Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 26/6/2018 στις 7:10 ΜΜ, panos_0079 είπε

οτι να ναι...ξαναδιαβασε αυτα που εγραψα 

Ετοιμη μηχανη γραφικων, ετοιμα animations, ετοιμο gameplay.

Προφανως και οι χαρακτηρες θα ειναι διαφορετικοι...λες να ξαναβαλουν τους Φαραω απο την Αιγυπτο???

Όλα τα sequel των παιχνιδιών έτσι δεν είναι ? Έχουν έτοιμη την μηχανή γραφικών ,έχουν έτοιμα τα animation και χτίζουν πάνω  σε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε ναι σιγά μην κάθονται να αλλάζουν μηχανή γραφικών κάθε φορά που θέλουν να βγάλουν ένα sequel. Το Origins είχε τις μεγάλες αλλαγές, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι έχουν θέμα με το ότι το Odyssey είναι στο ίδιο στυλ. Το θέμα είναι το Odyssey να είναι το τελευταίο μ' αυτό το στυλ και στο επόμενο(Μετά από 2 χρόνια ξέρω 'γω) να δούμε αντίστοιχα μεγάλες αλλαγές όπως αυτές του Origins.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι η μηχανη γραφικων του origins. Προφανως να διορθωσουν καποια κακα textures που ειχαν πολυ κακη ποιοτητα στο origins κατα τα αλλα θα ειναι απολαυστικα τα γραφικα για ακομα μια φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως εγώ που έβαλα να παίξω origins, πρώτη φορά ανέβηκα βουνό και μου φάνηκε ότι ήταν πραγματικό βουνό και όχι λόφος με σκαλωσιές και πεζούλια για να πιάνεται ο χαρακτήρας. Μόνο απο αυτό εντυπωσιάστικα. Όλα τα άλλα προσπαθώ ακόμα να τα επεξεργαστώ. Τα βουνά όμως και το view distance τα έχουν κάνει nail στο δόξα πατρί. Μακάρι να δούμε  εξίσου εντυπωσίακά σκηνικά και στο Odyssey. Είναι ίσως το παιχνίδι που τελικά θα με κάνει να αγοράσω τηλεόραση καινούργια. Αντιστάθηκα στο Horizon Zero Dawn , αλλά εδώ μάλλον θα την "φάω".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, shadowlike είπε

πάντως εγώ που έβαλα να παίξω origins, πρώτη φορά ανέβηκα βουνό και μου φάνηκε ότι ήταν πραγματικό βουνό και όχι λόφος με σκαλωσιές και πεζούλια για να πιάνεται ο χαρακτήρας. Μόνο απο αυτό εντυπωσιάστικα. Όλα τα άλλα προσπαθώ ακόμα να τα επεξεργαστώ. Τα βουνά όμως και το view distance τα έχουν κάνει nail στο δόξα πατρί. Μακάρι να δούμε  εξίσου εντυπωσίακά σκηνικά και στο Odyssey. Είναι ίσως το παιχνίδι που τελικά θα με κάνει να αγοράσω τηλεόραση καινούργια. Αντιστάθηκα στο Horizon Zero Dawn , αλλά εδώ μάλλον θα την "φάω".

Μοναδικο σε αυτο που εγραψες. Εχει μια κορφη θα ανεβαινεις αρκετη ωρα με ριγμενη λαβα απιστευτο σκηνικο και μολις πας τερμα πανω βλεπεις σχεδον τα παντα. Το horizon δεν πιανει μια μπροστα στο origins στα γραφικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/7/2018 στις 12:12 ΜΜ, Heybro είπε

Μοναδικο σε αυτο που εγραψες. Εχει μια κορφη θα ανεβαινεις αρκετη ωρα με ριγμενη λαβα απιστευτο σκηνικο και μολις πας τερμα πανω βλεπεις σχεδον τα παντα. Το horizon δεν πιανει μια μπροστα στο origins στα γραφικα.

Είναι μετα απο Κλεοπάτρα και Πτολεμαίο αυτό;

εκεί που είχα ψιλοβαρεθεί με τα side quest εφτασα Κλεοπάτρα και Καίσαρα με τις ναυμαχίες και τις μάχες εδάφους και μετα απο καιρό που ασχολούμαι με εντυπωσίασε ξανά.

Εξαιρετική δουλειά απο Ubisoft σε καθηλώνει. Εφτασα αισίως level 35..

Οσο για τις αποστάσεις αναβάσεις τοπία κτλ εχει γίνει φανταστική δουλειά . Τα χιλιόμετρα τα νιώθεις στο πετσί σου.

 

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Prof_Chaos είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Είναι μετα απο Κλεοπάτρα και Πτολεμαίο αυτό;

εκεί που είχα ψιλοβαρεθεί με τα side quest εφτασα Κλεοπάτρα και Καίσαρα με τις ναυμαχίες και τις μάχες εδάφους και μετα απο καιρό που ασχολούμαι με εντυπωσίασε ξανά.

Εξαιρετική δουλειά απο Ubisoft σε καθηλώνει. Εφτασα αισίως level 35..

