Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ίδιο είχε πάθει φίλος και την στείλαμε στη MS. Να τονισω ότι η εγγύηση είχε λήξει 6 μήνες και μας είπε το παλικάρι στο chat ότι θα μας κάνει κανονικά επισκευή.Δε ξέρω αν έπαιξε ρόλο που είδε στο  account μου καμιά δεκαριά κονσόλες και λαπτοπ που έχω κανει register και με θεωρεισε καλό πελάτη. Μίλα στο chat με MS και μπορεί να σου ξηγηθουν και σένα. 

Επεξ/σία από Billie13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά από τα τελευταία update πολλοί έχουν μεγάλο πρόβλημα με το μενού. Είναι αργό για μερικούς σε βαθμό κακουργήματος. Λογικά είναι θέμα software και άλλες κονσόλες τις επηρεάζει και άλλες όχι.

Φυσικά μπορείς να δοκιμάσεις και άλλον σκληρό, να βάλεις energy saving, απενεργοποίηση το 4K, να βγάλεις την τροφοδοσία για ένα τέταρτο αλλά δεν νομίζω να βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Choutas είπε

Μετά από τα τελευταία update πολλοί έχουν μεγάλο πρόβλημα με το μενού. Είναι αργό για μερικούς σε βαθμό κακουργήματος. Λογικά είναι θέμα software και άλλες κονσόλες τις επηρεάζει και άλλες όχι.

Φυσικά μπορείς να δοκιμάσεις και άλλον σκληρό, να βάλεις energy saving, απενεργοποίηση το 4K, να βγάλεις την τροφοδοσία για ένα τέταρτο αλλά δεν νομίζω να βοηθήσει.

Φτου φτου να μην το ματιασω ... 
εμενα παει ΣΦΑΙΡΑ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Το ίδιο είχε πάθει φίλος και την στείλαμε στη MS. Να τονισω ότι η εγγύηση είχε λήξει 6 μήνες και μας είπε το παλικάρι στο chat ότι θα μας κάνει κανονικά επισκευή.Δε ξέρω αν έπαιξε ρόλο που είδε στο  account μου καμιά δεκαριά κονσόλες και λαπτοπ που έχω κανει register και με θεωρεισε καλό πελάτη. Μίλα στο chat με MS και μπορεί να σου ξηγηθουν και σένα. 

Η κονσόλα έχει ανοιχτεί πόσες φορές όμως...

Από θέμα χρεώσεων τι έδωσε ο φίλος σου?

Φτιάχτηκε εντέλει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα δεν έδωσε. Μας την επισκευασαν τσάμπα. Κάνε μια προσπάθεια, μπορεί να σου κάτσει και εσένα ή καλή. Δε πειράζει που έχει ανοιχτεί, έτσι κι αλλιώς εκτός εγγύησης είσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Billie13 είπε

Τίποτα δεν έδωσε. Μας την επισκευασαν τσάμπα. Κάνε μια προσπάθεια, μπορεί να σου κάτσει και εσένα ή καλή. Δε πειράζει που έχει ανοιχτεί, έτσι κι αλλιώς εκτός εγγύησης είσαι. 

Θα το δοκιμάσω, αλλά ξέρω ότι δεν θα είμαι τυχερός.

Σε ενα s φίλου που είχε παρόμοιο θέμα και είχε περάσει 1 μήνας από την λήξη εγγύησης, δεν την δέχτηκαν..

Κλαφτηκαμε μπας και μας κάνουν αντικατάσταση, αλλά δεν συγκινήθηκαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω σε αυτη τη γενια (εχω Xbox One απο το 2015) δεν ειχα κανενα προβλημα. η κονσολα εχει φαει πολλλες εκατονταδες ωρες λειτουργιας και δεν εχει κανει το παραμικρο! Μου εχει κανει τεραστια εντυπωση, γιατι με το 360 ειχα αλλαξει 3 κονσολες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και λέμε για κολλήματα.

Έχω πια Series S καθαρά λόγω SSD αλλιώς θα εμένα με το Χ μου. Τα πάντα από παιχνίδια λόγω SSD ανοίγουν αστραπιαία που με έχει εκπλήξει ευχάριστα.

Όμως... Ακόμα τα απς είναι για τα κλάματα επειδή χρησιμοποιώ πολύ YouTube και λιγότερο Sootify στις κονσόλες και στις SmartTV το απ' είναι ακόμα όσο αργό ήταν στην προηγούμενη γενιά μιλάμε για μηδενική καλυτέρευση.

Μέχρι και οι Samsung TVs που τρέχουν tizen λειτουργικό είναι γρηγορότερος.

Στο τομέα των απς η MS είναι κάτω από την βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδακια

 

Τα φωτα σας παρακαλω

 

Το παρων χειριστηριο ειναι απο xbox one x?Ενδιαφερομαι να τσιμπησω μια κονσολα και δεν τα εχω ξεκαθαρα στο μυαλο μου,τι διαφορες εχουν..

 

Ευχαριστω ;)

 

 

0-02-05-e5051a299a9f265894cf8ed6dadf44f41a02a5bec79244119fe73ff0914ebbe5_e1ab59a6.jpg

0-02-05-e65115cfcd09ad3c35cebbd0b153ab3bbce9ec1887fcb1b34ec8da1aa82a139e_91efc616.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι χειριστήριο απ την σειρα one s/x

 

εσυ ποια κονσολα θελεις να παρεις; one ή series; οπως και να χει, επελεξε Χ μοντέλο (αν σε παίρνει οικονομικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, d_gkal said:

είναι χειριστήριο απ την σειρα one s/x

 

εσυ ποια κονσολα θελεις να παρεις; one ή series; οπως και να χει, επελεξε Χ μοντέλο (αν σε παίρνει οικονομικά)

Σκεφτομαι να αγορασω το xbox one X..γι αυτο ρωταω αν ειναι το δικο του γιατι φανταζομαι ειναι διαφορετικο απο το πρωτο xbox πχ

 

σκεφτομουν και για series S μεχρι που ειδα οτι δεν υποστηριζει δισκακια και το Series X απεχει πολυ απο το μπατζετ μου τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, barman_ said:

Σκεφτομαι να αγορασω το xbox one X..γι αυτο ρωταω αν ειναι το δικο του γιατι φανταζομαι ειναι διαφορετικο απο το πρωτο xbox πχ

 

σκεφτομουν και για series S μεχρι που ειδα οτι δεν υποστηριζει δισκακια και το Series X απεχει πολυ απο το μπατζετ μου τωρα...

εχει θυρα για ακουστικά το χειριστήριο; αν ναι, τοτε σιγουρα ειναι απο S/X

εφόσον θελεις δισκακια θα επιλεξεις το one x. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, d_gkal said:

εχει θυρα για ακουστικά το χειριστήριο; αν ναι, τοτε σιγουρα ειναι απο S/X

εφόσον θελεις δισκακια θα επιλεξεις το one x. 

αχαα αυτην την λεπτομερεια δεν ημουν σιγουρος!!Ευχαριστω πολυ..Ισως αργοτερα με το καλο καταφερουμε και το Series X..για μενα πρεπει να απολαυσουμε τη φαση με τα δισκακια οσο αυτη ειναι διαθεσιμη..πιστευω οτι ισως ειναι η τελευταια γενια τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...