Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, zeke είπε

Συνηθως τα πρωτα runs που εκανα σε soulsborne ηταν sl1 no stats/skills κλπ. Δεν νομιζω να ειναι κατι τοσο τραγικο,,,, εχω αρκετο καιρο βεβαια που εκανα challenge run. Οποτε more fun for me :P Τα bl4 FRC dungeons ηταν απο τα αγαπημενα, βεβαια μετα μονο builds + invade 😂😂

Δεν είναι τόσο τραγικό ίσα ίσα θα έλεγα ότι είναι από τα πιο "στρωτά" παιχνίδια για τέτοια runs.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, kti23 είπε

Ναι το λέω έτσι για να είναι κατανοητό αφού το 100% achievement στο steam λέγεται "sekiro" και δεν βγάζει πολύ νόημα. 😋

Δεν θα ηρεμήσω μέχρι να το κάνω κι αυτό αλλά ακόμα περιμένω τον υπολογιστή δυστυχώς.

Κρίνοντας πάντως από πρώτο χέρι τα υπόλοιπα endings, το παιχνίδι σηκώνει dlc και μόνο. Υπολογίζοντας πέρα από το VR game ότι το άλλο παιχνίδι όπως είχαν πει είναι μάλλον armored core, το sekiro ήταν μια δοκιμή και ένας φόρος τιμής στην κουλτούρα τους.

Ακόμα και με το Return ending, παιχνίδι sekiro χωρίς Ιαπωνία δεν υφίσταται. Προσωπική μου εκτίμηση πάνε για επόμενη γενιά με ένα μεγάλο παιχνίδι που θα αφομοιώνει όλους τους μηχανισμούς που έχουν δημιουργηθεί έως τώρα και θα είναι RPG.

Η τελευταία ραδιοαρβύλα είναι ότι σχεδιάζουν open world game βασισμένο σε σενάριο George R.R. Martin και ένα κόσμο με διάφορα βασίλεια όπου θα διαλέγεις από ποιο θα ξεκινήσεις και θα πρέπει να κατακτήσεις τα υπόλοιπα (το καθένα θα έχει τα δικά του mobs και bosses κλπ.). Μου φαίνεται πολύ φίδι η όλη φάση πάντως, να έχουν κάνει leak τόσες λεπτομέρειες και με τον άλλο να βρήκε χρόνο που παραπονιόταν ότι δε προλαβαίνει θα πεθάνει και δε θα τελειώσει τα βιβλία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το είχα ανεβάσει σε προηγούμενο ποστ , μου φαίνεται κάπως τραβηγμένο και μένα αλλά η ιδέα πιστεύω είναι μέσα στο πλάνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kti23 είπε

Ναι το είχα ανεβάσει σε προηγούμενο ποστ , μου φαίνεται κάπως τραβηγμένο και μένα αλλά η ιδέα πιστεύω είναι μέσα στο πλάνο.

α οκ δεν το ήξερα με συγχωρεις τοτε που νομιζα οτι μπερδευτηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ούτε με σφαίρες...

Για τον average joe μπορεί ναι αλλα στο Sekiro παντως εχω δει αρκετα challenge runs οπως "no gourd seeds" "no R1, only deathblows" κλπ απο μέτριους/καλούς παίχτες, για first playthrough ok ισως ειναι λιγο tricky επειδη πρεπει λιγο να ξεσυνηθίσεις τα mechanics απο τα soulsborne αλλά προσωπικά νομίζω ότι το χει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ADHD είπε

Για τον average joe μπορεί ναι αλλα στο Sekiro παντως εχω δει αρκετα challenge runs οπως "no gourd seeds" "no R1, only deathblows" κλπ απο μέτριους/καλούς παίχτες, για first playthrough ok ισως ειναι λιγο tricky επειδη πρεπει λιγο να ξεσυνηθίσεις τα mechanics απο τα soulsborne αλλά προσωπικά νομίζω ότι το χει.

Πιστεύεις ότι έχει τον πρώτο playthrough no hit?! Γιατί no hit φάση είναι χωρίς upgrades. Σε ένα game που δεν έχει καμια σχέση με τα προηγούμενα και πρέπει να μάθεις boss movesets? Ναι ok άμα είναι από τους καλύτερους παίχτες του κόσμου ίσως το βγάλει έτσι σε μερικούς μήνες. :D Come on dude! 🤪 Anyways enough daydreaming.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Πιστεύεις ότι έχει τον πρώτο playthrough no hit?! Γιατί no hit φάση είναι χωρίς upgrades. Ναι ok άμα είναι από τους καλύτερους παίχτες του κόσμου ίσως το βγάλει έτσι σε μερικούς μήνες. :D Come on dude! 🤪

Δεν ξερω αν μπορεί η όχι, θέλει να δοκιμασει δεν θα τον αποθαρρύνω λέγοντας του οτι είναι πρακτικά αδύνατο γιατι απο τη στιγμη που το εχει κανει καποιος και απο τη στιγμη που παιζουν παρόμοια runs απο αρκετούς παίχτες. Ο @zeke ειναι skilled σε αυτα τα παιχνίδια και εχει κανει παρομοια runs στα soulsborne οπότε δεν βρισκω λογο να του πω να μην το δοκιμασει καν. Προσωπικα θα εκανα ενα normal playthrough πρωτα και μετα τετοια κολπα αλλα ο καθενας οτι προτιμάει. 

