Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην έχετε το PS4 online για κανένα λόγο !

Μια φορά θα *** και μετά θα έχει κλάμα.

Κάντε jailbreak μια φορά στη συνέχεια κάντε ένα offline cache και μπλοκάρετε την πρόσβαση του PS4 στο internet.

Έχουν κλάψει πολλοί για καταλάθος update. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω ότι άλλο είναι hardware hack από ένα απλό software hack όπως αυτό του ps4 σε αντίθεση με άλλα που είναι πιο πολύπλοκα. το να κάνεις soldering ένα chip και να ασχοληθείς μισή μια ώρα με κάτι και να πληρωθείς για αυτή σου την εργασία και άλλο τα κυριολεκτικά 5-10 λεπτά (κυρίως λόγο USB stick πλέον) του απλού software hack ενός ps4. 

Η οποία αντιπάθεια που νομίζω (ίσως και εσφαλμένα) ότι έχεις, είναι με τον τρόπο που γράφεις για τον συγκεκριμένο, όταν αναφέρεται το όνομα τού. 

Μπορεί να μην είναι οι καλύτεροι κατά την άποψη σου αλλά είναι αυτοί που τα εξηγουν με τον πιο απλό τρόπο (πολύ βασικο για έναν αρχάριο) ενώ κάνουν και οδηγούς για το πώς θα καταλάβεις τα fake jailbreak που βγάζει κάθε τυχάρπαστος που θέλει να κερδίσει views. Τέλος είναι μετριοφρονοι, χωρίς έπαρση γνώσεων κτλ και ποτέ δεν λένε ότι τα ξέρουν όλα. Και το κυριότερο κατανοούν καλύτερα το hacking και την οποία ηθική του. Πχ δες τα βίντεο που λένε τους λόγους γιατί κρατουσαν το jailbreak private (αυτοί που το είχαν κάνει) ενώ οι περισσότεροι έπεφταν να τους χαρακτηρίσουν λες και είναι υποχρεωμένοι να το δημοσιεύσουν.

Και ότι ζητάνε enclosure για να το δημοσιεύουν αφού γίνει το patch από τη Sony. Έτσι και η Sony έχει την μικρότερη ζημιά και οι modded scene το jailbreak. Είναι δηλ η καλύτερη, μέση λύση. Θα μπορούσαν απλά να πάρουν το bounty των 10.000$ από το πρόγραμμα hacker one και να μην δημοσιεύσουν τίποτα. Από την άλλη έχεις κάποιους να χαρακτηρίζουν με επίθετα τους ανθρώπους που έδωσαν τόσα πολλά στη modded scene. Δεν αναφέρομαι σε σένα προφανώς. 

Τεσπά καλό απόγευμα να έχουμε!

Πάντως στην θέση σου και αφού θέλω να βοηθήσω τη modded scene ή έστω αυτό εδώ το νήμα και τους αναγνώστες του, θα μοιράζομουν αυτούς που θεωρώ καλύτερους από τους modded warfare/mr.Mario2011 και θα έθετα και τους λόγους για τους οποίους είναι καλύτεροι.

Εγώ προσωπικά τους συμπαθώ για την απλότητα στους οδηγούς τους, καθαρότητα λόγου & εικόνας, παρουσίαση και κυρίως για την επιμονή, ακεραιότητα και ηθικότητα που δείχνουν με τα βίντεο τούς. Δεν έχω βρει άλλους με τόσα πολλά έγκυρα βίντεο και αγάπη για αυτό που κάνουν. Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν, αλλά ότι δεν βρήκα εγώ προσωπικά.

Και μου κάνει περίεργο που δεν έχουν αναφερθεί από άτομα που κατέχουν γνωσεις jailbreak (δεν εννοώ εσένα σε καμία περίπτωση) από τις αρχές του νήματος εδώ στις πρωτες σελίδες καθώς τα κανάλια τους είναι πολλά χρόνια και δεν εμφανίστηκαν τώρα ξαφνικά.

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Διαβασα οτι ετοιμαζεται και custom firmware για το πσ4.Το εχετε ακουσει και εσεις?

Από όσα ακους μην πιστεύεις τιποτα και από όσα βλέπεις τα μισά... 

Ετσι λένε στο χωριό μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανάφεραν έμπιστα άτομα που ασχολούνται με το PS4 hacking.

Αν και δεν αναφέρονται σε cfw αλλά permanent jailbreak δηλαδή μόνιμο jailbreak.

Περιμένουμε να δούμε τι θα βγάλουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2022 στις 6:03 ΜΜ, DimosMcLaren είπε

Μην έχετε το PS4 online για κανένα λόγο !

Κάντε jailbreak μια φορά στη συνέχεια κάντε ένα offline cache και μπλοκάρετε την πρόσβαση του PS4 στο internet.

Έχουν κλάψει πολλοί για καταλάθος update. 

Πως κανεις offline cache?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

ψαχνω ατομο να ξερει να κανει jailbreak ps4 pro 7,51 λογισμικο

ψαχνω ατομο να ξερει να κανει jailbreak ps4 pro 7,51 λογισμικο και να περασει παιχνιδια επιλογης μου

Εδεσσα ειμαι αλλα συζηταμε για ταχυδρομηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί την 7.51 και όχι την 9.00 που είναι καλύτερη έκδοση και παίζεις τα πάντα? Υπάρχουν οδηγοί, εύκολο είναι.

Modded warfare και Mr.mario στο YouTube τα λενε αναλυτικά όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα δεν ξερω πως να το αναβαθμισω ως την 9

και μολις το ειδα πως γινεται χαχα.........πολυ βοηθησες φιλε μου ειλικρινα σε ευχαριστω εισαι κ ο 1ος !!!! νασαι καλα !!!Παναθα ολε!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια αν κάποιος γνωρίζει...Καθώς έπαιζα dark souls με γραμμένες ήδη περίπου 30 ώρες , κρασαρε η κονσόλα. Μετά το restore data base και restart όλα είναι οκ πλην του save του συγκεκριμένου παιχνιδιού!!! Έχουμε κανένα τρόπο να λυθεί ή πάμε από την αρχή? Επίσης υπάρχει εύκολος τρόπος για αποθήκευση των save, είμαι ακόμα σε 5.05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/2/2022 στις 12:33 ΜΜ, giannis-xania είπε

Παιδιά μια βοήθεια αν κάποιος γνωρίζει...Καθώς έπαιζα dark souls με γραμμένες ήδη περίπου 30 ώρες , κρασαρε η κονσόλα. Μετά το restore data base και restart όλα είναι οκ πλην του save του συγκεκριμένου παιχνιδιού!!! Έχουμε κανένα τρόπο να λυθεί ή πάμε από την αρχή? Επίσης υπάρχει εύκολος τρόπος για αποθήκευση των save, είμαι ακόμα σε 5.05

Κοιτά στον φάκελο atmosphere/contents και το id του παιχνιδιού αν ειναι εκει το save 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...