Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, barman_ είπε

Σκεφτομαι να αγορασω το xbox one X..γι αυτο ρωταω αν ειναι το δικο του γιατι φανταζομαι ειναι διαφορετικο απο το πρωτο xbox πχ

 

σκεφτομουν και για series S μεχρι που ειδα οτι δεν υποστηριζει δισκακια και το Series X απεχει πολυ απο το μπατζετ μου τωρα...

Όμως θα πάρεις χειρότερη και παλαιότερη κονσόλα με μικρή διαφορά στο κόστος, μετά από ένα ή δύο χρόνια δεν θα έχεις πρόσβαση σε νέα παιχνίδια τα οποία θα βγαίνουν σωρηδόν στο game pass. To πιο πιθανό είναι ότι θα πάρεις μεταχειρισμένη κονσόλα ενώ στην άλλη περίπτωση ολοκαίνουρια, θα χάσεις τα ευεργετήματα του ssd που αποτελεί gamechanger σε αυτή την γενιά. Από εμένα είναι ένα μεγάλο όχι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να δώσω και εγώ το δικό μου s για να πάρω το series s αλλά δεν βλέπω να το δίνω. Δυστυχώς ελλάδα μόνο ps πουλάει. Στο μεταξύ όταν έλεγαν για 2 κονσόλες xbox σκεφτόμουν μα καλά ποιος θα πάρει την φθηνή. Και όμως βγάλανε κάτι που πραγματικά έχει νόημα ο διαχωρισμός. Δλδ ενώ έλεγα να κρατήσω 2 χρόνια αυτό που έχω και να πάρω το series x μετά , αλλά τηλέοραση έχω 1080 και δεν προβλέπεται σύντομα άλλη οπότε πάω κατευθείαν σε s και δεν χάνω σε κάτι από τη νέα γενιά. Μπράβο τους. Πολύ  καλή κατηγοριοποίηση. Το μόνο κακό είναι αυτό το 500γβ σκληρό. Βάλε και εκεί ένα τέρα. Λες και θα βγάλουν κάτι από το μισο τέρα διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, lebron15 said:

Όμως θα πάρεις χειρότερη και παλαιότερη κονσόλα με μικρή διαφορά στο κόστος, μετά από ένα ή δύο χρόνια δεν θα έχεις πρόσβαση σε νέα παιχνίδια τα οποία θα βγαίνουν σωρηδόν στο game pass. To πιο πιθανό είναι ότι θα πάρεις μεταχειρισμένη κονσόλα ενώ στην άλλη περίπτωση ολοκαίνουρια, θα χάσεις τα ευεργετήματα του ssd που αποτελεί gamechanger σε αυτή την γενιά. Από εμένα είναι ένα μεγάλο όχι.

δεν ειμαι σιγουρος οτι το Series S ειναι κατα πολυ χειροτερο απο το one X.Πιστευω η μονη του ελειψη ειναι ο SSD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, barman_ είπε

δεν ειμαι σιγουρος οτι το Series S ειναι κατα πολυ χειροτερο απο το one X.Πιστευω η μονη του ελειψη ειναι ο SSD

Το Series S ειναι αρκετά καλύτερο από το One X βασικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, lebron15 said:

Το Series S ειναι αρκετά καλύτερο από το One X βασικά. 

η ελλειψη reader για μενα ειναι deal breaker.Δεν θα το εκανα αυτο,εφοσον εχω επιλογες

Επεξ/σία από barman_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, barman_ είπε

η ελλειψη reader για μενα ειναι deal braker.Δεν θα το εκανα αυτο,εφοσον εχω επιλογες

Dealbreaker είναι ο SSD + δυνατότητα για 120 καρέ στα παιχνίδια.

