Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ακόμα με το RE 2 ασχολούμαστε ; Που είναι το Nemesis..

Υπαρχει ακομη λογος..

Υπαρχουν και οι μερακληδες της παρεας...

https://www.nexusmods.com/residentevil22019/mods/116

 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Μια ερωτηση... Μετα απο ενα εκνευριστικο 2.32 που εκανα στο hardcore με τον leon μπορει καποιος να μου πειαν υπαρχει τροπος να κατεβασει καποιος το save ενος αλλου για να εχει τα καλουδια που σου δινει το s+ rank?

Ειναι καπως ψυχοφθορο να παιζεις ενα παιχνιδι τρεχοντας για να παρεις οτι bonus δινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Καλησπερα σε ολους. Μια ερωτηση... Μετα απο ενα εκνευριστικο 2.32 που εκανα στο hardcore με τον leon μπορει καποιος να μου πειαν υπαρχει τροπος να κατεβασει καποιος το save ενος αλλου για να εχει τα καλουδια που σου δινει το s+ rank?

Ειναι καπως ψυχοφθορο να παιζεις ενα παιχνιδι τρεχοντας για να παρεις οτι bonus δινει...

Εδω εγω το εβγαλα στο ps4 χωρις cheats/trainer γιατι δεν βαζεις απλα ενα trainer που να σου δινει απειρη ζωη και απειρες σφαιρες να τελειωνει το θεμα.Πηγαινε δες ενα speedrun κ καντο με τα cheats ενεργοποιημενα αν καιγεσαι για τα συγκεκριμενα οπλα και θα το βγαλεις ανετα σε s+ απλα να θυμασαι οτι θελει μεχρι 3 save.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Παιδιά καλησπέρα, το παιχνίδι ενώ μου έπαιζε στα windows 7 κανονικότατα χωρίς κολλήματα, μόλις έβαλα τα 10 μου κολλάει όλον τον υπολογιστή (σημειωτέον είναι αυθεντικό και όχι κόπια). Ο υπολογιστής το έτρεχε κανονικότατα το παιχνίδι πριν και τηρεί μια χαρά τις προδιαγραφές για να το παίξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikarus260 είπε

Παιδιά καλησπέρα, το παιχνίδι ενώ μου έπαιζε στα windows 7 κανονικότατα χωρίς κολλήματα, μόλις έβαλα τα 10 μου κολλάει όλον τον υπολογιστή (σημειωτέον είναι αυθεντικό και όχι κόπια). Ο υπολογιστής το έτρεχε κανονικότατα το παιχνίδι πριν και τηρεί μια χαρά τις προδιαγραφές για να το παίξει

Κανε post τα specs και το πρόβλημα σου λεπτομερώς ώστε να πάρεις σωστή βοήθεια, εάν έχεις και screenshot με το πρόβλημα ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα specs είναι: Radeon HD 7850 2 GB, 10 GB RAM, FX-8320 3.2 ghz, windows 10. Δεν χρειάζεται screenshot, απλά παγώνει ο υπολογιστής τελείως στο σημείο που είμαι στο παιχνίδι χωρίς να μπορώ να πληκτρολογήσω ή να κουνήσω το ποντίκι και αναγκάζομαι να του κάνω υποχρεωτικό τερματισμό απ' το button του πύργου. Υπ' όψιν, μέχρι εκείνη τη στιγμή τρέχει το παιχνίδι χωρίς να κολλάει πουθενά. Ξαναλέω πάντως, στα 7 δεν κόλλαγε ποτέ και το έπαιζε τέλεια

Επεξ/σία από ikarus260
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikarus260 είπε

Τα specs είναι: Radeon HD 7850 2 GB, 10 GB RAM, FX-8320 3.2 ghz, windows 10. Δεν χρειάζεται screenshot, απλά παγώνει ο υπολογιστής τελείως στο σημείο που είμαι στο παιχνίδι χωρίς να μπορώ να πληκτρολογήσω ή να κουνήσω το ποντίκι και αναγκάζομαι να του κάνω υποχρεωτικό τερματισμό απ' το button του πύργου. Υπ' όψιν, μέχρι εκείνη τη στιγμή τρέχει το παιχνίδι χωρίς να κολλάει πουθενά. Ξαναλέω πάντως, στα 7 δεν κόλλαγε ποτέ και το έπαιζε τέλεια

