Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, d_gkal είπε

Χρησιμοποιεί κανεις τέτοιο stand για το Χ; 

€ 12,67  21%OFF | OIVO Vertical Stand Host Cooling Fan Stand Holder External Cooler 3 USB Ports Fans for Xbox One X Game Console
https://a.aliexpress.com/_mrbXgwp

Είναι οκ σαν αγορά ή να πάρω το απλό με πολύ λιγότερα χρήματα;

Σιγουρα οι ανεμιστηρες θα κανουν θορυβο και θα σε ενοχλουνε.Το Χ εχει πολυ καλο συστημα ψυξης δεν χρειαζεται τετοιο πραγμα.Για μενα ειναι πεταμενα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, ParafronGR είπε

Έχει κανείς εμπειρία από το σέρβις της Microsoft? Το έστειλα την περασμένη Τρίτη κ θέλω να ξέρω τι με περιμένει. 
 

εντωμεταξύ ο τύπος στο τηλ είπε ότι θα σταλεί Τσεχία και το χαρτί πάνω στην κούτα έγραφε Φρανκφούρτη 

 

2 ώρες πριν, Saloufas είπε

Γερμανία πάνε, έστειλα πριν κάνα 6μηνο ένα gamepad, πήγε ήρθε σε 20 μέρες περίπου, τρομερό service. Και εμένα να φανταστείς μεσολάβησε και η Γενική Ταχυδρομική επειδή εδώ επαρχία δεν έχει UPS.

Δρομολογούνται Γερμανία και μετά απο εκεί αποστέλλονται Τσεχία καθώς εκεί είναι κέντρο επισκευών.
Γυρω στις 16-18 μέρες (βαριά 20ήμερο).

Parafron, τι θέμα είχες ? επίσης, στο MS account σου έχει το status των επισκευών σου βήμα-βήμα ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Paragontas-x said:

Μην έχεις εμπιστοσύνη σε κάτι τέτοια περιφερειακά.

Τις περισσότερες φορές κακό κάνουν παρά καλό και το ότι δεν είναι verified από καμία Microsoft ή κάποια μεγάλη εταιρία λέει πολλά.

Αν έχεις τη κονσόλα σε χώρο που παίρνει αέρα και όχι κλεισμένη σε κάποιο ντουλάπι που δεν παίρνει αέρα από πουθενά τότε είσαι μια χαρά δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο.

 

3 hours ago, Mr_Terror said:

Σιγουρα οι ανεμιστηρες θα κανουν θορυβο και θα σε ενοχλουνε.Το Χ εχει πολυ καλο συστημα ψυξης δεν χρειαζεται τετοιο πραγμα.Για μενα ειναι πεταμενα χρηματα.

Θέλω να την τοποθετησω  όρθια. Θα πάρω που θα πάρω βάση, επεσα πανω σε αυτήν και Ρώτησα! 

Αλλά αφού δεν έχει νόημα θα πάρω την απλή. 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, red1 είπε

Δρομολογούνται Γερμανία και μετά απο εκεί αποστέλλονται Τσεχία καθώς εκεί είναι κέντρο επισκευών.
Γυρω στις 16-18 μέρες (βαριά 20ήμερο).

Parafron, τι θέμα είχες ? επίσης, στο MS account σου έχει το status των επισκευών σου βήμα-βήμα ;) 

Μωρέ το έχεις το στάτους, αλλά έχει κολλήσει στην αποστολή προς το σέρβις ακομα και είπα να ρωτήσω αν έχει κανείς εμπειρίες γιατί ό,τι μου έχει χαλάσει, το έχω φτιάξει εδώ.

Η κονσόλα μάλλον άκουσε και παρεξηγήθηκε που έλεγα να την πουλήσω γιατί αποφάσισε μία μέρα πριν την πώληση να σταματήσει να σβήνει. Έπαιζα μ'ένα φίλο για κάνα 2ωρο, την κλείνω κανονικά και μετά από κάνα μισάωρο παρατηρώ ότι το φωτάκι αναβοσβήνει ακόμα και στην τηλεόραση αντί να γράφει "no HDMI" , είχε μια μαύρη οθόνη (έπαιρνε δηλαδή σήμα, αλλά ήταν μαυρη). Αναγκάστηκα να τη βγάλω από την πρίζα, ανοιξε κομπλέ, την σβήνω πάλι τα ίδια. Παίρνω την MSFT και μου λέει ο τύπος "βάλε την σε instant on και θα δεις ότι θα φτιάξει". @ μαντόλες . Ενώ έκοβε το κεφάλι του ότι στο instant on θα σταματήσει το ανεμιστηράκι στο 1 λεπτό, τον είχα 3 λεπτά στο περιμενε και το ανεμιστηρακι δεν σταματούσε. Το λέω "δεν κλείνει, κυριε μου, δεν θέλει , μη το βασανιζουμε το άμοιρο".  Σε ένα λεπτό μου έστειλε τη φόρμα που έπρεπε να εκτυπώσω και 3 ώρες αργότερα είχε φύγει. 

