Προς το περιεχόμενο

iOS 12


alexakos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, akalokat είπε

Ψάχνοντας λίγο βρήκα και αλλές αναφορές για το ios 12 και προβλήματα στο gps. Θα περιμένω να περάσω επόμενη εκδοση.

ειχε προβληματα στην beta φαση της. Τωρα ειναι ενταξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

ειχε προβληματα στην beta φαση της. Τωρα ειναι ενταξει!

Στο δικό μου με την 12 δεν δουλεύει τπτ. Και δεν παίζει να είναι η συσκευή γτ με το 11 δουλεύουν ολά άψογα. Κάτι δεν κάθετε καλά στη συσκευή μου και στο 12 ίσως το firmware κάποιων μικροσυσκευών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

33 λεπτά πριν, akalokat είπε

Στο δικό μου με την 12 δεν δουλεύει τπτ. Και δεν παίζει να είναι η συσκευή γτ με το 11 δουλεύουν ολά άψογα. Κάτι δεν κάθετε καλά στη συσκευή μου και στο 12 ίσως το firmware κάποιων μικροσυσκευών.

πολύ περίεργο.. έκανες καθαρο περασμα η αναβάθμιση? Εγώ είχα θέμα με το gps αλλα στην beta φάση.μετα την 5η η 6η έφτιαξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έβαλα το 12 σε 7plus που πριν του είχα 10.3.3

Δυστυχώς η όλη αίσθηση είναι πως είναι πιο αργό. Ειδικά το κάθετο swipe για να σου βγάλει τις συχνές εφαρμογές θέλει και παραπάνω χρόνο και μεγαλύτερη κίνηση στα δάκτυλα... Από στιγμιαίο έχει γίνει απλά σβέλτο.

Επίσης ο μεγάλος μου φόβος, το browsing στο internet νομίζω πως έχει γίνει λίγο πιο αργό, αλλά δεν υπάρχει κάποια μεγάλη διαφορά σίγουρα.

Η διαχείρηση της μνήμης φαίνεται να είναι λίγο καλύτερη, νομίζω περισσότερες εφαρμογές  παραμένουν διαθέσιμες τώρα στη μνήμη.

Μπαταρία δεν κατάλαβα κάποια διαφορά. Σίγουρα δεν είναι χειρότερο, ίσως να υπάρχει και κάποια βελτίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/9/2018 στις 10:58 ΠΜ, Albilosha είπε

Ενω εκ πρωτης οψης δεν ειχα θεμα , τωρα στην αδεια μου που εχω περισσοτερο το τηλεφωνο στο χερι εχω μεγαλο.6S θελω μιαμιση φορτιση την ημερα.

Εκανα delete all settings and data set up as new device και τιποτα.Αλλαξα και πολλα settings. 

Κριμα για πρωτη φορα λεω εκανε ωραιο update η apple που δεν σκοτωσε τη συσκευη απο θεμα επιδοσεων,το σκοτωσε ομως απο μπαταρια.

Και εγω το ιδιο προβλημα...6s plus με health μπαταριας 92%...παρολα αυτα θελω σιγουρα 1 μιση φορτιση την ημερα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/10/2018 στις 5:13 ΜΜ, alexakos89 είπε

πολύ περίεργο.. έκανες καθαρο περασμα η αναβάθμιση? Εγώ είχα θέμα με το gps αλλα στην beta φάση.μετα την 5η η 6η έφτιαξε.

Πέρασα εχτές 12,0,1 και όλα καλά.

