Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 951
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια!Σε λιγες μερες παιρνω το pc στα χερια μου κ μετα απο 10 χρονια θα ξαναρχισω να παιζω WoW!Μηπως μπορει καποιος να μου πει μια Ελληνικη Guild ωστε να εχω παρεα κ βοηθεια?Ευχαριστω πολυ

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εδώ βλέπεις μερικά ελληνικά guild, τους server και το progress τους, 

οι O M E G A στον Twisting Nether είναι αξιόλογοι

https://www.wowprogress.com/?faction=&raids_week=&lang=el&class=&spec=

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ απλό, όποιος δεν θέλει σταματάει ανά πάσα στιγμή να παίζει WoW. όπως και οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι.

Αν κάνουν τις αλλαγές που έχουν αναγγείλει θα διασκεδάσω ακόμα πιο όμορφα παίζοντας από ότι τώρα.

Κανείς δεν παίζει με το ζόρι, εγώ είμαι gamer 20 χρόνια γιατί με διασκεδάζει η ενασχόληση με αυτό.

Waiting for Diablo IV and a WoW with changes!

Enjoy the gaming experience of the games you prefer!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, unameit είπε

εδώ βλέπεις μερικά ελληνικά guild, τους server και το progress τους, 

οι O M E G A στον Twisting Nether είναι αξιόλογοι

https://www.wowprogress.com/?faction=&raids_week=&lang=el&class=&spec=

Πολυ ενδιαφέρον. Συγχαρητηρια στους βρομοποδαρους horde των omega, δεν ειχα δει τι εκαναν bfa και εχουν κανει σπουδαία πρόοδο,  δειτε το και στο raider.io

https://raider.io/guilds/eu/twisting-nether/O M E G A

Alliance?  εχει αδειασει το  Darksorrow / Genjuros / Neptulon  shard ?

Επεξ/σία από altair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά, αντί να γενικολογούμε, μπορούμε να καταλάβουμε ότι ο καθένας έχει την άποψή του; Αν δεν αρέσει σε κάποιον κάτι, δικαίωμά του. Από εκεί και πέρα, κανείς δεν μπορεί να θεωρεί ότι η άποψή του είναι και η σωστή για όλους.

Κατά την άποψή μου, το expansion φαίνεται καλό, και καλά κάνουν να διορθώσουν πράγματα που έκαναν λάθος στο παρελθόν. Δεν χρειάζεται συνέχεια να προσθέτουν νέα συστήματα.

Όσο για την γκρίνια για τα 60 level είναι κάτι που το ζητάει καιρό το community, όπως και άλλα πράγματα. Αν δεν σας αρέσει, είναι ακριβώς αυτό, άποψή σας. Εμένα πχ μου αρέσει. Αυτή η ειρωνία που υπάρχει εδώ μέσα δεν είναι ωραία.

Ακούω "το τραβάνε μέχρι αηδίας το παιχνίδι". Τι ακριβώς θέλετε να κάνουν; να κλείσουν τους σέρβερ για να φτιάξουν κάτι άλλο; μπορείτε να το κάνετε uninstall και είναι το ίδιο πράγμα, και εγώ που θέλω να το παίξω για καιρό ακόμα θα μπορώ να το κάνω. Γιατί να επιβληθεί κάτι που θέλετε εσείς δηλαδή;

Από το να υπάρχει γκρίνια όλη την ώρα, μπορείτε απλά να παίξετε κάτι άλλο. Πολύ απλό.

Επεξ/σία από Xentimus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Xentimus είπε

Γενικά, αντί να γενικολογούμε, μπορούμε να καταλάβουμε ότι ο καθένας έχει την άποψή του; Αν δεν αρέσει σε κάποιον κάτι, δικαίωμά του. Από εκεί και πέρα, κανείς δεν μπορεί να θεωρεί ότι η άποψή του είναι και η σωστή για όλους.

