Προς το περιεχόμενο

DOOM Eternal [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 minutes ago, Fulgore said:

Ενταξυ για καρτα του 2014 μιλαμε.

Στα περισσοτερα παιχνιδια μαλιστα χανει απο την πλεον καρτα των 160ευρω rx 580.

Δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά νομίζω δεν έχω δει άλλο game με minimum 970 πόσο μάλλον single player fps(το αναφέρω γιατί τα open world όσο να ναι είναι πιο απαιτητικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 378
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα δεν ειναι στην πραγματικοτητα minimum αυτα. Πιο πολυ recommended ειναι σε 1080p.

Για παραδειγμα δεν γινεται να μου βαζει minimum 1080p low 1060 6gb και 1440p high να βαζει gtx 1080.

Μια απο τα ιδια και σε Cpu που σε 1080p ζηταει i5,ενω σε 1440p i7 και r7.

Για παραδειγμα στο Doom(2016)ειχαν προτεινομενη την 970 η οποια σε 1080p τοτε εβγαζε πανω απο 100fps σε high settings και σε 1440p high settings.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Fulgore said:

Κοιτα δεν ειναι στην πραγματικοτητα minimum αυτα. Πιο πολυ recommended ειναι σε 1080p.

Για παραδειγμα δεν γινεται να μου βαζει minimum 1080p low 1060 6gb και 1440p high να βαζει gtx 1080.

Μια απο τα ιδια και σε Cpu που σε 1080p ζηταει i5,ενω σε 1440p i7 και r7.

Ναι και εγώ πιστεύω δεν είναι για low αυτά και σίγουρα όχι για λιγότερο από 60 fps. Και πρακτικά να το σκεφτείς, δεν γίνεται να έχει minimum 970 και να βγει και σε current gen κονσόλες. Απλά μου φάνηκε περίεργο να το χουν στη σελίδα, εκτός και αν το αλλάξουν όπως έχει γίνει αρκετές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και προφατο θεμα που βλεπω ανοιχτηκε στο Steam που υπαρχουν και αλλοι που εχουν ερωτηματικα απο τις απαιτησεις 

https://steamcommunity.com/app/782330/discussions/0/1749024748623522321/

Τωρα θα δουμε σε 3 εβδομαδες περιπου τι θα παιζει με το παιχνιδι και ποσο βαρυ θα ειναι τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, noFEARgr said:

Τα minimum αφορουν 1080p low 60 fps. Ποσο θελετε να εχει η 970 ;

Σίγουρα παραπάνω από low 1080p. Αν η 970 πιάνει αυτά το απλό ps4/xboxone σε τι θα παίζουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως αν ειναι πιο ανοιχτες οι πιστες, με περισσοτερα τερατα, λογικο να εχουν ανεβει οι ελαχιστες απαιτησεις.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, KilliK said:

παντως αν ειναι πιο ανοιχτες οι πιστες, με περισσοτερα τερατα, λογικο να εχουν ανεβει οι ελαχιστες απαιτησεις.

Καλά σίγουρα, αλλά είναι τεράστιαο άλμα για ελάχιστες να πας από 670 σε 970 (ασχέτως ότι ούτε στο προηγούμενο η 670 ήταν για ελάχιστα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάλι κολλήσατε με τα min/rec specs, πόσες φορες δηλαδή πρέπει να πούμε ότι κάπως πρέπει να πουλήσουν hardware η να κρύψουν το κάκιστο optimization. Just saying, again. 🤨

Aμα δεν εξαφανίζονταν και τα πτώματα στο δεύτερο θα ήταν τέλεια. 🤬

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί το πρώτο να είχε εξαιρετικό αλλα όσο υπάρχει το όνομα Bethesda μέσα στην εξίσωση μην είσαι σίγουρος για τίποτα buddy. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Bethesda ειναι απλα publisher,δεν συμμετεχει στο development του παιχνιδιου και ευτυχως το παιχνιδι δεν εχει ουτε καν denuvo.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο πολυ με ανησυχει η πιθανοτητα να μπουν MTX καποια στιγμη, παρα το ανεβασμα των min specs. του οτι βγηκαν οι devs να τονισουν οτι δεν θα υπαρξουν MTX, ειναι ηδη απο μονο του υποπτο.

11 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μπορεί το πρώτο να είχε εξαιρετικό αλλα όσο υπάρχει το όνομα Bethesda μέσα στην εξίσωση μην είσαι σίγουρος για τίποτα buddy. ;)

η Zenimax βασικα, αυτη κανει κουμαντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...