Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μέχρι και την 7.55 υπάρχει jailbreak που τρέχει κανονικά.

Καλο θα ήταν να κανεις αναβάθμιση στο  7.55 γιατί πολλά παιχνίδια και ιδίως απο τα τελευταία δεν θα παίζουν στην 5.05 που έχεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 14/7/2021 στις 9:53 ΜΜ, CONAN_ είπε

Καλο θα ήταν να κανεις αναβάθμιση στο  7.55 γιατί πολλά παιχνίδια και ιδίως απο τα τελευταία δεν θα παίζουν στην 5.05 που έχεις. 

Το ειδα τωρα,καλο ειναι να κανεις παραθεση :)
Οσες φορες προσπαθησα να κανω jb στην 7.50 ετρωγα απειρα KP,ή απλα εκανε fail.

Πολυ μικρο το ποσοστο. 

Ισχυει πως περασα πολλα καινουργια παιχνιδια και τα ευχαριστηθηκα οταν καταφερα να το περασω το jb στην 7.50,αλλα τα νευρα μου γινοντουσαν κροσια μεχρι να πετυχει..

Σημερα μου φεραν ενα χαλασμενο σλιμ,το οποιο οταν καταφερα και το εκανα να ανοιξει ηταν στην 7.55.

Εχεις καποιον πολυ προσφατο οδηγο για να δοκιμασω την τυχη μου;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Το ειδα τωρα,καλο ειναι να κανεις παραθεση :)
Οσες φορες προσπαθησα να κανω jb στην 7.50 ετρωγα απειρα KP,ή απλα εκανε fail.

Πολυ μικρο το ποσοστο. 

Ισχυει πως περασα πολλα καινουργια παιχνιδια και τα ευχαριστηθηκα οταν καταφερα να το περασω το jb στην 7.50,αλλα τα νευρα μου γινοντουσαν κροσια μεχρι να πετυχει..

Σημερα μου φεραν ενα χαλασμενο σλιμ,το οποιο οταν καταφερα και το εκανα να ανοιξει ηταν στην 7.55.

Εχεις καποιον πολυ προσφατο οδηγο για να δοκιμασω την τυχη μου;

 

θέλει λίγο να παίξεις με τα διάφορα jb που κυκλοφορούν να δείς ποιο θα σου δουλέψει καλύτερα 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pcgamer999 είπε

Ξέρουμε ποιες εκδόσεις του ps4 pro έρχονται με έκδοση μικρότερη από 7.55;

Μέχρι το cuh-72xx με μια μικρή επιφύλαξη.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, CONAN_ είπε

θέλει λίγο να παίξεις με τα διάφορα jb που κυκλοφορούν να δείς ποιο θα σου δουλέψει καλύτερα 

 

Ρε φιλε,ποτε κανενα απο τα jb  πανω απο 6.72 δε μου δουλεψε εστω αποδεκτα,ποσο μαλλον αξιοπρεπεστατα.

Και η 6.72 ειχε πολλη ταλαιπωρια για να το παρει,και οταν το εβαζα σε αναμονη δεν μπορουσε ποτε να επανελθει..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Ρε φιλε,ποτε κανενα απο τα jb  πανω απο 6.72 δε μου δουλεψε εστω αποδεκτα,ποσο μαλλον αξιοπρεπεστατα.

Και η 6.72 ειχε πολλη ταλαιπωρια για να το παρει,και οταν το εβαζα σε αναμονη δεν μπορουσε ποτε να επανελθει..

 

Εγω σε 7.02 τρέχω αυτο :  https://karo218.ir/702/index.html   (goldhen1.1)  με μονη αποτυχία τα "there is not enough free system memory" errors. Πολύ σπάνια να φάει reboot.  Βέβαια σε αναμονή δεν μου δουλευει ποτέ, ομως το κλείνω και μετα απο λίγες προσπάθειες ξαναπιάνει το jb. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CONAN_ είπε

Εγω σε 7.02 τρέχω αυτο :  https://karo218.ir/702/index.html   (goldhen1.1)  με μονη αποτυχία τα "there is not enough free system memory" errors. Πολύ σπάνια να φάει reboot.  Βέβαια σε αναμονή δεν μου δουλευει ποτέ, ομως το κλείνω και μετα απο λίγες προσπάθειες ξαναπιάνει το jb. 

Αυτο δεν ειναι error απο οσο ξερω,προβλεπεται.

Με τι dns ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Αυτο δεν ειναι error απο οσο ξερω,προβλεπεται.

Με τι dns ;

Σωστά ,προβλέπεται. 

165.227.83.145
192.241.221.79 

αλλα δεν το τρέχω συνέχεια online. μια δυο φορές να το κασάρει και μετα εκτός ιντερνετ. 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, DimosMcLaren είπε

Δοκίμασε και αυτο :

https://gamerhack.github.io/ps4jb750-755/

Σήμερα έπειτα από πολλές απόπειρες μόνο με αυτόν κατάφερε και δούλεψε σε εμένα (PS4 Pro 7.55)

Δε με ψηνεις να το αφησω 7,55 :P

 

edit Tο δοκιμασα σημερα και δουλεψε χωρις kernel panick ( που μου γυριζει το μυαλο ) .

Φυσικα ειχε παρα πολλα error μνημης,αλλα αυτο ειναι αναμενομενο σε τοση μεγαλη εκδοση.

Ηθελε να παιξω λιγο με το ποιο ΗΕΝ και ποιο JB θα  χρησιμοποιησω,κολλησε καποιες φορες στο πουθενα,αλλα δουλεψε ικανοποιητικα ΚΑΙ μετα την αναστολη.

Κατι που εχω διαβασει,οταν περιμενουμε να γινει το payload/jb και γενικα η ολη διαδικασια,δεν παιζουμε με τους μοχλους,γιατι το επηρεαζει.

 

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/7/2021 στις 8:58 ΜΜ, DimosMcLaren είπε

Δοκίμασε και αυτο :

https://gamerhack.github.io/ps4jb750-755/

Σήμερα έπειτα από πολλές απόπειρες μόνο με αυτόν κατάφερε και δούλεψε σε εμένα (PS4 Pro 7.55)

Με τι dns το δουλεψες;

Σε μια κονσολα στην 7.55 δουλευει κανονικα,σε αλλη οχι..

Ειχα 3/4 KP.
 

Κλασσικα χωρις επαναφορα μετα απο αναστολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...