Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Φαντάσου να μην μπορούσες να die twice! :P

Εγώ το είπα, όπως και άλλοι, είναι το πιο δύσκολο From game, και ακόμα πιο δύσκολο για veterans που είναι συνηθισμένοι στο roll.

Παρόλα αυτά τα fights αφού τα πιάσεις είναι λες και βλέπεις cinematic. :P

 

Ichimonji double και τα μυαλά στα κάγκελα.

Δεν έχει roll πλέον, στους μεγάλους πανικούς έχει συνεχή άλματα και σπαμάρισμα LB 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν, έβγαλα 

Spoiler

το πρώτο τέλος σκοτώνοντας Emma και τον πορνόγερο που της έκανε τα γλυκά μάτια. Μετά έκανα reload save και σκότωσα τον απατεώνα που το έπαιζε πατέρας μου. Ξαναπήγα Hirata Estate και είναι πάλι μπροστά μου. Έκανα 2 - 3 fights αλλά ενώ τακτικά τα πηγαίνω καλά με σωστά deflect και parry, νιώθω ότι δεν έχω ακόμα αρκετό attack power για να tτον κατεβάσω πιο γρήγορα. Να γυρίσω αργότερα;  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ τον Demon of Hatred που μου έφαγε όλο το απόγευμα Κυριακής.

Μου τελείωσε όλα spirit emblems, όλα τα confetti και όλα τα sen που είχα στις τσάντες μου.

Και επειδή δεν είχα καμία υπομονή για farming πήγα και εγώ με μίσος να τον τελειώσω.

Μας τρολάρει άγρια ο Μιγιαζάκι. Το συγκεκριμένο boss είναι Dark Souls mechanics σε παιχνίδι που μας βγήκε η πίστη να αλλάξουμε combat συνήθειες...

 

Επεξ/σία από Zus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Zus είπε

Ευχαριστώ τον Demon of Hatred που μου έφαγε όλο το απόγευμα Κυριακής.

Μου τελείωσε όλα spirit emblems, όλα τα confetti και όλα τα sen που είχα στις τσάντες μου.

Και επειδή δεν είχα καμία υπομονή για farming πήγα και εγώ με μίσος να τον τελειώσω.

Μας τρολάρει άγρια ο Μιγιαζάκι. Το συγκεκριμένο boss είναι Dark Souls mechanics σε παιχνίδι που μας βγήκε η πίστη να αλλάξουμε combat συνήθειες...

 

Το χειρότερο boss στο παιχνίδι με διαφορά , ο μόνος λόγος που δεν είναι στη κορυφή δυσκολίας είναι ότι υπάρχει το cheese strategy και νομίζω δεν το έκαναν ποτέ patch ακριβώς επειδή ξέρουν και στη from soft ότι δεν "κολλάει" με το υπόλοιπο game. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tliako είπε

Το χειρότερο boss στο παιχνίδι με διαφορά , ο μόνος λόγος που δεν είναι στη κορυφή δυσκολίας είναι ότι υπάρχει το cheese strategy και νομίζω δεν το έκαναν ποτέ patch ακριβώς επειδή ξέρουν και στη from soft ότι δεν "κολλάει" με το υπόλοιπο game. 

Συμφωνούμε. Νομίζω δεν το έκαναν patch επειδή είναι optional boss. Το βασικό πρόβλημα του συγκεκριμένου fight είναι η κάμερα. Δεν είναι εύκολο να δεις πότε σηκώνει το πόδι για stomp όταν είσαι από κάτω και χτυπάς.

Για εμένα η δεύτερη φάση ήταν η δυσκολότερη. Αν έκανες ένα λάθος, δεν στο συγχωρούσε και αν έφευγε μακριά ήταν σχεδόν σίγουρο death.

Επεξ/σία από Zus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/4/2022 στις 10:24 ΜΜ, Zus είπε

Ευχαριστώ τον Demon of Hatred που μου έφαγε όλο το απόγευμα Κυριακής.

Μου τελείωσε όλα spirit emblems, όλα τα confetti και όλα τα sen που είχα στις τσάντες μου.

Και επειδή δεν είχα καμία υπομονή για farming πήγα και εγώ με μίσος να τον τελειώσω.

Μας τρολάρει άγρια ο Μιγιαζάκι. Το συγκεκριμένο boss είναι Dark Souls mechanics σε παιχνίδι που μας βγήκε η πίστη να αλλάξουμε combat συνήθειες...

 

Pretty much συνοπτίζεις τον λόγο που δεν έχω παίξει το sekiro 2ή φορά (+ το 0 build variety). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ilos είπε

Pretty much συνοπτίζεις τον λόγο που δεν έχω παίξει το sekiro 2ή φορά (+ το 0 build variety). 

Εγώ πάντως το τερμάτισα ρίχνοντας Ishin με την 5η προσπάθεια. Δεν έχει σχέση η δυσκολία του DoH με τον Ishin, ίσως ο DoH θα έπρεπε να είναι τελευταίο boss.

