps4.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...