Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Ειναι ενδιαφέρον και διαφορετικό αλλά όχι κάτι που θα σου μείνει. πχ δεν εχει την ποιότητα του dead cells

Δεν σε εχει εκνευρίσει λίγο ο χειρισμός που δεν πιάνει πάντα αυτο που θες να σημαδέψεις? Είναι το μόνο βαρύ μείον που βρίσκω

Ναι έχεις ένα ποιντ, αλλά δεν το βρίσκω game breaking που να σταματήσω το παιχνίδι ξέρεις..

είμαι στο admires warfare facility και τα puzzles αρχίζουν να χοντραίνουν (είναι puzzles based on your abilities και έτσι). Αυτό να σου πω μου τη δίνει περισσότερο καθώς είμαι πιο πολύ της mindless fun, πιου πιου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, hexenlord είπε

Ναι έχεις ένα ποιντ, αλλά δεν το βρίσκω game breaking που να σταματήσω το παιχνίδι ξέρεις..

είμαι στο admires warfare facility και τα puzzles αρχίζουν να χοντραίνουν (είναι puzzles based on your abilities και έτσι). Αυτό να σου πω μου τη δίνει περισσότερο καθώς είμαι πιο πολύ της mindless fun, πιου πιου :)

game breaking δεν είναι σίγουρα απλά είναι κάπως!

Δεν έχω φτάσει ακόμα εκεί οπότε δεν το εχω αντιμετωπίσει ακόμα. Πάντως τώρα που το ανέφερες και ενας χάρτης μου λείπει για να βγαίνει άκρη καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω το εξής θέμα:

Αγόρασα την Special Edition του RDR2 και ενώ έγινε κανονικά install, όταν βάζω το Play Disc δεν δουλεύει, δεν κάνει καν launch σαν να μην το αναγνωρίζει. 

Τι κάνω τώρα; Το πάω πίσω και μου δίνουν άλλο ή πιστωτικό ξέρω 'γω; Ή απλά κλαίω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Έχω το εξής θέμα:

Αγόρασα την Special Edition του RDR2 και ενώ έγινε κανονικά install, όταν βάζω το Play Disc δεν δουλεύει, δεν κάνει καν launch σαν να μην το αναγνωρίζει. 

Τι κάνω τώρα; Το πάω πίσω και μου δίνουν άλλο ή πιστωτικό ξέρω 'γω; Ή απλά κλαίω;

δοκίμασε να κάνεις reinstall για αρχή, θεωρητικά είναι θέμα εσωτερικού δίσκου. 

διάβασε κι αυτό

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, konstantin79 είπε

game breaking δεν είναι σίγουρα απλά είναι κάπως!

Δεν έχω φτάσει ακόμα εκεί οπότε δεν το εχω αντιμετωπίσει ακόμα. Πάντως τώρα που το ανέφερες και ενας χάρτης μου λείπει για να βγαίνει άκρη καλύτερα

Ναι, χάρτης χαλαρά χρειαζόταν. Το τελείωσα. Βρήκα μόνο 4 από τα 9 containment  units και δεν ξέρω πως/ έχω κουράγιο να πάω πίσω για backtracking. Σκέφτομαι δεύτερο playthrough αλλά και πάλι ...τόσα παιχνίδια με περιμένουν. Καλό ήταν πάντως το ευχαριστήθηκα 

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Έχω το εξής θέμα:

Αγόρασα την Special Edition του RDR2 και ενώ έγινε κανονικά install, όταν βάζω το Play Disc δεν δουλεύει, δεν κάνει καν launch σαν να μην το αναγνωρίζει. 

Τι κάνω τώρα; Το πάω πίσω και μου δίνουν άλλο ή πιστωτικό ξέρω 'γω; Ή απλά κλαίω;

1. Κοιτάς πως σίγουρα είσαι ον-λάιν και λογκντ ιν

2. τσεκάρεις χειροκίνητα να έχει το παιχνίδι update
3. αν έχει προφανώς το κανείς, αν όχι κανείς uninstall και ξανά install 

4. την ώρα που κανείς install (αν έχουμε φτάσει σε αυτό το βήμα) διαλέγεις άλλο δίσκο αν έχεις (που χου εξωτερικό) και τσεκάρεις πως είσαι σίγουρα ον-λάιν. Με αυτό το βήμα σιγουρεύεις πως αν υπάρχει update θα το κάνει αυτόματα και επίσης τσεκάρεις αν ο δίσκος που έκανες αρχικά το παιχνίδι έχει βαρέσει μπιέλα.