Κατά την άποψή μου, το expansion φαίνεται καλό, και καλά κάνουν να διορθώσουν πράγματα που έκαναν λάθος στο παρελθόν. Δεν χρειάζεται συνέχεια να προσθέτουν νέα συστήματα.

Όσο για την γκρίνια για τα 60 level είναι κάτι που το ζητάει καιρό το community, όπως και άλλα πράγματα. Αν δεν σας αρέσει, είναι ακριβώς αυτό, άποψή σας. Εμένα πχ μου αρέσει. Αυτή η ειρωνία που υπάρχει εδώ μέσα δεν είναι ωραία.

Ακούω "το τραβάνε μέχρι αηδίας το παιχνίδι". Τι ακριβώς θέλετε να κάνουν; να κλείσουν τους σέρβερ για να φτιάξουν κάτι άλλο; μπορείτε να το κάνετε uninstall και είναι το ίδιο πράγμα, και εγώ που θέλω να το παίξω για καιρό ακόμα θα μπορώ να το κάνω. Γιατί να επιβληθεί κάτι που θέλετε εσείς δηλαδή;

Από το να υπάρχει γκρίνια όλη την ώρα, μπορείτε απλά να παίξετε κάτι άλλο. Πολύ απλό.

Ζηταγε το community στο επομενο expansion τα level να γυρισουν σε level 50 και 60?Πως,που,ποτε?

Εγω αυτο που εβλεπα να αναφερουν απο το community στην πραξη ειναι οτι εχουν κουραστει να αλλαζει συνεχεια το damage/health συστημα.

Επισης δεν ειναι οτι τωρα με το BFA υπηρχε κραξιμο απο το community.Cataclysm,Pandaria και φυσικα Warlords of Draenor,υπηρχε τεραστιο κραξιμο.

Αρα με λιγα λογια ποια ακριβως πραγματα διορθωνουν?Αυτα που καθε φορα κακως βαζουν μονοι τους?

Το community εχει ζητησει εδω και ποσα χρονια Warcraft 4 και η Blizzard τους εχει δωσει το μεσαιο δακτυλο.

Επισης το community εχει ζητησει Warcraft 2 ή αλλο mmo και επισης η Blizzard τους εχει δωσει μεσαιο δακτυλο.

Τι παει να πει σε οσους δεν αρεσει καντε το uninstall,τι ''αποψη''ειναι αυτη?

Εσυ δηλαδη ειδες το community να ειναι χαρουμενο με το συνδρομητικο μοντελο του Wow(που δεν εχει γινει η παραμικρη μειωση τιμης)ή που καθε 2χρονια πρεπει να πληρωνει και το expansion 40ευρω?

https://eu.shop.battle.net/en-us/product/world-of-warcraft-shadowlands

Εγω βλεπω καθε χρονο ολο και λιγοτερος κοσμος να το παιζει το παιχνιδι. Ολως τυχαιως βγηκε το Wow Classic και το Retail το παρατησαν απαντες.

Η γκρινια λοιπον ολη την ωρα που λες και εσυ,εχει ξεκινησει ολως τυχαιως απο το Cataclysm(με το τοτε LFR και το Deathwing),δεν ειναι κατι το καινουργιο.

Και ασε το τι γραφουμε εδω.Δες στο προσφατο cinematic στα σχολια απο κατω ποσο''ζεστα''το εχει παρει ο κοσμος το νεο expansion(ολως τυχαιως ειναι και το πρωτο cinematic που εχει τοσα dislikes).

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι σε όσους αρέσει το παιχνίδι δεν κάθονται να φωνάζουν στα forum, παρά μόνο όσοι δεν τους αρέσει. Οπότε φυσικά και θα φαίνονται αυτοί στα posts.

Το community επίσης ζήτησε classic και το πήρε, δεν σημαίνει κάτι που δεν έχουν υλοποιηθεί τα πάντα που έχουν ζητηθεί. Και ναι έχει ζητηθεί να γίνει κάτι με τα lvl, πια 120 levels είναι πάρα πολλά και ανούσια. Δεν υπάρχει λόγος να είναι τόσα.