For the record το no leveling run του Lobos αν θελει καποιος να το δει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ADHD καταλαβαίνεις τι λέει dude?! Πρώτο, πρώτο playthrough χωρίς τίποτα,τ ί π ο τ α...για βρες μου ένα video από κάποιον που το έχει κάνει...και χαίρω πολύ ότι γίνονται τρελα challenge runs, εδώ ο άλλος έβγαλε 3 games no hit αλλα πόσες φορες το προσπάθησε πριν και πόσες φορες έχει παίξει τα games. Ειλικρινά απορώ που το θεωρείς εφικτό. Now im seriously done with these nonsense, no offence. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

ADHD καταλαβαίνεις τι λέει dude?! Πρώτο, πρώτο playthrough χωρίς τίποτα,τ ί π ο τ α...για βρες μου ένα video από κάποιον που το έχει κάνει...και χαίρω πολύ ότι γίνονται τρελα challenge runs, εδώ ο άλλος έβγαλε 3 games no hit αλλα πόσες φορες το προσπάθησε πριν και πόσες φορες έχει παίξει τα games. Ειλικρινά απορώ που το θεωρείς εφικτό. Now im seriously done with these nonsense, no offence. ;)

Αν στον Lobos πηρε ~14h προφανως σε πρωτο playthrough θα του παρει πολυ παραπάνω και θα ζοριστει και πολυ παραπάνω αυτο ειναι δεδομενο, το θεωρω εφικτο ομως και οχι αδύνατο γιατι το παιχνιδι ειναι απλα raw skill, αν μαθαίνει τα patterns γρήγορα και εχει υπομονη λογικα θα το βγαλει, ενας τροπος υπαρχει να μαθουμε βεβαια να το δοκιμασει και να μας πει.. :P Κατα τα αλλα δεν εχει νοημα να διαφωνούμε τωρα για το τι μπορει η δεν μπορει να κανει ενας αλλος παιχτης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

ADHD καταλαβαίνεις τι λέει dude?! Πρώτο, πρώτο playthrough χωρίς τίποτα,τ ί π ο τ α...για βρες μου ένα video από κάποιον που το έχει κάνει...και χαίρω πολύ ότι γίνονται τρελα challenge runs, εδώ ο άλλος έβγαλε 3 games no hit αλλα πόσες φορες το προσπάθησε πριν και πόσες φορες έχει παίξει τα games. Ειλικρινά απορώ που το θεωρείς εφικτό. Now im seriously done with these nonsense, no offence. ;)

Ο happy hobbit πλέον έκανε 5 no hit κολλητά (trilogy+DeS+BB).😎

Τώρα πάει για nohit με το Kuro's Charm, που σημαίνει μόνο deflects ούτε καν blocks.😍

Και ο zeke είναι όντως πολύ πιο skilled σε αυτού του είδους τα games από όλους εμάς.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Μετα που τελειωσα τα 4 endings δε το ξαναβαλα ειναι αληθεια ψιλοεχασα ενδιαφερον ... Ο δικος μας ο Zeke τι εγινε ;

Κόλλησε στην πεταλούδα το παράτησε αφού έσπασε πρώτα 2 DS4 και δήλωσε ότι ο @{TDi}Dj2k..infc είχε απόλυτο δίκιο.. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ με την σειρά μου ότι μετά από 37 ώρες και 1 χειριστήριο λιγότερο έβγαλα True Ending ( The Return) και δάκρυσα από συγκίνηση. 😛  Δίχως να έχω παίξει κάποιο από τα προηγούμενα παιχνίδια της From Software έχω να πω τα καλύτερα για το Sekiro! Πολύ όμορφα σκηνικά, τρομερό combat fluidity. Όποιο ending και να σας τύχει σας προτείνω να δείτε και τα υπόλοιπα 3 γιατί σου δίνουν μια βαθύτερη κατανόηση του Story.

 

P.S.  Ως λάτρης των Fighting Games προσπαθούσα να βγάλω κάθε boss μόνο με parry και ένιωσα για πρώτη φορά στη ζωή μου απόγονος του Daigo 😂

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παρεξηγουμαστε, δεν θα κανω No hit run, ή speed/blind/drunk runs ετσι κ αλλιως ποτε δεν εκανα κατι τετοιο,,,,ημουν περισσοτερο σε builds+invade/pvp και σχεδον παντα τα πρωτα runs ηταν no leveling/skills/upgrades. Δυσκολο μεν, αλλα εφικτο. Αλλες φορες ηταν μονο invade και no progress,,,150 ωρες σε μια περιοχη μονο για pvp κ.ο.κ 😂

Προφανως και θα το κανω σε μεγαλυτερο χρονικο διαστημα, αφου ακουω ολους τους διαλογους και ψαχνω τα παντα γενικα, οπως σε καθε πρωτο run. Συν οτι εχει λιγο διαφορετικο gameplay απο soulsborne, μεχρι να το συνηθισω. Ειδα απο πανω το post του Lobos, αλλα γι'αυτο μπηκα εδω πρωτα να ρωτησω τον @ilos αν γινεται κατι τετοιο, παρα να πεσω σε κανα spoil στο youtube. 🙄

Γενικα δεν το βλεπω για πολυ καψιμο το game οπως τα soulsborne.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...