Δεν νομίζω να υπάρχει μέλος που να μην έχει τόυλάχιστον την δεκαπλάσια συλλογή digital από.physical. Τον μόνο τίτλο που έχω κρατήσει physical είναι το Dead Space το 1 καθαρά λόγω νοσταλγίας. Όλα τα τα υπόλοιπα τα έδωσα και ησύχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Choutas said:

Dealbreaker είναι ο SSD + δυνατότητα για 120 καρέ στα παιχνίδια.

Δεν νομίζω να υπάρχει μέλος που να μην έχει τόυλάχιστον την δεκαπλάσια συλλογή digital από.physical. Τον μόνο τίτλο που έχω κρατήσει physical είναι το Dead Space το 1 καθαρά λόγω νοσταλγίας. Όλα τα τα υπόλοιπα τα έδωσα και ησύχασα.

Οριστε ενα μελος :)

 

και ξερω σιγουρα αλλους 5 εκτος φορουμ που ισχυει το ιδιο.

 

Αλλα οκ γουστα ειναι αυτα.Κατανοω πως ειναι καλυτερο σε καποια σημεια ,αλλα οχι σε ολα.Οπως επισης και η ελλειψη 4κ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, barman_ είπε

Οριστε ενα μελος :)

 

και ξερω σιγουρα αλλους 5 εκτος φορουμ που ισχυει το ιδιο.

 

Αλλα οκ γουστα ειναι αυτα.Κατανοω πως ειναι καλυτερο σε καποια σημεια ,αλλα οχι σε ολα.Οπως επισης και η ελλειψη 4κ

Το ένα φέρνει το άλλο.

Αν κάποιος είχε πάρει το One Χ για να έχει δυνατή κονσόλα λογικά δεν τα λυπάται και πάει για Series X.

Ένας που την είχε βρεί με το One S S ή S Digital την καραβρίσκει ακόμα καλύτερα με Series S καθώς είναι budget επιλογή και δεν έχει καμία τρελή τηλεόραση/μόνιτορ.

Τώρα αν κάποιος πήρε το XOX και πάει σε Series S σίγουρα δεν χρειάζεται το reader(ok εσύ το θες) και πιστεύει στο future proof της κονσόλας + autohdr/ssd και άλλα πολλά.

Προσωπικά επειδή έχω κάνει την επιλογή να αναβαθμίσω από X σε Series S καθαρά λόγω SSD δεν υπάρχει γυρισμός. Μόνο μπρος τα μπρος για Series X κάποια στιγμή αν βγει καμία καλή συλλεκτική έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς το παρων ο μονος λογος να αλλαξω το one X ειναι το forza horizon 5. αν και οταν με το καλο κυκλοφορήσει και ΔΕΝ ερθει στο one, τοτε παω ασυζητητί στο series X 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, d_gkal said:

προς το παρων ο μονος λογος να αλλαξω το one X ειναι το forza horizon 5. αν και οταν με το καλο κυκλοφορήσει και ΔΕΝ ερθει στο one, τοτε παω ασυζητητί στο series X 

Σιγουρα θα ερθει στο XoX

 

 

9 minutes ago, Choutas said:

Το ένα φέρνει το άλλο.

Αν κάποιος είχε πάρει το One Χ για να έχει δυνατή κονσόλα λογικά δεν τα λυπάται και πάει για Series X.

Ένας που την είχε βρεί με το One S S ή S Digital την καραβρίσκει ακόμα καλύτερα με Series S καθώς είναι budget επιλογή και δεν έχει καμία τρελή τηλεόραση/μόνιτορ.

Τώρα αν κάποιος πήρε το XOX και πάει σε Series S σίγουρα δεν χρειάζεται το reader(ok εσύ το θες) και πιστεύει στο future proof της κονσόλας + autohdr/ssd και άλλα πολλά.

Προσωπικά επειδή έχω κάνει την επιλογή να αναβαθμίσω από X σε Series S καθαρά λόγω SSD δεν υπάρχει γυρισμός. Μόνο μπρος τα μπρος για Series X κάποια στιγμή αν βγει καμία καλή συλλεκτική έκδοση.

