Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 28/8/2018 στις 1:20 ΜΜ, ilos είπε

Εννοώ είναι το normal σου ή το middle name? Δηλαδή σκας μύτη στη γκόμενα και της λες "χάρηκα, Τέρπανδρος" και αυτή μένει κάγκελο? 😍

ε ναι που το περίεργο; Στο πανεπιστήμιο κυρίως έτσι συστήνομαι. Άσχετα που κάποιοι με φωνάζουν Τέρπο ή Τέρπ :P .
Και ναι όπως το λες γίνεται με τις γνωριμίες :D .
Οι παλιοί φίλοι και η οικογένεια μου Άκη με φωνάζει.

 

Λοιπόν,εγω θα τους στείλω κείμενο με τον Τέρπανδρο να τους μάθω μπαλίτσα,ώστε στο dlc που θα βγει να με έχει σαν αναφορά έστω :P μην ζητήσω να υπάρχω και σαν NPC και διαλυθεί η ιστορία,( ενώ τώρα την πάνε κατα γράμμα ξέρω γω..ο αλέξιος (who) σκοτώνει την Μέδουσα..κλαίω.. ή αλλιώς malaka :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιμενω πως και πως να βγει για να παω μια βολτα στον Παρθενωνα..

Να ζητησεις να σε κανουν αγαλμα και οχι npc,μην συμβιβαστεις με ψιχουλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/8/2018 στις 6:44 ΜΜ, optimus prime είπε

Περιμενω πως και πως να βγει για να παω μια βολτα στον Παρθενωνα..

Να ζητησεις να σε κανουν αγαλμα και οχι npc,μην συμβιβαστεις με ψιχουλα..

ανδριάντες και ***!
Το θέμα είναι να σας μιλώ! θα τους στείλω και ηχογραφημένη φωνή άμα λάχει :P
ψωωννιοοοο η φάση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το λοιπόν... η γυναίκα εντυπωσιάστηκε με τα demo, οπότε βάζω στην άκρη όλα όσα σκόπευα να κάνω στο άμεσο μέλλον (δηλαδή να παίξω επιτέλους το nier με την ησυχία μου... ίσως προλάβω να χώσω κάνα god of war σφήνα, αν καταφέρω να το πάρω γιατί κάνει γύρες στην παρέα.. ) και θα πρέπει να παρθεί το odyssey, τελεία και παύλα!

 

φυσικά δεν ψήνομαι να το παίξω και αυτό στο ps4 όπως το origins που επειδή μου βγήκε τζάμπα το αντίτυπο δεν είπα όχι, αυτή τη φορά θέλω πισί σαν άνθρωπος, τα 30fps δεν είναι για τα καλομαθημένα ματάκια μου και αφού δεν πρόκειται για κονσολο-exclusive ας γυρίσουν μετά από καιρό οι ανεμιστήρες της gpu μου γιατί θα πιάσουν μάκα από την αχρηστία :P

 

υπάρχει βέβαια πάντα το πρόβλημα ότι δεν θα υφίσταται  μάλλον και αυτό σε retail μπας και γλιτώναμε κάτι από κει σε κάνα μικρό μαγαζάκι.. μετά κλειδάδικα βλέπω 45αρι.. και τέλος έχουμε steam 60αρι που φυσικά με χαλάει..

 

τεσπά θυμάμαι ότι έχω ένα λογαριασμό στο uplay, τον είχα φτιάξει πριν χίλια χρόνια δεν τον έκανα κάτι.. τον είχα αναστήσει πέρυσι για να παίξω στο ps4 και το έβαλα μετά από πολύ καιρό στο pc μου γιατί έδιναν το for honor και λέω ας το πάρω (αν και δεν πρόκειται να το παίξω)

