Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Τώρα θέλω να βαρέσω το κουδουνάκι στον ναό αλλά δεν εμφανίζετε είναι ένα τύπος καθιστός...Και τι πέζει με όλους αυτούς γενικά που είναι καθιστοι;

 

Επεξ/σία από Mpafalo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 ώρες πριν, Mpafalo είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Τώρα θέλω να βαρέσω το κουδουνάκι στον ναό αλλά δεν εμφανίζετε είναι ένα τύπος καθιστός...Και τι πέζει με όλους αυτούς γενικά που είναι καθιστοι;

Είναι από αυτούς τους infested (δηλαδή αθάνατοι, αλλά επειδή έχουν την σαρανταποδαρούσα μέσα τους). Χρειάζεσαι το Mortal Blade για να τους σκοτώσεις for good, αλλιώς ξυπνάνε πάλι, αφού τους φας με deathblow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Το οποίο να φανταστώ δεν το παίρνω ακόμα; βασικά εκεί πήγα για να βρω τα μαιμουδια για το puppeteer αλλά είταν ο priest και δεν φεύγει για να αφήσει την κουδουνα χαχαχ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφαγα τη κυρια πεταλουδα να πουμε αι σιχτιρ με την 6-7η φορα.Ειχα καταλαβει το moveset αλλα μετα εμεινα και απο τα σπαραγια που τα σπας για να φυγουν τα ειδωλα και ηθελε πολυ block back hit επαναλαμβανομενο.Εκμεταλευτηκα και μερικα openings οπως στην αρχη της 2ης φασης που καθεται και εαν την βαρεσεις δεν καλει καν τα ειδωλα πολυ χρησιμο.Βαραγε δυνατα πολυ 2 block να εχανα και ηταν gg.Ενιωα πολυ ωραια.Χρησιμοποιησα κυριως το axe και σε προηγουμενες προσπαθειες το πετρελαιο με τη φωτια αλλα δεν ειχε αποτελεσμα.

Επεξ/σία από jerry banana
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Εφαγα τη κυρια πεταλουδα να πουμε αι σιχτιρ με την 6-7η φορα.Ειχα καταλαβει το moveset αλλα μετα εμεινα και απο τα σπαραγια που τα σπας για να φυγουν τα ειδωλα και ηθελε πολυ block back hit επαναλαμβανομενο.Εκμεταλευτηκα και μερικα openings οπως στην αρχη της 2ης φασης που καθεται και εαν την βαρεσεις δεν καλει καν τα ειδωλα πολυ χρησιμο.Βαραγε δυνατα πολυ 2 block να εχανα και ηταν gg.Ενιωα πολυ ωραια.Χρησιμοποιησα κυριως το axe και σε προηγουμενες προσπαθειες το πετρελαιο με τη φωτια αλλα δεν ειχε αποτελεσμα.

Κανει δουλεια το axe στην σκατογρια;; Αι σιχτιρ στην 7η;; Εχω προσπαθησει καμια 20αρια φορες και ακομα τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, dakangr είπε

Κανει δουλεια το axe στην σκατογρια;; Αι σιχτιρ στην 7η;; Εχω προσπαθησει καμια 20αρια φορες και ακομα τπτ...

λεω αι σιχτιρ γιατι(φαντασου μουτζωσα το μονιτορ) γιατι ημουν φουλ συγκεντρωμενος (εκανα βεβαια αρκετα λαθη) και η ατιμη εχανα 1 φορα το block ή 2 και με εχωνε ανετα.Επισης μια στιγμη που εκανα ενα mini rage ηταν οταν κοιτουσα που σκατα εξαφανιστηκε και μου ηρθαν οι σπιθες της και με εκαναν 1 shot.Ενω την ειχα χαμηλα.Αποτι καταλαβα ολο το παιχνιδι ειναι να μην κοιτας τη ζωη του αντιπαλου αλλα το posture γιαυτο διαφερει απο τα souls παιχνιδια,σε αυτο πρεπει (τουλαχιστον οσα boss εχω παιξει μεχρι τωρα που ειναι λιγα ) να τους στριμωχνεις και να βαρας συνεχεια χωρις να τους αφησεις ,ετσι καποια στιγμη βγαινει το κοκκινο πραγματακι και φωναζεις οοοοοοοοοοοοοοοοοο yeah .

 

Επεξ/σία από jerry banana
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, jerry banana said:

Εφαγα τη κυρια πεταλουδα να πουμε αι σιχτιρ με την 6-7η φορα.Ειχα καταλαβει το moveset αλλα μετα εμεινα και απο τα σπαραγια που τα σπας για να φυγουν τα ειδωλα και ηθελε πολυ block back hit επαναλαμβανομενο.Εκμεταλευτηκα και μερικα openings οπως στην αρχη της 2ης φασης που καθεται και εαν την βαρεσεις δεν καλει καν τα ειδωλα πολυ χρησιμο.Βαραγε δυνατα πολυ 2 block να εχανα και ηταν gg.Ενιωα πολυ ωραια.Χρησιμοποιησα κυριως το axe και σε προηγουμενες προσπαθειες το πετρελαιο με τη φωτια αλλα δεν ειχε αποτελεσμα.

Πάντως κάτι που έμαθα αργότερα είναι πως και το shuriken prosthetic κάνει καλή δουλειά μια και αν την πετύχει όσο είναι στον αέρα, της "σπάει" το animation και πέφτει στο έδαφος :P (ίσως έχει αναφερθεί και πιο πίσω στο topic).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Greygore είπε

Πάντως κάτι που έμαθα αργότερα είναι πως και το shuriken prosthetic κάνει καλή δουλειά μια και αν την πετύχει όσο είναι στον αέρα, της "σπάει" το animation και πέφτει στο έδαφος :P (ίσως έχει αναφερθεί και πιο πίσω στο topic).

