Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος θα περίμενε ότι ένα βήμα πριν την απόκτηση της πλατίνας θα μου χάλαγε το PC . Το παιχνίδι θα μείνει αξέχαστο για τα γεγονός ότι μου τσιτωσε τα νεύρα σε δύο βδομάδες 😛

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις πέρασα και τον owl και χωρίς να χρειαστεί resurrect και με 2 potions ακόμη , ήξερα οτι τον είχα αλλα κάθε φορά τα χάλαγα στο timming

Υ.Γ : Ρεκόρ μεχρι στιγμής με single player παιχνίδ 91 ωρες and counting :P , και ακόμη δεν έχω τελειώσει

Υ.Γ 2 : Μόλις πέρασα και τον 2ο monk και έπιασα και τον ταύρο απο τα κέρατα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ilos χωρις να κανεις spoil, γινεται να παιξω μονο με stat points χωρις να παρω κανενα point απο το skill tree? ή αναγκαστικα πρεπει να κανεις spend xp σε skill points?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, zeke είπε

@ilos χωρις να κανεις spoil, γινεται να παιξω μονο με stat points χωρις να παρω κανενα point απο το skill tree? ή αναγκαστικα πρεπει να κανεις spend xp σε skill points?

Θες να κάνεις challenge run? Δεν υπάρχουν stats, vit και posture ανεβάζεις από τα beads. Επίσης βρίσκεις και τα gourds για να ανεβάσεις estus uses. Κάποια skills είναι vital (mikiri), άλλα QoL improvements (px καλύτερο stealth, life gain με deathblows ή το shinobi eyes για το mikiri) ενώ τα περισσότερα δεν έχουν μεγάλο impact. Εγώ για πρώτο walk δε θα έπαιζα χωρίς mikiri πάντως, αν θέλεις κάτι challenging για αρχή παίξε κανονικά και απλά ενεργοποίησε την demon bell.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ilos είπε

Θες να κάνεις challenge run? Δεν υπάρχουν stats, vit και posture ανεβάζεις από τα beads. Επίσης βρίσκεις και τα gourds για να ανεβάσεις estus uses. Κάποια skills είναι vital (mikiri), άλλα QoL improvements (px καλύτερο stealth, life gain με deathblows ή το shinobi eyes για το mikiri) ενώ τα περισσότερα δεν έχουν μεγάλο impact. Εγώ για πρώτο walk δε θα έπαιζα χωρίς mikiri πάντως, αν θέλεις κάτι challenging για αρχή παίξε κανονικά και απλά ενεργοποίησε την demon bell.

cool αρα δεν ειναι υποχρεωτικο ουτε τα vit, attack power κλπ,,,, ναι ελεγα για πρωτο run να το κανω challenge, χωρις skills-tree, και NG+ παιζω κανονικα ή κατι τετοιο...

 Η demon bell ακουγεται διπλα ενδιαφερον :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους μετα απο αρκετές ημέρες έφτασα στο τελικό boss τα οποία 2 πρώτα phases τα βγάζω σχετικά εύκολα , απο εκει και πέρα πρέπει να δουλέψω το phase με το spear

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, zeke είπε

cool αρα δεν ειναι υποχρεωτικο ουτε τα vit, attack power κλπ,,,, ναι ελεγα για πρωτο run να το κανω challenge, χωρις skills-tree, και NG+ παιζω κανονικα ή κατι τετοιο...

 Η demon bell ακουγεται διπλα ενδιαφερον :) :)

Μην σε απασχολεί το demon bell γιατί αμφιβάλλω να το δεις :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έφαγα και τον καβαλάρη και ένιωσα Θεός.Μετά απο 3η προσπάθεια γιατί έπρεπε να μάθω την επαναληψιμότητα τον κινήσεων του.Το άφησα όμως γιατί μετά πάλι ανοίγει ο χάρτης και έδω δει πως με περιμένει ένα φλογερό μοσχάρι.Θα δούμε μέχρι τώρα όλα καλά πολύ δίκαιο παιχνίδι.Το φίδι λίγο με έκανε να τα κάνω πάνω μου και εντελώς τυχαία το κάρφωσα στο μάτι,αφού ούρλιαζε wtf.Εχει ο καιρός,προσπαθώ να αποφεύγω οτιδήποτε έχει να κάνει με youtube γιατί θέλω να παίρνω την πλήρη εμπειρία.