Οσο για τις αποστάσεις αναβάσεις τοπία κτλ εχει γίνει φανταστική δουλειά . Τα χιλιόμετρα τα νιώθεις στο πετσί σου.

Εδω φιλε μου τσεκαρε λιγο

Ειναι η συλλογη μου απο ολο το παιχνιδι.

https://postimg.cc/gallery/2widtnup0/

Το παιχνιδι ειναι οντως μοναδικο και οι ναυμαχιες ηταν κατι διαφορετικο σε πηγαιναν αλλου. Λιγο πριν τη μεση ειχα παει 40level μιας και εκανα πρωτα ολα τα quest και μετα πηγαινα στα main mission.

Μιλαω για το παρακατω βουνο

ACOrigins_2017_12_19_05_14_05_962.png

ACOrigins_2017_12_19_05_15_22_194.png

ACOrigins_2017_12_19_05_14_15_891.png

 

 

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο που με ξενερώνει έιναι ότι δεν έχει αυτό το φανταστικό στοιχείο που έχει και το horizon zero dawn. Ξέρεις ότι όλοι οι εχθροί σου θα είναι ανθρωποι ή ζώα. Δε ξέρω πόσο δίνουν έμφαση στο μυθολογικό  κομμάτι στο βασικό παιχνίδι, πάντως θα έλεγε πολύ αν είχε questlines και εχθρούς σε φάση god of war ...χωρίς να το τραβάνε απο τα μαλιά βέβαια. (Οκ μπορεί να λέω και βλακείες αλλα όπως και να έχει fantasy setting > history setting).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, shadowlike είπε

το μόνο που με ξενερώνει έιναι ότι δεν έχει αυτό το φανταστικό στοιχείο που έχει και το horizon zero dawn. Ξέρεις ότι όλοι οι εχθροί σου θα είναι ανθρωποι ή ζώα. Δε ξέρω πόσο δίνουν έμφαση στο μυθολογικό  κομμάτι στο βασικό παιχνίδι, πάντως θα έλεγε πολύ αν είχε questlines και εχθρούς σε φάση god of war ...χωρίς να το τραβάνε απο τα μαλιά βέβαια. (Οκ μπορεί να λέω και βλακείες αλλα όπως και να έχει fantasy setting > history setting).

Ειναι ρεαλιστικη σειρα ρε συ μην τα συγκρινεις με horizon και god of war. Αν θελουμε κατι στο πιο φανταστικο υπαρχουν ενα σωρο αλλα franchises για αυτο. Ποτε δεν ηταν φανταστικη σειρα τα AC παντα σε πηγαιναν σε παλια μερη και παντα υπαρχουν ανθρωποι και ζωα οπως στις τοτε εποχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/6/2018 στις 10:23 ΠΜ, firepc είπε

Ωραίο cover έχει το φυσικό αντίτυπο

Assassin's Creed Odyssey [AT PEGI] - Standard Edition - [PC]

Είμαστε σίγουροι οτι αυτό είναι πραγματικό; Γιατί η ubi έχει κόψει τα physical copy για πσ εδώ και κάποιο καιρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GjokerR είπε

Είμαστε σίγουροι οτι αυτό είναι πραγματικό; Γιατί η ubi έχει κόψει τα physical copy για πσ εδώ και κάποιο καιρό

Κανενα physical για PC δεν εχει κοψει η ubi

Απλα τα πουλαει το αμαζον και καποια μαγαζια ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απ τα site α) της ubi και β) τα αμαζον (com, de και uk) η μόνη έκδοση που δεν λέει digital είναι αυτή
https://www.amazon.de/Assassins-Creed-Odyssey-AT-PEGI/dp/B07DMCWDDB/ref=sr_1_4?s=videogames&ie=UTF8&qid=1531845444&sr=1-4&keywords=assassins+creed+odyssey 

μόνο το γερμανικό αμαζον εμφανίζει κουτάτες εκδόσεις και πάλι περιορισμένες 
(δεν το είχα δει αυτό, οπότε μάλλον όχι καταργήσει αλλά σημαντικά περιορίσει) 

Επεξ/σία από GjokerR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωρίζει κανείς εαν εχουν προσθέσει καιρικά φαινόμενα; 

Ακόμη και στην Αίγυπτο τουλάχιστον στο βόρειο κομμάτι θα επρεπε να δουμε και λίγο βροχή..

Το μόνο καιρικό φαινόμενο ηταν οι αμμοθύελες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι γίνετε dynamic weather σε video game :P Βασικά μονο το Black Flag θυμάμαι να έχεις καιρούς και δεν νομίζω να ήταν dynamic πέρα από κάποιες καταιγίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2018 στις 9:12 ΜΜ, Prof_Chaos είπε

γνωρίζει κανείς εαν εχουν προσθέσει καιρικά φαινόμενα; 

Ακόμη και στην Αίγυπτο τουλάχιστον στο βόρειο κομμάτι θα επρεπε να δουμε και λίγο βροχή..

Το μόνο καιρικό φαινόμενο ηταν οι αμμοθύελες.

Στην ερημο δε βρεχει ποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...