Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 4 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως το βρετανικό studio Playground που φτιάχνει το Horizon (το Motorsport φτιάχνεται από την Turn 10 στα κεντρικά της Microsoft στις ΗΠΑ), προσλαμβάνει προσωπικό βλέπω εδώ και μήνες. Που σημαίνει ότι το FH5 είναι σε εξέλιξη, αλλά όχι έτοιμο. Δεν έχει ακουστεί πάντως ποιο αναμένεται να βγει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά από κράξιμο στο forum τους, και μετά από 2 εβδομάδες και.... 3-4 tickets στο support ότι θα τους κράζω στο reddit, Facebook, Twitter μέχρι να μ δώσουν πίσω ότι ειχα γτ δεν φταίω εγώ που το cloud τους είναι γτπ καβαλα, σήμερα ήρθε mail με όλα μου τα αυτοκίνητα, spins, skins, κόρνες κτλπ. Μονο το map και το progression πρέπει να ξανακάνω στην ουσία, κάτι είναι και αυτό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω επειδή δεν έχω ιδέα, αξίζει σαν game ακόμα; Είδα πως το δίνει free με το xbox gamepass for pc, τη standard edition. Έχω 3 μήνες δωρεάν, οπότε λέω να το ενεργοποιήσω. Έχει θέματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
50 λεπτά πριν, Delijohn είπε

Παιδιά να ρωτήσω επειδή δεν έχω ιδέα, αξίζει σαν game ακόμα; Είδα πως το δίνει free με το xbox gamepass for pc, τη standard edition. Έχω 3 μήνες δωρεάν, οπότε λέω να το ενεργοποιήσω. Έχει θέματα;

Αναλόγως αν σου αρέσει το arcade στυλ. Από γραφικά πάντως είναι πολύ καλό. Διαφορετικά το Game Pass έχει το Dirt Rally 2.0 και την F1 2018 (ναι ξέρω είναι δύο χρόνια παλιό αλλά η F1 κατά 99% ίδια είναι και τώρα, δεν έχει αλλάξει κάτι σημαντικό σε κανονισμούς)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το gamepass θα παίζεις μια χαρά, μην κάνεις το λάθος και το αγοράσεις μόνο, και ειδικά την ultimate έκδοση! Είναι σαν να πετάς τα λεφτά σ από το μπαλκονι, δεν πρόκειται να κάνεις καν launch το game από τα bugs. Είναι το γνωστό εδώ και ένα χρόνο “activation hang” bug που δεν αναγνωρίζουν οι σερβερ ότι έχεις αγοράσει το game.

Ps. Κάνε και τα saves σου back up.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αναλόγως αν σου αρέσει το arcade στυλ. Από γραφικά πάντως είναι πολύ καλό. Διαφορετικά το Game Pass έχει το Dirt Rally 2.0 και την F1 2018 (ναι ξέρω είναι δύο χρόνια παλιό αλλά η F1 κατά 99% ίδια είναι και τώρα, δεν έχει αλλάξει κάτι σημαντικό σε κανονισμούς)..

έχω το wrc7 στο steam, αλλά ήθελα κάτι πιο χαλαρό.. είπα να το δοκιμάσω μια και το'χω free (f1 αγαπώ, αλλά την έχει βαρεθεί η ψυχή μου)

8 λεπτά πριν, Metaksas είπε

Με το gamepass θα παίζεις μια χαρά, μην κάνεις το λάθος και το αγοράσεις μόνο, και ειδικά την ultimate έκδοση! Είναι σαν να πετάς τα λεφτά σ από το μπαλκονι, δεν πρόκειται να κάνεις καν launch το game από τα bugs. Είναι το γνωστό εδώ και ένα χρόνο “activation hang” bug που δεν αναγνωρίζουν οι σερβερ ότι έχεις αγοράσει το game.

Ps. Κάνε και τα saves σου back up.

