Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Zus είπε

Καταραμένη From, εκεί που λες θα το παρατήσω το ρημάδι δεν παλεύεται, τσάμπα το 60άρι, αρχίζουν να βγαίνουν τα deflects, ανεβαίνει η αυτοπεποίθηση και κολλάς συνεχώς πάνω στον εχθρό και ψάχνεις να βρεις τα ανοίγματά του για να τον σκοτώσεις.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Lady Butterfly atm αλλά τελειώνουν τα snap seeds. Ευτυχώς έχω πλέον την εμπειρία από Elden beast για τη δεύτερη φάση 😜

 

Spoiler

και μετα θα ερθει ο genichiro...🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xavier είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

και μετα θα ερθει ο genichiro...🤣

 

Δε με ζόρισε άλλο μπος όπως τη butterfly. Πάνω απο 100 φορές. Υποθέτω μετά απο αυτήν μπήκα για τα καλά στο νόημα κ έτσι  οι υπόλοιποι βγήκαν πολύ πιο εύκολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dakangr είπε

Υποθέτω μετά απο αυτήν μπήκα για τα καλά στο νόημα κ έτσι  οι υπόλοιποι βγήκαν πολύ πιο εύκολα. 

O Isshin και ο Demon Of Hatred έχουν τις αμφιβολίες τους. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ilos είπε

Η butterfly έχει cheese είναι το μόνο boss που βγαίνει πιο εύκολα αν ΔΕ κολλήσεις πάνω της.😁

Μόλις την έριξα κάνοντας kite τα illusions και στη συνέχεια κολλώντας πάνω της. Δεν την άφησα να πάρει ανάσα τη γριά την καταραμένη που μου έβγαλε την ψυχή...

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dakangr είπε

Δε με ζόρισε άλλο μπος όπως τη butterfly. Πάνω απο 100 φορές. Υποθέτω μετά απο αυτήν μπήκα για τα καλά στο νόημα κ έτσι  οι υπόλοιποι βγήκαν πολύ πιο εύκολα. 

Η γριά είναι το tutorial του παιχνιδιού. Μετά αποκτάς muscle memory και όλα γίνονται λίγο πιο αυτονόητα. Λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, xavier είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

και μετα θα ερθει ο genichiro...🤣

 

Αυτός έφυγε στην 6η προσπάθεια. Γατάκι μπροστά στη γριά. 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, Zus είπε

Αυτός έφυγε στην 6η προσπάθεια. Γατάκι μπροστά στη γριά. 😛 

Spoiler

Για μένα ο Genichiro είναι από τα αγαπημένα μου duels.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Για μένα ο Genichiro είναι από τα αγαπημένα μου duels.

 

Spoiler

Κάποια στιγμή θα επιστρέψω γιατί το fight δεν βγήκε ακολουθώντας ακριβώς τα tactics. Έχασα αρκετά Mikiri counters, αυτό το άλμα στην πρώτη φάση με μπερδεύει πολύ (η ειρωνία είναι ότι πρέπει απλά να κάνεις dodge, δηλαδή B και μετά L + B αλλά εγώ προσπαθώ να το κάνω deflect. Με έχετε καταστρέψει 😛 ) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, Zus είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Κάποια στιγμή θα επιστρέψω γιατί το fight δεν βγήκε ακολουθώντας ακριβώς τα tactics. Έχασα αρκετά Mikiri counters, αυτό το άλμα στην πρώτη φάση με μπερδεύει πολύ (η ειρωνία είναι ότι πρέπει απλά να κάνεις dodge, δηλαδή B και μετά L + B αλλά εγώ προσπαθώ να το κάνω deflect. Με έχετε καταστρέψει 😛 ) 

 

Spoiler

Εντάξει, το ότι δεν κάνεις dodge όσο στα Souls δεν είναι να μην κάνεις κανένα dodge ever. Δεν είμαι καλός στις εξηγήσεις...

Iσχύει ότι σε μερικές κινήσεις (συνήθως κάτι jumped slashes), είναι πιο βολικό να κάνεις στο πλάι και να ρίχνεις attack για να κόψεις health, ώστε να φεύγει πιο εύκολα το posture του αντιπάλου. :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Εντάξει, το ότι δεν κάνεις dodge όσο στα Souls δεν είναι να μην κάνεις κανένα dodge ever. Δεν είμαι καλός στις εξηγήσεις...

Iσχύει ότι σε μερικές κινήσεις (συνήθως κάτι jumped slashes), είναι πιο βολικό να κάνεις στο πλάι και να ρίχνεις attack για να κόψεις health, ώστε να φεύγει πιο εύκολα το posture του αντιπάλου. :D

 

Spoiler

Και έτσι ακριβώς βγήκε. Με dodge και μετά άλμα στο πλάι και attack. Πήρε και στις τσέπες. Και στην τρίτη φάση jump συνέχεια για να μην φάω τον κεραυνό. 😜

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
45 λεπτά πριν, Zus είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Και έτσι ακριβώς βγήκε. Με dodge και μετά άλμα στο πλάι και attack. Πήρε και στις τσέπες. Και στην τρίτη φάση jump συνέχεια για να μην φάω τον κεραυνό. 😜

Spoiler

Δεν ξέρω αν είχες πάρει το scroll που σου λέει (και χωρίς το scroll το κάνεις, αν δεν κάνω λάθος), πως όταν στο κάνουν, πηδάς και κάνεις light attack ενώ πέφτει η αστραπή πάνω σου και την στέλνεις πίσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν ξέρω αν είχες πάρει το scroll που σου λέει (και χωρίς το scroll το κάνεις, αν δεν κάνω λάθος), πως όταν στο κάνουν, πηδάς και κάνεις light attack ενώ πέφτει η αστραπή πάνω σου και την στέλνεις πίσω.

 

Spoiler

Το έχω πάρει αλλά ρε συ, πρέπει να πηδήξεις και στον αέρα RB και μετά LB. Που είμαστε, στο NBA Jam; 😜 Εδώ λέμε ακόμα παλεύουμε να βγούνε τα Mikiri!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

O Isshin και ο Demon Of Hatred έχουν τις αμφιβολίες τους. :P

Ishin καμία δεκαριά προσπάθειες.  Το demon τον cheesάρα δεν είχα αντοχές να ασχοληθώ. 
Η γριά πραγματικά με έφτασε στα όρια μου.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...