Καπάκι ξεκίνησα NG+ σκότωσα κάθε μίνι boss και έριξα ήδη Genichiro με τη δεύτερη προσπάθεια και Lady Butterfly με την πρώτη. Και όλα αυτά σε ένα τρίωρο, το παιχνίδι είναι σκέτο ναρκωτικό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μιας και ποτέ δε το τελείωσα, το έβαλα πάλι τώρα που έχω άπλετο χρόνο. Και το ξεκίνηση από την αρχή.
Παιχνιδάρα! Είμαι ακόμα λιγό μετά τον πρόλογο.

Ερώτηση, αν βάλω κάποιο reshade, θα φάω κάνα shadow ban; ή μπορώ ελεύθερα να τα χρησιμοποιήσω;
Το ίδιο και για mods, μπορώ;

Και αν μπορώ, μπορώ να συνεχίσω να παίζω online?

Έψησα αυτό το reshade:

Faded Realism ReShade (w RTGI presets)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, xtrmsnpr said:

Μιας και ποτέ δε το τελείωσα, το έβαλα πάλι τώρα που έχω άπλετο χρόνο. Και το ξεκίνηση από την αρχή.
Παιχνιδάρα! Είμαι ακόμα λιγό μετά τον πρόλογο.

Ερώτηση, αν βάλω κάποιο reshade, θα φάω κάνα shadow ban; ή μπορώ ελεύθερα να τα χρησιμοποιήσω;
Το ίδιο και για mods, μπορώ;

Και αν μπορώ, μπορώ να συνεχίσω να παίζω online?

Έψησα αυτό το reshade:

Faded Realism ReShade (w RTGI presets)

Πανε 2 χρονια απ'οταν το επαιξα τελευταια φορα, αλλα απ'οσο θυμάμαι ειχα βάλει ενα mod για να καταφέρω να το παίξω σε ultra wide μιας και τότε ειχε θέμα το resolution (δεν γνωρίζω αν τώρα το έχουν φτιάξει). Κανονικά Online μεσω steam ήμουν και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Το game ειναι αποκλειστικά single player οποτε λίγο δύσκολο να banaρουν. 

Απο εμένα ειναι ναι, αλλα καλυτερα να περιμένεις και απο κανέναν που το έχει παιξει πιο προσφατα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Μιας και ποτέ δε το τελείωσα, το έβαλα πάλι τώρα που έχω άπλετο χρόνο. Και το ξεκίνηση από την αρχή.
Παιχνιδάρα! Είμαι ακόμα λιγό μετά τον πρόλογο.

Ερώτηση, αν βάλω κάποιο reshade, θα φάω κάνα shadow ban; ή μπορώ ελεύθερα να τα χρησιμοποιήσω;
Το ίδιο και για mods, μπορώ;

Και αν μπορώ, μπορώ να συνεχίσω να παίζω online?

Έψησα αυτό το reshade:

Faded Realism ReShade (w RTGI presets)

Μπράβο που το ξέθαψες και θυμήθηκα τί έγραφα πριν 2 χρόνια που το έπαιξα.

Τα ξαναδιαβάζω τώρα και δεν βγάζω Χριστό, σα να τα έγραφε άλλος.

Παιχνιδάρα, θα το ευχαριστηθείς (όχι καλύτερο από Starfield βέβαια, μιας και δεν έχει loading screens 😛 )

Δεν το ξανακουμπάω ποτέ. Μια φορά ήταν αρκετή, δεν έχω τέτοια κουράγια πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Zus είπε

Μπράβο που το ξέθαψες και θυμήθηκα τί έγραφα πριν 2 χρόνια που το έπαιξα.

Τα ξαναδιαβάζω τώρα και δεν βγάζω Χριστό, σα να τα έγραφε άλλος.

Παιχνιδάρα, θα το ευχαριστηθείς (όχι καλύτερο από Starfield βέβαια, μιας και δεν έχει loading screens 😛 )

Δεν το ξανακουμπάω ποτέ. Μια φορά ήταν αρκετή, δεν έχω τέτοια κουράγια πλέον.

Πάω άφοβα δηλαδή για mods κτλ.

Ευχαριστώ.

Για μια φορά αν καταφέρει κανείς να τελειώσει fromsoftware παιχνίδι καλά είναι. Να ναι καλά το elden ring που με έβαλε στο τριπακι και τα παίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Πάω άφοβα δηλαδή για mods κτλ.

Ευχαριστώ.

Καθόλου άφοβα δεν πας. Η πιθανότητα για shadowban είναι πάντα υπαρκτή. Πόσο πιθανή, κανείς δεν ξέρει να σου απαντήσει.

Εγώ στη θέση σου θα το έπαιζα vanilla (όπως και το έπαιξα) για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Οι ίδιοι κανόνες ισχύουν σε όλα τα παιχνίδια της From.

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι Online εχει το sekiro? Αλοιμονο αν δεν μπορουμε να βαλουμε reshade και σε SP παιχνιδια. Σε online καθαρα ναι εκει δεν εχει νοημα να βαλεις. Πχ cod fortnite battlefield δεν εχει νοημα εκει παιζει και πιθανοτητα ban. Στα single player τι θα σε κανουν ντα? Το θελουν το reshade αρκετα παιχνιδια για να αναδειχθουν οπως πρεπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίξεις offline δεν έχεις πρόβλημα. 

Στο online έχουν αναφερθεί περιπτώσεις κατά καιρούς. 

Δεν λέω ότι είναι μεγάλη η πιθανότητα αλλά είναι μία πιθανότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...