Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι δεν θα δουλεψει γιατι το χακ στηριζεται πανω στην 9.00.Σε καταλαβαινω εχεις ξενερωσει αλλα για την ωρα δεν μπορεις να κανεις κατι μονο υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, John-n78 είπε

Και η γκαντεμιά είναι ότι πριν μία εβδομάδα που το πήρα είχε την 9.00 και στις ρυθμίσεις χωρίς να ξέρω τι ισχύει με το jailbreaking, έβαλα αυτόματη αναβάθμιση λογισμικού και τώρα που καταλαβαίνω τι παίζει, βλέπω ότι έχει την 9.03 και ότι θα πρέπει να περιμένω το επόμενο jailbreak. Δεν παίζει καθόλου να επιχειρήσω αυτό που έχουν βγάλει για την 9.00 μιας και είναι το πιο πρόσφατο και να τύχει να δουλέψει για 9.03 ?

Όχι είπαμε εως την 9.00.

Αλλιώς μια λύση για να μη περιμένεις, πουλάς αυτό που έχεις και παίρνεις ενα άλλο με παλιότερο fw καινούριο ή μεταχειρισμένο.

 

 

Επεξ/σία από takisdemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους .

Είμαι σε  jailbreak 9.00

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ?

Παιχνίδια που έχω εγκαταστήσει πριν το   jailbreak και ζητάνε το δίσκο για να παίξουν , 

υπάρχει η δυνατότητα να παίξουν  χωρίς   το δίσκο ?

Ότι νέο έχω περάσει σε μορφή  pkg  παίζει κανονικότατα  περάσέτε το άφοβα .           

Επεξ/σία από stavaister
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stavaister είπε

Καλημέρα σε όλους .

Είμαι σε  jailbreak 9.00

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ?

Παιχνίδια που έχω εγκαταστήσει πριν το   jailbreak και ζητάνε το δίσκο για να παίξουν , 

υπάρχει η δυνατότητα να παίξουν  χωρίς   το δίσκο ?

Ότι νέο έχω περάσει σε μορφή  pkg  παίζει κανονικότατα  περάσέτε το άφοβα .           

Αυτά που θέλουν δίσκο μόνο με δίσκο παίζουν αλλιώς αν τα κατεβάσεις ξεχωριστά σε pkg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, THE GG GAMER είπε

Αυτά που θέλουν δίσκο μόνο με δίσκο παίζουν αλλιώς αν τα κατεβάσεις ξεχωριστά σε pkg

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση !   

Επεξ/σία από stavaister
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, stavaister είπε

Καλημέρα σε όλους .

Είμαι σε  jailbreak 9.00

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ?

Παιχνίδια που έχω εγκαταστήσει πριν το   jailbreak και ζητάνε το δίσκο για να παίξουν , 

υπάρχει η δυνατότητα να παίξουν  χωρίς   το δίσκο ?

Ότι νέο έχω περάσει σε μορφή  pkg  παίζει κανονικότατα  περάσέτε το άφοβα .           

Στέλνεις app-dumper.bin στο ps και μετα τρέχεις αυτο τον οδηγό https://github.com/CyB1K/PS4-Fake-PKG-Tools-3.87

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλημέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν περάσω το jailbreak θα μπορώ να βάλω cheats σε παιχνίδια που έχω γνήσια πχ infinite ammo στο the last of us μιας και δεν είμαι του stealth ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, John-n78 είπε

Ναι δίκιο έχεις, 1/12 βγήκε η 9.03. Οπότε την 9.00 την έσπασαν μέσα σε 3 μήνες. Μακάρι για την 9.03 να κάνουν λιγότερο.

Θα κρατούσα μικρό καλάθι, μην νομίζεις οτι jailbreak βγαινει καθε τρίμηνο.

απλα ηταν τυχαίο γεγονός να εχουμε 2-3 απανωτά jailbreak, τα οποια ισως βασίζονται και σε παρόμοιo κενό ασφάλειας. 

αν ηθελα jailbreak θα έψαχνα κονσόλα με 9.00 και πρωτίστως θα διάβαζα απο την αρχή το νήμα και εγκυρες ιστοσελίδες και πηγές σε twitter και yt για το τι εστί jailbreak ωστε να ειμαι ενημερωμένος και να μην ρωτάω πράγματα που ειναι εύκολο να τα απαντήσω μόνος μου. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες να ρωτήσω κάτι έχω έκδοση 9 με hen προσπαθώ να εγκαταστήσω pkg απο εξωτερικό σκληρο και μου βγάζει error 30005-8  και αλλα διαφορά ερρορ έχετε ιδέα τι μπορεί να φταιει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ακολουθησε κατα γράμμα, τους οδηγους του modded warfare/mrmario2011 και δεν θα έχεις κανένα προβλημα

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μπλοκάρουμε επερχόμενη αναβάθμιση πέρα των ρυμθίσεων όπου ξετσεκάρουμε την αυτόματη ενημέρωση, κάνουμε και κάποιου είδος blocking σε δύο dns που είναι ο server του playstation ? Κάπου είχα διαβάσει ότι κάνουμε block 2 dns...

Ποιά είναι η διαφορά μεταξύ official firmware & recovery firmware ? https://darthsternie.net/ps4-firmwares/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/12/2021 στις 10:09 ΠΜ, lysopaine είπε

παιδιά καλημέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν περάσω το jailbreak θα μπορώ να βάλω cheats σε παιχνίδια που έχω γνήσια πχ infinite ammo στο the last of us μιας και δεν είμαι του stealth ?

Ναι κανονικα 

21 ώρες πριν, hippoaki είπε

Παίδες να ρωτήσω κάτι έχω έκδοση 9 με hen προσπαθώ να εγκαταστήσω pkg απο εξωτερικό σκληρο και μου βγάζει error 30005-8  και αλλα διαφορά ερρορ έχετε ιδέα τι μπορεί να φταιει

Λογικά το ερρορ βγαίνει διότι το παιχνίδι-update δεν ειναι για την έκδοση 9.00 που εχεις. Ψάξτο λίγο https://orbispatches.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...