Χαχχαχ όντως δίκιο έχεις απλώς δεν θέλω να διαβάζω πολύ τι λένε τα παλικάρια γιατί εάν έχω τα tips χάνεται η μαγεία του να πεθαίνω συνέχεια :P . Έκανα τώρα upgrade to suriken και το Ace, να μη πολυλογώ έφτασα σε ένα μυστικό πέρασμα που οδηγούσε σε καμπάνα δεν την πάτησα γιατί το λέει ξεκάθαρα να μην τη χτυπήσω και κάπου πήρε το μάτι μου ότι μόνο καλό δεν θα μου κάνει. Μετά ακολούθησα την έξοδο που με πήγε σε ένα τυπα σχετικά αδύναμο σε σχέση με την Lady αλλά περπατάω αργά και χάνω. Συν ότι μια φάση με έπιασε από τα @@και με έκανε 1shot. Λέει το παιχνίδι ότι εάν σπάσω το κονφετί θα με βοηθήσει αλλά όντως αξίζει? Δνε καίγομαι να τον σκοτώσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν λες τον Headless, πραγματικά μέχρι τώρα (είμαι στα τελειώματα.... ελπίζω) δεν κατάλαβα πως τον σκοτώνεις οπότε αν τα καταφέρεις πες και εδώ :P 
 

 

έχει και άλλους 2-3 πιο μετά στο game, το καλύτερο που κατάφερα είναι να κατεβάσω έναν απο αυτούς στο 2o deathblow στα 50% του health πριν με πάρει... αγκαλιά αλλά μου τέλειωσαν τα confetti (οπότε δεν του έκανα και πολλά-πολλά απο damage και το παράτησα).

Edit: Πάντως με Divine Confetti (το οποίο στα 3-4 hits κάνει dispel το slow effect) και ένα άλλο item που παίρνεις πιο μετά (που μειώνει το terror build up) νομίζω παλεύεται κάπως.

Επεξ/σία από Greygore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Greygore είπε

Αν λες τον Headless, πραγματικά μέχρι τώρα (είμαι στα τελειώματα.... ελπίζω) δεν κατάλαβα πως τον σκοτώνεις οπότε αν τα καταφέρεις πες και εδώ :P 
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

έχει και άλλους 2-3 πιο μετά στο game, το καλύτερο που κατάφερα είναι να κατεβάσω έναν απο αυτούς στο 2o deathblow στα 50% του health πριν με πάρει... αγκαλιά αλλά μου τέλειωσαν τα confetti (οπότε δεν του έκανα και πολλά-πολλά απο damage και το παράτησα).

Edit: Πάντως με Divine Confetti (το οποίο στα 3-4 hits κάνει dispel το slow effect) και ένα άλλο item που παίρνεις πιο μετά (που μειώνει το terror build up) νομίζω παλεύεται κάπως.

οκ ευχαριστώ πολύ.!!! Προσωπικα  δεν ξερω εαν θα τον αντιμετωπισω ακομη καθως θελω να δω που βρισκω την αλλη περιοχη πρωτα.Μεχρι τοτε θα επανελθω εαν δω τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Greygore είπε

Αν λες τον Headless, πραγματικά μέχρι τώρα (είμαι στα τελειώματα.... ελπίζω) δεν κατάλαβα πως τον σκοτώνεις οπότε αν τα καταφέρεις πες και εδώ :P 
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

έχει και άλλους 2-3 πιο μετά στο game, το καλύτερο που κατάφερα είναι να κατεβάσω έναν απο αυτούς στο 2o deathblow στα 50% του health πριν με πάρει... αγκαλιά αλλά μου τέλειωσαν τα confetti (οπότε δεν του έκανα και πολλά-πολλά απο damage και το παράτησα).

Edit: Πάντως με Divine Confetti (το οποίο στα 3-4 hits κάνει dispel το slow effect) και ένα άλλο item που παίρνεις πιο μετά (που μειώνει το terror build up) νομίζω παλεύεται κάπως.

Κοντά στο end game που έχεις ήδη αρκετά beads και memories , με confetti βγαίνουν για πλάκα όπως και οι sichimen. Δεν χρειάζεται σχεδόν να κάνεις μπλοκ απλά βαράς.

Η butterfly ήταν δύσκολη την πρώτη φορά μέχρι που διάβασα στο description του shuriken που αναφέρει για ιπτάμενους εχθρούς και τρώει γελοίο stunlock

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Greygore είπε

Αν λες τον Headless, πραγματικά μέχρι τώρα (είμαι στα τελειώματα.... ελπίζω) δεν κατάλαβα πως τον σκοτώνεις οπότε αν τα καταφέρεις πες και εδώ :P

Έχει γραφτεί πως σκοτώνεις headless δεν είναι κάτι ιδιαίτερο άμα ξέρεις. Εάν δεν βρείς το post πες να σου πω. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kti23 είπε

Κοντά στο end game που έχεις ήδη αρκετά beads και memories , με confetti βγαίνουν για πλάκα όπως και οι sichimen. Δεν χρειάζεται σχεδόν να κάνεις μπλοκ απλά βαράς.

Η butterfly ήταν δύσκολη την πρώτη φορά μέχρι που διάβασα στο description του shuriken που αναφέρει για ιπτάμενους εχθρούς και τρώει γελοίο stunlock

φαντασου εγω δεν το ηξερα καν πηγαινα γιουργια.χαχαχαχαχαχα εξου και η μουτζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...