Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω το καλύτερο store για αγορές είναι το Τούρκικο όπου έχω ξεσκιστεί να αγοράζω. Μισές τιμές σχεδόν από το Ελληνικό. Αν θέλετε γενικά να δειτε τι παίζει σε τιμές σε ολα τα store στα παιχνίδια, πηγαίνετε στο Xbox-store-checker και προτιμήστε αναλόγως. Προϋπόθεση βέβαια να αγοράσεις από Turkiye θέλει τουρκική Xbox gift card και να ψωνίσεις μέσω του Ερντογανικού store και βάζοντας διεύθυνση από εκεί.

Επεξ/σία από angelponiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Και ότι έχω αγοράσει από κάποιο άλλο store δεν το χάνω αν το γυρίσω σε Ελληνικό πάλι?

Όσο αφορά τα λεφτά που έχει μέσα ο λογαριασμός μου π.χ. 10 ευρώ όταν αλλάξω store - region τα χάνω?

τα παιχνιδια ειναι ριτζιον φρι οποτε δεν τα χάνεις -100%

τα λεφτα τα χάνεις. Δλδ δεν τα χάνεις για παντα αλλα δεν φαίνονται στο αλλο στορ. Μόλις ξαναγυρίσεις στο στορ το οποίο είχες κανει (ας πουμε) ριντιμ μια κάρτα 50 ντολλαρς (αμερικανικο στορ) θα σου ειναι παλι διαθέσιμα. Αλλα οχι στο αγγλικο η ελληνικό (οποιο εχεις, δεν ξερω- στο αρχικό σου τελοσπαντων).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, angelponiros said:

Νομίζω το καλύτερο store για αγορές είναι το Τούρκικο όπου έχω ξεσκιστεί να αγοράζω. Μισές τιμές σχεδόν από το Ελληνικό. Αν θέλετε γενικά να δειτε τι παίζει σε τιμές σε ολα τα store στα παιχνίδια, πηγαίνετε στο Xbox-store-checker και προτιμήστε αναλόγως. Προϋπόθεση βέβαια να αγοράσεις από Turkiye θέλει τουρκική Xbox gift card και να ψωνίσεις μέσω του Ερντογανικού store και βάζοντας διεύθυνση από εκεί.

Δλδ? Πχ το gta 5 πόσο το έχει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Το Ea access 12 Months βλέπω στο Αργεντίνικο store έχει 9,25 ευρώ.

Πως μπορούμε να το πάρουμε;

Aργεντίνικη χρεωστική ή πιστωτική (καλή τύχη).

Αφού δε δέχονται gift cards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tiniakos είπε

Το Ea access 12 Months βλέπω στο Αργεντίνικο store έχει 9,25 ευρώ.

Πως μπορούμε να το πάρουμε;

Συνδρομές δεν έχω δοκιμάσει να πάρω από το Αργεντίνικο. Παιχνίδι έχω πάρει κανονικά (ψηφιακό). Σύνδεση της κονσόλας μέσω vpn, και πληρωμή με prepaid Πειραιώς.

Επεξ/σία από sunstorm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sunstorm είπε

Συνδρομές δεν έχω δοκιμάσει να πάρω από το Αργεντίνικο. Παιχνίδι έχω πάρει κανονικά (ψηφιακό). Σύνδεση της κονσόλας μέσω vpn, και πληρωμή με prepaid Πειραιώς.

με τον τροπο που περιγραφεις (παρολο που γινεται) εαν σε εντοπισουν εχεις περμαμπαν απο την κονσολα στο συγκεκριμενο gamertag. Καλο ειναι να αναφερουμε και τα ρισκα.

https://www.xbox.com/ar-AE/legal/codeofconduct

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, hexenlord είπε

με τον τροπο που περιγραφεις (παρολο που γινεται) εαν σε εντοπισουν εχεις περμαμπαν απο την κονσολα στο συγκεκριμενο gamertag. Καλο ειναι να αναφερουμε και τα ρισκα.

https://www.xbox.com/ar-AE/legal/codeofconduct

Σε ποιον από τους κανόνες εμπίπτει το proxy δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Το έψαξα λίγο και νομίζω ότι δε χρειάζεται vpn για το αργεντίνικο μόνο μια κάρτα Αργεντινής που μπορείς με revolut να το καταφέρεις. 

Δοκίμασα στο τούρκικο με ρέβολουτ και έλεγε ότι "κάτι πήγε λάθος". Θα δοκιμάσω και στο αργεντίνικο χωρίς την προστασία τοποθεσίας της εφαρμογής, ίσως εκεί κολλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίταξα στο αργεντίνικο αλλά είδα κάτι απίθανες τιμές σε δολλάρια, χρειάζεται VPN ακόμη και για να δεις τις πραγματικές τιμές?

Από το τουρκικό μπορεί να γίνει αγορά με τουρκική gift card? Χρειάζεται κάτι άλλο?

Επεξ/σία από leo066
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/7/2018 στις 4:13 ΜΜ, angelponiros είπε

Νομίζω το καλύτερο store για αγορές είναι το Τούρκικο όπου έχω ξεσκιστεί να αγοράζω. Μισές τιμές σχεδόν από το Ελληνικό. Αν θέλετε γενικά να δειτε τι παίζει σε τιμές σε ολα τα store στα παιχνίδια, πηγαίνετε στο Xbox-store-checker και προτιμήστε αναλόγως. Προϋπόθεση βέβαια να αγοράσεις από Turkiye θέλει τουρκική Xbox gift card και να ψωνίσεις μέσω του Ερντογανικού store και βάζοντας διεύθυνση από εκεί.

Πως γίνεται να εξαργυρώσεις την κάρτα στο τουρκικό store?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...