Επίσης, προτιμώ να έχω subscription στο παιχνίδι παρά να έχει γεμίσει bots, και P2W content.

Γι'αυτό και τα δύο καλύτερα MMO αυτή την στιγμή είναι το FFXIV και το WoW, και από κόσμο αλλά και από content. Τα ESO, GW2 κλπ, που είναι B2P, είναι αρκετά πίσω σε πράγματα που μπορείς να κάνεις. Δεν θα μιλήσω καν για "F2P" του στυλ Archeage, BDO κλπ που το P2W πάει σύννεφο. Αν έχεις παίξει κάποιο από αυτά, καταλαβαίνεις τι λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ζηταγε το community στο επομενο expansion τα level να γυρισουν σε level 50 και 60?Πως,που,ποτε?

Εγω αυτο που εβλεπα να αναφερουν απο το community στην πραξη ειναι οτι εχουν κουραστει να αλλαζει συνεχεια το damage/health συστημα.

Επισης δεν ειναι οτι τωρα με το BFA υπηρχε κραξιμο απο το community.Cataclysm,Pandaria και φυσικα Warlords of Draenor,υπηρχε τεραστιο κραξιμο.

Αρα με λιγα λογια ποια ακριβως πραγματα διορθωνουν?Αυτα που καθε φορα κακως βαζουν μονοι τους?

Το community εχει ζητησει εδω και ποσα χρονια Warcraft 4 και η Blizzard τους εχει δωσει το μεσαιο δακτυλο.

Επισης το community εχει ζητησει Warcraft 2 ή αλλο mmo και επισης η Blizzard τους εχει δωσει μεσαιο δακτυλο.

Τι παει να πει σε οσους δεν αρεσει καντε το uninstall,τι ''αποψη''ειναι αυτη?

Εσυ δηλαδη ειδες το community να ειναι χαρουμενο με το συνδρομητικο μοντελο του Wow(που δεν εχει γινει η παραμικρη μειωση τιμης)ή που καθε 2χρονια πρεπει να πληρωνει και το expansion 40ευρω?

https://eu.shop.battle.net/en-us/product/world-of-warcraft-shadowlands

Εγω βλεπω καθε χρονο ολο και λιγοτερος κοσμος να το παιζει το παιχνιδι. Ολως τυχαιως βγηκε το Wow Classic και το Retail το παρατησαν απαντες.

Η γκρινια λοιπον ολη την ωρα που λες και εσυ,εχει ξεκινησει ολως τυχαιως απο το Cataclysm(με το τοτε LFR και το Deathwing),δεν ειναι κατι το καινουργιο.

Και ασε το τι γραφουμε εδω.Δες στο προσφατο cinematic στα σχολια απο κατω ποσο''ζεστα''το εχει παρει ο κοσμος το νεο expansion(ολως τυχαιως ειναι και το πρωτο cinematic που εχει τοσα dislikes).

Τουλαχιστον τωρα υποστηριζεις αυτα που ελεγα πριν απο 1-2 χρονια. Συμφωνω ξανα μαζι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Τουλαχιστον τωρα υποστηριζεις αυτα που ελεγα πριν απο 1-2 χρονια. Συμφωνω ξανα μαζι σου.

Πριν 2χρονια ειχαμε ενα απο τα καλυτερα expansion ομως(το Legion),ουτε BFA περιμεναμε οτι θα βγει σε αυτη την κατασταση μετα απο αυτο.

Και δεν ειναι μονο για το Wow που πεφτει κραξιμο φυσικα(ειδαμε πχ περυσι τι εγινε ολως τυχαιως με την προηγουμενη Blizzcon). Και στα αλλα παιχνιδια υπαρχει αναλογο κλιμα ''γκρινιας''.

