Προς το περιεχόμενο

Dying Light 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Eγω μια χαρα το βρισκω παντως που θα εχει τουλαχιστον τοσο διαλογο και εχει ροπη προς περισσοτερα rpg στοιχεια και αποφασεις που επηρεαζουν την ιστορια παντως.. αν κρατησει και την ατμοσφαιρα και τα core elements που εκαναν το πρωτο τοσο καλο παιχνιδι τοτε μιλαμε για φοβερο τιτλο..

Νομιζω οτι θα παρουμε ενα πολυ καλο παιχνιδι στα χερια μας αλλα ας κρατησουμε μικρο καλαθι με ολα αυτα που εχουμε δει τελευταια αν και δεν νομιζω οτι θα υπαρξει σοβαρο προβλημα..

εμενα παντως με αυτες τις δηλωσεις μου παταει ολα τα κουμπια να μην το αγορασω.

ή τουλαχιστον, να μην δωσω πανω απο 15€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 615
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Το πρόβλημα που είναι ακριβώς στο ότι έχει πολλούς διαλογους ; 

στο ακριβώς από πάνω σχόλιο απαντά ο φίλος^

ότι όλα αυτά ήταν τελείως απρόβλεπτα τόσο καιρό, κανείς μας δε τα ζήτησε, κανείς δε ζήτησε ένα rpg παιχνίδι, γιατί δεν είναι rpg-έχει κάποια στοιχεία και σε κάνουν να λες ώπα φρένο οι δηλώσεις αυτές. Και όλα σκάνε τις τελευταίες μέρες πριν την κυκλοφορία του.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

Το πρόβλημα που είναι ακριβώς στο ότι έχει πολλούς διαλογους ; 

στο οτι αν θες να κανεις hype, δεν φλεξαρεις, τους ατελειωτους διαλογους... τα dlc για 5 χρονια..... και τις 500 ωρες... 🤮

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, firepc είπε

στο οτι αν θες να κανεις hype, δεν φλεξαρεις, τους ατελειωτους διαλογους... τα dlc για 5 χρονια..... και τις 500 ωρες... 🤮

Support για 5 χρόνια, ότι έκαναν και με το πρώτο.  Κακό σε αυτό δεν βρίσκω προσωπικά.  

Το witcher 3 παρόμοιος φλεξαρε ακριβώς με τα ίδια, δεν υπήρχε πρόβλημα τότε.  

Όσο για τα rpg  στοιχεία από τότε που ανακοινώθηκε έδειξαν περί τίνος πρόκειται (πολλά διαφορετικά μονοπάτια,endings κτλπ) . 

Προσωπικά το περιμένω πολύ κυρίως γιατί το πρώτο με εξέπληξε ευχάριστα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Προσωπικά το περιμένω πολύ κυρίως γιατί το πρώτο με εξέπληξε ευχάριστα. 

ε γι αυτο το περιμενεις πολυ. Οχι για τις χαζομαρες που αναφερουν.

Παντως θυμασαι οταν ο Κορι ειχε πει στα καπακια της κυκλοφοριας του GoW οτι θα βγαλει αλλα 5 god of war? Ο κοσμος ξενερωσε και ετρεχε ο καημενος μετα να μαζεψει τις δηλωσεις του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Το πρόβλημα που είναι ακριβώς στο ότι έχει πολλούς διαλογους ; 

Ελα μου ντε.. Η προσθηκη περαιτερω rpg διαλογων που μαλιστα δεν ειναι διακοσμητικα στοιχεια αλλα επηρεαζουν το story ειναι προβλημα; Action rpg ηταν το παιχνιδι δεν εχω κανενα απολυτως θεμα να γινει περισσοτερο rpg αν κρατησει οπως ειπα τα core elements που το εκαναν γνωστο..

18 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Support για 5 χρόνια, ότι έκαναν και με το πρώτο.  Κακό σε αυτό δεν βρίσκω προσωπικά.  

 

Ακριβως..

 

27 λεπτά πριν, firepc είπε

εμενα παντως με αυτες τις δηλωσεις μου παταει ολα τα κουμπια να μην το αγορασω.

ή τουλαχιστον, να μην δωσω πανω απο 15€

 

24 λεπτά πριν, firepc είπε

στο οτι αν θες να κανεις hype, δεν φλεξαρεις, τους ατελειωτους διαλογους... τα dlc για 5 χρονια..... και τις 500 ωρες... 🤮

Ενταξει δικαιωμα σου το σκεπτικο δεν καταλαβαινω.. Δεν ειναι hype αν ειναι πραγματικοτητα ολα αυτα.. Το DLC support στο πρωτο τοσα χρονια γιατι τοσα τραβηξε σχεδον.. Οι πολλες ωρες αν θες να κανεις τα παντα (αλλο το main story αλλο το ποσο μπορει να τραβηξει το παιχνιδι ειδικα αν εχει rpg paths). 