Έχεις freezes και αλλού? Μου φαίνεται για πρόβλημα στην εγκατάσταση των windows/drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, ilos είπε

Έχεις freezes και αλλού? Μου φαίνεται για πρόβλημα στην εγκατάσταση των windows/drivers.

χμμμ, σαν να έχεις δίκιο, μου παρουσιάζουν κάποια κολλήματα τα windows ώρες ώρες, αλλά όχι κάτι το συγκλονιστικό. Drivers δεν χρειάστηκε να εγκαταστήσω, μια που τα windows τους εγκατέστησαν απ' το νετ αυτόματα μόλις έκανα την μετάβαση. Αν έχεις κάποια λύση, θα ήταν ευπρόσδεκτη. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό και στο ότι δεν μπορεί να δουλέψει σωστά και η virtual machine που θέλω να χρησιμοποιήσω για άλλα προγράμματα, αλλά για αυτό το θέμα θα φτιάξω άλλο τόπικ για να μην βγω εκτός θέματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikarus260 είπε

χμμμ, σαν να έχεις δίκιο, μου παρουσιάζουν κάποια κολλήματα τα windows ώρες ώρες, αλλά όχι κάτι το συγκλονιστικό. Drivers δεν χρειάστηκε να εγκαταστήσω, μια που τα windows τους εγκατέστησαν απ' το νετ αυτόματα μόλις έκανα την μετάβαση. Αν έχεις κάποια λύση, θα ήταν ευπρόσδεκτη. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό και στο ότι δεν μπορεί να δουλέψει σωστά και η virtual machine που θέλω να χρησιμοποιήσω για άλλα προγράμματα, αλλά για αυτό το θέμα θα φτιάξω άλλο τόπικ για να μην βγω εκτός θέματος

bios->load optimize defaults

Format + clean install/πέρασμα των windows 10 1903 από την αρχή (με κλειστό το internet)

πέρασμα 1-1 τελευταίους drivers για όλες τις συσκευές από τη σελίδα του κάθε κατασκευαστή για τα windows 10

Και μετά αφού βεβαιωθείς ΣΙΓΟΥΡΑ ότι το σύστημα είναι όντως σταθερό, μπορείς να κάνεις τις υπόλοιπες ενημeρώσεις των windows και να περάσεις τις ρυθμίσεις στο bios για oc κλπ.

 

Τουλάχιστον έτσι θα αποκλείσουμε το γεγονός ότι είναι θέμα λειτουργικού/drivers.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, ikarus260 said:

Παιδιά καλησπέρα, το παιχνίδι ενώ μου έπαιζε στα windows 7 κανονικότατα χωρίς κολλήματα, μόλις έβαλα τα 10 μου κολλάει όλον τον υπολογιστή (σημειωτέον είναι αυθεντικό και όχι κόπια). Ο υπολογιστής το έτρεχε κανονικότατα το παιχνίδι πριν και τηρεί μια χαρά τις προδιαγραφές για να το παίξει

Κι ενας φιλος μου το επαθε μολις εκανε το νεοτερο update στα 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, KilliK είπε

απενεργοποιήστε την game bar που εχουν τα 10.

Που είναι αυτή η game bar? ευχαριστώ και τον φίλο ilo για την βοήθεια, αλλά θα ήθελα με νύχια και με δόντια να αποφύγω το format γιατί είναι σπαστικό και δεν πάνε 3 μήνες από τότε. Άκυρο την βρήκα με την αναζήτηση, θα το δοκιμάσω και θα πω τι έγινε, μακάρι να μην χρειαστεί το format

Επεξ/σία από ikarus260
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...