Επεξ/σία από jerry banana
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μην σε απασχολεί το demon bell γιατί αμφιβάλλω να το δεις :D


απο την στιγμη που δεν παιζουν builds, δεν εχει online pvp Κλπ το μονο που μενει ειναι increased difficulty χωρις στατς -σαν SL1- και αφου ειναι πρωτη φορα, search/explore τα παντα, οποτε πιστευω πως θα το βρω. 😂 Ετσι κ αλλιως δεν θα παιξει extreme καψιμο με το game....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2019 στις 6:51 ΜΜ, kti23 είπε

Ποιος θα περίμενε ότι ένα βήμα πριν την απόκτηση της πλατίνας θα μου χάλαγε το PC . Το παιχνίδι θα μείνει αξέχαστο για τα γεγονός ότι μου τσιτωσε τα νεύρα σε δύο βδομάδες 😛

πλατίνας τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Fulgore είπε

100% achievements.

α απλώς τον ρώτησα γιατί μιλάμε για την έκδοση στο pc και δεν ήξερα οτι δίνει πλατίνα και στο pc.....Στο ps4 το ξέρω.Ισως μπερδεύτηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zeke είπε


απο την στιγμη που δεν παιζουν builds, δεν εχει online pvp Κλπ το μονο που μενει ειναι increased difficulty χωρις στατς -σαν SL1- και αφου ειναι πρωτη φορα, search/explore τα παντα, οποτε πιστευω πως θα το βρω. 😂 Ετσι κ αλλιως δεν θα παιξει extreme καψιμο με το game....

Καλά στο λέω από τώρα για να μην κουράζεσαι τζάμπα, άμα δεν κανεις upgrade hp/dmg και μερικά must skills το μονο που θα καταφέρεις έτσι στο πρώτο walkthrough είναι να δεις τις πρώτες πιστες άπειρες φορες. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Καλά στο λέω από τώρα για να μην κουράζεσαι τζάμπα, άμα δεν κανεις upgrade hp/dmg και μερικά must skills το μονο που θα καταφέρεις έτσι στο πρώτο walkthrough είναι να δεις τις πρώτες πιστες άπειρες φορες. ;)

Συνηθως τα πρωτα runs που εκανα σε soulsborne ηταν sl1 no stats/skills κλπ. Δεν νομιζω να ειναι κατι τοσο τραγικο,,,, εχω αρκετο καιρο βεβαια που εκανα challenge run. Οποτε more fun for me :P Τα bl4 FRC dungeons ηταν απο τα αγαπημενα, βεβαια μετα μονο builds + invade 😂😂

Επεξ/σία από zeke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jerry banana είπε

πλατίνας τι εννοεις?

Ναι το λέω έτσι για να είναι κατανοητό αφού το 100% achievement στο steam λέγεται "sekiro" και δεν βγάζει πολύ νόημα. 😋

Δεν θα ηρεμήσω μέχρι να το κάνω κι αυτό αλλά ακόμα περιμένω τον υπολογιστή δυστυχώς.

Κρίνοντας πάντως από πρώτο χέρι τα υπόλοιπα endings, το παιχνίδι σηκώνει dlc και μόνο. Υπολογίζοντας πέρα από το VR game ότι το άλλο παιχνίδι όπως είχαν πει είναι μάλλον armored core, το sekiro ήταν μια δοκιμή και ένας φόρος τιμής στην κουλτούρα τους.

Ακόμα και με το Return ending, παιχνίδι sekiro χωρίς Ιαπωνία δεν υφίσταται. Προσωπική μου εκτίμηση πάνε για επόμενη γενιά με ένα μεγάλο παιχνίδι που θα αφομοιώνει όλους τους μηχανισμούς που έχουν δημιουργηθεί έως τώρα και θα είναι RPG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...