5. Αν τα κανείς όλα αυτά, το φορτώσεις και δεν παίζει, λογικά θα σου βγάλει ένα κωδικό σφαλματος

6. Αν όλα τα παραπάνω αποτύχουν ΚΑΙ δεν έχεις κωδικό σφάλματος παίρνεις το παιχνίδι παραμάσχαλα και πας για πουτανα-όλα ( σορρυ για το εξπρεσιον :)  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
32 minutes ago, hexenlord said:

1. Κοιτάς πως σίγουρα είσαι ον-λάιν και λογκντ ιν

Όταν είμαι logged-in μου το ξεκινάει από Game Pass. Όταν είμαι εκτός μου λέει να βάλω το δισκάκι που είναι ήδη μέσα στο tray. 

Τέρμα updated ειναι το game. 

Θα τσεκάρω σε εξωτερικό και θα ενημερώσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dskoul είπε

Μετά την παρουσίαση ...Θα έχει πολλά παιχνίδια το gamepass ...

Και η Microsoft μπαίνει δυνατά στο παιχνίδι των exclusives...

Σιγά δεν είχε και την τρομερή παρουσίαση όλο παιδικά έδειξε κυρίως όπως και το τελευταία της Sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 24/07/2020 at 12:45, Malthador said:

Θα τσεκάρω σε εξωτερικό και θα ενημερώσω. 

Το ίδιο πράγμα και σε εξωτερικό δίσκο, είναι λες και δεν αναγνωρίζεται το δισκάκι, παρόλο που γίνεται installed κανονικά. 

Την Δευτέρα θα το γυρίσω πίσω για να πάρω πιστωτικό ή για να μου το αλλάξουν. 

---------------------

In other news, είχα αναφέρει παλιότερα ότι το Streaming app στο Android δεν καταδεχόταν να παίξει λόγω ταχύτητας, αλλά τελικά έπαιξε. 

Streamάρει τέλεια με την κονσόλα και το κινητό συνδεδεμένα σε 2,4 Ghz δίκτυο, αλλά στο 4G δυσκολεύεται πολύ. Αν συνδέσω την κονσόλα στο router παίζει να δουλέψει σε 4G; Το έχει δοκιμάσει κανείς; Να μην έχω και μεγάλες απαιτήσεις στην 24αρα του εξοχικού, αλλά να την κάνω 50αρα αν πρόκειται να παίξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Το ίδιο πράγμα και σε εξωτερικό δίσκο, είναι λες και δεν αναγνωρίζεται το δισκάκι, παρόλο που γίνεται installed κανονικά. 

Την Δευτέρα θα το γυρίσω πίσω για να πάρω πιστωτικό ή για να μου το αλλάξουν. 

---------------------

In other news, είχα αναφέρει παλιότερα ότι το Streaming app στο Android δεν καταδεχόταν να παίξει λόγω ταχύτητας, αλλά τελικά έπαιξε. 

Streamάρει τέλεια με την κονσόλα και το κινητό συνδεδεμένα σε 2,4 Ghz δίκτυο, αλλά στο 4G δυσκολεύεται πολύ. Αν συνδέσω την κονσόλα στο router παίζει να δουλέψει σε 4G; Το έχει δοκιμάσει κανείς; Στην έχω και μεγάλες απαιτήσεις στην 24αρα του εξοχικού, αλλά να την κάνω 50αρα αν πρόκειται να παίξει. 

Όχι, το πρόβλημα δεν είναι το 4g αλλά το upload της γραμμής σου. Αν συνδέσεις την κονσόλα στο κινητό (hotspot) θα παίζεις άνετα αν έχεις καλό σήμα. Ο περιορισμός είναι στο upload της 24αρας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Malthador είπε

Το ίδιο πράγμα και σε εξωτερικό δίσκο, είναι λες και δεν αναγνωρίζεται το δισκάκι, παρόλο που γίνεται installed κανονικά. 

Την Δευτέρα θα το γυρίσω πίσω για να πάρω πιστωτικό ή για να μου το αλλάξουν. 