κατάλαβα.. βάζω να το κατεβάσω τώρα και βλέπουμε.. θα σας πω εντός ολίγου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Metaksas είπε

Με το gamepass θα παίζεις μια χαρά, μην κάνεις το λάθος και το αγοράσεις μόνο, και ειδικά την ultimate έκδοση! Είναι σαν να πετάς τα λεφτά σ από το μπαλκονι, δεν πρόκειται να κάνεις καν launch το game από τα bugs. Είναι το γνωστό εδώ και ένα χρόνο “activation hang” bug που δεν αναγνωρίζουν οι σερβερ ότι έχεις αγοράσει το game.

Ps. Κάνε και τα saves σου back up.

Κι εγώ έπαιξα 3 μήνες το standard από το Game Pass και μετά αγόρασα το Ultimate σε προσφορά. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα ως τώρα.

Ίσως να περιμένετε πρώτα να λήξει το game pass, να σβήσετε το "παλιό" FH4 από το PC και μετά αφού το αγοράσετε να το κατεβάστε όλο πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φύγαμε λέω, πάμε για δωρεάν δοκιμή. Βλέπω μέγεθος, λέω καλά είμαστε... έχω άλλωστε κανονίσει έναν καφέ.

image.png.351b63274010bc12b0119ba43f93fd16.png

Βάζω να κατεβάσω και βλέπω αυτό:

image.png.b4aaa05b122f967a7a4021bcaf42651e.png

 

ωραία λέω.. 😒

Γυρνάω και το τρέχω. Τη πρώτη φορά, νεκρό. Τη δεύτερη έφτασα στα settings. Σκάει.. Τη τρίτη, πέρασα τα settings, δεν έτρεξε όμως. Τέταρτη, σκάει ενώ οδηγούσα. Πέμπτη, τρέχω το εισαγωγικό. Σκάει στο τέλος. Έκτη, πάω και τρέχω και το πρώτο αγώνα... και στο τέλος της έκτης φοράς, γίνεται αυτό:

https://streamable.com/37amr9
τόσο προβληματικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισίως το παιχνίδι έφτασε στο "τέλος" του.  Άξιζε τα ευρώ που έδωσα (60€ μαζί με το 3 ultimate και τα δύο)

Εξήγηση για να μη γίνει παρεξήγηση. 

Έπαιξα ότι αγώνα, pr stunt και ότι άλλο υπάρχει στους χάρτες (1 η μεγάλη Βρετανία και 2 τα νησί+Lego)

 

Πέρα απ' το eliminator το μόνο που έχω να κάνω είναι το forzathon festival. Σε μια 2 ημέρες φτάνω άνετα στο 80% κάθε εποχής, απ' όπου και θα παίρνω τα αυτοκίνητα που θα δίνει. 

 

Ένα achievement έμεινε μόνο (εύκολο απλά θέλει χρόνο) να πάρω. 168 στα 169 είμαι αυτή τη στιγμή. 

 

 

Πριν λίγες ημέρες ξεκίνησα το 3(θα το πάω χαλαρά) το οποίο φαίνεται πιο racing game, το 4 είναι ΤΕΡΜΑ arcade. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά βρήκα τι μου δημιουργούσε τα σκασίματα. Έκλεισα 2-3 υπηρεσίες που φταίνε όπως nahimic audio, nvidia shadow και msi afterburner. Βαρέθηκα να κάτσω να ψάχνω τι απ'όλα ήταν το αγκάθι, αλλά χθες και σήμερα το έλιωσα γύρω στις 10 ώρες και πήγαινε τέλεια.. ούτε framedrops, ούτε τίποτα. Άψογο. Μ'αρέσει και η μουσικούλα που έχει. Για να δούμε πόσο γρήγορα θα πέσει η καμπύλη του ενδιαφέροντος... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

Θα αργησεις να το βαρεθείς. 

Έχει τόσα πολλά να κάνεις που δε θα ξενερώσεις. 

το μόνο που με ξενέρωσε λίγο προς το παρόν, είναι ότι μου χάρισε (δεν έχω καταλάβει γιατί) ήδη αρκετά αμάξια... π.χ. αντί για 1-2 (αυτά που διαλέγεις στους πρώτους αγώνες), έχω ήδη 10-15 και μπορώ να τα αλλάζω και να τα φτιάχνω ήδη.. πχ δεν ήθελα να έχω το zonda εξαρχής (παράδειγμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...