μπαίνω στο uplay (επαναφορά κωδικού, ούτε καν τον είχα αποθηκευμένο κάπου..)  που δεν το συμπαθώ εξ'ορισμού σαν τυπικό steam fanboy που δεν θέλω άλλη μία εφαρμογή, και βλέπω ότι έχω έχω κάτι coins από παιχνίδια που έπαιζα τα περασμένα χρόνια (κάτι 100αδες.. και κάποια μάλιστα δεν ήταν καν "κανονικά"  αν με πιάνετε, έχωνα το uplay να κάνει παρέα μαζί με τα διάφορα εξε.. τρέχα γύρευε τι συνέβαινε στα νιάτα μου στο pc μου..) και λέει η κάθε 100αδα δίνει 20% 

λέω ας πάρω ένα κουπούνι.. το παίρνω, δίνει κωδικό τον βάζω δοκιμαστικά στο checkout και βλέπω 12ευρώ κάτω στα 60, άρα 48 αρκετά κοντά στο grey market.. άρα μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω.

 

όχι ότι θα είναι και τζάμπα, αλλά για άμεσα (day one αν δεν είναι προβληματικό, που δεν υπάρχει λόγος να είναι σε δοκιμασμένη μηχανή από πέρυσι)  δεν είναι και άσχημα η έκπτωση από το πουθενά, μιας και δεν είχα ιδέα!

 

ανούσιο ποστ, αλλά ήθελα να μοιραστώ τη χαρά μου για το 20% πλην :lol: 

και δυστυχώς δεν μπορείς να στακάρεις κουπόνια, αλλιώς και αυτό θα μου έβγαινε σχεδόν τζάμπα :lol:

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Assassin’s Creed Odyssey Official PC Requirements

Minimum Requirements

  • OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)
  • Processor: AMD FX 6300 @ 3.8 GHz, Intel Core i5 2400 @ 3.1 GHz, Ryzen 3 – 1200
  • Video: AMD Radeon R9 285 (2GB VRAM with Shader Model 5.0) or NVIDIA GeForce GTX 660
  • Memory: 8GB RAM
  • Resolution: 720p
  • Targeted framerate: 30 FPS
  • Video Preset: Low
  • Storage: 46GB available hard drive space
  • DirectX: DirectX June 2010 Redistributable
  • Sound: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

Recommended Specification

  • OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)
  • Processor: AMD FX-8350 @ 4.0 GHz, Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz, Ryzen 5 – 1400
  • Video: AMD Radeon R9 290X (4GB VRAM or more with Shader Model 5.0) or better or NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB) – See supported list*
  • Memory: 8GB RAM
  • Resolution: 1080p
  • Targeted framerate: 30 FPS
  • Video Preset: High
  • Storage: 46GB available hard drive space
  • DirectX: DirectX June 2010 Redistributable
  • Sound: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

Recommended 4K Configuration

  • OS: Windows 10 (64-bit versions only)
  • Processor: AMD Ryzen 1700X @ 3.8 GHz, Intel Core i7 7700 @ 4.2 GHz
  • Video: AMD Vega 64, NVIDIA GeForce GTX 1080 (8GB VRAM with Shader Model 5.0)
  • Memory: 16GB RAM
  • Resolution: 4K
  • Targeted framerate: 30 FPS
  • Video Preset: High
  • Storage: 46GB available hard drive space
  • DirectX: DirectX June 2010 Redistributable
  • Sound: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε
  • Targeted framerate: 30 FPS
  •  

I rest my case με αυτό στα official specs... Δηλαδή αν είναι δυνατόν... Με το ζόρι να γίνει κονσόλα το PC σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέει για 970/3770 στα recommended, αλλά δεν λέει για ποια ανάλυση. Υποθέτω, 1080p.

Για 4Κ από κει και πέρα, ψιλονορμάλ φαντάζει αλλά τι χρειάζεσαι για 4Κ/60; 😛 

Spoiler

LOW Settings, αυτό μάλλον :lol: 

 

Επεξ/σία από tommybertsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...