Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, ikaros2 είπε

Τι firmware έχει το PS4? Ιδανικά θα πρέπει να έχει 9.00. Και από karo, χρησιμοποίησε GoldHen 2.3.

9.00 εχει.

Δε δουλεψε ουτε με 2.3.

Τα ξαναπερασα και τα 2 απο την αρχη,λογικα εχω κατεβασει λαθος fix.

Επεξ/σία από StamTheMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, ikaros2 είπε

Δοκιμασε να το κατεβασεις απο αλλου.

Το εχω κατεβασει απο 2 διαφορετικες πηγες,δε δουλεψε ουτε το δευτερο.
Και δεν ειναι οτι μπορω να πειραματιζομαι ευκολα,ειναι 80G το base και απο 20G το καθε update.

Εχεις να προτεινεις καποιο host?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

ποια εκδοση CUSA εχεις κατεβασει?

Το αλλαξα οταν το κατεβασα και δεν ξερω ποια ηταν.
Θα κατεβασω την 34388 και απο τα 2 τωρα ( base και fix ),εκτος και αν εχεις αλλη προταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα ειχα καιρο να ανοιξω το ps4 δεν με αφηνει να κανω λογκιν να εχω ιντερνετ και δεν θελω να αλλξω το λογισμικο για να το αχακαρο ειναι 9.00, πως θα μπει ιντερνετ χωρης αναβαθμιση?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως αν δεν ενημερωσεις την κονσολα δεν μπορεις να εχεις προσβαση σε υπηρεσιες που θελουν ιντερνετ πχ να μπεις στο ps store.Δεν γινεται αυτο που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε όλους, έχει κανείς άλλος θέμα με το dns server του al azif? Ο server είναι εκτός για συντήρηση και δεν μπλοκάρει πια τα updates από sony. Ψάχνω για λύση αλλά δεν έχω βρει κάτι. Έχει κανείς βρει τίποτα?

Επεξ/σία από giannis-xania
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, giannis-xania είπε

Καλησπερα σε όλους, έχει κανείς άλλος θέμα με το dns server του al azif? Ο server είναι εκτός για συντήρηση και δεν μπλοκάρει πια τα updates από sony. Ψάχνω για λύση αλλά δεν έχω βρει κάτι. Έχει κανείς βρει τίποτα?

DNS απο Nomadic 

62.210.38.117 Αλλιώς φτιάχνοντας „δικά σου“ DNS

Επεξ/σία από mentel
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/8/2023 στις 2:05 ΜΜ, John-n78 είπε

Όσο σκέφτομαι ότι είχα ps4 με 9.00, το αναβάθμισα σε 9.03 όταν το πήρα διότι δεν γνώριζα ότι αυτό είναι ανασταλτικός παράγοντας για το jb μιας και μέχρι τότε δεν είχα ψαχτεί ποτέ τι συμβαίνει με jb στο ps4 και απ ότι αντιλαμβάνομαι δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ jb για 9.03 διότι δεν ήταν ποτέ που να έχει περάσει τόσος χρόνος για να βγάλουν jb μου φαίνεται τέρμα γκαντεμιά. Επίσης το παράδοξο είναι ότι δεν υπάρχει τρόπος για downgrade στο λειτουργικό όταν σε άλλες συσκευές όπως υπολογιστές, κινητά, tablets είναι εφικτό.

Τροπος για downgrade υπαρχει αλλα δεν ειναι ουτε απλο ουτε ευκολο και εχει καποιες προυποθεσεις , ειναι κατι που προσωπικα θα ηθελα να δοκιμασω καποια στιγμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, d..b είπε

Τροπος για downgrade υπαρχει αλλα δεν ειναι ουτε απλο ουτε ευκολο και εχει καποιες προυποθεσεις , ειναι κατι που προσωπικα θα ηθελα να δοκιμασω καποια στιγμη...

Υπο προυποθεσεις,εννοεις να εχει παρει backup νωριτερα;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλημέρα και καλό μήνα.

Θέλω να περάσω σε κονσόλα φίλου jailbreak με την 9.00 έκδοση και τώρα έχει την 5.00.

Επειδή τα έχω παρατήσει καιρό και δεν ξέρω τι παίζει όποιος μπορεί και έχει χρόνο ας δώσει ένα χέρι βοηθείας.

Αν υπάρχει οδηγός ακόμα καλύτερα.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Υπο προυποθεσεις,εννοεις να εχει παρει backup νωριτερα;
 

Το ιδανικο φυσικα θα ηταν να υπηρχε backup , ομως υπαρχει τροπος και χωρις αυτο αλλα εχει καποιες προυποθεσεις..

Εχουν βρει οτι καθε δεδομενη στιγμη η κονσολα αποθηκευει στο nor chip δυο firmware το τρεχων και το προηγουμενο ετσι σε περιπτωση που παει κατι στραβα κατα την αναβαθμιση να μπορει να κανει revert στο προηγουμενο..

Ετσι με ενα hardware flasher , αρκετο κοπο και τυχη , εαν το προηγουμενο firmware που ετρεχε η κονσολα πριν το update ειναι exploitable μπορεις να κανεις revert σε αυτο με μια πολυπλοκη διαδικασια...

πχ εαν εισαι σε 9.03 τοτε κατα 99% η κονσολα το προηγουμενο firm θα ειναι 9... μπορει επισης να εισαι στο 10 fw και το προηγουμενο σου fw να ειναι παλι 9 γιατι δεν ειχες κανει update στα προηγουμενα και πηγες κατεθειαν σε 10

Εννοειται το mod απαιτει καποια εργαλεια οπως ειπα και παραπανω αλλα και καποια skill σε κολλησεις κτλ...

στην ουσία revert θα το έλεγα παρά downgrade..

4 ώρες πριν, mikele13- είπε

Παίδες καλημέρα και καλό μήνα.

Θέλω να περάσω σε κονσόλα φίλου jailbreak με την 9.00 έκδοση και τώρα έχει την 5.00.

Επειδή τα έχω παρατήσει καιρό και δεν ξέρω τι παίζει όποιος μπορεί και έχει χρόνο ας δώσει ένα χέρι βοηθείας.

Αν υπάρχει οδηγός ακόμα καλύτερα.

Ευχαριστώ.

Για ποιο λογο θες να φυγεις απο το 5?

Η διαδικασια ειναι ευκολη , κανεις update σε 9 απο safe mode εχοντας σε στικακι το fw που θες να πας , μετα τρεχεις το exploit που ειναι για το fw 9...στο 9 το exploit για να λειτουργησει χρειαζεται και ενα usb stick που πρεπει να βαζεις-βγαζεις καθε φορα σε αντιθεση με το 5 που δεν χρειαζεται τπτ..

Επεξ/σία από d..b
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...