Τελικά μάλλον δεν κούμπωνε το 12 με κάποιο firmware κάποιας επιμέρους μικροσυσκευής λογικά του gps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτιαξαν και αυτη την ηλιθιοτητα στο πληκτρολογιο του iPad με τη 12.0.1 με το πληκτρο του αριθμητικου. Η αλλαγη ηταν χωρις κανενα λογο απο τη στιγμη που στο iPhone ειχε παραμεινει οπως και στις παλιοτερες εκδοσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Εκανα την Αναβαθμιση σε 12.0.1  σε iphone SE και παρατηρω οτι το home button δεν ανταποκρινεται παντα. Αλλες φορες πιανει με τη μια και άλλες πρεπει να το πατησω 5 φορες. Δε μπορω να καταλαβω αν ειναι ζητημα που σχετιζεται με την αναβαθμιση ή αν ειναι hardware issue γιατι έγινε ξαφνικά χωρις πτώση του κινητου ή κτ αλλο. 

Εχει κανεις άλλος το ιδιο ζήτημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, vasilispol said:

Καλησπερα,

Εκανα την Αναβαθμιση σε 12.0.1  σε iphone SE και παρατηρω οτι το home button δεν ανταποκρινεται παντα. Αλλες φορες πιανει με τη μια και άλλες πρεπει να το πατησω 5 φορες. Δε μπορω να καταλαβω αν ειναι ζητημα που σχετιζεται με την αναβαθμιση ή αν ειναι hardware issue γιατι έγινε ξαφνικά χωρις πτώση του κινητου ή κτ αλλο. 

Εχει κανεις άλλος το ιδιο ζήτημα?

Εγώ όχι, δεν έχω τέτοιο θέμα.

Το κάνει όταν είναι κλειδωμένη οθόνη ή και όταν θες, ας πούμε, να κλείσεις μια εφαρμογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε οτιδηποτε και αν κανω. Αν το κανω ενα restart τα πρωτα 10κλικς ας πουμε τα πιανει κατευθειαν. Μετα αρχίζουν τα κολληματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, vasilispol είπε

Ναι σε οτιδηποτε και αν κανω. Αν το κανω ενα restart τα πρωτα 10κλικς ας πουμε τα πιανει κατευθειαν. Μετα αρχίζουν τα κολληματα..

ε soft θα ειναι το θεμα.υπομονη τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και παλι...εκτος λοιπον απο το θεμα της μπαταριας πλεον εχω σοβαρο προβλημα και με το σημα!!
Δειχνει οτι εχω 3 γραμμες οταν με παιρνουν λεει οτι δεν ειμαι διαθεσιμη!!Και 4g ενω επιανε παντου κυριολεκτικα πλεον τιποτα..με Edge τωρα ουτε καν 3g και αυτο αφου κανω hard reset!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, Cristina_B said:

Καλημερα και παλι...εκτος λοιπον απο το θεμα της μπαταριας πλεον εχω σοβαρο προβλημα και με το σημα!!
Δειχνει οτι εχω 3 γραμμες οταν με παιρνουν λεει οτι δεν ειμαι διαθεσιμη!!Και 4g ενω επιανε παντου κυριολεκτικα πλεον τιποτα..με Edge τωρα ουτε καν 3g και αυτο αφου κανω hard reset!!

Reset as New. Αν είναι οκ, δοκιμάζεις Restore from Backup. Αν το πρόβλημα επανέλθει, ξανακάνεις Restore as New και το στήνεις απ' την αρχή. Επίσης θα πρότεινα αλλαγή μπαταρίας πριν το τέλος του χρόνου, όσο δηλαδή ισχύει το πρόγραμμα με τα 39 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Reset as New. Αν είναι οκ, δοκιμάζεις Restore from Backup. Αν το πρόβλημα επανέλθει, ξανακάνεις Restore as New και το στήνεις απ' την αρχή. Επίσης θα πρότεινα αλλαγή μπαταρίας πριν το τέλος του χρόνου, όσο δηλαδή ισχύει το πρόγραμμα με τα 39 ευρώ.

Health μπαταριας ειμαι ακομα στο 92%..αμαρτια ειναι να την αλλαξω!!
Restore as New καθε φορα που υπαρχει μεγαλη αναβαθμιση...γι αυτο εχω τρελαθει...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...