---------------------

In other news, είχα αναφέρει παλιότερα ότι το Streaming app στο Android δεν καταδεχόταν να παίξει λόγω ταχύτητας, αλλά τελικά έπαιξε. 

Streamάρει τέλεια με την κονσόλα και το κινητό συνδεδεμένα σε 2,4 Ghz δίκτυο, αλλά στο 4G δυσκολεύεται πολύ. Αν συνδέσω την κονσόλα στο router παίζει να δουλέψει σε 4G; Το έχει δοκιμάσει κανείς; Στην έχω και μεγάλες απαιτήσεις στην 24αρα του εξοχικού, αλλά να την κάνω 50αρα αν πρόκειται να παίξει. 

Για αρχή κάνε ένα speedtest στο 4g στο σημείο που έχεις πρόβλημα για να δούμε τι ταχύτητα πιάνεις. 4g δεν σημαίνει αυτόματα μεγάλες ταχύτητες. 

Επίσης εκεί που έχεις την κονσόλα τι πακέτο έχεις; ADSL ή VDSL; 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/7/2020 στις 10:28 ΠΜ, Mr_Terror είπε

Αστο λιγο εκτος ρευματος.Αν δεν εχει αποτελεσμα και εισαι εντος εγγυησης μιλα με ms.

Δυστυχώς τίποτα δεν λειτούργησε ότι και αν κάνω ενώ ανοίγει θεωρητικά δεν δίνει εικόνα....είμαι εκτός εγγύησης  δυστυχώς αλλά θέλω να μιλήσω κ με μς να δω τι θα πει...αν κάνεις έχει παρόμοια εμπειρία ας βοηθήσει ευχαριστώ παίδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Σιγά δεν είχε και την τρομερή παρουσίαση όλο παιδικά έδειξε κυρίως όπως και το τελευταία της Sony

Εξαρτάται τι παίζεις

Halo

State of decay

Fortza

Stalker

Medium

Fable 

 

Αν τα δω (που θα τα δω) στο gamepass άξιζαν τα λεφτά που έχω δώσει ως τώρα και με το παραπάνω. Αν εσύ τώρα θεωρείς ότι δεν αξίζει ....μην ανανεώσεις το gamepass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, babis13 είπε

Δυστυχώς τίποτα δεν λειτούργησε ότι και αν κάνω ενώ ανοίγει θεωρητικά δεν δίνει εικόνα....είμαι εκτός εγγύησης  δυστυχώς αλλά θέλω να μιλήσω κ με μς να δω τι θα πει...αν κάνεις έχει παρόμοια εμπειρία ας βοηθήσει ευχαριστώ παίδες 

Υπαρχει πιθανοτητα να χαλασε το κυκλωμα που ειναι υπευθυνο για την εικονα.Ειναι μια βλαβη που το παθαινουν τα χβοχ.Αυτο αλλαζει επισκευαζεται αλλα εννοειτε πρεπει να γινει διαγνωση απο τεχνικο που επισκευαζει κονσολες.Ναι μιλα και με την ms να δεις τι θα σου πουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/7/2020 στις 1:10 ΠΜ, babis13 είπε

Παίδες καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα,λόγω δουλειάς είχα κάνα μήνα να ανοίξω το xbox one s μου και λέω να το ανοίξω να κάνει καμία αναβάθμιση κλπ κλπ,το ανοίγω και δεν με αφήνει να κάνω sign in,λέω θα έχει φάει σκάλωμα ας κάνω restart και μετά ενώ το λαμπάκι είναι ανοιχτό της κονσόλας το χειριστήριο αναβοσβηνει και δεν δίνει καθόλου εικόνα,άλλαξα το hdmi,έβγαλα το ρεύμα και πάτησα το power κάνα λεπτό και κανένα αποτέλεσμα αν έχει κάποιος καμία ιδέα ας βοηθήσει

Συνήθως το πρόβλημα είναι στο HDMI Retimer IC. Θέλει αλλαγή, αλλά τη διάγνωση πρέπει να την κάνει ένας καλός ηλεκτρονικός από κοντά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από xbox insider system update μου ενώ τελείωσε το update μου βγάζει συνεχώς αυτό το μήνυμα.

20200725-160141.jpg

 

Όσες φορές και να πατήσω "try again" είναι σαν να μην το πατάω και μπορώ μόνο να πάω στο μενού της κονσόλας ofline.

 

Καμία πρόταση?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...