Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Μιλούσα πάντα σε σχέση με το original RE2

Πετυχα στην παρουσιαση σχετικα με αυτο που λες οτι ακομα και την περιπτωση που πρωτο βλεπεις το licker απο το παραθυρο δεν υπηρχε στο demo και ειπαν οτι το εκαναν επιτηδες για να υπαρχουν πραγματα που δεν τα περιμενεις στο παιχνιδι σε σχεση με το original.Αρα εκει πανε και τα περι σκοταδιου που αναφερεις σωστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεγάλο έκτρωμα το 5, action-ίλα μέχρι αηδίας. Το 7 ήταν πολύ κοντά στα αρχικά με first-person κάμερα βέβαια αλλά είχε horror στοιχεία.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Εγω που δεν εχω παίξει κανένα Resident Evil με εξαίρεση το 7 και 1 ωρα το 5, μου άρεσε πολύ αυτό που είδα. 

Εχεις μπολικο χρονο να παιξεις οσα υπαρχουν διαθεσιμα μεχρι να βγει το τελευταιο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Εχεις μπολικο χρονο να παιξεις οσα υπαρχουν διαθεσιμα μεχρι να βγει το τελευταιο :P

Εγώ στη θέση του θα έπαιζα σίγουρα τα RE1 και RE0 remastered και ίσως και το RE4. Τα υπόλοιπα είναι χάσιμο χρόνου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εγώ στη θέση του θα έπαιζα σίγουρα τα RE1 και RE0 remastered και ίσως και το RE4. Τα υπόλοιπα είναι χάσιμο χρόνου.

Καλα και να θελει τα υπολοιπα στο pc με κανονικους τροπους δεν τα βρισκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Καλα και να θελει τα υπολοιπα στο pc με κανονικους τροπους δεν τα βρισκει.

Ναι συμφωνώ. Εννοούσα από αυτά που υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα. Τα RE3 και Code Veronica (που προφανώς αξίζουν) δεν υπάρχουν με κανονικές μεθόδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Εγω που δεν εχω παίξει κανένα Resident Evil με εξαίρεση το 7 και 1 ωρα το 5, μου άρεσε πολύ αυτό που είδα. 

Του πότε είσαι, του 2005;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, firepc είπε

τι εννοεις?

Εννοω οτι αν θελει να παιξει το original RE 2 και 3(δεν εβγαιναν σε steam τοτε αλλα σε δισκακια) δεν μπορει και το code veronica δεν εχει κυκλοφορησει ποτε για pc αν  δεν κανω λαθος.

10 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ναι συμφωνώ. Εννοούσα από αυτά που υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα. Τα RE3 και Code Veronica (που προφανώς αξίζουν) δεν υπάρχουν με κανονικές μεθόδους.

Βρε δεν αντιλεγω βεβαια για να εχει προσπερασει τα ως τωρα resident evil παιχνιδια(μιας και οπως λεει μονο το πιο προσφατο 7 στην ουσια εχει παιξει)μαλλον δεν θα τον τραβαγαν και τοσο τα προηγουμενα. Και αυτο φυσικα παει γενικα,οχι μονο για τον συγκεκριμενο συμφορουμιτη που το ανεφερε τωρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εννοω οτι αν θελει να παιξει το original RE 2 και 3(δεν εβγαιναν σε steam τοτε αλλα σε δισκακια) δεν μπορει και το code veronica δεν εχει κυκλοφορησει ποτε για pc αν  δεν κανω λαθος.

α οκ

Μηπως ξερεις να μου απαντησεις αν το 2 που θα βγει θα ναι ιδιο σε τοποθεσιες, σεναριο με το original?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, firepc είπε

α οκ

Μηπως ξερεις να μου απαντησεις αν το 2 που θα βγει θα ναι ιδιο σε τοποθεσιες, σεναριο με το original?

Προφανως και θα ειναι ιδιο,οπως ιδιο ηταν και το 1 απλα λογω remake μπορει να τα αλλαξουν αυτα ή να προσθεσουν δικα τους πραγματα.

Το παιχνιδι λεγεται Resident evil 2(που σημαινει προφανως οτι θα εχει περισσοτερο σχεση με το παλιο παιχνιδι στα περισσοτερα πραγματα)αλλα και remake που σημαινει οτι θα γινουν και οι οποιες προσθηκες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Εγώ στη θέση του θα έπαιζα σίγουρα τα RE1 και RE0 remastered και ίσως και το RE4. Τα υπόλοιπα είναι χάσιμο χρόνου.

"Ισως" το RE4?? :P Επειδη τα επαιξα σχετικα προσφατα το REmake κραταει παρα πολυ καλα και ειναι must, στο 0 μου εσπασε πραγματικα τα νευρα το inventory management αν και καλο και αυτο αλλα το 4 ειναι αρκετα καλυτερο imo.

Πρεπει να βγαλουν καποια στιγμη και το code veronica, κριμα ειναι προσωπικά το θεωρω απο τα κορυφαία της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει κανένα από τα παλιά RE οπότε το gameplay με έψησε αρκετά. Και μου αρέσει που έχουν δουλέψει και το shooting ώστε να μην μένει στάσιμος ο χαρακτήρας.

Square Enix, έτσι ανακοινώνουμε remake. Με μια ημερομηνία κυκλοφορίας που είναι σε 7 μήνες. Όχι πετάμε ένα random trailer σε μια Ε3 και το παιχνίδι μας είναι άφαντο για τα επόμενα 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, ADHD είπε

"Ισως" το RE4?? :P Επειδη τα επαιξα σχετικα προσφατα το REmake κραταει παρα πολυ καλα και ειναι must, στο 0 μου εσπασε πραγματικα τα νευρα το inventory management αν και καλο και αυτο αλλα το 4 ειναι αρκετα καλυτερο imo.

Πρεπει να βγαλουν καποια στιγμη και το code veronica, κριμα ειναι προσωπικά το θεωρω απο τα κορυφαία της σειράς.

Κι εμένα μου άρεσε το 4, απλά είχε ξεφύγει από την νόρμα της σειράς. Είπα "ίσως" επειδή ο χρήστης δήλωσε ενδιαφέρον για το RE2 το οποίο είναι κλασικό resident evil με πολύ διαφορετική ατμόσφαιρα και focus από το 4.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...