Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες λίγη βοήθεια. Εχω PS4Pro 7116 μοντέλο, θελω να το κανω χακ, του εχω επάνω σκληρό 2ΤΒ. Εξωτερικό δίσκο και εγκατάσταση παιχνιδιών εκει υποστηρίζει; αν ναι τι δίσκο θα πρέπει να παρω ; 

Επεξ/σία από Eddy_Gordo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Eddy_Gordo είπε

Παιδες λίγη βοήθεια. Εχω PS4Pro 7116 μοντέλο, θελω να το κανω χακ, του εχω επάνω σκληρό 2ΤΒ. Εξωτερικό δίσκο και εγκατάσταση παιχνιδιών εκει υποστηρίζει; αν ναι τι δίσκο θα πρέπει να παρω ; 

Το ποιο σημαντικό δεν είπες:Tι firmware έχει; Για να γίνει χακ πρέπει να έχει 9 και κάτω.
Υποστηρίζει και εσωτερικό και εξωτερικό σκληρό δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dreaming123 είπε

Το ποιο σημαντικό δεν είπες:Tι firmware έχει; Για να γίνει χακ πρέπει να έχει 9 και κάτω.
Υποστηρίζει και εσωτερικό και εξωτερικό σκληρό δίσκο.

Το ξέρω ότι θελει το 9.00 και εκει το εχω παρατήσει διοτι μετα πήγα σε PS5. Απλά τώρα θέλω να το γεμισω με παιχνίδια μιας και κυκλοφορούν αρκετά αλλα λογο χώρου θα πρέπει να ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παίδες,  αυτο που δεν ξερω είναι τι δίσκο πρέπει να έχω ως εξωτερικό... θέλω 3,5"; θελω 2,5"; θελω ssd ; θελω usb2; usb3; παίζουν ρόλο οι στροφές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 9/8/2023 στις 5:16 ΜΜ, Mr_Terror είπε

Ναι

Όσο σκέφτομαι ότι είχα ps4 με 9.00, το αναβάθμισα σε 9.03 όταν το πήρα διότι δεν γνώριζα ότι αυτό είναι ανασταλτικός παράγοντας για το jb μιας και μέχρι τότε δεν είχα ψαχτεί ποτέ τι συμβαίνει με jb στο ps4 και απ ότι αντιλαμβάνομαι δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ jb για 9.03 διότι δεν ήταν ποτέ που να έχει περάσει τόσος χρόνος για να βγάλουν jb μου φαίνεται τέρμα γκαντεμιά. Επίσης το παράδοξο είναι ότι δεν υπάρχει τρόπος για downgrade στο λειτουργικό όταν σε άλλες συσκευές όπως υπολογιστές, κινητά, tablets είναι εφικτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/8/2023 στις 2:05 ΜΜ, John-n78 είπε

Όσο σκέφτομαι ότι είχα ps4 με 9.00, το αναβάθμισα σε 9.03 όταν το πήρα διότι δεν γνώριζα ότι αυτό είναι ανασταλτικός παράγοντας για το jb μιας και μέχρι τότε δεν είχα ψαχτεί ποτέ τι συμβαίνει με jb στο ps4 και απ ότι αντιλαμβάνομαι δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ jb για 9.03 διότι δεν ήταν ποτέ που να έχει περάσει τόσος χρόνος για να βγάλουν jb μου φαίνεται τέρμα γκαντεμιά. Επίσης το παράδοξο είναι ότι δεν υπάρχει τρόπος για downgrade στο λειτουργικό όταν σε άλλες συσκευές όπως υπολογιστές, κινητά, tablets είναι εφικτό.

Το κομμα ειναι φιλος μας.

Τροπος υπαρχει,απλα επρεπε να εχεις προνοησει.

Αν κρινω απο το οτι αναβαθμισες χωρις να το ψαξεις,μαλλον δε σε καιει και τοσο.

Οπως και να εχει,δεν ηρθε η συντελεια του κοσμου,αν οντως σε καιει τοσο μπορεις να βρεις σκετη κονσολα στην 9,αν δωσεις την δικη σου κονσολα και μια μικρη διαφορα θα εισαι κομπλε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
On 18/08/2023 at 14:05, John-n78 said:

Όσο σκέφτομαι ότι είχα ps4 με 9.00, το αναβάθμισα σε 9.03 όταν το πήρα διότι δεν γνώριζα ότι αυτό είναι ανασταλτικός παράγοντας για το jb μιας και μέχρι τότε δεν είχα ψαχτεί ποτέ τι συμβαίνει με jb στο ps4 και απ ότι αντιλαμβάνομαι δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ jb για 9.03 διότι δεν ήταν ποτέ που να έχει περάσει τόσος χρόνος για να βγάλουν jb μου φαίνεται τέρμα γκαντεμιά. Επίσης το παράδοξο είναι ότι δεν υπάρχει τρόπος για downgrade στο λειτουργικό όταν σε άλλες συσκευές όπως υπολογιστές, κινητά, tablets είναι εφικτό.

Αν θες (ή αν ενδιαφέρεται κάποιος άλλος) πουλάω το δικό μου γιατί χρόνος γιοκ με 2 παιδιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα στα αυπνα αλανια.
Κατεβαζα το Ragnarok για ενα φιλο,αλλα οταν ξεκιναει βγαζει σφαλμα CE-40740-5
Ειδα οτι χρειαζεται καποιο fix-update,οποτε κατεβασα το fix απο arabic,απο το ιδιο σημειο που κατεβασα και το base,αλλα συνεχιζει να πεταει σφαλμα.
Δοκιμασα να κανω το JB απο karo,μιας και διαβασα οτι δουλευει σε gold 2.2.4 αντι για 5.

Παραμενει το σφαλμα,η ωρα ειναι 4.30 και δεν παει αλλο,αν εχει αντιμετωπισει κανεις το προβλημα,ας δωσει μια βοηθεια και θα τα δω το πρωι.
Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, StamTheMan said:

Καλημερα στα αυπνα αλανια.
Κατεβαζα το Ragnarok για ενα φιλο,αλλα οταν ξεκιναει βγαζει σφαλμα CE-40740-5
Ειδα οτι χρειαζεται καποιο fix-update,οποτε κατεβασα το fix απο arabic,απο το ιδιο σημειο που κατεβασα και το base,αλλα συνεχιζει να πεταει σφαλμα.
Δοκιμασα να κανω το JB απο karo,μιας και διαβασα οτι δουλευει σε gold 2.2.4 αντι για 5.

Παραμενει το σφαλμα,η ωρα ειναι 4.30 και δεν παει αλλο,αν εχει αντιμετωπισει κανεις το προβλημα,ας δωσει μια βοηθεια και θα τα δω το πρωι.
Ευχαριστω.

Τι firmware έχει το PS4? Ιδανικά θα πρέπει να έχει 9.00. Και από karo, χρησιμοποίησε GoldHen 2.3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...