Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 4 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, AntonisKo είπε

Το 3 τι λέει?

Το έβγαλαν οffer στα 20€.

Με 20€ παίζεις 4-5 μήνες το 4 (1€ ο πρώτος μήνας), μέσω του xbox game pass for pc (προφανώς έχει κι άλλα παιχνίδια δωρεάν το πακέτο).

Θα δώσεις 20άρικο για παιχνίδι του 2016 κι ενώ του χρόνου θα βγει το 5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, AntonisKo είπε

Το 3 τι λέει?

Το έβγαλαν οffer στα 20€.

Αν ειναι 20Ε η ulti, και σου αρεσε πολυ το 4, το χτυπας με κλειστα ματια. Απειρες ωρες διασκεδασης και 2 απο τα καλυτερα dlc ever.

ΥΓ. Του χρονου δεν βγαινει το 5. Το horizon 5 παει για 2023 συμφωνα με εκτιμησεις. Καποια στιγμη του χρονου θα βγει το forza motorsport (το 8 στην ουσια, απλα κανουν reboοt του ονοματος) που δεν εχει ιδιαιτερη σχεση με το horizon (ειναι πολυ πιο sim, σε σχεση με το horizon).

Επεξ/σία από hexenlord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, AntonisKo said:

Το 3 τι λέει?

Το έβγαλαν οffer στα 20€.

Πολύ πιο δύσκολο από το 4. Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω. 

Στο 4 έχω πολλές ώρες gameplay, με το 3 δεν ασχολήθηκα πάρα πολύ. 

Όμως θα το συνεχίσω κάποια στιγμή, καθώς στο 4 πέρα από eliminator και τις εβδομαδιαίες seasons δεν έχω να κάνω κάτι άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Πολύ πιο δύσκολο από το 4. Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω. 

Στο 4 έχω πολλές ώρες gameplay, με το 3 δεν ασχολήθηκα πάρα πολύ. 

καθώς στο 4 πέρα από eliminator και τις εβδομαδιαίες seasons δεν έχω να κάνω κάτι άλλο. 

Σε ίδια φάση είμαι και εγώ, γι αυτό ρώτησα.

δεν ξετρελάθηκα με το παιχνίδι, περνάς ευχάριστα όμως και δεν εχω και κατι αλλο να ασχοληθώ αυτήν την περίοδο γι αυτό το σκέφτομαι για το 3.

Το Motorsport τι λέει? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξε το 3, προσωπικά το θεωρώ πιο real σε σχέση με το 4. Για αυτό είναι και πιο δυσκολο.

Πρώτο και Τελευταίο motorsport που ασχολήθηκα ήταν το 4 (στο 360) και αυτό όχι πολύ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το motorsport γενικά δεν αξίζει γιατί δεν κάνει καλά το βασικό του στοιχείο, το racing.

Ανύπαρκτα penalties, δεν προωθεί καθαρούς αγώνες.

Κάκιστο matchmaking χωρίς ranking, ούτε safety rating.

Δεν υπάρχει καν qualifying και διαφορετικά λάστιχα, ούτε πραγματική φθορά στα λάστιχα, άσχετα που υπάρχει mode με υποχρεωτικό pit stop.

Οι κλάσεις είναι αρκετά unbalanced με ξεκάθαρο meta που σε αναγκάζει να χρησιμοποιήσεις μόνο 1-2 αυτοκίνητα σε κάθε κατηγορία αν θες να τα πας καλά, χώρια που τα περισσότερα classes δεν μαζεύουν κόσμο.

Και εν τέλει το handling δεν είναι και τπτ το ιδιαίτερο.

Πραγματικά αν θέλει κάποιος racing σε πίστα που να μην είναι φουλ simulator, ή να χρειάζεται να έχει γνώσεις για setup το gt sport είναι μονόδρομος. Το μόνο κακό είναι ότι θέλει PS4.

Αλλιώς περιμένουμε το επόμενο motorsport που αναμένεται να βγει κοντά στην κυκλοφορία της κονσόλας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, just getting started είπε

Το motorsport γενικά δεν αξίζει γιατί δεν κάνει καλά το βασικό του στοιχείο, το racing.

Ανύπαρκτα penalties, δεν προωθεί καθαρούς αγώνες.

Κάκιστο matchmaking χωρίς ranking, ούτε safety rating.

Δεν υπάρχει καν qualifying και διαφορετικά λάστιχα, ούτε πραγματική φθορά στα λάστιχα, άσχετα που υπάρχει mode με υποχρεωτικό pit stop.

Οι κλάσεις είναι αρκετά unbalanced με ξεκάθαρο meta που σε αναγκάζει να χρησιμοποιήσεις μόνο 1-2 αυτοκίνητα σε κάθε κατηγορία αν θες να τα πας καλά, χώρια που τα περισσότερα classes δεν μαζεύουν κόσμο.

Και εν τέλει το handling δεν είναι και τπτ το ιδιαίτερο.

Πραγματικά αν θέλει κάποιος racing σε πίστα που να μην είναι φουλ simulator, ή να χρειάζεται να έχει γνώσεις για setup το gt sport είναι μονόδρομος. Το μόνο κακό είναι ότι θέλει PS4.

Αλλιώς περιμένουμε το επόμενο motorsport που αναμένεται να βγει κοντά στην κυκλοφορία της κονσόλας

GT sport το έχω δίπλα στο ps4 pro και παίζω με κάθισμα και G29.

To forza το θέλω για κάτι πιο χαλαρό.

Αυτά που λες για το Motorsport μου φαίνονται τελείως αποτρεπτικά, το έχουν και στα 79€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/8/2020 στις 10:02 ΜΜ, AntonisKo είπε

Το 3 τι λέει?

Το έβγαλαν οffer στα 20€.

https://www.cdkeys.com/forza-horizon-3-xbox-one-digital-code

Επεξ/σία από Delijohn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, just getting started είπε

49.99 φαίνεται εμένα πάντως, όχι ότι καίγομαι κιόλας ένα χρόνο που το έπαιζα τώρα μέσω game pass έχω βαρεθεί λίγο

Ναι ο φίλος εννοεί 20ε αναβάθμιση σε ultimate αν έχεις ήδη το basic game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, just getting started said:

49.99 φαίνεται εμένα πάντως, όχι ότι καίγομαι κιόλας ένα χρόνο που το έπαιζα τώρα μέσω game pass έχω βαρεθεί λίγο

Έχεις παίξει το νησί και τα Lego; 

Σίγουρα αξίζουν και τα 2, αν και δεν έχουν μεγάλη διάρκεια. 

Επίσης στην ultimate έχεις όλα τα car packs. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...