Οταν αλλαζουν οι καιροι ετσι ξαφνικα,αλλαζουν και οι αποψεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρόβλημα δεν είναι το game, ή οποιαδήποτε άλλη "ασχολία" εκεί έξω, άλλα η νοοτροπία πως ο κόσμος , η εταιρεία, η ομάδα,  κλπ, σε χρωστάνε κάτι.

Κανείς δεν σου χρωστάει απολύτως τίποτα.

Δεν έχεις υπογράψει σύμβαση ατέρμονης ικανοποίησης επιθυμιών με κανέναν.

Αν κάτι δεν σε ικανοποιεί πλέον,  πας παρακάτω.

Κάντε επιτέλους μια υπέρβαση στην αντίληψη που έχετε για τα πράματα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το community του WoW από αρχαιοτάτων χρόνων, απλά κράζει και δεν ξέρει τι θέλει.
Και από TBC σε Wrath έκραζαν όλοι γτ είχε το lfg.
Επίσης άλλα γλέντια για το Classic που δεν ξέρουν αν θέλουν TBC ή Classic+

Τώρα για το expansion οι περισσότεροι έχουν δει με καλό μάτι τις αλλαγές, αλλά φυσικά φωνάζουν και όλας γιατί τα "αυτονόητα" τα άργησαν τόσο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειναι μονο το community του Wow. Ολα αυτα τα δημοφιλη online παιχνιδια καλως ή κακως βασιζονται στο feedback που θα μαζεψουν απο τον κοσμο.

Κοινως το κραξιμο ειναι υποχρεωτικο,ειδικα σε παιχνιδια που υποστηριζονται και για ποσα χρονια οπως το Wow.

 

 

6 ώρες πριν, unameit είπε

Το πρόβλημα δεν είναι το game, ή οποιαδήποτε άλλη "ασχολία" εκεί έξω, άλλα η νοοτροπία πως ο κόσμος , η εταιρεία, η ομάδα,  κλπ, σε χρωστάνε κάτι.

Κανείς δεν σου χρωστάει απολύτως τίποτα.

Δεν έχεις υπογράψει σύμβαση ατέρμονης ικανοποίησης επιθυμιών με κανέναν.

Αν κάτι δεν σε ικανοποιεί πλέον,  πας παρακάτω.

Κάντε επιτέλους μια υπέρβαση στην αντίληψη που έχετε για τα πράματα.

Τι ασχετα πραγματα ειναι αυτα που γραφεις αγαπητε?Αν κατι δεν σε ικανοποιει,προφανως και θα κανεις παραπονο ξερεις γιατι?Γιατι το πληρωνεις το παιχνιδι/expansion και σαν καταναλωτης εχεις δικαιωμα να ασκεις κριτικη στην εταιρεια. Το ιδιο φυσικα ισχυει και σε αλλα προιοντα(μιας και το σχολιο σου ηταν γενικο).Τουλαχιστον στην περιπτωση μου αυτο ισχυει.Δεν ειναι οτι εχω αφησει το Wow εδω και ποσα χρονια και ειπα να κραξω οπως κανουν πολλοι σε Youtube/IGN.

Αν πηγαιναμε με την πιο πανω νοοτροπια,ακομα τα garison του WoD θα ειχαμε.....

Απο ποιους θα παρει το feedback η εταιρεια,τι να κρατησει και τι να αλλαξει?Απο αυτους που συνεχιζουν να τους ενδιαφερει το παιχνιδι και να το πληρωνουν ή απο αυτους που το εχουν αφησει και παιζουν κατι αλλο?

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για καλόπιστη κριτική , feedback and suggestions, στη φόρμα επικοινωνίας τους.

Από κει και πέρα οι αέναες αναρτήσεις και τα υπεράριθμα posts, των «Attention Whore» με «Little Bitch Syndrome»,

σε forum και blogs, δεν αφορούν κανέναν και κουράζουν.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...