PS. Να πω ένα μπράβο στο παλικάρι της MSFT γιατί έκανε ό,τι μπορούσε μπας και φτιαχτεί για "να μην μείνω χωρίς κονσόλα μέσα στην καραντίνα". 

PS2. Πιστεύω να φτάσει στη Γερμανία όπως την έστειλα γιατί η τύπισσα της UPS μου είπε "αφήστε την ανοικτή να δούμε ότι θα την έχετε μέσα" και ο τύπος που ήρθε μου άρπαξε το κουτί λες και το έκλεβε και μου φώναζε "θα την κλείσω εγώ". 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιούνιο '18 αγόρασα μεταχειρισμένο One S μιας βδομάδας, στο μήνα πάνω μου έβγαλε πρόβλημα, την έστειλα, σε 20 μέρες την είχα πίσω και μετά από 10 μέρες πάλι τα ίδια. Από τότε η κονσόλα λειτουργεί ρολόι, ενώ της έχω πιει το αίμα (30000 σε achievements χωρίς να τα κηνυγάω).

Ένα φάουλ της όλης ιστορίας ήταν ότι την έστειλα κανονικά με το κουτί της την πρώτη φορά και μετά την παρέλαβα μέσα σε μία κλασική καφέ κούτα, μου φάγαν το κουτί οι μάγκες. 😄

Κρίμα γιατί αυτή την κονσόλα την λάτρεψα και θα ήθελα πολύ να έχω και την κούτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Ιούνιο '18 αγόρασα μεταχειρισμένο One S μιας βδομάδας, στο μήνα πάνω μου έβγαλε πρόβλημα, την έστειλα, σε 20 μέρες την είχα πίσω και μετά από 10 μέρες πάλι τα ίδια. Από τότε η κονσόλα λειτουργεί ρολόι, ενώ της έχω πιει το αίμα (30000 σε achievements χωρίς να τα κηνυγάω).

Ένα φάουλ της όλης ιστορίας ήταν ότι την έστειλα κανονικά με το κουτί της την πρώτη φορά και μετά την παρέλαβα μέσα σε μία κλασική καφέ κούτα, μου φάγαν το κουτί οι μάγκες. 😄

Κρίμα γιατί αυτή την κονσόλα την λάτρεψα και θα ήθελα πολύ να έχω και την κούτα.

Τι να πω και εγώ που εν μέσω lockdown μου λέει η τύπισσα της UPS σε 2 ώρες θα είναι εκεί , βρείτε ένα κουτί να τη βάλετε & το πιο πρόχειρο που είχα ήταν των stan smith που αγόρασα την Παρασκευή πριν το lockdown :lol: 

Να σου πω την αλήθεια, εμένα με ξενέρωσε γιατί οκ, μηχανήματα είναι και χαλάνε, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ούτε 20 ώρες συνολικά (1500 gamerscore έχω) & επί 9 μήνες λόγω στρατού καθόταν.

Επεξ/σία από ParafronGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθότι είμαι ολίγον άσχετος με το sport. Έχω το xbox one s all digital και tv 55" Sony XF9005. Ποια είναι η ιδανική ανάλυση για παιχνίδια οπως το forza horizon 4, Jedi fallen order και Star Wars Squadrons; Τώρα είναι σε 4Κ UHD. Μήπως είναι καλύτερα να το αλλάξω σε 1080p;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Mafia 1 & 2 remastered editions αξιζουν ;

Στο store τα ειδα στα 35+ .

Τα εχει τσιμπησει κανεις σε χαμηλοτερη τιμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gerara_ είπε

Καθότι είμαι ολίγον άσχετος με το sport. Έχω το xbox one s all digital και tv 55" Sony XF9005. Ποια είναι η ιδανική ανάλυση για παιχνίδια οπως το forza horizon 4, Jedi fallen order και Star Wars Squadrons; Τώρα είναι σε 4Κ UHD. Μήπως είναι καλύτερα να το αλλάξω σε 1080p;  

To One S παίζει κάποια παιχνίδια όπως το Forza σε 1080p και το 95% των multiplatform παιχνιδιών σε 900p. Οπότε το να επιλέγεις στην οθόνη το 4K είναι δώρο άδωρον. 

 

1 ώρα πριν, Ggiorgos7 είπε

Καλησπερα

Mafia 1 & 2 remastered editions αξιζουν ;

Στο store τα ειδα στα 35+ .

