Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, mentel είπε

PPPwnGo v1.1b  Υποστηρίζει όλα αυτά που επισήμανα.

Μου αρέσει που επιμένεις κιόλας.

Δεν είναι δυνατόν να υποστηρίζονται όλες οι εκδόσεις λογισμικού που γράφεις,από την στιγμή που δεν έχουν "ξεκλειδώσει".

Μόνο η 9.00 και η 11.00 έκδοση υποστηρίζεται από το PPPwn...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, mikele13- είπε

Μου αρέσει που επιμένεις κιόλας.

Δεν είναι δυνατόν να υποστηρίζονται όλες οι εκδόσεις λογισμικού που γράφεις,από την στιγμή που δεν έχουν "ξεκλειδώσει".

Μόνο η 9.00 και η 11.00 έκδοση υποστηρίζεται από το PPPwn...

 

IMG_1040.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, mentel είπε

 

IMG_1040.png

Προφανώς έκανε update διότι στο αρχικό post γράφει μόνο για την 9.00 και την 11.00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το χακ αφορά το φιρμ 11.00.Αρα αναβαθμίζεις σε 11.00.Περιμενε όμως λίγες μέρες να δοκιμαστεί να δούμε πόσο σταθερό είναι.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2024 στις 4:59 ΜΜ, John-n78 είπε

Εγώ είμαι στην 9.03 καλύτερα είναι να πάω σε 11.00 και να κάνω jailbreak ή θα είναι το ίδιο εάν κάνω κατευθείαν στην 9.03 jailbreak ?

Περίμενες 2 χρόνια, δεν είναι τίποτα να περιμένεις κανά μήνα ακόμα. Λογικά τα πάντα θα βγουν για ολες τις εκδόσεις ανάμεσα στην 9.00 και στην 11.00. Ίσως το jailbreak να είναι πιο σταθερό όσο πιο παλιό είναι το firmware, κάνε λίγο υπομονή ακόμα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2024 στις 10:54 ΜΜ, gdal73 είπε

Περίμενες 2 χρόνια, δεν είναι τίποτα να περιμένεις κανά μήνα ακόμα. Λογικά τα πάντα θα βγουν για ολες τις εκδόσεις ανάμεσα στην 9.00 και στην 11.00. Ίσως το jailbreak να είναι πιο σταθερό όσο πιο παλιό είναι το firmware, κάνε λίγο υπομονή ακόμα... 

Ναι, δεν έχω πρόβλημα να περιμένω και κανένα 1-2 μήνες ακόμη. Αλλά γενικά ρωτάω εάν έχεις ένα jailbroken PS4, παίζει ρόλο τί fw έχει πάνω ή όχι αφού θα παίζει όλα τα PKG ps4 roms ? Αν παίζει ρόλο, τότε όσο πιο πρόσφατο FW έχεις τόσο το καλύτερο ?

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο καλύτερος τρόπος μέχρι τώρα ειναι μεσω TV (LG OLED) και αν δεν γίνεται απο την συγκεκριμένη tv σας, με κανα spare raspberry pi

βαζεις και το youtube ad free.. για να αποφυγεις τις ενοχλητικες διαφημίσεις.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, John-n78 είπε

Ναι, δεν έχω πρόβλημα να περιμένω και κανένα 1-2 μήνες ακόμη. Αλλά γενικά ρωτάω εάν έχεις ένα jailbroken PS4, παίζει ρόλο τί fw έχει πάνω ή όχι αφού θα παίζει όλα τα PKG ps4 roms ? Αν παίζει ρόλο, τότε όσο πιο πρόσφατο FW έχεις τόσο το καλύτερο ?

Μέχρι στιγμής το καλύτερο και το πιο σταθερό firmware είναι το 9.00

Το 11.00 θέλει δουλίτσα ακόμα οπότε κάνε υπομονή μείνε εκεί που είσαι.

Τώρα το πότε θα ξεκλειδώσουν όλα τα μεταγενέστερα του 9.00 άγνωστον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...