Ναι οκ ,δεκτα ολα αυτα που λες..Αν ειχε reader ,ναι θα ηταν μια επιλογη να σου πω την αληθεια.Ομως οσο ακομα υπαρχει αυτη η κατασταση σκοπευω να την εκμεταλλευτώ :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2020 στις 12:27 ΠΜ, Billie13 είπε

Το ίδιο είχε πάθει φίλος και την στείλαμε στη MS. Να τονισω ότι η εγγύηση είχε λήξει 6 μήνες και μας είπε το παλικάρι στο chat ότι θα μας κάνει κανονικά επισκευή.Δε ξέρω αν έπαιξε ρόλο που είδε στο  account μου καμιά δεκαριά κονσόλες και λαπτοπ που έχω κανει register και με θεωρεισε καλό πελάτη. Μίλα στο chat με MS και μπορεί να σου ξηγηθουν και σένα. 

Πήρα τηλέφωνο την Microsoft και το έπαιξα Μάρθα Βούρτση μπας και σταθώ τυχερός....

Η απάντηση τους ήταν ότι εφόσον έχει λήξει η εγγύηση, μόνο σε τεχνικό δικό μου μπορώ να την πάω....

Τους ρωτώ ότι σε αυτή την περίπτωση την πετάμε την κονσόλα εφόσον έχει λήξει η εγγύηση??? Εγώ θέλω να πληρώσω (λέμε τώρα) και να σας την στείλω για φτιαξιμο, είμαι πελάτης χρόνια....

Απάντηση.....αν θέλετε να την φτιάξετε, θα πρέπει να δώσετε 280 ευρώ!!!!!

Άκουσαν διάφορα γιατί μας κοροϊδεύουν μου φαίνεται....

Τα συμπεράσματα δικά σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, mikele13- said:

Πήρα τηλέφωνο την Microsoft και το έπαιξα Μάρθα Βούρτση μπας και σταθώ τυχερός....

Η απάντηση τους ήταν ότι εφόσον έχει λήξει η εγγύηση, μόνο σε τεχνικό δικό μου μπορώ να την πάω....

Τους ρωτώ ότι σε αυτή την περίπτωση την πετάμε την κονσόλα εφόσον έχει λήξει η εγγύηση??? Εγώ θέλω να πληρώσω (λέμε τώρα) και να σας την στείλω για φτιαξιμο, είμαι πελάτης χρόνια....

Απάντηση.....αν θέλετε να την φτιάξετε, θα πρέπει να δώσετε 280 ευρώ!!!!!

Άκουσαν διάφορα γιατί μας κοροϊδεύουν μου φαίνεται....

Τα συμπεράσματα δικά σας....

μήπως ρωτησες σε τι αναλογουν τα 280€; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Billie13 είπε

Δυστυχώς δε σου έκατσε φίλε μου. 😔😔😔

Το ήξερα ότι δεν πρόκειται να γίνει, δεν μου προκαλεί έκπληξη...

Τσαντιζομαι όμως γιατί υποτίθεται ότι είναι service και θα έπρεπε να γίνονται επισκευές, και όχι να είναι service στα λόγια...

Το να σου απαντά, δεν φτιάχνουμε επειδή είναι εκτός εγγύησης και κόψε τον λαιμό σου, πήγαινε την όπου γουστάρεις, σημαίνει ότι δεν νοιάζεται για τον πελάτη....

Τα ίδια σκατα είναι και η Sony....

2 ώρες πριν, d_gkal είπε

μήπως ρωτησες σε τι αναλογουν τα 280€; 

Για επισκευή χωρίς να ξέρουν τι ζημιά έχει, άκουσον άκουσον!!!

Έχουν ταρίφα προφανώς...

Εκεί τα άκουσε κανονικά εννοείται γιατί νομίζουν ότι είμαστε κορόιδα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...