Δεν ειναι φλεξ αυτο in my book και ΑΚΡΙΒΩΣ επειδη το κανουν τελευταια στιγμη δειχνει οτι ηταν επιφυλακτικοι και δεν το εκαναν απο πολυ πριν χωρις να ειναι σιγουροι οτι μπορουν να το υποστηριξουν.. 

Δηλαδη θα τους κραξουμε για πραγματα που υπο κανονικες συνθηκες ειναι καλο να υπαρχουν ΧΩΡΙΣ ΜΑΛΙΣΤΑ να εχουν αποδειχτει και ψεμματα;

Κανεις δεν ειπε να το κανετε preorder αλλα να χαρακτηριζουμε αυτες τις δηλωσεις ετσι .. δεν καταλαβαινω.. anyway.. 

Πλησιαζει ο καιρος θα δουμε..

13 λεπτά πριν, firepc είπε

ε γι αυτο το περιμενεις πολυ. Οχι για τις χαζομαρες που αναφερουν.

Παντως θυμασαι οταν ο Κορι ειχε πει στα καπακια της κυκλοφοριας του GoW οτι θα βγαλει αλλα 5 god of war? Ο κοσμος ξενερωσε και ετρεχε ο καημενος μετα να μαζεψει τις δηλωσεις του

Τωρα καθηστε λιγο ρε παιδια γιατι δεν σας πιανει κανεις πουθενα.. Περνουν τον χρονο τους να φτιαξουν κατι καλο λεμε "μα για αυτο περιμενουμε τοσο καιρο" , το βγαζουν γρηγορα λεμε "βιαστηκαν αν ειχαν παρει τον χρονο τους θα ειχαμε ενα καλο προιον στα χερια μας".. Τελικα τι θελετε; 

Εγω μονο αρνητικο δεν βρισκω το γεγονος οτι αν καποιος θελει θα εχει αρκετο περιεχομενο να παιξει και μαλιστα για τα επομενα χρονια και dlc να συνεχιζει το παιχνιδι. Ουτε το να καταφερουν να συνδυασουν το mindless hack&slash και parkour action με ενισχυμενα rpg στοιχεια το θεωρω αρνητικο.. Τουναντιον θα ελεγα..

Δεν ειπαν τιποτα τρελλο οι ανθρωποι πραγματα που ισχυαν και δειχνουν θετικα ειπαν.. Τωρα αν θα αποδειχθουν αληθινα ή οχι ας περιμενουμε να το δουμε κιολας.. Αλλα να τους κοροιδευουμε κιολας για αυτα.. τι να πω..anyway..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Τωρα καθηστε λιγο ρε παιδια γιατι δεν σας πιανει κανεις πουθενα.. Περνουν τον χρονο τους να φτιαξουν κατι καλο λεμε "μα για αυτο περιμενουμε τοσο καιρο" , το βγαζουν γρηγορα λεμε "βιαστηκαν αν ειχαν παρει τον χρονο τους θα ειχαμε ενα καλο προιον στα χερια μας".. Τελικα τι θελετε; 

μα εγω δεν εκρινα το ποτε θα το βγαλουν και αν καθυστερησαν κπλ.

 

11 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Εγω μονο αρνητικο δεν βρισκω το γεγονος οτι αν καποιος θελει θα εχει αρκετο περιεχομενο να παιξει και μαλιστα για τα επομενα χρονια και dlc να συνεχιζει το παιχνιδι. Ουτε το να καταφερουν να συνδυασουν το mindless hack&slash και parkour action με ενισχυμενα rpg στοιχεια το θεωρω αρνητικο.. Τουναντιον θα ελεγα..

Δεν ειπαν τιποτα τρελλο οι ανθρωποι πραγματα που ισχυαν και δειχνουν θετικα ειπαν.. Τωρα αν θα αποδειχθουν αληθινα ή οχι ας περιμενουμε να το δουμε κιολας.. Αλλα να τους κοροιδευουμε κιολας για αυτα.. τι να πω..anyway..

εγω σαν gamer περιμενω να ακουσω και να δω γαμ@το gameplay, οτι θα περασω καλα κλπ. και αντι γι αυτο, λενε ολα αυτα που με κανουν εμενα να μην το αγορασω

thats all

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, firepc είπε

μα εγω δεν εκρινα το ποτε θα το βγαλουν και αν καθυστερησαν κπλ.

 

εγω σαν gamer περιμενω να ακουσω και να δω γαμ@το gameplay, οτι θα περασω καλα κλπ. και αντι γι αυτο, λενε ολα αυτα που με κανουν εμενα να μην το αγορασω

thats all

Eιπες "ε γι αυτο το περιμενεις πολυ. Οχι για τις χαζομαρες που αναφερουν."   οταν ο φιλος εγραψε οτι το περιμενει πως και πως να βγει.. 