Τα εχει τσιμπησει κανεις σε χαμηλοτερη τιμη;

Το 1 αξίζει και το τελευταίο cent ακόμα και αν έπαιξες το αρχικό στο PS2. Το 2 είναι ό,τι πιο ξεφτίλα remaster έχει κυκλοφορήσει. Και σκέψου ότι στο λέω εγώ που είμαι Mafia fan και είχα το 2 preorder στον υπολογιστή το 2010, το έκανα platinum στο PS3 και το ξανα έκανα platinum τώρα. Αν δεν το έχεις παίξει σε καμία άλλη κονσόλα και δεν μπορείς να το παίξεις σε υπολογιστή, πάρ'το.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gerara_ είπε

Καθότι είμαι ολίγον άσχετος με το sport. Έχω το xbox one s all digital και tv 55" Sony XF9005. Ποια είναι η ιδανική ανάλυση για παιχνίδια οπως το forza horizon 4, Jedi fallen order και Star Wars Squadrons; Τώρα είναι σε 4Κ UHD. Μήπως είναι καλύτερα να το αλλάξω σε 1080p;  

 

2 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

To One S παίζει κάποια παιχνίδια όπως το Forza σε 1080p και το 95% των multiplatform παιχνιδιών σε 900p. Οπότε το να επιλέγεις στην οθόνη το 4K είναι δώρο άδωρον. 

Το 1 αξίζει και το τελευταίο cent ακόμα και αν έπαιξες το αρχικό στο PS2. Το 2 είναι ό,τι πιο ξεφτίλα remaster έχει κυκλοφορήσει. Και σκέψου ότι στο λέω εγώ που είμαι Mafia fan και είχα το 2 preorder στον υπολογιστή το 2010, το έκανα platinum στο PS3 και το ξανα έκανα platinum τώρα. Αν δεν το έχεις παίξει σε καμία άλλη κονσόλα και δεν μπορείς να το παίξεις σε υπολογιστή, πάρ'το.

οτι και να επιλεξεις εσυ στην τηλεοραση ... το one S  θα τα παιξει στην αναλυση που μπορει .... πιθανον σε 1080 ή σε 900 
το καλο με την συγκεκριμενη τηλεοραση ειναι οτι κανει upscale και μαλιστα πολυ καλο upscale σε 4κ (την ιδια εχω και εγω) 
οποτε αστα ολα οπως ειναι ... 

το μονο που πρεπει να αλλαξεις ειναι να βαλεις την sony σε gaming mode ....

Παντως .... 
η συγκεκριμενη τηλεοραση με το one X ... τα σπαει 
για το series X ομως .... θελει αλλη τηλεοραση ... :( 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Λόγω μη ύπαρξης hdmi 2.1 θέλει άλλη τηλεόραση για το XSX; Σωστά κατάλαβα ότι δεν θα μπορεί να παίζει στα 120hz όταν αυτό βέβαια  αυτό θα είναι εφικτό με μελλοντικά games;

Gaming mode είναι η προεπιλεγμένη ρύθμιση  της tv; Πρέπει να γίνουν επιπλέον ρυθμίσεις;

Επεξ/σία από Gerara_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Gerara_ είπε

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Λόγω μη ύπαρξης hdmi 2.1 θέλει άλλη τηλεόραση για το XSX; Σωστά κατάλαβα ότι δεν θα μπορεί να παίζει στα 120hz όταν αυτό βέβαια  αυτό θα είναι εφικτό με μελλοντικά games;

δεν υποστηριζει 120Hz 
αλλα στο one X το HDR και το native 4K απλα τα σπανε ! 

αν παντως σκεφτεσαι series x ... εδω που τα λεμε 4κ 60hz δεν ειναι ασχημα 😉
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα, το παιχνιδι 360 του gold για 15/Νοε, ειναι demo ?!

https://marketplace.xbox.com/el-GR/Product/LEGO-Indiana-Jones/66acd000-77fe-1000-9115-d8024c4107df

Το ιδιο μου δειχνει και απο Η/Υ και απο την κονσολα, μονο το demo.

Απο σελιδα αλλης χωρας στον Η/Υ, δειχνει κανονικα το free παιχνιδι, αλλα δεν δουλευει η αγορα, θεμα που εχουμε συζητησει.

Οκ, ξερω τις λυσεις, αλλα ουτε απο την παλια 360 κονσολα να μην δουλευει?!
Ντροπη.
Ας τα καταργησουν τα 360 παιχνιδια να τελειωνουμε με αυτο το σηριαλ.

 

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nek4d είπε

Καλα, το παιχνιδι 360 του gold για 15/Νοε, ειναι demo ?!

https://marketplace.xbox.com/el-GR/Product/LEGO-Indiana-Jones/66acd000-77fe-1000-9115-d8024c4107df

Το ιδιο μου δειχνει και απο Η/Υ και απο την κονσολα, μονο το demo.

Απο σελιδα αλλης χωρας στον Η/Υ, δειχνει κανονικα το free παιχνιδι, αλλα δεν δουλευει η αγορα, θεμα που εχουμε συζητησει.

Οκ, ξερω τις λυσεις, αλλα ουτε απο την παλια 360 κονσολα να μην δουλευει?!
Ντροπη.
Ας τα καταργησουν τα 360 παιχνιδια να τελειωνουμε με αυτο το σηριαλ.

Από αυτήν την σελίδα δοκίμασες μπρο;

https://www.microsoft.com/en-us/p/lego-indiana-jones/bpfxmqvlhfv4?activetab=pivot:overviewtab

Επεξ/σία από Choutas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...