Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι δεν είναι κάψιμο γιατί δεν έχει builds και online. NG+ άντε το πολύ NG++. Το no-hit το ανέφερα επειδή άμα δεν κανεις upgrade το hp μέχρι και τα mobs σε έχουν με ένα hit. Anyways ο καθένας όπως γουστάρει απλά δεν βλέπω το νόημα να κουράσεις την ύπαρξη σου και απλά να μην κανεις το πρώτο run normal όπως έκαναν όλοι οι pro. Όσο καλός και να είσαι είναι νέο ip οποτε πρέπει να μάθεις βασικά πράγματα. Anyways best of luck dude. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνώ με zeke στο replayability του παιχνιδιού, προσωπικά το τερμάτισα μία φορά και είδα τα υπόλοιπα endings στο youtube. Ισως καποια στιγμή κάνω άλλο ένα για να παίξω και τα υπόλοιπα  bosses αλλά προς το παρόν βαρέθηκα ήδη στην αρχή του δεύτερου playthrough.

To build diversity στα souls ίσως να μην ήταν τόσο diverse γιατί και πάλι hit and dodge έπαιζες άλλα τουλάχιστον είχες άλλα animations και τα ranged όπλα. Στο sekiro παρότι έχει πιό βαθύ combat δεν μου πάει να παίξω άλλο playthrough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος και εγω,επος το παιχνιδι καλυτερο απο την σειρα souls αλλα οχι και απο το bloodborne,κανα διωρο μου πηρε το τελευταιο μπος, στο τελος κλασσικα πανηγύριζα

 

παντως παιδες ειδα σε φιλο σε πσ4 συγκριτικα με το δικο μου ουλτρα/60φρ σαν να επαιζα αλλο παιχνιδι ηταν,αρκετα κατωτερο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα και εγώ χθες. Εξαιρετικό σαν σύνολο single player εμπειρίας, αλλά δεν άγγιξε τα "ψυχικά"κουμπιά μου όπως είχε κάνει το bloodborne. Είχε τις δυνατές του στιγμές αλλά μέχρι εκεί. Το Purification ending μου άρεσε περισσότερο γιατι ήταν κοντά στα γούστα μου και το πιο ιδανικό πιστεύω για την εξιλέωση του Wolf.

Τρία ήταν τα bosses που με δυσκόλεψαν περισσότερο. Ο Genichiro στην αρχή που μου έμαθε το παιχνίδι, ο Owl (father) που με εξέλιξε στους μηχανισμούς του gameplay, και ο Demon of Hatred... for no reason..

Μεγαλύτερο σπάσιμο νεύρων οι πιστολάδες στο Gun Fort (και γενικά όποιος είχε όπλο στα χέρια του),  οι Headless στο νερό (ήμαρτον..) και αυτά τα μλκισμένα τα νανάκια που δεν μπορούσες να τα πιάσεις και σε κάναν poison και grap σπάζοντας σου την μέση. Τα σκυλιά προς έκπληξη μου ήταν τίμια.. καμία σχέση με αυτά των soulsborne.

Το τελικό Fight μου άρεσε πάρα πολύ, δεν πέθανα πολλές φορές ούτε με εκνεύρισε, ήταν μια επίδειξη των ικανοτήτων σου από όλα αυτά που έμαθες στο playthrough σου. Το απόλαυσα όσο δεν πάει.. ήθελα να έχει κι' άλλη φάση. Πιστεύω ότι είναι το καλύτερο final Boss της FromSoftware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, kti23 είπε

sekiro.jpg.8db75c19bb92abe26f8e70f27f50f44a.jpg

Τέλος και με αυτό , κλείσαμε εργατοώρες για το grinding. Θέλω κι άλλο

Θα πρέπει να περιμένεις τώρα για το DLC.😎

Νέος FROM τίτλος σε 2-3 χρόνια minimum, με το πιο πιθανό να είναι ή νεα IP ή ΒΒ2. Φέτος ή του χρόνου θα βγει λογικά και DeS remastered από Bluepoint για το ps4 αν σε ενδιαφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Fuck.Lady.Maria!

Έχω δει μόνο το fight (του Gamespot) και μου άρεσε πολύ η μουσική του και το πώς ξεκίναγε.
 

Αναφορά σε κείμενο

"A corpse... should be left well alone.
Oh, I know very well. How the secrets beckon so sweetly.
Only an honest death will cure you now.
Liberate you, from your wild curiosity."

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Έχω δει μόνο το fight (του Gamespot) και μου άρεσε πολύ η μουσική του και το πώς ξεκίναγε.

Όλα αυτά είναι μέχρι τα πρώτα hits, μετά έχεις ξεχάσει και intro και μουσικές και τα πάντα :D Από τα πιο δύσκολα fights σε game για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Όλα αυτά είναι μέχρι τα πρώτα hits, μετά έχεις ξεχάσει και intro και μουσικές και τα πάντα :D Από τα πιο δύσκολα fights σε game για μένα.

Καλά ναι, και στo Sekiro για να προσέξω μουσική, έπρεπε να είμαι σε autopilot φάση μετά απο 10+ deaths (π.χ. final boss).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...