Μα και εγω σαν gamer αυτο περιμενω να δω το πρωτο παιχνιδι και μαλιστα καλυτερο και εμπλουτισμενο.. Τις ακραιες αντιδρασεις δεν καταλαβαινω και το κραξιμο.. Εαν αποδειχθει οτι και το dlc των 5 ετων, και το εμπλουτισμενο rpg στοιχειο μεσω διαλογων και επιλογων που επηρεαζουν εστω και λιγο την ιστορια (εδω ειμαι σκεπτικος εγω μονο θα ειναι υπεροχο ομως αν συμβαινει) και οι πολλες ωρες παιχνιδιου ειναι ανουσιες και χωρις ποιοτικο περιεχομενο τοτε να βγουμε μαζι να τους κραξουμε, αλλα απο πριν δεν καταλαβαινω γιατι τοσο αρνητισμο; 

Το καταλαβαινω οτι μπορει καποια πραγματα που ακους να σου δημιουργουν αρνητικη επιπτωση γιατι δεν σου αρεσει ο τροπος που το προμοταρουν, αλλα απεχει πολυ απο το hype και την φανφαρα θεωρω.. 

Δεν κανουμε pre order αγοραζουμε αφου δουμε τι γινεται και ολα καλα.. Σε οποιον κανει αλλιως προσπερναμε.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Eιπες "ε γι αυτο το περιμενεις πολυ. Οχι για τις χαζομαρες που αναφερουν."   οταν ο φιλος εγραψε οτι το περιμενει πως και πως να βγει.. 

Μα και εγω σαν gamer αυτο περιμενω να δω.. Τις ακραιες αντιδρασεις δεν καταλαβαινω και το κραξιμο.. Εαν αποδειχθει οτι και το dlc των 5 ετων, και το εμπλουτισμενο rpg στοιχειο μεσω διαλογων και επιλογων που επηρεαζουν εστω και λιγο την ιστορια (εδω ειμαι σκεπτικος εγω μονο θα ειναι υπεροχο ομως αν συμβαινει) και οι πολλες ωρες παιχνιδιου ειναι ανουσιες και χωρις ποιοτικο περιεχομενο τοτε να βγουμε μαζι να τους κραξουμε, αλλα απο πριν δεν καταλαβαινω γιατι τοσο αρνητισμο; 

Το καταλαβαινω οτι μπορει καποια πραγματα που ακους να σου δημιουργουν αρνητικη επιπτωση γιατι δεν σου αρεσει ο τροπος που το προμοταρουν, αλλα απεχει πολυ απο το hype και την φανφαρα θεωρω.. 

Δεν κανουμε pre order αγοραζουμε αφου δουμε τι γινεται και ολα καλα.. Σε οποιον κανει αλλιως προσπερναμε.. 

εννοουσα θελεις πολυ

3 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Μα και εγω σαν gamer αυτο περιμενω να δω

*θελω να δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλείστε ρε παιδιά?

Σκοπός είναι να κάνουν προμόσιον το παιχνίδι.

Θα βάλουν το στοιχείο της υπερβολής σίγουρα και επίσης σίγουρα δε θα αρέσουν όλα σε όλους.

Γενικά πάντως γιατο gameplay τι να δείξουν? Αν διατηρήσουν και απλά βελτιώσουν λίγο το gameplay του πρώτου σίγουρα θα είναι καλό (αντικειμενικά γιατί αυτό άρεσε στο 1)

Επίσης σου λέει θα υποστηρίξω το προιόν για 5 έτη αρα επένδυσε άφοβα ....

Ακόμα για τους λάτρεις της πλοκής σου λέει πήρα και σεναριογράφο να σου έχω και ένα σχετικό σενάριο να μην είναι οι αποστολές απλές κουκίδες στον χάρτη. (όποιος θέλει τα κάνει skip)

Τέλος για τους completionist και όσους μεταφράζουν την επένδυση τους στο παιχνίδι καθαρά με αναλογία στο χρόνο που απαιτείται για να ολοκληρωθεί σου λέει έχω υλικό για να κάψεις 500 ώρες από τη ζωή σου.

Δεν βρίσκω κάτι κακό στα λεγόμενα.

Μην γκρινιάζουμε για να γκρινιάζουμε θα το δούμε και θα το κρίνουμε.

Πάντως επειδή αυτή την εποχή είμαι στα μισά του 1, αν κρατηθεί η ποιότητα στα ίδια επίπεδα το παιχνίδι νομίζω θα τα παεί καλά!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 20/01/2022 at 14:58, firepc said:

στο οτι αν θες να κανεις hype, δεν φλεξαρεις, τους ατελειωτους διαλογους... τα dlc για 5 χρονια..... και τις 500 ωρες... 🤮

Γιατί?

Εμένα μια χαρά μου φαίνονται και τα 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...